Author Topic: Polecane filmy  (Read 222209 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #255 on: 2006-09-04, 13:42:26 »
Jeden filn dobry przynios³a w ¿yciu do domu, a by³o to co¶ o zmys³ach, jak sobie przypomnê, to napiszê. W Toskanii akcja siê rozgrywa i chodzi o córke jakiej¶ poetki, która szuka swojej pierwszej mi³o¶ci i ojca. Ale ¶wietne jest. Jak kto¶ zna tytu³, to siê ucieszê.

Pewnie chodzi o 'Ukryte pragnienia' z Liv Tyler.

a ja sobie ogl±d³em pierwszego Batman, klasyka, no i genialna rola Nicholson'a... jednak Tim Burton to mistrz :)

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecane filmy
« Reply #256 on: 2006-09-04, 16:01:19 »
Nie wiem czy to dobry temat na takie pytanie, ale chcia³bym siê dowiedzieæ czy jest kto¶ mo¿e w posiadaniu filmów Svidd Neger i/lub Lyckantropen, gdy¿ s³uchaj±c w³a¶nie soundtracku do tego drugiego [bynajmniej nie pierwszy raz :)] stwierdzi³em, ¿e dlaczego do tej pory nie wpad³em na pomys³, by filmy te obejrzeæ. Tak wiêc wdziêczny bym by³ za ich udostêpnienie lub informacjê, gdzie je znale¼æ...

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
Odp: Polecane filmy
« Reply #257 on: 2006-09-04, 18:24:15 »
svid negger <---  moja pó³ka

mogê ci nawet zrobiæ kopiê i wys³aæ, je¶li nie dostaniesz go nigdzie indziej. a co mi tam.


buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Polecane filmy
« Reply #258 on: 2006-09-04, 18:30:05 »
Zarówno Svidd Neger jak i Lyckantropen mam wypo¿yczone z internetu. Svidd Neger mo¿na zobaczyæ, aczkolwiek jest to film dosyæ dziwny film. Z kolei Lyckantropen trwa jaki¶ pó³ godziny, i jest raczej czym¶ w rodzaju filmu krótkometra¿owego do przemy¶lenia. Wiem te¿, ¿e Ulver napisa³ muzykê do innych filmów (np. Uno).

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #259 on: 2006-09-04, 19:13:02 »
Uno szczególnie polecam, bo to najlepsze z ulverowych filmów. buckethead mo¿e posiadasz polski lub angielski tekst do Lyckantropen?

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Polecane filmy
« Reply #260 on: 2006-09-04, 19:34:22 »
buckethead mo¿e posiadasz polski lub angielski tekst do Lyckantropen?
Niestety nie, d³ugo szuka³em ale nigdzie ich nie znalaz³em :( na szczê¶cie w filmie jest bardzo ma³o dialogów, wiêc czasem mo¿na siê domy¶liæ. Heh, i mimo tego, ¿e rok uczy³em siê norweskiego na studiach, to ogl±daj±c film rozumia³em tylko "morgen" :?
Mam za to polskie i angielskie napisy do Svidd Neger, ale te chyba bez problemu mo¿na znale¼æ.

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Polecane filmy
« Reply #261 on: 2006-09-05, 09:35:30 »
Wczoraj obejrza³em Inside Man. Sama obsada powinna ju¿ zachêciæ: Denzel Washington, Clive Owen, Jodie Foster. Mog³oby siê wydawaæ, ¿e to po prostu kolejny film o napadzie na bank z tradycyjnym scenariuszem, ale wszyscy z którymi to ogl±da³em jednog³o¶nie stwierdzili, ¿e film jest dobry, zrealizowany z pomys³em. Przede wszystkim nie nudzi i to powinno byæ wystarczaj±c± zachêt±.
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #262 on: 2006-09-05, 11:36:00 »
Pewnie chodzi o 'Ukryte pragnienia' z Liv Tyler.

O to mi chodzi³o.

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Polecane filmy
« Reply #263 on: 2006-09-05, 11:44:16 »
Wczoraj obejrza³em Inside Man. Sama obsada powinna ju¿ zachêciæ: Denzel Washington, Clive Owen, Jodie Foster. Mog³oby siê wydawaæ, ¿e to po prostu kolejny film o napadzie na bank z tradycyjnym scenariuszem, ale wszyscy z którymi to ogl±da³em jednog³o¶nie stwierdzili, ¿e film jest dobry, zrealizowany z pomys³em. Przede wszystkim nie nudzi i to powinno byæ wystarczaj±c± zachêt±.
Potwierdzam, film jest wy¶mienity i zarazem niekonwencjonalny.

Btw, obejrza³em wczoraj United 93. Bardzo przenikliwy, utrzymany nieco w konwencji dokumentalnej- szczerze polecam !
True Pagan Winter Crew

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Polecane filmy
« Reply #264 on: 2006-09-06, 13:33:53 »
"Hooligans" - film jest fenomenalny, ze wzglêdu na fabu³ê, na doskonale wykreowan± postaæ Pete'a gran± przez Hunnama, a nawet Matta (pizdusiowatego ch³opczyka z Harvardu), do roli którego Wood nadawa³ siê wrêcz idealnie.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Polecane filmy
« Reply #265 on: 2006-09-07, 12:37:58 »
Silent Hill - Podoba³ mi sie. Ciesz± smaczki nawiazujace do gry (np. akcja kamery), mi³o sie ogl±da, choc w sumie nie za bardzo straszy, zakonczenie jest swietne.

2046 - Tu mo¿e zacytuje Allan'a Hunter'a z "Screen Daily":

Quote
Przy pomocy trzech autorów zdjêæ, w tym Christophera Doyle'a, Wong stworzy³ osza³amiaj±cy film, który syci zmys³y gr± ¶wiat³a i cienia, bogactwem palety barw i wyczuciem detalu po¶ród ciê¿kich smug dymu, l¶ni±cej skóry i uwa¿nie przybranych póz. Odnale¼æ mo¿na w nim tak¿e niezwyk³e ciep³o oraz pragnienie zaanga¿owania my¶li i poruszenia serca.

Jeden z najlepszych filmow jakie widzialem, a juz na pewno najlepszy film o mi³osci jaki widzialem. Polecam.
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

longhery

  • Posts: 191
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • moorwalking
Odp: Polecane filmy
« Reply #266 on: 2006-09-07, 14:01:54 »
Silent Hill - Podoba³ mi sie. Ciesz± smaczki nawiazujace do gry (np. akcja kamery), mi³o sie ogl±da, choc w sumie nie za bardzo straszy, zakonczenie jest swietne.

2046 - Tu mo¿e zacytuje Allan'a Hunter'a z "Screen Daily":

Quote
Przy pomocy trzech autorów zdjêæ, w tym Christophera Doyle'a, Wong stworzy³ osza³amiaj±cy film, który syci zmys³y gr± ¶wiat³a i cienia, bogactwem palety barw i wyczuciem detalu po¶ród ciê¿kich smug dymu, l¶ni±cej skóry i uwa¿nie przybranych póz. Odnale¼æ mo¿na w nim tak¿e niezwyk³e ciep³o oraz pragnienie zaanga¿owania my¶li i poruszenia serca.

Jeden z najlepszych filmow jakie widzialem, a juz na pewno najlepszy film o mi³osci jaki widzialem. Polecam.

no to moze polece forummate'owi chungking express tegoz pana (od niego zaczela sie moja przygoda z kar wai'em, i wg mnie to najfajniejsiejszy (tak wlasnie to okresle, bo moze nie najlepszy) jego film); wyobraz sobie placzace z tesknoty sprzety domowe albo wlamanie do domu ukochanej osoby, zeby jej posprzatac, albo czyszczenie butow kobiecie, bo jest taka piekna, ze powinna miec tez piekne buty - to wlasnie chungking express

pozdrawiam

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Polecane filmy
« Reply #267 on: 2006-09-07, 14:24:46 »
Dzieki longhery, poszukam tego filmu, bo mnie zaciekawiles swoim opisem. Tez pozdrawiam! :)
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #268 on: 2006-09-17, 15:39:57 »
Date movie - zabawny miejscami, daje siê ogl±daæ.
Wasabi - zabawny wiêkszymi miejscami, przyjemnie siê ogl±da.

(A dzisiaj w nocy by³ z Bogusiem Lind± dobry film. To znaczy mi i bestii siê podoba³.)

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #269 on: 2006-09-18, 22:53:09 »
ja tam ju¿ z 500 razy ogl±da³am Gwiezdne Wrota i nigdy mi siê ten film nie znudzi:)niez³a obsada...polecam fanom fantasy i nie tylko...:) poza tym podoba³ mi siê Efekt motyla, 9 Wrota(z Johnnym Deppem), Braterstwo Wilków, Wredne Dziewczyny-jak kto¶ chce siê po¶miaæ:)))))))a o reszcie to jeszcze pomy¶lê... :wink:
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

 

lofty-success