Author Topic: Polecane filmy  (Read 222230 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #480 on: 2008-02-06, 23:40:24 »
Muszê poleciæ zacny film co siê zowie "Motyl i Skafander"
Nie da siê opisaæ, póki siê nie zobaczy. Wspania³e dzie³o, kapitalne zdjêcia i poruszaj±cy temat. Film ten jest tak bogaty psychologicznie (przynajmniej dla mnie :p), ¿e po prostu czuje siê postaæ g³ównego bohatera i autentycznie w pewnym momencie zacz±³em odczuwaæ dziwn± duszno¶æ, jakbym to ja siedzia³ w tym skafandrze i by³ odciêty od ¶wiata. Piêkne dzie³o, polecam
Wyslano: 03 Luty 2008, 23:53:20
polecam wszem i wobec
Donnie Darko
No way in from the outside, no way out from within.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Polecane filmy
« Reply #481 on: 2008-02-19, 17:34:12 »
O tak, już kiedyś nawet pisaliśmy tu coś chyba o Donnie Darko - wielowarstwowy film, w którym odkrywa się nowe aspekty za każdym obejrzeniem. Plus świetna ścieżka dźwiękowa.
Wyslano: 07 Luty 2008, 13:21:33
Polecałem w "Drażliwych", ale polecę też tutaj: Zeitgeist (z polskimi napisami) - 2h dokument, który trzęsie świadomością. Ważna rzecz.
Wyslano: 19 Luty 2008, 00:24:22
Widzę, że nie ma jeszcze komentarzy. Wkleję więc krótki opis:

Quote
Film dokumentalny pokazujący i wyjaśniający jak społeczeństwo jest manipulowane. Dokument podzielony jest na 3 części:
I. Religijna - pokazuje astro-teologiczne podstawy chrześcijaństwa. Udowadnia, iż religia chrześcijańska
jest jedynie splagiatowaną wersją wcześniejszych mitów, głównie egipskich i opiera się na astrologii.
II. 11 Września - dotyczy najsłynniejszej akcji terrorystycznej służb specjalnych USA, dokonanej na własnych obywatelach.
III. Banki i plan zniewolenia świata - czyli kto stoi za kontrolą światowej gospodarki i polityki. Komu zależy na wywoływaniu wojen i komu się to opłaca, oraz kto dąży do wykreowania Jednego Ogólnoświatowego Rządu - globalnego imperium niewolników rządzonych przez garstkę Panów i kontrolowanych totalnie, rodem z Orwellowskiego "Roku 1984".

Autorzy filmu zachęcają do własnych dalszych studiów w temacie, oraz do sprawdzenia wszystkich przedstawionych w nim faktów, zamiast ślepego przyjmowania tego, co zostało w nim powiedziane.

Dodam, że staram się być pragmatykiem i w niemal każdej teorii spiskowej widzę tony nieścisłości. Tu ich praktycznie nie ma, co mnie osobiście przeraża.
« Last Edit: 2008-02-19, 18:52:26 by minder »
True Pagan Winter Crew

paatos

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #482 on: 2008-02-19, 18:17:33 »
Zetigeist (z polskimi napisami) - 2h dokument, który trzêsie ¶wiadomo¶ci±. Wa¿na rzecz.

Nie wrzuca³em jakie¶ 6 miesiêcy temu? ;]
I komentarze by³y  :mrgreen:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Polecane filmy
« Reply #483 on: 2008-02-19, 18:49:04 »
o¿, jak mog³em przegapiæ :|
Wyslano: 19 Luty 2008, 18:29:43
I komentarze by³y  :mrgreen:
Jeden komentarz. Poza tym nie poda³e¶ tytu³u filmu, tylko surowy link.
True Pagan Winter Crew

paatos

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #484 on: 2008-02-19, 18:50:22 »
Przepraszam ( #-o)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #485 on: 2008-02-19, 19:18:03 »
Ciekawy film, ciekawy. Mnie jednak te zbiegi okoliczno¶ci trochê dziwi±. Wiele razy s³yszeli¶my takie naci±ganie faktów i ³apanie ludzi za s³ówka ("it was a big explosion"), chocia¿by ze strony Jechowych ;). S³ysza³em ró¿ne opinie na temat tych teorii spiskowych i w niektórych sprawach siê zbiegaj±, a w niektórych przedstawione s± zupe³nie odmienne stanowiska. Nie przytoczê tu konkretnych przyk³adów, ale co do sprawy religii nasunê³o mi siê wiele skojarzeñ. Ciekawy film, jak mówi³em, ale nie zamierzam traktowaæ go jako biblii i wyja¶nienia mechanizmów jak dzia³a ten ¶wiat, choæ w znacznej wiêkszo¶ci zgadzam siê z twórcami.

Na temat: Nie id¼cie na nowego Asterixa. Kilka fajnych gagów, a poza tym nic specjalnego.
No way in from the outside, no way out from within.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Polecane filmy
« Reply #486 on: 2008-02-19, 22:11:27 »
Film, który rozwiał ostatnie z moich wątpliwości co do lądowania człowieka na Księżycu, czyli startu Apollo 17, w którym kamera podąża za startującym lądownikiem. Wyglądało to tak, jakby załoga pozostawiła tam kamerzystę. Załączony film udowadnia, że kamera była zdalnie sterowana przez kontrolę lotu z Houston. Posłuchajcie co mówią kontrolerzy i astronauta. Sam moment startu nie jest pokazany w tym klipie, ale spokojnie można znaleźć w pokrewnych. O, tutaj na przykład: Start Apollo 17 z dwóch kamer.
« Last Edit: 2008-02-19, 22:20:09 by minder »
True Pagan Winter Crew

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #487 on: 2008-02-19, 22:34:39 »
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Polecane filmy
« Reply #488 on: 2008-02-19, 22:56:10 »
Ja polecam Karmel, na którym by³am ostatnio w kinie. W Krakowie, z tego co siê zorientowa³am, graj± go tylko w Kinie Pod Baranami. Jest to film libañski, bardziej pewnie zainteresuje dziewczyny, gdy¿ opowiada o losach kilku przyjació³ek, kobiet w ró¿nym wieku, z ró¿nymi problemami. Film wzruszaj±cy i zabawny, ¿yciowy ;). I ta typowa dla Libanu przeplatanka kultur - z pozoru wszystko jak w Europie, ale jednak daj± osobie znaæ pewne rygory i prawa charakterystyczne dla pañstw muzu³mañskich. Jak dla mnie rewelka :).

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Polecane filmy
« Reply #489 on: 2008-02-20, 01:48:56 »
Film, który rozwia³ ostatnie z moich w±tpliwo¶ci co do l±dowania cz³owieka na Ksiê¿ycu, czyli startu Apollo 17, w którym kamera pod±¿a za startuj±cym l±downikiem. Wygl±da³o to tak, jakby za³oga pozostawi³a tam kamerzystê. Za³±czony film udowadnia, ¿e kamera by³a zdalnie sterowana przez kontrolê lotu z Houston. Pos³uchajcie co mówi± kontrolerzy i astronauta. Sam moment startu nie jest pokazany w tym klipie, ale spokojnie mo¿na znale¼æ w pokrewnych. O, tutaj na przyk³ad: Start Apollo 17 z dwóch kamer.

Nie widzê nic nadzwyczajnego.

Edit: Nie nie jestem jedn± z tych osób, które neguj± l±dowanie na ksiê¿ycu - po prostu nie rozumiem co Ciê przekona³o.
« Last Edit: 2008-02-20, 01:58:40 by Kekkai »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Polecane filmy
« Reply #490 on: 2008-02-20, 10:04:16 »
Nie nie jestem jedn± z tych osób, które neguj± l±dowanie na ksiê¿ycu - po prostu nie rozumiem co Ciê przekona³o.
Wszyscy, którzy poddaj± w w±tpliwo¶æ l±dowanie cz³owieka na Ksiê¿ycu pokazuj± ostatni± scenê, w której kamera ¶ledzi l±downik startuj±cy z powierzchni Ksiê¿yca. ¯eby wykonaæ taki manewr jak najazd i zmiana k±ta, trzeba by trzymaæ kamerê w rêce, a przecie¿ nie mogli tam nikogo zostawiæ. Kamera zosta³a jednak umieszczona w module zdalnego sterowania. Film, który umie¶ci³em pokazuje co siê dzia³o przed startem l±downika. Zawiera te¿ rozmowy prowadzone przez radio. G³ównym tekstem s± ¿yczenia pokoju na Ziemi i takie tam, ale oprócz tego s³ychaæ, ¿e astronauta zostawia, ¿e wraca do l±downika i ¿e kontrola lotu mo¿e siê teraz pobawiæ. Potem kamera zaczyna siê poruszaæ (wygl±da to tak, jakby kto¶ chcia³ sfilmowaæ sobie buty). Ruch jest jednak zbyt jednostajny i mechaniczny, co tylko potwierdza, ¿e kamera jest na automacie - kontrola lotu musia³a przetestowaæ sterowanie, zanim uzyskali pewno¶æ, ¿e zrobi± ³adne ujêcie startu.

Moje w±tpliwo¶ci bra³y siê z tego, ¿e wcze¶niej widzia³em tylko moment startu. Denerwowa³o mnie, ¿e kamera robi najazd i potem ¶ledzi startuj±c± kapsu³ê, bo to by³ jedyny argument popieraj±cy mistyfikacjê, którego nie potrafi³em obaliæ. Mo¿na by³o gdybaæ, ¿e to zdalne sterowanie, ale nie mog³em znale¼æ dowodów. A one by³y tu¿ obok ;)
True Pagan Winter Crew

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Polecane filmy
« Reply #491 on: 2008-02-20, 11:45:50 »
Moje w±tpliwo¶ci bra³y siê z tego, ¿e wcze¶niej widzia³em tylko moment startu. Denerwowa³o mnie, ¿e kamera robi najazd i potem ¶ledzi startuj±c± kapsu³ê, bo to by³ jedyny argument popieraj±cy mistyfikacjê, którego nie potrafi³em obaliæ. Mo¿na by³o gdybaæ, ¿e to zdalne sterowanie, ale nie mog³em znale¼æ dowodów. A one by³y tu¿ obok ;)
gdyby to by³a mistyfikacja to przeciez by nie krecili takiego ujecia ktore moze mistyfikacje w tak oczywisty sposob zdemaskowac... no nie? :roll:

a ¿eby nie robiæ off topa wiêkszego to widzia³ ju¿ kto¶ film 'no country for old men'? czyta³em parê recenzji i ¿e niby taki zajebisty ale mi siê ¶rednio podoba³ :P dobrze zrobiony ale nic z tego nie wynika
« Last Edit: 2008-02-20, 11:50:10 by kara¶ »

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #492 on: 2008-02-22, 21:50:18 »
Je¿eli komu¶ podoba³ siê Fear and Loathing in Las Vegas to tutaj jest do obejrzenia pierwowzór.

p.s. je¿eli komu¶ fear and loathing siê nie podoba³ lub go nie ogl±da³, to link powy¿ej równie¿ bêdzie dzia³a³.
« Last Edit: 2008-02-22, 23:31:22 by tacchif »
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Polecane filmy
« Reply #493 on: 2008-02-22, 23:25:33 »
Je¿eli komu¶ podoba³ siê Fear and Loathing in Las Vegas[...][/url].
A je¿eli kto¶ ten film uwa¿a za kultowy? ;]
I ma za s³abe ³±cze, ¿eby to spokojnie obejrzeæ to ma problem :[
selfbanned

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #494 on: 2008-02-24, 00:15:14 »
Mo¿e ju¿ by³o, ale: Alpha Dog - na pocz±tku piardu-piardu, ¿e siê rzygaæ chce, Justin T. i inne niedogodno¶ci, ale ogólne wra¿enie by³o: Musimy to jeszcze raz zobaczyæ! Nie powiem, ¿e genialny, bo to by³oby k³amstwo. Dziwny. Nieobojêtny. Dobry film.

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street <3

 

lofty-success