Author Topic: Polecane filmy  (Read 222236 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecane filmy
« Reply #525 on: 2008-03-21, 23:08:14 »
Znam kolesia, który zjad³ ¶liwkê i nie wygra³ w lotka...
Ej, ale serio mówiê. To ojciec mojej bliskiej kole¿anki.

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #526 on: 2008-03-21, 23:31:01 »
Nilfheim te¿ chyba mówi powa¿nie ...
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #527 on: 2008-03-21, 23:37:42 »
Napisa³abym co¶, ale bêdzie, ¿e jestem z³a... (i tak jestem). Coraz wiêcej Polaków ma problem ze zrozumieniem czytanego tekstu.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #528 on: 2008-03-21, 23:45:14 »
:mad:
Przeczyta³em k* obie czê¶ci, bardzo k* dok³adnie, a sugerowanie mi, ¿e piracê komiksy jest najwiêkszym ku*stwem i potwarz±, jaka mnie w ¿yciu spotka³a :evil: Ch* wiesz o mnie i o komiksach - tyle mam w tej materii do powiedzenia

/ignore Juzef*
A Ty co, okres masz? Trochê kultury... :roll:
No i co? Jednak to nie ja jestem przewra¿liwiona? :P
Co siê tyczy konopi, to palenie ich jest tak samo szkodliwe dla uk³adu oddechowego jak palenie papierosów. O skutkach psychicznych nie wspomnê.
A z tego, co mi wiadomo, konopie siewne Cannabis sativa, czyli te z minimaln± zawarto¶ci± THC s± w Polsce legalne... To znaczy trzeba mieæ zgodê na ich uprawê. Poza tym nadal s± u¿ywane do wyrobu sznurów oraz jako pasza... Ich w³ókna na ubrania siê raczej nie nadaj±... (mieli¶cie w szkole technikê? :roll:)
« Last Edit: 2008-03-21, 23:48:45 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #529 on: 2008-03-21, 23:51:06 »
konopie siewne Cannabis sativa
Z tym drugim w nazwie to wolê castanea sativa - ma smaczniejsze owoce. (A, tak mi siê skojarzy³o ;P)

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #530 on: 2008-03-21, 23:57:51 »
Ja i tak mindera kocham i szanuje. Obiecujê u¿ywaæ wiêcej em³otów. ¯eby nie by³o, ¿e ja siê powa¿nie udzielam. Ja jestem cz³onkiem Stowarzyszenia Bia³ych B³aznów, w B³aznach Krwi mnie nie chcieli. Przepraszam jeszcze raz. Autorytetu nie podwa¿am.

Ale kaszana wysz³a, ajwaj :D

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #531 on: 2008-03-22, 00:00:39 »
konopie siewne Cannabis sativa
Z tym drugim w nazwie to wolê castanea sativa - ma smaczniejsze owoce. (A, tak mi siê skojarzy³o ;P)

Juz, chyba kaszTana^^ :P
...If I call will you come and will you save me?

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #532 on: 2008-03-22, 00:18:03 »
Co siê tyczy konopi, to palenie ich jest tak samo szkodliwe dla uk³adu oddechowego jak palenie papierosów.

No pewnie. Nawet bardziej, bo filtra nie ma. Co z tego, ¿e trawy pali siê tam dwa, trzy buchy, a fajek ca³± paczkê. ¯eby nie robiæ offtopa to ja jeszcze w sprawie filmu Where the Buffalo Roam.  A przypomniala mi siê scena z niego, jak sêdzie skazuje na 5 lat jakiego¶ dzieciaka za posiadanie marihuany. A najstraszniejsze jest to, ¿e takie wyroki naprawde w latach 70tych w USA mia³y miejsce. Tak samo jak realne by³y filmy propagandowe o gwa³tach i morderstawch palaczy marihuany na 'g³odzie' (o tym by³o na przyk³ad w opartym na tej samej ksi±¿ce filmie Fear and Loathing in Las Vegas).
« Last Edit: 2008-03-22, 00:19:46 by tacchif »
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecane filmy
« Reply #533 on: 2008-03-22, 01:02:58 »
palaczy marihuany na 'głodzie'
Oksymoron?
Chyba że palenie np. codziennie powoduje jakieś głody... ale chyba psychiczne, bo THC fizycznie nie uzależnia. Zresztą psychiczny głód można sobie zrobić nawet telewizją czy jedzeniem :D - zależy on jedynie od silnej woli człowieka.

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #534 on: 2008-03-22, 01:11:26 »
No nie zrozumiałeś. To 'na głodzie' jest właśnie tak idiotyczne jak całe te flimy propagandowe.


ok, fajnie, a teraz koniec offtopa, albo idźcie sobie do tematu o używkach ;P - djdioda
« Last Edit: 2008-03-22, 09:00:11 by djdioda »
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Polecane filmy
« Reply #535 on: 2008-03-22, 08:52:09 »
A ja jestem na g³odzie! ;P Z pó³ roku nie pali³em i taaaaaak mi siê chce! :D
selfbanned

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #536 on: 2008-03-22, 11:09:07 »
Opowie¶æ jest ta sama, polecam dok³adne przeczytanie. OBU czê¶ci (niebieskiej i czerwonej). Narracja jest ta sama, podobna, zbli¿ona, chyba ¿e mia³e¶ styczno¶æ z piratami t³umaczonymi przez £oziñskiego, to rozumiem, mo¿e byæ ró¿nica.
:mad:
Przeczyta³em k* obie czê¶ci, bardzo k* dok³adnie, a sugerowanie mi, ¿e piracê komiksy jest najwiêkszym ku*stwem i potwarz±, jaka mnie w ¿yciu spotka³a :evil: Ch* wiesz o mnie i o komiksach - tyle mam w tej materii do powiedzenia

/ignore Juzef*

heheh a myslalem ze to ja bywam nerwowy..

w kazdym razie wracajac do tematu, ogladaliscie juz 'To nie jest kraj dla starych ludzi'? Mam baaaardzo mieszane uczucia po tym filmie.. z jednej strony pan Javier spisal sie naprawde fenomenalnie (przy czym moim zdaniem jak to nie byla rola pierwszoplanowa to ja nie wiem o so chozi..), ale z drugiej strony - jeog rola jest w rzeczywistoci jedynym naprawde udanym elementem filmu.. Nie bede juz nawet wspominal o niedorzecznosciach fabuly i watkach-slepych zaulkach, ktorych jest w filmie sporo, ale to zakonczenie.. a moze po prostu jestem zbyt ograniczony zeby dostrzec geniusz tego filmu, w odroznieniu od akademii :P

jesli ten film wygral z 'Az poleje sie krew', to film z Day-Lewisem bede ogladal z wielka doza ostroznosci..

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Polecane filmy
« Reply #537 on: 2008-03-22, 17:44:22 »
Tak, jestem nerwowy - szczególnie jeśli ktoś wykazuje się chroniczną głupotą i syndromem pozjadania wszystkich rozumów (patrz Juzef i Czarna, momentami Kas, ja też się tu zaliczam, żeby nie było :P). Poza tym mam wyraźnie napisane pod avatarem, żeby mnie nie drażnić. Najwyraźniej niektórzy nie nabyli umiejętności czytania ze zrozumieniem.

W ramach ostatecznego wyjaśnienia drażliwej kwestii: przepraszam, że się uniosłem, ale komiksy są częścią mojego życia od ponad ćwierć wieku. A tutaj nie dość, że zostałem bezczelnie obrażony , to jeszcze mi się ktoś wymądrza na temat, na który najwyraźniej nie ma bladego pojęcia.
Otóż istnieje zasadnicza różnica między narracją książkową/komiksową i filmową - głównie z tego powodu mówi się, że książka/komiks lepsza od filmu (większość przypadków), film lepszy od książki (np. "Ojciec Chrzestny"). Czasem tę narrację próbuje się kopiować (np. "Sin City"), czasem wymyśla się coś zupełnie nowego (np. "Persepolis"). I nie ma tu żadnego znaczenia, że narratorem w obu przypadkach jest autorka. Film niemy też ma swoją narrację, tak jak bezdialogowe komiksy (niektóre "Hellboye").

Obiecuję, że następnym razem na chamskie zaczepki będę odpowiadał po 10 minutach (o ile wcześniej nie zbanuję, w końcu mamy tu jakiś regulamin) :P
« Last Edit: 2008-03-22, 17:46:12 by minder »
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #538 on: 2008-03-22, 18:41:45 »
...film lepszy od ksi±¿ki (np. "Ojciec Chrzestny").
Tu siê Minder z Tob± zgodzê, poza jedn± scen±, która w ksi±¿ce jest bardziej rasowa i poprowadzona po mistrzowsku. :>
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #539 on: 2008-03-22, 21:48:50 »
Mogê byæ chamska. Pewnie.
Ud³aw siê, minder. Swoj± wyduman± z³o¶ci±, swoj± nerwowo¶ci±, swoim ¿yciem i m±dro¶ci±, stary cz³owieku.