Author Topic: Polecane filmy  (Read 222244 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Polecane filmy
« Reply #390 on: 2007-07-26, 18:21:03 »
Przez nadmiar wolnego czasu zaczê³am wczoraj nadrabiaæ zaleg³o¶ci i od¶wie¿aæ co lepsze pozycje - i tak na dobry pocz±tek obejrza³am po raz kolejny ¦wiêtego Graala i ¯ywot Briana, teraz Memento a w kolejce: Las Vegas Parano, Breaking The Waves, Trainspotting, Dogma, American History X i Fight Club ;] Piêciu ostatnich nigdy nie widzia³am, wiêc najbli¿sze kilka dni zapowiada siê ciekawie  :mrgreen: Zawsze by³am zacofana je¶li chodzi o filmy, wiêc proszê siê nie ¶miaæ, ¿e takie klasyki pierwszy raz ogl±dam ;]

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Polecane filmy
« Reply #391 on: 2007-08-10, 20:51:23 »
Po raz kolejny obejrza³em The Wall i jak zawsze siê po tym ¼le czujê. Co oznacza, ¿e film ¶wietny, bo wywo³uje emocje. Kto jeszcze nie ogl±da³, niech szybko nadrobi zaleg³o¶æ!
selfbanned

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #392 on: 2007-08-10, 21:51:32 »
Przez nadmiar wolnego czasu zaczê³am wczoraj nadrabiaæ zaleg³o¶ci i od¶wie¿aæ co lepsze pozycje - i tak na dobry pocz±tek obejrza³am po raz kolejny ¦wiêtego Graala i ¯ywot Briana, teraz Memento a w kolejce: Las Vegas Parano, Breaking The Waves, Trainspotting, Dogma, American History X i Fight Club ;] Piêciu ostatnich nigdy nie widzia³am, wiêc najbli¿sze kilka dni zapowiada siê ciekawie  :mrgreen: Zawsze by³am zacofana je¶li chodzi o filmy, wiêc proszê siê nie ¶miaæ, ¿e takie klasyki pierwszy raz ogl±dam ;]

 Mój brat kiedy¶ ogl±da³ Fight Club :P

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Polecane filmy
« Reply #393 on: 2007-08-10, 22:34:09 »
Mój brat kiedy¶ ogl±da³ Fight Club :P
Mój kolega te¿, i co z tego wynika? :P  :mrgreen:

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #394 on: 2007-08-10, 22:58:17 »
 To, ¿e nie ogl±da³em...? :mrgreen:

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #395 on: 2007-08-13, 15:24:04 »
By³em ostatnio (w sobotê?) na filmie 'S³aby Punkt' z Anthonym Hopkinsem. Moim rodzicom i siostrze siê podoba³, mi w sumie te¿, ale bez rewelacji, jest wiele du¿o lepszych filmów. I wkurza³ mnie m³ody prokurator. Mia³ strasznie wkurzaj±cy styl bycia (a i zagrany niezbyt IMO)

A np wczoraj obejrza³em (nie dzia³a³ internet...) drug± czê¶æ 'Doktora ¯ywago', chocia¿ nie ogl±da³em pierwszej. A nawet niez³e, najlepsza koñcówka (bo smutna :) )

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Polecane filmy
« Reply #396 on: 2007-08-13, 18:03:10 »
A np wczoraj obejrza³em (nie dzia³a³ internet...) drug± czê¶æ 'Doktora ¯ywago', chocia¿ nie ogl±da³em pierwszej. A nawet niez³e, najlepsza koñcówka (bo smutna :) )

Eee, moim zdaniem wersja z Omarem Sharifem i Julie Andrews lepsza... ta nowa jest niemi³osiernie rozwleczona, a i od Keiry Knightley ani Sama Neilla nie potrafiê "odkleiæ" ich innych filmowych wcieleñ (ta pierwsza - wiadomo, ten drugi - Merlin i pan McGrath z "Fortepianu")... za anglosascy, no :P
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #397 on: 2007-08-13, 19:51:54 »
A np wczoraj obejrza³em (nie dzia³a³ internet...) drug± czê¶æ 'Doktora ¯ywago', chocia¿ nie ogl±da³em pierwszej. A nawet niez³e, najlepsza koñcówka (bo smutna :) )

Eee, moim zdaniem wersja z Omarem Sharifem i Julie Andrews lepsza... ta nowa jest niemi³osiernie rozwleczona, a i od Keiry Knightley ani Sama Neilla nie potrafiê "odkleiæ" ich innych filmowych wcieleñ (ta pierwsza - wiadomo, ten drugi - Merlin i pan McGrath z "Fortepianu")... za anglosascy, no :P

W ogóle ¶miesznie mi trochê wygl±da³a armia czerwona, która swoje wielkie, piêkne has³a wywrzaskiwa³a po angielsku ^^

Tej starszej wersji nie ogl±da³em w ogóle, tê wczorajsz± obejrza³em raczej z nudów i - jak mówiê - jest niez³e. No i koñcówka mi siê podoba³a, ciekaw jestem, jak to jest w ksi±¿ce opisane, ale czasu na razie brak (i bêdzie brak), ¿eby przeczytaæ. Po maturze mo¿e sobie przeczytam :)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Polecane filmy
« Reply #398 on: 2007-08-13, 20:02:11 »
dziwiê siê, ¿e odwa¿yli¶cie siê ogl±daæ Doktora ¯ywago z Keir± Knightley, brrrr... A Sam Neilla bardzo lubiê. "Merlin", hah, jedyny film jaki ogl±da³em na Hallmarku =]. Parê dni temu kupi³em dvd 'Gandhi' R. Attenborough'a, zawsze lubi³em Bena Kingsley'a, ale od przedwczoraj go uwielbiam, rewelacyjna rola!
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Polecane filmy
« Reply #399 on: 2007-08-17, 22:46:48 »
ja ostatnio nadrabiam zaleg³o¶ci w horrorach, polecia³o zatem Dead Silence, Ils (nie polecam, potworne nudy), Hills Have Eyes 2 (lepszy ni¿ jedynka), 1408, Vacancy (niez³y pomys³, kiepskie zakoñczenie), The Messengers (tendencyjna fabu³a do bólu), Captivity (nuda)

z innych pozycji natomiast Dzienna Stra¿, Black Dahlia, Zodiac, Two For The Money (Al Pacino :serducho:), Grindhouse: Death Proof, Die Hard 4.0.

do obejrzenia jutro czeka Next i Skinwalkers.

poza tym zaczê³am ogl±daæ seriale - Dead Like Me (mistrzostwo ¶wiata! szkoda, ¿e przerwali po dwóch sezonach) i nowy Pushing Daisies tego¿ samego autora (do obejrzenia mam jeszcze, równiez nowy, The Reaper i dwa sezony Wonderfalls). poza tym prze¶mieszny Ugly Betty. wszystko polecam!
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Polecane filmy
« Reply #400 on: 2007-08-19, 20:12:10 »
Przedwczoraj wyskoczy³am na kino pod chmurk± (na Jarmarku Dominikañskim takie cuda ;D) i obejrza³am Cinema Paradiso - piêkny film o ¿yciu, polecam.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #401 on: 2007-08-19, 20:36:21 »
Przedwczoraj wyskoczy³am na kino pod chmurk± (na Jarmarku Dominikañskim takie cuda ;D) i obejrza³am Cinema Paradiso - piêkny film o ¿yciu, polecam.

o tak ¶wietny film, bardzo poruszaj±cy, no i ten niezwyk³y klimat ma³ego ¶ródziemnomorskiego miasteczka :)

a ja polecam film, który ogl±da³em ju¿ jaki¶ czas temu Miasto Boga, to jest jeden z tych obrazów, które ciê¿ko opisaæ s³owami, po prostu genialny

a tu co¶ dla fanów odjechanych, surrealistycznych klimatów -> http://www.youtube.com/watch?v=ks5pCIBx4QQ -> fragment filmu autorstwa Matthew Barney, prywatnie mê¿a Bjork

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Polecane filmy
« Reply #402 on: 2007-08-20, 01:00:19 »
ja dzi¶ z kolei widzia³am 1900: Cz³owiek Legenda (re¿ysera Cinema Paradiso), bardzo interesuj±cy film, szczerze polecam (:

a Miasto Boga faktycznie doskona³y film (chocia¿ nie przepadam za portugalskim i ciê¿ko mi siê s³ucha tego jêzyka, ale to ma³y problem przy tak dobrej fabule).
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #403 on: 2007-08-20, 07:54:23 »
a Miasto Boga faktycznie doskona³y film (chocia¿ nie przepadam za portugalskim i ciê¿ko mi siê s³ucha tego jêzyka, ale to ma³y problem przy tak dobrej fabule).

o dziwo, w Mie¶cie Boga portugalski (choæ te¿ nie nale¿ê do jego fanów), nie przeszkadza³ mi ani trochê, a nawet siê spodoba³ :)

jeszcze jeden znakomity film mi siê przypomnia³, co¶ dla fanów Bjork i przede wszystkim dla wielbicieli Larasa von Triera -> Tañcz±c w Ciemno¶ciach, film pora¿a oryginalno¶ci± (genialne fragmenty musicalowe, sposób krêcenia), polecam.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #404 on: 2007-08-23, 12:29:41 »
jeszcze jeden znakomity film mi siê przypomnia³, co¶ dla fanów Bjork i przede wszystkim dla wielbicieli Larasa von Triera -> Tañcz±c w Ciemno¶ciach, film pora¿a oryginalno¶ci± (genialne fragmenty musicalowe, sposób krêcenia), polecam.
Sposob krecenia rzeczywiscie byl niezly (tu z reki, tam ze statywu), ale calosc porazila mnie slodka naiwnoscia... jakis taki patos na koncu zepsul efekt.

 

lofty-success