Author Topic: Polecane filmy  (Read 222209 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Polecane filmy
« Reply #630 on: 2008-11-30, 21:07:29 »
Polecam tym, którzy lubi± dobr± akcjê, ale oni ju¿ pewnie widzieli. Chodzi o Uprowadzon±. Najbardziej podoba³a mi siê telefoniczna rozmowa ojca z porywaczem.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #631 on: 2008-12-01, 11:24:49 »
Gor±co polecam zesz³oroczny film fantasy/familijny "Stardust" . Wiele gwiazd w nietypowych rolach, kupa ¶miechu i ¶wietne efekty specjalne. Film ten nie jest jaki¶ specjalnie m±dry, ale mnie zaczarowa³.
No way in from the outside, no way out from within.

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Polecane filmy
« Reply #632 on: 2008-12-01, 12:20:35 »
Wiele gwiazd w nietypowych rolach, kupa ¶miechu i ¶wietne efekty specjalne.

Robert De Niro   :D

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #633 on: 2008-12-01, 14:32:21 »
Robert de Niro ujawni³ ju¿ ¶wietny talent komediowy w "Poznaj mojego tatê" .

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #634 on: 2008-12-01, 16:37:00 »


Z cyklu David Lynch* przedstawia: Nadja w re¿yserii Michael'a Almereyda'y, genialne pastiszowe ujêcie klasycznych filmów o Drakuli (ze szczególnym uwzglêdnieniem Córki Draculi z 1936 roku), okraszone czarno-bia³ymi zdjêciami. Powolna praca kamery buduje psychodeliczny klimat, Elina Löwensohn w roli tytu³owej, zaczarowuje magi±, ach no i oczywi¶cie Simon Fisher-Turner i Portishead, na dok³adkê. Nie mo¿na zapomnieæ, tak¿e o rewelacyjnych dialogach!

*Lynch jest producentem oraz wystêpuje w filmie w epizodycznej roli.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #635 on: 2008-12-04, 20:10:32 »
Drodzy moi, polecam film 'Miêdzy s³owami' ('Lost in Translation'), który jutro (w pi±tek) na TVP1 o 23:00. Bardzo dobry film Sofii Coppoli, ¶wietnie pokazane miasto (Tokio), Bill Murray i Scarlett Johansson, którzy zaskoczyli mnie swoj± gr±, kilka momentów ¶miesznych, kilka wzruszaj±cych (¿eby nie powiedzieæ lirycznych), do tego ¶wietna muzyka Squarepusher ('Tommib'!!!), My Bloody Valentine ('Sometimes'!!!), Air i Kevina Shieldsa idealnie dopasowana do obrazu. + Oscar za scenariusz.

Polecam!

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #636 on: 2008-12-05, 22:30:27 »
Stranger Than Paradise. Optymistyczny Jarmusch, zabijaj±ce dialogi, w tle Screamin' Jay Hawkins. Polecam.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #637 on: 2008-12-06, 23:11:27 »
U Jarmuscha dialogi i monologi (szczególnie Nobody's Story, mniam :D) s± genialne, wystarczy zobaczyæ Kawê i papierosy, gdzie taki cudownych smaczków jest multum.

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #638 on: 2008-12-07, 00:28:11 »
szczególnie Nobody's Story, mniam :D
Whodo, Truposza ju¿ tu kiedy¶ rekomendowa³em :p Generalnie ca³y Jarmusch jest imho ¶wietny, choæ nie ogl±da³em jego nowych filmów (tzn. tych od Truposza w górê, ale zamierzam to nadrobiæ :p).
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Polecane filmy
« Reply #639 on: 2008-12-07, 07:59:14 »
Polecam tym, którzy lubi± dobr± akcjê, ale oni ju¿ pewnie widzieli. Chodzi o Uprowadzon±. Najbardziej podoba³a mi siê telefoniczna rozmowa ojca z porywaczem.
A mi siê ten film nie podoba³, chocia¿ wcze¶niej jarali¶my i mo¿e przez to nas film tak strasznie nu¿y³ :P ale w sumie nie sugerowaæ siê moim zdaniem, bo nie lubiê filmów gdzie jest jedna super postaæ, ktora niszczy pó³ ¶wiata xD

A ogl±da³ kto¶ Lustra? bo nie mogê siê zabrac za ten film :Z
btw. jeszcze ostatnio widzialem 'nocny poci±g z miêsem' jaka nazwa taki film - zenada totalna xD
Bite your tongue, ignore the splinter.

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #640 on: 2008-12-07, 10:35:09 »
A ogl±da³ kto¶ Lustra? bo nie mogê siê zabrac za ten film :Z
Ja ostatnio wybralem sie na to do kina.Szczerze mowiac nie rzucil mnie ten film jakos na kolana.Poczatek zapowiadal sie niezle,ale jakos w pewnym momencie(niestety dosyc szybko) napiecie siadlo i juz w sumie do konca nie udalo sie tego odbudowac.I koncowka taka troche naciagana,przeslodzona.
Generalnie nie ma tragedii,ale jakies 5 na 10 to nie porywajaca nota moim zdaniem  :P

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #641 on: 2008-12-07, 10:38:57 »
Whodo, Truposza ju¿ tu kiedy¶ rekomendowa³em :p Generalnie ca³y Jarmusch jest imho ¶wietny, choæ nie ogl±da³em jego nowych filmów (tzn. tych od Truposza w górê, ale zamierzam to nadrobiæ :p).

O ile dobrze pamiêtam, to nawet chyba za Twoj± rekomendacj± siê z nim zapozna³em. Co do nowszych produkcji Jima to przede wszystkim warto zobaczyæ dwa obrazy:
Kawa i papierosy (w sumie to nie wiem czy mo¿na j± nazwaæ nowsz± ni¿ Truposz, w ka¿dym b±d¼ razie premiera: 2003 rok) - pozycja w zasadzie kultowa, zbiór wszystkich krótkometra¿owych produkcji (które Jarmusch, krêci³ przez ca³± karierê), o tej samej nazwie i tematyce, czyli rozmowy przy kawie i papierosach (czasem te¿ herbacie :P). Rewelacyjny absurdalny klimat, ¶wietne dialogi i gwiazdorska obsada (Steve Buscemi, Tom Waits, Cate Blanchett, Iggy Pop, Roberto Benigni, Bill Murray, Alfred Molina i wielu innych znanych aktorów i nie tylko :) )
Ghost Dog: Droga samuraja (film zakupi³em z Gazet± Wyborcz±, znaj±c wiêc ¿ycie dodatków do gazet, zapewne pojawi siê jeszcze nie raz w prasie) rewelacyjna pastiszowa wersja, no w³a¶nie czego? bo czego my w tym obrazie nie mamy? jest i film gangsterski (taki w lekko tarantinowskich klimatach, ale bez przesadnego epatowania przemoc±), absurdalny jarmuschowy klimat, podlany w±tkami komediowymi, no i g³ówny w±tek czyli filozoficzne rozwody nad ¿yciem samuraja, trzeba dodaæ, ¿e czarnego samuraja (w tej roli ¶wietny Forest Whitaker) ;) plus rewelacyjnie oddaj±ca klimat filmu ¶cie¿ka d¼wiêkowa stworzona przez panów z Wu-Tang Clan. Na koniec trzeba dodaæ, ¿e to jeden z niewielu nieczarno-bia³ych filmów pana JJ.

HexOmega, ogl±da³e¶ Nieustaj±ce wakacje (co prawda to debiut, a nie jego nowa produkcja) to ju¿ awangardowa jazda bez trzymanki.
(PS awangardowy nie oznacza genialny, rewelacyjny itd. Nieustaj±ce wakacje, to film dziwny i w pewnym sensie kontrowersyjny)
« Last Edit: 2008-12-07, 10:45:54 by Whodo »

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #642 on: 2008-12-07, 16:22:38 »
Kawa i papierosy (w sumie to nie wiem czy mo¿na j± nazwaæ nowsz± ni¿ Truposz, w ka¿dym b±d¼ razie premiera: 2003 rok)
Kawe i papierosy ogl±da³em, zapomnia³em o nich napisaæ, ale to raczej dlatego, ¿e obi³a mi siê o uszy informacja, ¿e wydanie z 2003 jest jedynie zebraniem w ca³o¶æ poprzednich odcinków i nie zaliczy³em tego jako nowo¶æ.

Ghost Dog: Droga samuraja (film zakupi³em z Gazet± Wyborcz±, znaj±c wiêc ¿ycie dodatków do gazet, zapewne pojawi siê jeszcze nie raz w prasie) rewelacyjna pastiszowa wersja, no w³a¶nie czego? bo czego my w tym obrazie nie mamy? jest i film gangsterski (taki w lekko tarantinowskich klimatach, ale bez przesadnego epatowania przemoc±), absurdalny jarmuschowy klimat, podlany w±tkami komediowymi, no i g³ówny w±tek czyli filozoficzne rozwody nad ¿yciem samuraja, trzeba dodaæ, ¿e czarnego samuraja (w tej roli ¶wietny Forest Whitaker) ;) plus rewelacyjnie oddaj±ca klimat filmu ¶cie¿ka d¼wiêkowa stworzona przez panów z Wu-Tang Clan. Na koniec trzeba dodaæ, ¿e to jeden z niewielu nieczarno-bia³ych filmów pana JJ.
Ten film w najbli¿szym czasie chcê obejrzeæ. Po Twoim opisie wnioskuje, ¿e i tym razem Jarmusch  mnie nie zawiedzie (chocia¿ kiedy¶ musi!!  :mrgreen:).

HexOmega, ogl±da³e¶ Nieustaj±ce wakacje (co prawda to debiut, a nie jego nowa produkcja) to ju¿ awangardowa jazda bez trzymanki.
(PS awangardowy nie oznacza genialny, rewelacyjny itd. Nieustaj±ce wakacje, to film dziwny i w pewnym sensie kontrowersyjny)
Jasne, ¿e ogl±da³em:D Ten film to hardcore:D Totalnie siê zgadzam z Tob±, ¿e nie jest to film genialny. Dla mnie jest to najs³abszy film Jarmuscha, ale mimo wszystko ma to charakterystyczne 'co¶', co sprawia, ¿e po obejrzeniu przychodz± do g³owy ró¿ne dziwne przemy¶lenia, a sam fakt obejrzenia filmu, nie okazuje siê (wbrew pozorom) strat± czasu :)
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #643 on: 2008-12-07, 17:40:26 »
No nie¼le, nawet nie wiedzia³em, ¿e filmy ocenia sie tak¿e w takiej kategorii: najlepsze rozbierane sceny. :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #644 on: 2008-12-09, 19:35:52 »


Blue
Jeden z najdziwniejszych i najbardziej (g³ównie pod wzglêdem formy) kontrowersyjnych obrazów w historii kina, a przede wszystkim smutne i przygnêbiaj±ce, ¶wiadectwo cz³owieka, który musi pogodziæ siê z ¶wiadomo¶ci± zbli¿aj±cej siê ¶mierci. Oto Derek Jarman (re¿yser m.in. wspominanego przeze mnie tutaj Caravaggia), chory na AIDS, przez ostatnie lata ¿ycia nie widzi nic poza kolorem niebieskim i postanawia to nakrêciæ, przez 74 minuty widzimy tylko b³êkitn± plamê, okraszon± poetyckimi monologami, dialogami oraz muzyk± (m.in. Coil, Brian Eno, Erik Satie, Simon Fisher-Turner).

"O Blue come forth
 O Blue arise
 O Blue ascend
 O Blue come in"