Author Topic: Polecane filmy  (Read 222198 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Polecane filmy
« Reply #555 on: 2008-06-16, 11:25:29 »
Nowy Indiana D¿±³nz...
Tra-lalala-ge-dia...
Szpilberg i Lukas powinni o emeryturze pomy¶leæ..! O!
selfbanned

paatos

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #556 on: 2008-06-16, 11:45:34 »
Ostatni król Szkocji :bat:

Quote
Szkocki lekarz, Nicholas Garrigan (James McAvoy) - przebywaj±cy na misji w Ugandzie - zostaje przyjacielem i osobistym medykiem jednego z najbardziej barbarzyñskich dyktatorów naszego ¶wiata, samozwañczego prezydenta, Idiego Amina (Forest Whitaker). Garrigan wydaje siê byæ zachwycony pe³nion± funkcj±. Trwa to jednak do czasu. Doktor zdaje sobie sprawê z faktu, ¿e jego nowy znajomy jest bestialskim tyranem, dla którego ludzkie ¿ycie jest niewiele warte. Próbuj±c naprawiæ swój b³±d, nara¿a siê Aminowi. Jednak prawdziwy dramat zaczyna siê wtedy, gdy Nicholas zostaje oskar¿ony o zdradê. Pod gro¼b± kary ¶mierci, jedyne o czym teraz my¶li, to jak uciec z kraju ¿ywym...

Lizard

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #557 on: 2008-06-16, 11:48:48 »
Jest pewien dokument, tylko nie moge sobie tytulu przypomniec, obrazujacy aktualne rzady w Ugandzie. Porownujac tresc mozna dosc do wniosku ze za czasow Amina byl pokoj. Dodatkowo sa jeszcze dwa inne filmy o podobnej tematyce, ktore wyszly jakos w ciagu ostatniego roku-dwoch. Ogladalem we Francji i jakos tak slabo tytuly pamietam :/

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Polecane filmy
« Reply #558 on: 2008-06-16, 11:50:29 »
Ostatni król Szkocji :bat:
Forest powinien za to dostaæ z piêæ oskarów.
Jedna z najlepszych ról jakie widzia³em eva!
selfbanned

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #559 on: 2008-06-24, 18:40:40 »
By³ dylemat: linki czy filmy. Ale w koñcu to film jest, wiêc filmy.

Serce na d³oni

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #560 on: 2008-06-24, 19:46:55 »
Obejrza³em w koñcu "Bardzo d³ugie zarêczyny" Jeuneta. Wg mnie taki ¶redni to by³ film. Niby fajny, ciekawie zrobiony, ale bez wiêkszego polotu. Do "Amelii" nie ma startu.

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Odp: Polecane filmy
« Reply #561 on: 2008-06-24, 20:26:15 »
ja polecam z ca³ego serca "dwa dni w pary¿u" - julie delpy jest genialna :D nadgryzam inne jej twory (m.in. "before sunset") i jestem zachwycona. z l¿ejszych rzeczy genialny jest "karmel", ale to raczej babskie kino (;
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #562 on: 2008-06-25, 23:56:00 »

Tytu³ widaæ... no to wszystko wiadomo. Muszê komentowaæ od siebie? Bo ja po tym niewiele umiem powiedzieæ, poza tym, ¿e to by³ dziwny film, ale ³adny. Chocia¿ ¶cie¿ka d¼wiêkowa ³adniejsza (i gdyby nie muzyka, to pewnie nie znalaz³abym go). Jak siê kliknie na plakat, to mo¿na zobaczyæ, co to za dziwo jest.

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #563 on: 2008-06-29, 11:26:57 »
Pewnie nikt nie zrezygnuje ze swego mroku i nie zobaczy polecanego przeze mnie Get Rich or Die Tryin', ale polecam. Na pocz±tku jest nawet ciekawe, pó¼niej siedzi siê i je frytki ze znudzeniem, bo trochê siê ci±gnie, a potem, od po³owy jest ju¿ ca³kiem nie¼le. I kiedy powinien siê skoñczyæ, to siê zaczyna na nowo i takie tam. Ale to chipchop, to nikt nie bêdzie chcia³ ogl±daæ, tym bardziej, ¿e film zdominowany przez gêbê 50 Centa...

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #564 on: 2008-07-02, 15:45:37 »
polecam Sierociniec.kawal niezlego filmu,ciekawy pomysl,swietna realizacja i bardzo dobrze sie to oglada od poczatku do samego konca.po raz kolejny sie utwierdzam w przekonaniu ze jednak kino europejskie gór±  :D

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #565 on: 2008-07-06, 16:01:10 »
Ja do podobnych wniosków doszed³em po obejrzeniu Labiryntu Fauna [tak, dopiero teraz] kilka dni temu. Ten sam re¿yser. Sierociñca jeszcze nie widzia³em, ale pewnie obejrzê, chocia¿ s³ysza³em, ¿e du¿o gorszy od Labiryntu, ¿e takie ju¿ trochê ograne i niby o duchach, ale nie o duchach, ¿e dobry film, ale nic szczególnego. No có¿, jak obejrzê, to siê przekonam. Ale ja nie o tym mia³em...

Wczoraj obejrza³em sobie francuski A L'interiéur, czyli bardziej po naszemu Inside, czyli po prostu Wewn±trz. Horror, ale jaki :shock:. Co¶ dla ludzi o mocnych nerwach. Czo³ówka we krwi, ale bez konkretów. Potem pierwsza po³owa filmu to budowanie klimatu, bez nawet jednej kropli krwi. Zanim dochodzi do jakiej¶ akcji cz³owiek ju¿ ma prawie stan przedzawa³owy. Potem jest ju¿ gore, choæ nie ca³y czas i powrót do budowania klimatu ciemno¶ci±, cisz±, skradaniem siê i muzyk± nastêpuje nie raz. Ogólnie muzyka buduje niesamowity klimat. Ogl±da³em na s³uchawkach w ciemnym pokoju, wiêc tym bardziej zosta³em pora¿ony. Druga czê¶æ filmu to ju¿ gore, ale nie takie bezsensowne wy¿ynanie jak w pile i innych tego typu, ale co¶ du¿o bardziej pora¿aj±cego, zw³aszcza, ¿e g³ówna bohaterka to kobieta w ci±¿y. Ogólnie to s± momenty trochê przegiête, ale je¶li kto¶ siê nie boi krwawych, odwa¿nych, momentami nieco chorych scen, to powinien to zobaczyæ. Ma ten film swoje minusy, ma swoje plusy, ale trudno o nim mówiæ nie zdradzaj±c za wiele. Ogólnie to ma u mnie 9-/10. Bardzo polecam dla ludzi, którzy lubi± siê baæ i przetrwali przynajmniej jedn± pi³ê w ramach przygotowania. ;)
Kino europejskie znów gór±, a Francja zaczyna do¶æ ostro walczyæ o miano ojczyzny wspó³czesnego horroru.
Edit: Tutaj bardzo dobry opis ;)
« Last Edit: 2008-07-06, 16:11:04 by Callahan »

Vai Rose

  • Posts: 83
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • deliverance
Odp: Polecane filmy
« Reply #566 on: 2008-07-06, 16:38:12 »
polecam Sierociniec.kawal niezlego filmu,ciekawy pomysl,swietna realizacja i bardzo dobrze sie to oglada od poczatku do samego konca.po raz kolejny sie utwierdzam w przekonaniu ze jednak kino europejskie gór±  :D
Podzielam tê opiniê. :) I Labirynt Fauna, i Sierociniec (tego samego re¿ysera) - trzyma niesamowity poziom.

Z psychodelii poleci³abym Krainê Traw, niezwyk³a opowie¶æ o dziewczynce, której wyobra¼nia nie ma granic.
...floating on mist, crept up the caverns of my brain

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Polecane filmy
« Reply #567 on: 2008-07-06, 17:07:05 »
Z psychodelii poleci³abym Krainê Traw, niezwyk³a opowie¶æ o dziewczynce, której wyobra¼nia nie ma granic.

Mistrzostwo ¶wiat. I Jodelle Ferland (ta ma³a z Sajlenthila :P) zagra³a genialnie. Chocia¿ malkontencko ponarzekam sobie: Eee... ksi±¿ka lepsza... ;)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #568 on: 2008-07-06, 20:38:06 »
Podzielam tê opiniê. :) I Labirynt Fauna, i Sierociniec (tego samego re¿ysera)

Sierociniec zosta³ nakrêcony przez innego re¿ysera, a Guillermo del Toro jedynie go poleca (czyt. sygnuje swoim nazwiskiem).

Z psychodelii poleci³abym Krainê Traw, niezwyk³a opowie¶æ o dziewczynce, której wyobra¼nia nie ma granic.

Mistrzostwo ¶wiat. I Jodelle Ferland (ta ma³a z Sajlenthila :P) zagra³a genialnie. Chocia¿ malkontencko ponarzekam sobie: Eee... ksi±¿ka lepsza... ;)

Ksi±¿ki nie czyta³em, ale film jest rewelacyjny, totalnie zeschizowany i odrealniony. Zdjêcia s± wy¶mienite, przy tych cudnych ujêciach umieram z estetycznego zachwytu i tu du¿a zas³uga tak¿e miejsca, w którym obraz zosta³ nakrêcony.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Polecane filmy
« Reply #569 on: 2008-07-06, 22:50:15 »
Właśnie wróciłam z kina, w którym to widziałam, mogę to powiedzieć z pełnym przekonaniem, najbzdurniejszy film w życiu. Wanted, czyli bractwo zabójców o nadprzyrodzonych zdolnościach, zaginanie lotu kul ruchem nadgarstka, Krosno Przeznaczenia* wypluwające nazwiska ludzi, którym przeznaczone jest zginąć oraz stada wybuchających szczurów.  :mrgreen:   Hmmm, i co mam teraz napisać... że polecam? :lol: No dobra, w kategorii "głupi film rozrywkowy" dostaje 8/10, przynajmniej się zdrowo uśmiałam :]

* - nie wiem jaką czcionką to napisać, ażeby oddać filmowy patos i należyte hołdy Wszechmocnemu Krosnu od tysiąca lat kodującemu binarnie nazwiska ludzi, którzy zaburzają porządek świata i w związku z tym przeznaczeniem członków Bractwa jest postępować według Kodeksu i ich zgładzić =D