Author Topic: Polecane filmy  (Read 222225 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

eBAT

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #375 on: 2007-05-04, 22:08:10 »
A Clockwork Orange8-[

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #376 on: 2007-05-20, 12:10:00 »
Volver - nowy Almodovar... Hmm... Na pewno du¿ym plusem wspomnianego re¿ysera jest to, ¿e obsadza g³owne role aktorami takimi, ¿e dech zapiera z wra¿enia... Jak nie Geal Garcia Bernal (to dla kobiet), to znowu Penelopla Cruz... ach.. Jest na co popatrzeæ. Je¶li za¶ chodzi o tre¶æ: Fabu³a jak zwykle popl±tana... A tematyka te¿ raczej almodovarowska... Aczkolwiek tym razem g³ówne role graj± kobiety...
Szczerze mówi±c to domy¶li³am siê wszystkiego po jakich¶ 80 minutach trwania obrazu (ca³o¶æ ma ok. 120 minut)... Ale podoba³o mi siê.
Je¶li kto¶ lubi Almodovara albo po prostu patrzeæ na Penelope (a jest na co), to polecam ten pokrêcony film ;)
...If I call will you come and will you save me?

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Polecane filmy
« Reply #377 on: 2007-05-20, 23:15:15 »
za pó³torej godziny na Kino Polska "To my, rugbi¶ci" Latkowskiego. w koñcu to zobaczê
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #378 on: 2007-06-03, 10:30:26 »
Znowu wcze¶nie siê przebudzi³em i do porannej kawy polecia³ kultowy "Pulp Fiction". Wszyscy to znaj±, wiêc nie ma siê co siliæ na polecanie. Te wszystkie teksty po prostu wymiataj± :lol: ... nie znam drugiego tak naturalnie odlotowego obrazu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #379 on: 2007-06-03, 14:03:50 »
By³em wczoraj na nowych 'Piratach z Karaibów' - przyzwoite, chocia¿ trochê za d³ugie (ale ostatnie pó³ godziny jest ¶wietne!)

Mówcie, co chcecie, mnie siê akurat ta seria filmów podoba³a.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #380 on: 2007-06-03, 14:26:10 »
Piraci s± fajni, a Johnny mrau (niekiedy). Te¿ idziemy w tym tygodniu, co¶ przyjemnego siê przyda... (a dobrze siê chocia¿ koñczy? ;))
wszystko, co sko¶ne.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #381 on: 2007-06-03, 15:10:58 »
Ca³a fabu³a jest trochê rozklekotana, ostatnie trzydzie¶ci minut jest ¶wietne, koñczy siê IMO do¶æ ciekawie i wcale nie tak kolorowo, jak my¶la³em, ¿e siê skoñczy.

A w tym filmie Johnny'ego jest oko³o 2 razy wiêcej, ni¿ w poprzednich filmach (i to dos³ownie, w niektórych scenach ;p)

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #382 on: 2007-06-03, 15:22:50 »
A w tym filmie Johnny'ego jest oko³o 2 razy wiêcej, ni¿ w poprzednich filmach (i to dos³ownie, w niektórych scenach ;p)

¯e niby taki gruby? :>
wszystko, co sko¶ne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #383 on: 2007-06-03, 15:27:59 »
A w tym filmie Johnny'ego jest oko³o 2 razy wiêcej, ni¿ w poprzednich filmach (i to dos³ownie, w niektórych scenach ;p)

¯e niby taki gruby? :>
Jesli tak, to niefajnie ;P

Ja jutro ide na "Opowiesci z Ziemiomorza". Chyba. (A przy okazji: chce sie komus isc ze mna?)

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #384 on: 2007-06-03, 15:29:38 »
Nie gruby :D Ale nie bêdê spojlerowa³, sama zobaczysz ;) Nie powiem - w pierwszej scenie, w której wystêpuje Johnny trochê siê zdziwi³em ^^

Szkoda tylko, ¿e po pierwszej scenie (bardzo fajnej zreszt±) przez parê minut jest nuuudno i nuuudno i nawet nie¶miesznie. Ale potem ju¿ siê to wszystko jako¶ krêci. I jak to w 'Piratach...' - du¿o walk, aborda¿y, ¶miesznych sytuacji, ale jest te¿ trochê nudnawego gadania.

edit: same zobaczycie ;)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #385 on: 2007-06-03, 18:41:46 »
Trailer do filmu Control opowiadaj±cego dzieje jednego z najwa¿niejszych dla mnie zespo³ów XX wieku Joy Division, zapowiada siê ciekawy obraz.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #386 on: 2007-06-04, 20:16:55 »
Misie! Jakby ktos Wam proponowal bilet na "Opowiesci z Ziemiomorza", to sie nie zastanawiajcie i korzystajcie z okazji (a gdyby okazji nie bylo, to kogos naciagnijcie ;P). Fabula jak na moj gust troche nie trzyma sie kupy (albo film za krotki), ale milo sie patrzy, tzn. ladnie zrobione anime. No i po japonsku jest, to przyjemnie sie slucha, chociaz ja nic nie rozumiem w tym jezyku poza "tak", "nie", "dziekuje", "do widzenia"
Albo po prostu wydawalo mi sie, ze fajny, bo ogladalam w absolutnym, niczym nie zmaconym spokoju (poza mna na sali byla az jedna osoba).

No, a teraz poczekam na Shreka ;P

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Polecane filmy
« Reply #387 on: 2007-06-19, 16:16:49 »
Wczoraj by³em w kinie na Zodiac'u. Co tu du¿o mówiæ, David Fincher jest mistrzem, kto widzia³ jego poprzednie filmy ten wie o co chodzi...mistrzowski klimat, suspens i generalnie re¿yserka oraz jako bonus ¶wietny Jake Gyllenhaal w roli dziennikarza ¶ledczego. Per saldo, film kompletny, polecam gor±co!
True Pagan Winter Crew

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Polecane filmy
« Reply #388 on: 2007-06-20, 13:09:15 »
Misie! Jakby ktos Wam proponowal bilet na "Opowiesci z Ziemiomorza", to sie nie zastanawiajcie i korzystajcie z okazji (a gdyby okazji nie bylo, to kogos naciagnijcie ;P). Fabula jak na moj gust troche nie trzyma sie kupy (albo film za krotki), ale milo sie patrzy, tzn. ladnie zrobione anime. No i po japonsku jest, to przyjemnie sie slucha, chociaz ja nic nie rozumiem w tym jezyku poza "tak", "nie", "dziekuje", "do widzenia"
Albo po prostu wydawalo mi sie, ze fajny, bo ogladalam w absolutnym, niczym nie zmaconym spokoju (poza mna na sali byla az jedna osoba).

No, a teraz poczekam na Shreka ;P

no tak ja za czyje¶ to mo¿na i¶æ bo ostatnio by³em za w³asne i to chyba nas³abszy film ze studia ghibli jaki widzia³em :P z trylogi± urszuli te¿ za wiele nie mia³ wspólnego i gdyby nie to ¿e by³em ze znajomymi i piwami to bym wyszed³ z niego :P

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #389 on: 2007-07-25, 14:48:23 »
ogl±da³am ostatnio Kl±twê (wersja japoñska) i nie wiem w sumie co mam o tym filmie my¶leæ....trochê go nie rozumiem, a niektóre momenty by³y nieco wkurzaj±ce, ale ogólnie nawet niez³y, tylko nie wiem czy wersja amerykañska nie lepsza :w00t: :-k
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

 

lofty-success