Author Topic: Polecane filmy  (Read 222231 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Polecane filmy
« Reply #240 on: 2006-08-24, 23:34:47 »
Trio z Belville - fajna muzyka, świetny humor i pojazd na amerykanów, mało dialogów - dużo przekazu - jeden z moich faworytów :)
Ten film (animowany) jest świetny, można się nieźle pośmiać z trzech (czterech) rześkich staruszek ratujących młodego kolarza z rąk mafii :D
Skojarzyłem dopiero teraz - po opisaniu fabuły. Absolutnie genialny film. Przypadkiem obejrzałem daaawno temu gdzieś w państwowej telewizji. Chętnie obejrzałbym jeszcze kilka razy. BTW: Na TVP Kultura puszczają mnóstwo perełek - zachęcem do oglądania. Poza tym na TVPK nie ma reklam :D
« Last Edit: 2006-08-25, 06:45:04 by minder »
True Pagan Winter Crew

Buczyslawa

  • Posts: 272
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • Polskie Forum Alice In Chains
Odp: Polecane filmy
« Reply #241 on: 2006-08-25, 00:43:14 »
A jak siê Wam podoba ¶cie¿ka d¼wiêkowa? ;]

Nile

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #242 on: 2006-08-27, 22:32:10 »
Equilibrium... Przysz³o¶æ... po której¶ tam wojnie ¶wiatowej zdecydowano, ¿e ludzi pozbawi siê wszelakich uczuæ. Dlaczego? A no dlatego, ¿e to one s± przyczyn± wszelkich k³ótni, bitew, wojen...I tak dalej, i tak dalej  8)
A tak teraz my¶lê, ¿e by by³o fajnie... bez uczuæ...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Polecane filmy
« Reply #243 on: 2006-08-28, 00:46:42 »
Bredzisz, eBAT, bredisz potwornie...
Ale Equillibrium zacnym filmem jest. Walki na pistolety jak na miecze... super sprawa ;)
True Pagan Winter Crew

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Polecane filmy
« Reply #244 on: 2006-08-28, 21:54:56 »
The Secret Life of Words (ESP)
Dla wszystkich, którzy maj± do¶æ pieprzonego Hollywoodzkie'go fast food'u..
Fantastyczny, absolutnie powalaj±cy film o ¿yciu i mi³o¶ci.
Po raz kolejny utwierdzam siê w przekonaniu, ¿e Tim Robbins jest geniuszem..
True Pagan Winter Crew

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #245 on: 2006-08-30, 00:07:30 »
The Secret Life of Words (ESP)
Dla wszystkich, którzy maj± do¶æ pieprzonego Hollywoodzkie'go fast food'u..
Fantastyczny, absolutnie powalaj±cy film o ¿yciu i mi³o¶ci.
Po raz kolejny utwierdzam siê w przekonaniu, ¿e Tim Robbins jest geniuszem..

oj z pewno¶ci± jest geniuszem (akurat dzi¶ od¶wie¿y³em sobie 'Skazani na Shawshank' - wy¶mienity film ) :) benighted zrobi³e¶ mi smaka, chyba bêde musia³ sobie ogl±dn±æ 'The Secret Life of Words'

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Polecane filmy
« Reply #246 on: 2006-08-30, 11:49:21 »
Proszê bardzo   :)
Co do Skazanych .. to ju¿ absolutna klasyka, mój prywatny faworyt na miejsce w Hall of Fame ;)
True Pagan Winter Crew

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #247 on: 2006-08-30, 15:30:49 »
W³a¶nie mi siê przypomnia³o, ¿e Nigdy w ¿yciu jest g³upie.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #248 on: 2006-08-30, 16:36:45 »
Proszê bardzo   :)
Co do Skazanych .. to ju¿ absolutna klasyka, mój prywatny faworyt na miejsce w Hall of Fame ;)

genialny film i jedna z nie wielu ekranizacji, która jest lepsza od swojego ksi±¿kowego pierwowzoru :)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Polecane filmy
« Reply #249 on: 2006-08-30, 18:28:30 »
w³a¶nie sobie odswiezylem SnS przez te wasze gadanie. chyba jedyna ekranizacja Kinga lepsza od pierwowzoru
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Polecane filmy
« Reply #250 on: 2006-08-30, 19:26:19 »
Znalaz³em w koncu dobry rip Silent Hill'a. Mam nadzieje, ze warte sciagniecia... :)
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Polecane filmy
« Reply #251 on: 2006-08-30, 20:30:33 »
A widzieli¶cie "Match Point" W.Allena ze Scarlett Johansson ? Fantastyczny film, gor±co polecam nawet anty-wielbicielom specyficznego jak na Allena klimatu ;)
True Pagan Winter Crew

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
Odp: Polecane filmy
« Reply #252 on: 2006-08-30, 21:54:35 »
Znalaz³em w koncu dobry rip Silent Hill'a. Mam nadzieje, ze warte sciagniecia... :)

a bo ja wiem... takie sobie. tzn, dobre, ale wcale nie straszne. bardzo podoba³a mi siê koñcówka - ostatnie 3 minuty, ciekawe co z ni± zrobi± w dalszej czêsci.


A widzieli¶cie "Match Point" W.Allena ze Scarlett Johansson ? Fantastyczny film, gor±co polecam nawet anty-wielbicielom specyficznego jak na Allena klimatu ;)

widzieli¶my. faktycznie ciekawy. taka wariacja na temat zbrodni i kary dostojewskiego. tylko raskolnikov trochê przystojniejszy. teraz czekamy na scoop'a.

Buczyslawa

  • Posts: 272
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • Polskie Forum Alice In Chains
Odp: Polecane filmy
« Reply #253 on: 2006-09-01, 23:10:00 »
Palimpsest - film jeszcze grany w kinach. G³ówn± rolê odegra³ Andrzej Chyra (Swoj± drog± go¶æ bierze same porz±dne role ostatnio - chocia¿by Dawid (jak dobrze pamiêtam) w Symetrii;p). Zaliczany do thrillerów.

Nie wiem w jaki sposób opisaæ fabu³ê, aby nie popsuæ ogl±dania filmu. Ogólnie rzecz opowiada o dochodzeniu w sprawie morderstwa policjanta. Brzmi kiczowato ;p Koñcówka wszystko wyja¶ni - albo i nie.

Film utrzymany jak dla mnie w klimacie p³yty "Voyage 34" Porcupinów ;p

Naprawdê, naprawdê polecam =D

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #254 on: 2006-09-04, 12:26:29 »
Tajemnica, czy tam tajemnice Brokeback Mountain jest, czy tam s±, do niczego, m³odsza siostra mi siê zdemoralizowa³a, a mnie nie ruszy³o. Jako¶ nie rozumiem tego rodzaju filmów. A siosra piszcza³a, ¿e to chce ogl±daæ, a ja jej mówiê ca³y czas, ¿eby sobie w koñcu Hellsinga dokoñczy³a, ale m³ode to niby m±drzejsze, tak se my¶l±. Jeden filn dobry przynios³a w ¿yciu do domu, a by³o to co¶ o zmys³ach, jak sobie przypomnê, to napiszê. W Toskanii akcja siê rozgrywa i chodzi o córke jakiej¶ poetki, która szuka swojej pierwszej mi³o¶ci i ojca. Ale ¶wietne jest. Jak kto¶ zna tytu³, to siê ucieszê. A siostra oczywi¶cie powiedzia³a, ¿e film jest beznadziejny, bo nie by³o akcji, a tam jest akcja ca³y czas. To m³ode pokolenie nie ma gustu. "Mussolini i ja" te¿ jej siê nie chcia³o ogl±daæ, bo "nudne'. Ja nie wiem, czego te dzieci chc±. Rozlewu krwi? Spaczone pojêcie o ¿yciu i sztuce maj±.

 

lofty-success