Author Topic: Polecane filmy  (Read 222209 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Polecane filmy
« Reply #180 on: 2006-05-31, 16:21:57 »
Quote from: manowce
Quote from: andreas
Sympathy for Lady Venegance

"Pani Zemsta" jest genialna! (btw. podobno mieli¶my pisaæ tytu³y z t³umaczeniem)


To prawda, spodziewa³em siê tarantinowskiej jatki, a dosta³em piêkny film filozoficzny.
[under construction]

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
Polecane filmy
« Reply #181 on: 2006-05-31, 16:45:47 »
hê? nic nie wiem o takich ustaleniach. poza tym ja w olbrzymiej wiêkszo¶ci przypadków nie znam polskich tytu³ów.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Polecane filmy
« Reply #182 on: 2006-05-31, 18:29:53 »
Quote from: Arthus
Tim Roth jako boy hotelowy rz±dzi!! Genialna rola.

Tak!
Quote from: Arthus
Poza tym ten ka¿da przedstawiona tam historyjka jest utrzymana w innym specyficznym klimacie.

No bo ka¿dy pokój mia³ innego rze¿ysera :]
selfbanned

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Polecane filmy
« Reply #183 on: 2006-06-02, 12:32:55 »
Polecam film "Truposz" (re¿. Jim Jarmush) - nie jest to nowo¶æ, jednak ja obejrza³em go dosyæ niedawno, wiêc polecam dopiero teraz :-)

Bardzo, bardzo, bardzo nietypowy film ze wspania³ym klimatem, potêgowanym przez czarno-bia³y obraz i genialn± muzykê. ¦wietn± recenzje znajdziecie tutaj: link

aha: i nie zra¿ajcie siê tym, ¿e jest to teoretycznie 'western' (niektórym mo¿e siê ten gatunek ¼le kojarzyæ - ja nigdy za nim nie przepada³em a tu proszê)
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
The Power Of Nightmares
« Reply #184 on: 2006-07-11, 14:03:06 »
Czy kto¶ z Was widzia³ ju¿ ten dokument - "The Power Of Nightmares"? Je¶li nie, to wszystkim zainteresowanym polityk± polecam. A zaczyna siê tak:

"In the past politicians promised to create a better world. They had different ways of achieving this, but that power and authority came from the optimistic visions they offered their people. Those dreams failed and today people have lost faith in ideologies..."

Powiem tylko tyle, ¿e nieczêsto zdarza mi siê siedzieæ ca³± noc i rozmawiaæ z przyjació³mi bez przerwy a¿ do ¶witu, ale po tym materiale tak w³a¶nie wysz³o. Ciekaw jestem opinii.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Polecane filmy
« Reply #185 on: 2006-07-13, 11:23:58 »
Agarves, chcesz aby¶my siê wypowiadali, a nie da³e¶ nam szansy na wypo¿yczenie tego filmu ;)

Sam wstêp jest dla mnie bardzo zachêcaj±cy. Mogê poleciæ (mimo, ¿e sam nie ogl±da³em) film "The Corporation" (btw, zdobywca kilku nagród) unaoczniaj±cy machinacje wielkich korporacji. Wystarczy³a mi sama zapowied¼, jednak ci±gle zapominam przej¶æ siê po niego do wypo¿yczalni :?
True Pagan Winter Crew

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Polecane filmy
« Reply #186 on: 2006-07-14, 01:32:09 »
Mo¿na zaci±gn±æ wszystkie czê¶ci tutaj (The Power Of Nightmares do Google ;) ). Chodzi Ci, ¿e nie poda³em linka? Czy mo¿e, ¿e spodziewa³em siê szybkiej odpowiedzi?  :)

Juzef Le Dragon

  • Guest
Polecane filmy
« Reply #187 on: 2006-07-20, 12:43:14 »
A o "Kruku" ju¿ kto¶ pisa³? Jak dorosnê, to bêdê jak Brandon Lee. I te¿ umrê.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Polecane filmy
« Reply #188 on: 2006-07-20, 21:39:24 »
Quote from: Juzef Le Dragon
A o "Kruku" ju¿ kto¶ pisa³? Jak dorosnê, to bêdê jak Brandon Lee. I te¿ umrê.


A 'Kruk' to akurat swoj± legêdarno¶æ zawdziêcza g³ównie Brandownowi Lee, a tak w zasadzie jedo ¶mierci  #-o smutna to sprawa.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Polecane filmy
« Reply #189 on: 2006-07-21, 12:04:22 »
no i zawid³aem siê na Piratach II, to ju¿ zaczyna trochê wygl±daæ jak serial... wiêcej pisaæ nie bêdê, bo nie chcê zabawy psuæ, mo¿e komu¶ siê spodoba...
selfbanned

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Polecane filmy
« Reply #190 on: 2006-07-21, 13:45:58 »
Ale chocia¿ Johnny pewnie piêkny jak zawsze...??  :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Polecane filmy
« Reply #191 on: 2006-07-21, 13:53:19 »
czy piêkny, nie wiem, ale aktorstwo dalej na wyyysokim poziomie ;]
selfbanned

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Polecane filmy
« Reply #192 on: 2006-07-23, 14:47:04 »
w ci±gu kilku ostatnich dni obejrza³am co nastêpuje:

"28 Days Later" ("28 Dni Pó¼niej") - nudne, ma³o akcji, ale widok opustosza³ego Londynu robi wra¿enie, niemniej jest to kolejny film z paczki "banda zombie i kilku ocalonych".

"The Skeleton Key" ("Klucz Do Koszmaru") - fabu³a niby dobra, ale film generalnie nieciekawy, plusem jest jednak brak happy endu.

"Alone In The Dark" - straszne badziewie, bezsensowna fabu³a, kiepskie efekty, do tego przera¼liwie nudne.

"The Descent" ("Zej¶cie") - ¿a³osne, nudne i do tego obrzydliwe, nie polecam nikomu o s³abej tolerancji na krew i wnêtrzno¶ci. (a angole siê tym zachwycaj±, to tylko potwierdza ich brak dobrego smaku)

"Underworld: Evolution" - kiepska fabu³a, ale za to jakie efekty! wilko³aki wreszcie wygl±daj± jak wilko³aki, a nie jak zmutowane jamniki. film pora¿a rozmachem, warto zobaczyæ chocia¿by tylko dla techniki.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Polecane filmy
« Reply #193 on: 2006-07-23, 15:02:58 »
Quote from: manowce

"28 Days Later" - nudne, ma³o akcji, ale widok opustosza³ego Londynu robi wra¿enie, niemniej jest to kolejny film z paczki "banda zombie i kilku ocalonych".


a to chyba w tym filmie wykorzystali fragment z albumu 'f#a#oo' Godspeed You Black Emperor!, eh a my¶la³em, ¿e to bêdzie to dobry film skoro u¿yto tam d¼wiêków z tak genialnej p³yty, jednak myli³em siê...

Toolica

  • Posts: 86
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ekhem.
Polecane filmy
« Reply #194 on: 2006-07-23, 16:07:51 »
nie wiem czy by³o, bo nowa jestem :roll:  ale powiem
Dom 1000 Trupów :twisted:  kurcze, genialna horroro-komedia.  :twisted:
mojej kole¿ance w g³owie siê krêci³o po nim :lol:

 

lofty-success