Author Topic: Polecane filmy  (Read 222226 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Polecane filmy
« Reply #315 on: 2007-01-06, 01:13:38 »
Volver kto¶ ju¿ zachwala³? Je¶li nie, to mo¿e ja to zrobiê - rzecz jest warta uwagi. Choæ pró¿no w nim szukaæ niesamowitych g³êbi i trzecich den :wink: sporo w nim takiej codziennej metafizyki, dramat  roz³adowywany czarniawym humorem i ¶wietny zabieg fabularny otulaj±cy po³owê filmu spor± dawk± surrealizmu (przez pó³ filmu re¿yser nie precyzuje, czy jedna z postaci jest ¿ywym cz³owiekiem czy zjaw± :mrgreen:). Wbrew powy¿szemu sporo tu ciep³a i melancholii. Plus same trajkocz±ce z szybko¶ci± ¶wiat³a ³adne Hiszpanki :)
Ja chyba zachwala³am ;) Co do trajkocz±cych Hiszpanek, to karabinowe serie buziaczków "w powietrzu" mnie rozwali³y  :mrgreen:

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Polecane filmy
« Reply #316 on: 2007-01-06, 01:18:53 »
a³æ :) taaa, buziaczki, koniecznie w serii po trzy, te¿ by³y boskie :) w ogóle bardzo podoba³o mi siê, ¿e ten film jest taki strasznie babski (nie, nie jestem nawiedzon± ¿eñsk± szowinistyczn± ¶wini± :mrgreen:)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Polecane filmy
« Reply #317 on: 2007-01-06, 01:56:06 »
bardzo podoba³o mi siê, ¿e ten film jest taki strasznie babski  :mrgreen:)
mi pod tym wzglêdem te¿ siê bardzo podoba, ale patrz±c na wiêkszo¶æ filmów almodovara nie jest to nic nadzwyczajnego ( w sensie ¿e ¿eñski) i mimo ¿e nie gustujê w kobietach uwa¿am ¿e poza Penelope to tak naprawdê nic specjalnego ten film...niby jak zwykle niezwyk³a historia zwyk³ych ludzi,(czyli to co najlepsze w takich filmach) ale gdyby nie dobra gra aktorska Penelope to by³aby kompletna kicha...

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #318 on: 2007-01-06, 02:59:29 »
Agarves, chcesz aby¶my siê wypowiadali, a nie da³e¶ nam szansy na wypo¿yczenie tego filmu ;)

Sam wstêp jest dla mnie bardzo zachêcaj±cy. Mogê poleciæ (mimo, ¿e sam nie ogl±da³em) film "The Corporation" (btw, zdobywca kilku nagród) unaoczniaj±cy machinacje wielkich korporacji. Wystarczy³a mi sama zapowied¼, jednak ci±gle zapominam przej¶æ siê po niego do wypo¿yczalni :?

Minder, je¶li jeszcze nie ogl±da³e¶, to musisz to zobaczyæ. A jak ju¿ to obejrzysz, to we¼ siê za "An Inconvenient Truth". Nie jestem wielkim fanem dokumentów, ale te trzy zmieni³y mi diametralnie pogl±dy na ¶wiat. Wstrz±saj±ce.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Polecane filmy
« Reply #319 on: 2007-01-09, 17:11:16 »
Minder, je¶li jeszcze nie ogl±da³e¶, to musisz to zobaczyæ. A jak ju¿ to obejrzysz, to we¼ siê za "An Inconvenient Truth".
Absolutnie genialny film. Nie mia³em pojêcia, ¿e Al Gore tak siê anga¿uje w sprawê zwlaczania efektu cieplarnianego. Nie mia³em te¿ pojêcia, ¿e tak wielka jest skala zjawiska. Trzeba zacz±æ dzia³aæ! Zachêcam wszystkich do obejrzenia filmu i przemy¶leñ jak mo¿na ograniczyæ emisjê gazów cieplarnianych. Chyba zacznê wy³±czaæ kompa.
True Pagan Winter Crew

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Polecane filmy
« Reply #320 on: 2007-01-09, 21:28:38 »
Deja Vu - strasznie naci±gane plus trochê efektów plus Denzel W. jak zawsze wysokiej próby to chyba za ma³o... :(
The Last Kiss- prosta , ale jak¿e ujmuj±ca historia o wyborach ¿yciowych i mi³o¶ci w re¿yserii twórcy pamiêtnego Crash- polecam !
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #321 on: 2007-01-14, 17:25:04 »
Dzi¶ w TVP1 o 22.05 Niezno¶na lekko¶æ bytu – polecam.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #322 on: 2007-01-15, 10:24:51 »
Quote
Crash- polecam !

M±drze mówi. Dobry film.

Ja mogê poleciæ "Miêdzy S³owami" :)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Polecane filmy
« Reply #323 on: 2007-01-18, 18:43:50 »
Dzi¶ w ramach odstresowywania lekkim kinem obejrza³am Resident Evil i powiem Wam, ¿e tak nudnego, tendencyjnego i przewidywalnego filmu dawno nie widzia³am. Ju¿ nie mówi±c o tym, ¿e to niby horror, a straszenie bardzo na si³ê - dziesiêciolatkom siê spodoba ;)

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Polecane filmy
« Reply #324 on: 2007-01-18, 19:17:08 »
Dzi¶ w ramach odstresowywania lekkim kinem obejrza³am Resident Evil i powiem Wam, ¿e tak nudnego, tendencyjnego i przewidywalnego filmu dawno nie widzia³am.
Trzeba oddaæ, ¿e ten film by³ tragiczny.
A propos miernego kina, to mia³em w±tpliw± przyjemno¶æ obejrzeæ wczoraj do¶æ bolesny upadek Robina Williamsa, który zagra³ g³ówn± rolê w "Nocnym S³uchaczu". Widzia³em wiêkszo¶æ filmów z jego udzia³em i muszê przyznaæ, ¿e to prawdopodobnie najwiêksza klapa w jego filmografii. ODRADZAM!
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #325 on: 2007-01-19, 12:14:23 »
A mi sie Resident Evil podobal ;) Zabawny byl (no i towarzystwo, w jakim ogladalam bylo fajne)

I mam pytanie: ogladal juz ktos "Pachnidlo" czy w poniedzialek bede pierwsza osoba z tego forum, ktora pojdzie, zobaczy i powie reszcie, czy warto, czy nie? ;) (no i przy okazji: moze ktos jeszcze sie wybiera?)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Polecane filmy
« Reply #326 on: 2007-01-19, 17:05:02 »
Hmm, ja s³ysza³em opiniê, ¿e film jest niez³y je¶li nie we¼miesz go do koñca na powa¿nie. Póki jest intryga to wszystko, ale podobno gdy facet wchodzi na szafot wszystko staje na g³owie. Zdradzac fina³u nie bêdê. :mrgreen:
[under construction]

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Polecane filmy
« Reply #327 on: 2007-01-19, 18:29:20 »
Zdradzac fina³u nie bêdê. :mrgreen:
Nie musisz, czyta³am ksi±¿kê ;] Ale ciekawa jestem tego filmu, bo ksi±¿ka mi siê spodoba³a, mo¿e siê wybiorê  :mrgreen:

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Polecane filmy
« Reply #328 on: 2007-01-21, 20:36:59 »
Amores Perros
Pe³nometra¿owy debiut re¿yserski Alejandro Gonzaleza, twórcy 21 Gramów i Babel. Podobnie jak w przypadku dwóch w/w filmów, mamy tu do czynienia ze z³o¿on± i wielow±tkow± fabu³±. Jestem naprawdê pod ogromnym wra¿eniem niepowtarzalnego stylu tego re¿ysera. Polecam mimo sporej d³ugo¶ci- 145minut.
True Pagan Winter Crew

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Polecane filmy
« Reply #329 on: 2007-01-24, 23:37:10 »
Amores Perros
Pe³nometra¿owy debiut re¿yserski Alejandro Gonzaleza, twórcy 21 Gramów i Babel. Podobnie jak w przypadku dwóch w/w filmów, mamy tu do czynienia ze z³o¿on± i wielow±tkow± fabu³±. Jestem naprawdê pod ogromnym wra¿eniem niepowtarzalnego stylu tego re¿ysera. Polecam mimo sporej d³ugo¶ci- 145minut.

Film mocny - kilka zazêbiaj±cych siê, ciekawie prowadzonych w±tków na zasadzie "dla ka¿dego co¶ mi³ego";krwiste, niebanalne postacie; Ca³o¶æ w tonacji raczej pesymistycznej, ale pod koniec widaæ ¶wiate³ko ;) Rzecz, powiedzia³abym, latynoska par excellence - a¿ kipi tu od skrajnych emocji. Choæ momentami do¶æ brutalny, polecam. Aha, tak na marginesie - re¿yser nazywa siê Alejandro Gonzalez Inarritu :)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love