Author Topic: Polecane filmy  (Read 222198 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #510 on: 2008-03-09, 17:05:03 »
Film w normalnej wersji trwa 127 minut i g³upi dystrybutor uzna³, ¿e to za d³ugo. Wyci±³ kilka w±tków, które uzna³ za niepotrzebne. Przez to trzeba siê raz czy dwa czego¶ domy¶liæ, bo nie wynika to z filmu, bo co¶ wyciêto. Ja osobi¶cie nie spojrza³em ani razu na zegarek i film nie nudzi³ mnie ani przez chwilê - jest niesamowicie dynamiczny [nie chodzi mi tylko o to, ¿e leje siê krew, bo w sumie nie jest jej koszmarnie wiele, choæ kiedy siê pojawia, to odwa¿nie ;) ; dialogi i relacje miêdzy lud¼mi zbudowane s± genialnie], z chêci± siedzia³bym w kinie te 20 minut d³u¿ej. A tymczasem zosta³em ich brutalnie pozbawiony. Ale to jest w³a¶nie polityka Kina ¦wiat - przek³adaæ 10 razy polsk± premierê i w ten sposób doprowadzaæ do sytuacji, gdzie ludzie w stanach id± kupiæ DVD z filmem kiedy my kupujemy bilety na premierê, a potem jeszcze pozbawiaæ widza kawa³ka przyjemno¶ci... Ja nie wiem, jak takie <tu bardzo obra¼liwe s³owo, a nawet kilka> mog± dzia³aæ na polskim rynku. Chocia¿ w sumie takie numery, to tylko w Polsce mog± mieæ miejsce...
Tak czy siak na film i¶æ warto, choæby dla wgniataj±cego w fotel zakoñczenia ;)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Polecana sztuka wizualna
« Reply #511 on: 2008-03-09, 17:34:39 »
Tak swoj± drog±, to wg imdb polska wersja Seksmisji jest krótsza o 3 minuty od wersji niemieckiej. No i teraz niech mi kto¶ znajdzie te trzy wyciête minuty :P

Widzia³em Sweeney Todd - film bawi form±, zachwyca kostiumami i scenografi±, ale sceny u¿ywania brzytew przypomnia³y mi Kill Billa. Jedna wielka groteska na granicy przyswajalno¶ci. Do tej pory nie mogê patrzeæ na paszteciki :-& i odechcia³o mi siê, ¿eby siê nauczyæ goliæ brzytw±  :zenibyco:

Kolejne info nie dotyczy filmu, ale nie chce mi siê szukaæ odpowiedniej kategorii. Otó¿ by³em wczoraj w teatrze na monodramie "Mój boski rozwód" autorstwa Geraldine Aron. Straszno-¶mieszny portret kobiety w ¶rednim wieku, która porzucona przez mê¿a próbuje odnale¼æ siê w nowej rzeczywisto¶ci. Bardzo polecam.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #512 on: 2008-03-10, 15:22:21 »
Kilka dni temu, w pobliskim hipermarkecie, wystawili ca³± masê tanich filmów na DVD, ale nie by³y jak to zwykle bywa wrzucone i wymieszane w jednym koszu, ale kulturalnie ustawione jeden obok drugiego na pó³ce. Wzi±³em "Angielskiego pacjenta" (za nieca³± dychê), bo go dotychczas nie widzia³em, a wiadomo, ¿e obrzucony zosta³ Oskarami (dziewiêcioma, w tym za najlepszy film) i przyznajê, ¿e film oczarowa³ mnie, przepiêkny (for me), zrobiony z epickim rozmachem.

Edit: z tymi Oskarami ró¿nie bywa, zdarza siê, ¿e film jest nagrodzony jak np. "Chicago" i potem cz³owiek zastanawia siê w³a¶ciwie za co?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Polecane filmy
« Reply #513 on: 2008-03-10, 20:21:55 »
Edit: z tymi Oskarami ró¿nie bywa, zdarza siê, ¿e film jest nagrodzony jak np. "Chicago" i potem cz³owiek zastanawia siê w³a¶ciwie za co?

Choreografia, niez³y scenariusz :) wiadomo, eye candy, rozrywkowy cukierek bez aspiracji, ale zgrabny i przyjemny. Choli³ódowi tyle do przyznania Oscara wystarczy :P
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #514 on: 2008-03-11, 21:03:03 »
Shibuya kaidan (Schowek)
Japoñski horror, czyli jak zazwyczaj - martwe dziecko i jego ofiary. Ciekawe, czasami zabawne (nogi wystaj±ce z szafki takie elastyczne jakie¶ s±, niektórzy bohaterowie umieraj± na do¶æ ¶mieszne sposoby), z przes³aniem. Ale trzeba zobaczyæ obie czê¶ci, bo dopiero po Shibuya kaidan 2 wiadomo o co chodzi dok³adnie. Ku przestrodzie i ¶wiadomemu macierzyñstwu! Poza tym druga czê¶æ dla fanek L z Desu nôto: Ken'ichi Matsuyama!

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #515 on: 2008-03-11, 21:31:34 »
Poza tym druga czê¶æ dla fanek L z Desu nôto: Ken'ichi Matsuyama!
Mam w tym momencie powiedzieæ "³iiii" albo co¶ w tym stylu? :>

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #516 on: 2008-03-18, 23:12:36 »
Poza tym druga czê¶æ dla fanek L z Desu nôto: Ken'ichi Matsuyama!
Mam w tym momencie powiedzieæ "³iiii" albo co¶ w tym stylu? :>
Tak.
Wyslano: 11 Marzec 2008, 21:33:53
Polecam Persepolis - poruszaj±cy i piêkny.

Jeden z lepszych filmów jakie dane mi by³o ostatnio ogl±daæ.
Wyslano: 12 Marzec 2008, 22:41:06
Inhyeongs (W³adca lalek) - raczej ¶mieszny film, przewidywalne zakoñczenie. Ku przestrodze. Lepiej bawiæ siê misiami. Lalki s± m¶ciwe i wredne, a ich mi³o¶æ i przywi±zanie pokrêcone. D³ugie agonie (prawie Z.F. Skurcz i konwulsje). Krew i makabra (najlepsze jest w WC!).

Appleseed: Ex Machina - ³adniejszy ni¿ poprzednia czê¶æ, Hitomi nie podobna do siebie. Ogólnie dobry film, ale banalna akcja. No i mi³o¶æ i inne takie sentymentalne bzdety trochê przeszkadzaj±. Du¿o siê bij± i wybucha du¿o, czasem bywa zabawnie. Podoba³o siê.

paatos

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #517 on: 2008-03-20, 00:04:06 »
Appleseed: Ex Machina - ¶wietnie zrealizowany od strony technicznej ale z fabu³± ju¿ gorzej  :? Jedynkê siê ogl±da³o du¿o przyjemniej ;)

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #518 on: 2008-03-21, 20:11:34 »
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit
Z okazji ¶wi±t i wielkanocnych króliczków.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Polecane filmy
« Reply #519 on: 2008-03-21, 22:07:39 »
Polecam Persepolis - poruszający i piękny.
Jeden z lepszych filmów jakie dane mi było ostatnio oglądać.
Zalecam przeczytanie komiksu, na podstawie którego powstał film. Okazuje się, że to niemal zupełnie inna opowieść. Wątki, które zostały rozwinięte w filmie tutaj zajmują kilka kadrów. Poza tym, co oczywiste, totalnie inna narracja. Oba dzieła doskonale się uzupełniają.

Wracając do tematu: Polecam dokument "Konopie - ziele warte miliardy". Pomijam właściwości odurzające ziela - szczególnie, że wyhodowano odmiany niemalże niezawierające THC. Chodzi mi natomiast o wszechstronność zastosowań tej rośliny.
Film mówi o następujących sprawach:
* Przede wszystkim konopie cholernie szybko rosną. Ich korzenie dodatkowo spulchniają glebę. Wręcz doskonała roślina przy płodozmianie.
* Przemysł farmaceutyczny z pewnością zainteresują właściwości lecznicze (tutaj chyba potrzebne jest nieco THC).
* Przemysł papierniczy z pewnością chętnie domieszkowałby konopie, żeby wzmocnić papier makulaturowy. Jak wiadomo papier po każdym kolejnym przetworzeniu jest coraz gorszej jakości. Dodatek konopi sprawia, że można go przetwarzać niemal w nieskończoność.
* Przemysł włókienniczy przeżyłby pewnie rewolucję dzięki konopi. Tkaniny produkowane z tej rośliny są ponoć o wiele trwalsze niż bawełniane. Pierwsze Levi'sy były wykonane właśnie z konopnej tkaniny.
* Przemysł paliwowy mógłby wykorzystywać zioło do produkcji (m)etanolu - przy łatwości uprawy kryzys paliwowy stałby się bajką dla niegrzecznych dzieci.
* Film pokazuje też inne zastosowania - odpady po zmieszaniu z wapnem i wodą tworzą ultramocne spoiwo (w filmie użyte jest stwierdzenie "kamienieje"), dzięki któremu łatwo i tanio można zbudować dom.
* Doskonały zastępnik drewna jeśli użyć do produkcji płyt wiórowych - znacznie mocniejszy i tańszy. Drzewo rośnie kilkadziesiąt (-set!) lat, a konopie rosną szybko i po roku można ścinać.

Sądzicie, że kiedyś uda się zalegalizować konopie choćby ze względów ekonomicznych? Bo nie liczę na to, że decydenci zauważą, że śmiertelność i inne szkodliwe skutki używania konopi nie dorastają do pięt analogicznym statystykom, dziwnym trafem legalnego, alkoholu.

Polecam też lekturę artykułu na Wikipedii.

Może jakaś petycja? :)
« Last Edit: 2008-03-21, 22:24:11 by minder »
True Pagan Winter Crew

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #520 on: 2008-03-21, 22:24:34 »
Polecam Persepolis - poruszaj±cy i piêkny.
Jeden z lepszych filmów jakie dane mi by³o ostatnio ogl±daæ.
Zalecam przeczytanie komiksu, na podstawie którego powsta³ film. Okazuje siê, ¿e to niemal zupe³nie inna opowie¶æ. W±tki, które zosta³y rozwiniête w filmie tutaj zajmuj± kilka kadrów. Poza tym, co oczywiste, totalnie inna narracja. Oba dzie³a doskonale siê uzupe³niaj±.
Opowie¶æ jest ta sama, polecam dok³adne przeczytanie. OBU czê¶ci (niebieskiej i czerwonej). Narracja jest ta sama, podobna, zbli¿ona, chyba ¿e mia³e¶ styczno¶æ z piratami t³umaczonymi przez £oziñskiego, to rozumiem, mo¿e byæ ró¿nica. Ale je¿eli siê przeczyta najpierw komiks, a pó¼niej zobaczy film (ja tak robiê czêsto), to jako¶ siê nie widzi rozwiniêtych kadrów i uzupe³nieñ, ale wrêcz przeciwnie... Chyba, ¿e chodzi o to, ¿e te obrazki siê ruszaj± :roll: Ale brawo, lud robotniczy czytaæ zaczyna, ³adnie, ³adnie, gratulujê.
(Ojej, jak podle wysz³o, przeprzaszam Mistrza-Bejba :*:*:*!!!!111)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #521 on: 2008-03-21, 22:29:21 »
"Konopie - ziele warte miliardy". Pomijam w³a¶ciwo¶ci odurzaj±ce ziela...
Pomijaj±c te w³a¶ciwo¶ci, podobno ich palenie jest bardzo dobrym lekiem na astmê i choroby p³uc.

Mo¿e jaka¶ petycja? :)
Tylko do kogo? Bo JKM który jest za legalizacj± miêkkich narkotyków, praktycznie nie ma mo¿liwo¶ci wp³ywania na decydentów.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Polecane filmy
« Reply #522 on: 2008-03-21, 22:53:14 »
Opowie¶æ jest ta sama, polecam dok³adne przeczytanie. OBU czê¶ci (niebieskiej i czerwonej). Narracja jest ta sama, podobna, zbli¿ona, chyba ¿e mia³e¶ styczno¶æ z piratami t³umaczonymi przez £oziñskiego, to rozumiem, mo¿e byæ ró¿nica.
:mad:
Przeczyta³em k* obie czê¶ci, bardzo k* dok³adnie, a sugerowanie mi, ¿e piracê komiksy jest najwiêkszym ku*stwem i potwarz±, jaka mnie w ¿yciu spotka³a :evil: Ch* wiesz o mnie i o komiksach - tyle mam w tej materii do powiedzenia

/ignore Juzef*
True Pagan Winter Crew

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecane filmy
« Reply #523 on: 2008-03-21, 23:01:28 »
"Konopie - ziele warte miliardy". Pomijam w³a¶ciwo¶ci odurzaj±ce ziela...
Pomijaj±c te w³a¶ciwo¶ci, podobno ich palenie jest bardzo dobrym lekiem na astmê i choroby p³uc.
Hm... Znam przypadek jednego cz³owieka, który w m³odo¶ci du¿o pali³ tego cuda, co po pewnym czasie doprowadzi³o do rozedmy p³uc. My¶lê, ¿e zastsowanie ma tu stara indiañska zasada: Wszystko zale¿y od ilo¶ci :wink:

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Polecane filmy
« Reply #524 on: 2008-03-21, 23:05:44 »
Znam kolesia, który zjad³ ¶liwkê i nie wygra³ w lotka...
selfbanned

 

lofty-success