Author Topic: Polecane filmy  (Read 222203 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Polecane filmy
« Reply #360 on: 2007-03-30, 23:26:40 »
"Tu¿ po weselu"...genialny obyczajowy film. Przepiêkny wzruszaj±cy i wyrywaj±cy cz³owieka z kontekstu fotela w kinie i ponurej egzystencji.
zaszczepia dziwny promyczek w sercu i trochê niepokoi. A przy tym piêkne zdjêcia i ujêcia ( szczególnie oczu) a przy tym doskona³a gra aktorska.Aktora graj±cego rolê g³ówn± z ka¿dym nastêpnym filmem zaczynam wrêcz podziwiaæ i uwa¿am ¿e jest naprawdê genialny!
Goraco polecam. Trochê inna mentalno¶c i realia ( duñskie) ale mi przynajmniej to jak najbardziej pasuje :mrgreen:

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #361 on: 2007-03-31, 11:21:02 »
Labirynt Fauna, fantastyczny film, cudne po³±czenie brutalnego, realnego ¶wiata i bajkowo¶ci, choæ i ten ¶wiat, nie wygl±da na sielankowy... no i efekty, je¿eli Hiszpanie tak potrafi±, to czemu w Polsce knoci siê ka¿d± ekranizacje (przyk³ad Wied¼min), która dobrze wykonana mog³aby staæ siê hitem . 

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Polecane filmy
« Reply #362 on: 2007-03-31, 15:38:39 »
To kwestia scenariusza, kostiumów i gry aktorskiej. Przecie¿ nie zaprzeczysz, ¿e muzyka i zdjêcia w Wied¼minie to mistrzostwo. Generalnie polskie kino tkwi w jakim¶ niesamowitym marazmie i niedasizmie. Jedyny dobry ostatnio film to ¦wiadek Koronny, ale g³ównie ze wzglêdu na realizm bez amerykañskiej efektowno¶ci i staropolskiego maczomeñstwa.
[under construction]

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecane filmy
« Reply #363 on: 2007-04-04, 17:07:33 »
Próbujê zdobyæ film Sanatorium Pod Klepsydr± [na podsatwie opowiadañ Schulza] - widzia³em go chyba 2 razy w telewizji i mnie urzek³ wielce i od tamtego czasu poszukujê, lecz nigdzie nie mo¿na go zdobyæ... :( To chyba najlepszy polski film i chyba najlepszy ze wszystkich jakie widzia³em kiedykolwiek. Polecam. Dysponuje kto¶ nim albo wie sk±d wzi±æ?

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Polecane filmy
« Reply #364 on: 2007-04-04, 18:04:48 »
Próbujê zdobyæ film Sanatorium Pod Klepsydr± [na podsatwie opowiadañ Schulza] - widzia³em go chyba 2 razy w telewizji i mnie urzek³ wielce i od tamtego czasu poszukujê, lecz nigdzie nie mo¿na go zdobyæ... :( To chyba najlepszy polski film i chyba najlepszy ze wszystkich jakie widzia³em kiedykolwiek. Polecam. Dysponuje kto¶ nim albo wie sk±d wzi±æ?
Ja ogl±da³em "Sanatorium.." na corocznym pokazie polskich filmów w jednym ze strasburskich kin (takie kino niezale¿ne, co chwile s± organizowane ca³e tygodnie po¶wiêcone konkretnej tematyce) :P
a ¿eby odpowiedzieæ Ci na pytanie: bez wiêkszego problemu ¶ci±gn±³em pó¼niej z mu³a :mrgreen:

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecane filmy
« Reply #365 on: 2007-04-04, 18:42:54 »
bez wiêkszego problemu ¶ci±gn±³em pó¼niej z mu³a[/size] :mrgreen:
eMula nigdy w³a¶nie nie u¿ywa³em, ale w obliczu desperacji wczoraj toto zainstalowa³em z pewn± niechêci±. Jak siê okaza³o - uzasadnion±: wstêpna chwila rado¶ci spowodowanej odnalezieniem poszukwianego rarytasu zosta³a zaraz przyæmiona coraz to d³u¿szym okresem oczekiwania a¿ licznik ¶ci±gniêtych bajtów wska¿e warto¶æ niezerow±. Pó¼niej dowiedzia³em siê, ¿e 'kolejki' to drugie imiê tej aplikacji, tote¿ czekam... Choæ postêpu szczególnego nie widzê. Ale pozwolê mu dzieñ pochodziæ, mo¿e zaskoczy.

EDIT: Uda³o siê, yeah! :D
« Last Edit: 2007-04-05, 14:41:38 by drummmer »

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Polecane filmy
« Reply #366 on: 2007-04-05, 11:24:06 »
Wczoraj obejrza³em 300. Widaæ, ¿e film na podstawi komiksu. Ogl±da siê ¶wietnie, a w kinie niektóre sceny musz± robiæ piorunuj±ce wra¿enie. Polecam.
selfbanned

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Polecane filmy
« Reply #367 on: 2007-04-05, 12:54:19 »
Ogl±da³em wczoraj (pierwszy raz) Rok Diab³a, Piotra Zelenki. Czyli ten paradokument o twórczo¶ci Jaromira Nohavicy i grupy Czechomor. Przesycony jakim¶ chorym mistycyzmem i radosnym mówieniem o ludzkich problemach. Polecam do obejrzenia ka¿demu muzykowi. Ma swój absurdalny humor i nienaturaln± powagê. No i Jaz Coleman jako czarownik po prostu wymiata.
[under construction]

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Polecane filmy
« Reply #368 on: 2007-04-06, 14:43:37 »
"My Life Without Me" (2003)

Absolutnie genialny i poruszaj±cy dramat obyczajowy twórczyni równie doskona³ego "The Secret Life of Words" - Isabel Coixet. Gor±co polecam mi³o¶nikom nietuzinkowego kina!
True Pagan Winter Crew

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #369 on: 2007-04-06, 15:40:15 »
Je¶li polecane filmy to co¶ wam polecê, mo¿e kto¶ nie zna i go zachêcê.

Miêdzy S³owami (Lost in Translation) - ¶wietna komedia z Billem Murray'em i Scarlett Johansson w rolach g³ównych! I to taka z moich ulubionych komedii - nie z tych g³upich, ¶miesz±cych idiotyzmami (chocia¿ te te¿ niektóre lubiê :P - "Mafia!" na przyk³ad), ale taka przy której ¶miejesz siê, ale mo¿esz i uroniæ ³ezkê. ¦wietna gra Billa Murraya (Scarlet Johansson te¿), jedna z lepszych komedii, jakie ogl±da³em. Gdyby nie bardzo zdewaluowane (szczególnie w naszym kraju) okre¶lenie "komedia romantyczna" to powiedzia³bym, ¿e Miêdzy S³owami to w³a¶nie taki pewien rodzaj komedii romantycznej. (no i muzyka Squarepusher i My Bloody Valentine w tle! :) )

Sin City - po prostu super, kult, zajebisto¶æ :P Zrobiony w czarno-bia³ych kolorach. Rze¼, krew, mord, przeklinanie, dziwki i ogólnie - super film! (jeden z moich ulubionych, je¶li nie ulubiony) A postaæ Marva, mrau! ;D

(no i Jessica Alba ma tam bardzo fajn± scenê ;p)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Polecane filmy
« Reply #370 on: 2007-04-09, 21:57:57 »
¦wiêta, wiêc nadrobi³am zaleg³o¶ci filmowe...

Pachnid³o (+) - o tym filmie ju¿ wiele zosta³o powiedziane, moim zdaniem ¶wietna ekranizacja, oddaj±ca sens ksi±¿ki i nie sp³ycaj±ca przes³ania, zrobiona bardzo zrêcznie. Film godny polecenia.
300 - jak to okre¶li³ mój ojciec "wiadra krwi i komputerowo animowane ha³dy trupów", jednak¿e swego rodzaju artyzmu kinowego nie mo¿na temu filmowi odmówiæ - na pewno ¶wietnie siê go ogl±da w kinie. No i bardzo dobra ¶cie¿ka d¼wiêkowa.
Labirynt Fauna (+) - po Pachnidle najlepszy z wymienionych. Hiszpania pod dyktatur± Franco, ma³a dziewczynka ucieka przed okrutn± rzeczywisto¶ci± w ¶wiat ba¶ni. ¦wietny, poruszaj±cy film, do¶æ oryginalny jak na tematykê i konwencjê, w której siê obraca.
Most do Terabithii (-) - muszê przyznaæ, ¿e dotrwa³am tylko do po³owy. Film mo¿e byæ odkrywczy i ciekawy dla uczniów podstawówki ew. gimnazjum. Ja nie znalaz³am w nim nic poza powielanymi w setkach filmów schematami - i to w raczej banalny i nudny sposób. Przyja¼ñ i ucieczka w wykreowany w wyobra¼ni ¶wiat lekarstwem na szar±, nie zawsze sprawiedliw± codzienno¶æ. Niektóre bana³y: podzia³ szko³y na "szajki"(ci ¼li) i "wyrzutków"(oczywi¶cie nasi bohaterowie), bieda i brak poczucia akceptacji ze strony rodziców. No i powtarzany do znudzenia schemat dnia: rola popychad³a na lekcjach w szkole (nudaaa), potem wypad do zmy¶lonej krainy w lesie, nastêpnie prace w domu i tak w kó³ko, po kilku dniach mi siê znudzi³o ;) Mo¿e to mia³o pokazaæ monotoniê ¿ycia g³ównych bohaterów, ale mi ukaza³o raczej monotoniê filmu i zniechêci³o do dalszego ogl±dania - wieje nud± na kilometr!

No tak, opis najgorszego filmu wyszed³ najd³u¿szy... ale krytyka powinna byæ czym¶ podparta, co nie? ;)
« Last Edit: 2007-04-09, 22:02:33 by djdioda »

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #371 on: 2007-04-10, 17:37:37 »
 Mo¿e nie nowe, ale polecam :D. Hannibal
Ca³kiem fajne, bardzo ciekawe. Polecam.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #372 on: 2007-05-03, 13:38:26 »
Labirynt Fauna, fantastyczny film, cudne po³±czenie brutalnego, realnego ¶wiata i bajkowo¶ci, choæ i ten ¶wiat, nie wygl±da na sielankowy...
Labirynt Fauna (+) - (...) ¦wietny, poruszaj±cy film, do¶æ oryginalny jak na tematykê i konwencjê, w której siê obraca.
Przejmuj±co smutny, a zarazem urzekaj±co piêkny. Jestem poruszona i wzruszona, film jest cudowny po prostu, naprawde warto obejrzec. Zakonczenie mnie zgniotlo. Gdyby nie ta smutna atmosfera, to powiedzialabym, ze takie filmy moge ogladac codziennie (chociaz chetnie obejrzalabym jeszcze raz)
: Kwiecieñ 16, 2007, 22:03:05
Zrobilam sobie (i nie tylko sobie) akcje "nie spij w domu - noc w kinie kosztuje tylko 10zl". Niby sie oplaca, ale to byla raczej desperacja, niz w pelni swiadomy wybor (wspominalam kiedys wczesniej, ze mam chaos w domu). Repertuar byl nastepujacy:
1. Zycie ukryte w slowach (La vida secreta de las palabras): wlasciwie ladny film, chwilami przerazliwie smutny i straszny; dobre bylo to, ze wiele trzeba bylo sie domyslac, niewiele bylo powiedziane wprost i od razu. Ale okropny happy end psul ogolne wrazenie. Jakby ktos juz to widzial, albo zdecydowal sie obejrzec, to niech sie zastanowi, czy nie lepiej byloby skonczyc tuz po slowach "naucze sie plywac". Mroczniej by bylo, a zawieszenie akcji podtrzymaloby nastroj.
2. Leonard Cohen - I'm Your Man: :( wcale nie chcialam zasypaic, ale wyszlo, ze budzilam sie tylko na Nicka Cave'a, ogolnie nuuuudaaa, mocno bez glowy i zdecydowanie za dlugo. Jak to mialo byc "w holdzie mistrzowi", to ja mistrzowi szczerze wspolczuje.
3. Statysci: rewelacyjne nie bylo, ale nawet zabawne. Chwilami. Wcale nie marudze, bo generalnie to dostaje u mnie plusa, chociaz zakonczenie tez bylo nienajlepsze (ja nie wiem, czy tak trudno zrobic film z zakonczeniem, ktore mialoby rece i nogi, a nawet glowe? :roll:)

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #373 on: 2007-05-03, 20:32:00 »
Ostatnio obejrza³em w Polsacie (;o) 'Efekt motyla'. Wiem, ¿e to nie jaka¶ nowow¶æ i pewnie wiêkszo¶æ forumowiczów ma ten film ju¿ za sob±, ale ja siê na niego czai³em, czai³em, a nikt nie mia³, a wolno siê ¶ci±ga³ i wreszcie okaza³o siê, ¿e jest w tv :)

No wiêc powiem krótko - film ¶wietny, uwielbiam takie pochrzanione filmy (w podobnym stylu by³ 'Zakochany bez pamiêci'). Film po prostu ¶wietny. Jeden z lepszych, jakie widzia³em :)

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #374 on: 2007-05-04, 21:25:53 »
2. Leonard Cohen - I'm Your Man: :( wcale nie chcialam zasypaic, ale wyszlo, ze budzilam sie tylko na Nicka Cave'a, ogolnie nuuuudaaa, mocno bez glowy i zdecydowanie za dlugo. Jak to mialo byc "w holdzie mistrzowi", to ja mistrzowi szczerze wspolczuje.

Eee, wcale nie taki z³y. Polecam wszystkim cierpi±cym na bezsenno¶æ.
;)