Author Topic: Polecane filmy  (Read 222253 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecane filmy
« Reply #645 on: 2008-12-09, 22:41:25 »
Hmm, brzmi ciekawie, ale jak dla mnie to chyba jednak zbyt mocna awangarda ... Z filmow ze slowem 'Blue' w nazwie kocham tylko 'Trzy kolory - Niebieski'  :prayer: :prayer: :prayer:
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #646 on: 2008-12-09, 23:10:46 »
Lat den rätte komma in...có¿...lubiê te skandynawskie klimaty :roll: :]

Låt den rätte komma in - co jak co, ale tytu³y i nazwy w³asne wymagaj± szacunku dla ka¿dej literki :wink:   /deluminathor


edit:sama siê sobie dziwiê, ¿e tak napisa³am, bo przecie¿ znam poprawn± nazwê...pewnie zwyk³e przeoczenie...
« Last Edit: 2008-12-10, 12:59:03 by nevaeh »
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #647 on: 2008-12-10, 10:41:41 »
Z filmow ze slowem 'Blue' w nazwie kocham tylko 'Trzy kolory - Niebieski'  :prayer: :prayer: :prayer:

Niebieski jest wielki, ale jeszcze lepszy jest Czerwony! :)

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Polecane filmy
« Reply #648 on: 2008-12-11, 04:39:43 »
A ogl±da³ kto¶ Lustra? bo nie mogê siê zabrac za ten film :Z
btw. jeszcze ostatnio widzialem 'nocny poci±g z miêsem' jaka nazwa taki film - zenada totalna xD

na poziomie nocnego pociagu, nie porywa ;p ostatnio obejrzalem [rec] i o wiele bardziej mnie ruszyl niz dwa powyzsze wfilmy, lustra to jak dla mnie takie 5-6 w skali 1-10

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #649 on: 2008-12-11, 18:53:27 »
REC by³ ok,ale tylko nieliczne momenty mog± przestraszyæ...mnie to w³a¶ciwie tylko jeden przestraszy³...jak ten koles wyjrzal na strych...a czego to dowodzi? tego, ¿e (byc moze sama doszujuje sie tu aluzji, ale kojarzy mi sie to jednym filmem tylko) JEDYNYM filmem jaki mnie do tej pory naprawde przestraszy³ i nadal siê boje na sam± my¶l o nim to japoñska Kl±twa, a tamta scena z RECA badzo j± przypomina³a :?
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #650 on: 2008-12-11, 19:19:39 »
JEDYNYM filmem jaki mnie do tej pory naprawde przestraszy³ i nadal siê boje na sam± my¶l o nim to japoñska Kl±twa...

Obejrzyj The Abandoned. Dla mnie to jest najbardziej przera¿aj±cy horror. I bynajmniej nie chodzi o wyskakiwanie trupów zza rogu, a raczej klimat i ca³± akcjê. Bardzo wolny, ale ja przez wiêkszo¶æ filmu siedzia³em jak na szpilkach. Niedawno ogl±da³em drugi raz z kolegami i zrobi³ na mnie nie mniejsze wra¿enie. Film podczas którego powinno siê my¶leæ, film z mas± istotnych szczegó³ów, dla mnie co¶ wspania³ego.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #651 on: 2008-12-12, 12:53:16 »

Gerry


Elephant


Last Days

Trzy filmy, które poza nazwiskiem re¿ysera, ³±czy jeden temat - ¶mieræ. Trylogia ¦mierci, bo takim mianem Gus van Sant okre¶li³ omawiane obrazy, to jeden z najlepszych tryptyków, w historii kina. Ka¿dy z nich inspirowany jest prawdziw± histori± z ¿ycia. Gerry, artyku³em o dwóch zagubionych mê¿czyznach na pustyni. Elephant, masakr± w Columbine High School w 1999 roku. Last Days, ostatnimi dniami Kurta Cobain'a. Podkre¶lam jeszcze raz, ¿e to tylko inspiracje (np.: postaæ z Last Days wygl±da jak Cobain, ale to nie jest film o Cobainie, tak samo akcja S³onia nie rozgrywa siê w szkole w Columbine). Równie wa¿nym elementem jak tematyka, jest forma. Bardzo minimalistyczna, okraszona cudownymi leniwymi ujêciami. Uniwersalizm i szeroki zakres interpretacji tych historii powoduje, ¿e trylogie mo¿emy ogl±daæ wielokrotnie (sam mam za sob± kilkana¶cie seansów). Van Sant nie udziela jednoznacznych odpowiedzi, zostawia za to multum pytañ, do których sami musimy znale¼æ rozwi±zanie.
« Last Edit: 2008-12-12, 13:07:27 by Whodo »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #652 on: 2008-12-13, 17:12:29 »
Po "Morningrise" leci "My Arms, Your Hearse" i tak mi to jako¶ skorespondowa³o (ta tajemniczo¶æ) z "Imieniem Ró¿y" - chyba to sobie wieczorem puszczê na DVD. Swoj± drog± zastanawiam siê, dlaczego na swój nick nie wybra³em np. Wilhelm z Baskerville... :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #653 on: 2008-12-16, 00:01:32 »
Last Days, ostatnimi dniami Kurta Cobain'a.
to muszê zobaczyæ na pewno...
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Polecane filmy
« Reply #654 on: 2008-12-16, 01:43:00 »
A ogl±da³ kto¶ Lustra? bo nie mogê siê zabrac za ten film :Z
btw. jeszcze ostatnio widzialem 'nocny poci±g z miêsem' jaka nazwa taki film - zenada totalna xD

na poziomie nocnego pociagu, nie porywa ;p ostatnio obejrzalem [rec] i o wiele bardziej mnie ruszyl niz dwa powyzsze wfilmy, lustra to jak dla mnie takie 5-6 w skali 1-10
Ogl±da³em te lustra ostatnio i pamiêtam tyle...¿e dziewczyna mnie obudzi³a jak siê skoñczy³o  :mrgreen:
Bite your tongue, ignore the splinter.

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #655 on: 2008-12-16, 17:44:30 »
obejrza³am the Abandoned...hmm..najpierw przez 20 min. siedzia³am w zawieszeniu, pó¼niej nadszed³ czas na my¶li samobójcze, pó¼niej strach przed ¶mierci±...ogólnie to mia³am jakie¶ koszmary jeszcze , ale nie pamiêtam ju¿ dok³adnie...w ka¿dym razie mnie zdo³owa³ ten film...


....i te trupy by³y okropne, a los tego kolesia by³ straszny :?


by³o parê momentów, podczas których siê ba³am, ale (i tu uznacie mnie pewnie za nawiedzon±) by³a tam taka scena, jak ona spad³a ze schodów i patrzy³a na nie z do³u, no i wtedy w³a¶nie przypomnia³a mi siê kolejna scena z Kl±twy, czyli czeka³am jak ten jej sobowtór zacznie schodziæ w ten sam sposób ze schodów, co tamta facetka...wniosek? nadal najstraszniejsza dla mnie pozostaje Kl±twa :?

...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #656 on: 2008-12-16, 19:03:06 »
w ka¿dym razie mnie zdo³owa³ ten film...
Da³em go matce do obejrzenia to powiedzia³a w³a¶nie to samo, ¿e okropnie do³uj±cy, nie pozostawiaj±cy nawet odrobiny nadziei. I ¿e ona takich do³uj±cych prze¿yæ chyba nie potrzebuje. No ale nie mo¿na zaprzeczyæ, film jest ¶wietny i bardzo gra na emocjach. Polecam wszystkim.
Ale Kl±twa... Ile Ty to razy widzia³a¶? Da siê ju¿ powiedzieæ, ¿e to mania prze¶ladowcza? Uwa¿aj, ¿eby Ci siê ludzie na ulicy nie zaczêli z bohaterami tego filmu kojarzyæ ;)
Ja ogólnie kina japoñskiego z czarnow³osymi i martwymi dziewczynkami nie lubiê. Widzia³em Ring [w sumie tylko on zrobi³ na mnie wra¿enie, nawet niema³e, ale on by³ pierwszy], Dark Water, Rinne [Reinkarnacja], chyba co¶ jeszcze... I z ka¿dym filmem coraz bardziej to siê robi irytuj±ce, ¿e wszystko jest klepane na jedn± mod³ê. Mo¿e siê wezmê kiedy¶ za Kl±twê, bo nie pamiêtam, czy ogl±da³em [jak by³a w TV to mo¿e widzia³em, ale sam ju¿ nie wiem], ale na razie nie mam ochoty w ogóle. :P

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #657 on: 2008-12-16, 19:28:04 »
widzia³am j± raz, ale ten jeden raz w zupelno¶ci mi wystarczy...teraz w innych filmach doszukujê sie niektórych akcji z tej Kl±twy...nie wiem, czemu tak na mnie podzia³a³a, mo¿e powinnam ja obejrzec w dzien, a nie w nocy, ale co to by³a za przyjemno¶æ z ogl±dania horroru w dzieñ? nie...nie ¿a³uje, ¿e obejrza³am, ale narazie jeszcze nic ja nie przebi³o...
przez ten film do tej pory boje sie s³uchaæ, albo ciê¿ko mi sie zmusiæ do s³uchania takiego jednego kawa³ka (chocia¿ jest ¶wietny) Lao Che, bo na pocz±tku jest tam taki d¼wiêk, który wydawa³a z siebie ta Pani jak schodzi³a z tych schodów... :?
ja nawet w pewnym momencie strasznego filmu 4, kiedy zlewali siê z kl±twy to wrzasnê³am, kiedy nagle pojawi³a siê twarz tego ch³opczyka...wiem, ¼le ze mn±...mo¿e zna kto¶ sposób, ¿eby wyleczyæ siê z tej obsesji? :?
« Last Edit: 2008-12-16, 19:31:09 by nevaeh »
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Polecane filmy
« Reply #658 on: 2008-12-17, 00:31:53 »
Opowie¶æ o dwóch siostrach - jeden z najbardziej przera¿aj±cych filmów, jakie dane mi by³o zobaczyæ. Pierwsza po³owa filmu jest psychodeliczna, rodzinny dom bohaterek wygl±da trochê jak prywatny szpital psychiatryczny, brakuje obiektywnego punktu widzenia. Zaskakuj±cy fina³. I piêkne zdjêcia.

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #659 on: 2008-12-17, 01:28:13 »
Las Vegas Parano z Johnnym Deppem (to jest geeeniusz!!!)! zajebisty! od samego ogl±dania mo¿na mieæ fazê! jak siê wreszcie spale to obejrze jeszcze raz! ju¿ siê nie mogê doczekaæ! ale mi dobrze po tym filmie, weso³o i tak jako¶ wszystko siê piekne wydaje :mrgreen:

od razu wpisuje go do kanonu moich ulubionych filmów :mrgreen:
« Last Edit: 2008-12-17, 16:27:51 by nevaeh »
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

 

lofty-success