Author Topic: Polecane filmy  (Read 222244 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Polecane filmy
« Reply #660 on: 2008-12-17, 16:33:09 »
od samego ogl±dania mo¿na mieæ fazê!
Owszem, a wiesz jak siê wajnie Fear and Loathing in Las Vegas ogl±da na fazie? ;D
Depp i Del Toro graj± prze¶wietnie.
A jak siê pomy¶li, ¿e to na faktach... ;D
selfbanned

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #661 on: 2008-12-17, 16:50:29 »
od samego ogl±dania mo¿na mieæ fazê!
Owszem, a wiesz jak siê wajnie Fear and Loathing in Las Vegas ogl±da na fazie? ;D

A jak siê pomy¶li, ¿e to na faktach... ;D


no ja mam tak± nadziejê, ¿e jak obejrzê to w tym stanie jeszcze raz to bêdê w siódmym niebie :mrgreen:

serio na faktach?
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker


nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #663 on: 2008-12-17, 21:11:55 »
no patrz..nie wiedzia³am...to w takim razie ekranizacja tej historii jest genialna :mrgreen:
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Polecane filmy
« Reply #664 on: 2008-12-19, 03:19:10 »
Obejrza³em The Abandoned, wstrz±saj±cy obraz. Polecam.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #665 on: 2008-12-19, 20:27:30 »
W takim razie koniecznie musisz obejrzeæ (je¿eli oczywi¶cie nie widzia³a¶) "Gloomy Sunday"
W³a¶nie bardzo chcê, ale nie mogê znale¼æ w normalnym jêzyku (znaczy: z napisami w ludzkim jêzyku). Nawet kupiæ chcia³am i te¿ nie ma :( (A w³a¶nie w tej scenie jest za¶piewana po wêgiersku, bo na ¶cie¿ce d¼wiêkowej jest po niemiecku :?)
Kilka lat temu pó¼no w nocy "Gloomy Sunday" prezentowa³a TVP z polskim lektorem... To jeden z najulubieñszych filmów mojej ma³¿onki. Niestety, tak¿e tego nie mog³em znale¼æ na DVD w wersji na Polskê, wiêc od czasu do czasu ogl±damy ze s³abiutkiej kopii, któr± wtedy nagra³em na VHS.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #666 on: 2008-12-20, 22:15:31 »
a ja g³upiam, nienauczona poprzednim doswiadczeniem obejrza³am w³a¶nie Kl±twê 2...oczywi¶cie gorsza o wiele od jedynki, ale wiecie zapewne, ¿e mi wystarczy tylko widok tej Pani i ten d¼wiêk i ju¿ mogê wrzeszczeæ...
co mnie wkurza w tych japoñskich filmach? jak sie komu¶ co¶ dzieje, to nikogo do cholery na ulicy nawet nie ma....najludniejsze (albo jedne z najludniejszych) pañstwo i nikogo do ch...nie ma??? to jest z lekka chore :?

zabieram siê (je¶li jeszcze bêdê w stanie) za Elephant...
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #667 on: 2008-12-21, 00:03:05 »
A ja jestem w³a¶nie po seansie The Lake House [Dom Nad Jeziorem]. Jak zwykle w przypadku kombinacji z czasem pojawi³y siê paradoksy, ale ¿e wiedzia³em o czym jest film, to jestem wstanie na to przymkn±æ oko ;) Poza tym film bardzo przyjemny, takie oryginalne podej¶cie do obyczajówki, bardzo klimatyczne, podoba³o mi siê. Polecam, je¶li kto¶ potrzebuje lekkiego filmu na wieczór i ma do¶æ wszelkich horrorów i dramatów ;)

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Polecane filmy
« Reply #668 on: 2008-12-21, 04:59:47 »
Dzis odswiezylem moj umysl ogladajac po raz kolejny "We were soldiers" no i po raz kolejny uznalem ze to wstrzasajacy obraz, chwilami do ³ez.

No i wlasnie skonczylem ogladac "The Ruins" (2008) - niby horror, imho bardziej triller. ocena z imdb to 6.0 ale mysle ze na 7 zasluguje ten film ;p Milo sie oglada, tragedii nie ma.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #669 on: 2008-12-21, 10:48:26 »
No i wlasnie skonczylem ogladac "The Ruins" (2008) - niby horror, imho bardziej triller. ocena z imdb to 6.0 ale mysle ze na 7 zasluguje ten film ;p Milo sie oglada, tragedii nie ma.
Ogl±da³em i mi siê nawet podoba³o, bo nie¼le zrobiony, ale przy ksi±¿ce wymiêka. Ksi±¿ka to do¶æ wstrz±saj±cy horror ze ¶wietnym klimatem i napisana naprawdê bardzo fajnym stylem, za¶ film zmienia kilka istotnych wydarzeñ i w ogóle jako¶ ca³ego klimatu i dramaturgii 'Ruin' Scotta Smitha nie oddaje.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #670 on: 2008-12-21, 18:34:14 »
zabieram siê (je¶li jeszcze bêdê w stanie) za Elephant...

nevaeh, jak obejrzysz to zdaj relacje czy siê podoba³ :) bo dla mnie S³oñ to jeden z najwa¿niejszych i najlepszych filmów.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecane filmy
« Reply #671 on: 2008-12-22, 12:26:39 »
zabieram siê (je¶li jeszcze bêdê w stanie) za Elephant...

nevaeh, jak obejrzysz to zdaj relacje czy siê podoba³ :) bo dla mnie S³oñ to jeden z najwa¿niejszych i najlepszych filmów.

Dobry film.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #672 on: 2008-12-26, 08:19:58 »
Obudzi³em siê wcze¶nie i nie mog³em spaæ, wiêc z DVD obejrza³em "Czarn± Daliê" - bardzo dobry czarny krymina³ w Chandlerowskim stylu, przywodz±cy na my¶l klasyki gatunku jak "Sokó³ maltañski" czy "Chinatown"
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #673 on: 2008-12-26, 13:18:21 »
Obudzi³em siê wcze¶nie i nie mog³em spaæ, wiêc z DVD obejrza³em "Czarn± Daliê" - bardzo dobry czarny krymina³ w Chandlerowskim stylu, przywodz±cy na my¶l klasyki gatunku jak "Sokó³ maltañski" czy "Chinatown"

Prawda? Ja by³em na tym w kinie i bardzo mi siê spodoba³. Nie wiem, dlaczego wszêdzie oceniany by³ jako dno.
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #674 on: 2009-01-02, 20:01:04 »
W takim razie koniecznie musisz obejrzeæ (je¿eli oczywi¶cie nie widzia³a¶) "Gloomy Sunday"
W³a¶nie bardzo chcê, ale nie mogê znale¼æ w normalnym jêzyku (znaczy: z napisami w ludzkim jêzyku). Nawet kupiæ chcia³am i te¿ nie ma :( (A w³a¶nie w tej scenie jest za¶piewana po wêgiersku, bo na ¶cie¿ce d¼wiêkowej jest po niemiecku :?)
Kilka lat temu pó¼no w nocy "Gloomy Sunday" prezentowa³a TVP z polskim lektorem... To jeden z najulubieñszych filmów mojej ma³¿onki. Niestety, tak¿e tego nie mog³em znale¼æ na DVD w wersji na Polskê, wiêc od czasu do czasu ogl±damy ze s³abiutkiej kopii, któr± wtedy nagra³em na VHS.
Odtworzy³em po latach z kasety VHS (nawet da³o siê obejrzeæ, pomimo tego, ¿e mia³em to nagrane w "lp" i od czasu do czasu obraz dr¿y) znowu ten film - jego pe³ny tytu³ brzmi "Gloomy Sunday - pie¶ñ o mi³o¶ci i ¶mierci". Piêkny film z zaskakuj±cym zakoñczeniem. Zacytujê teraz krótkie wprowadzenie do filmu:
Quote from: FilmPolski.pl
Smutna i poruszaj±ca opowie¶æ o wielkim uczuciu, przeznaczeniu i zawi³ych kolejach losu, bardzo subtelnie zagrana przez odtwórców g³ównych ról - jednego z najlepszych niemieckich aktorów starszego pokolenia Joachima Króla, W³ocha Stefano Dionisiego i debiutuj±c± w kinowej roli Wêgierkê Erikê Marozsan. Bohaterom osobliwego mi³osnego trójk±ta partneruje inny popularny niemiecki aktor, Ben Becker. Akcja filmu zosta³a osadzona w Budapeszcie lat 30. i 40. Centralny w±tek skupia siê wokó³ tragicznej mi³o¶ci bohaterów oraz melancholijnej piosenki, która swego czasu wywo³ywa³a falê niewyja¶nionych samobójstw. Ta wzruszaj±ca historia to nie tylko fikcja, ma równie¿ swoje t³o autentyczne. Za podstawê scenariusza lu¼no pos³u¿y³a napisana w 1988 r. powie¶æ "Das Lied vom traurigen Sonntag" Nicka Barkowa. Autor poruszy³ temat tajemniczych przypadków samobójstw dokonanych pod wp³ywem piosenki "Szamort Vas rnap" ("Gloomy Sunday") kompozycji Wêgra Rezso Seressa, która w latach 30. i 40. podbi³a ca³y ¶wiat i doprowadzi³a do wielu nieszczê¶æ.
Film rozpoczyna siê scen± z czasów wspó³czesnych. Do jednej z budapeszteñskich restauracji przybywaj± dostojni go¶cie - znany niemiecki biznesmen wraz z ma³¿onk±, którym towarzyszy ambasador. Niemiec obchodzi w³a¶nie 80. urodziny, przed wielu laty by³ bywalcem restauracji prowadzonej wówczas przez Laszlo Szabo. Wspomina dawne czasy, melancholijn± melodiê "Gloomy Sunday" i swoj± wielk± mi³o¶æ. Zdjêcie piêknej, m³odej dziewczyny wci±¿ stoi na fortepianie. Gdy wzrok biznesmena pada na fotografiê, starszy, posiwia³y mê¿czyzna prze¿ywa ogromne wzruszenie. Chwilê pó¼niej pada martwy na atak serca. Wszystko zaczê³o siê przed ponad 60 laty, pod koniec lat 30., w³a¶nie w tej niewielkiej budapeszteñskiej restauracyjce. W³a¶ciciel, Laszlo Szabo (Joachim Król), prowadzi swój lokal z klas±, dba o wystrój, mi³± obs³ugê i przede wszystkim znakomit± kuchniê. Kelnerk± jest ¶liczna i znacznie m³odsza od szefa Ilona (Erika Marozsan), która pomaga mu w interesach i dzieli z nim ³o¿e. Aby umiliæ go¶ciom czas, restaurator zatrudnia pianistê - m³odego i przystojnego Andrasa Aradi (Stefano Dionisi). Aradi pozostaje pod urokiem piêknej Ilony, odwzajemniaj±cej jego zainteresowanie. Bywalcem restauracji jest bawi±cy s³u¿bowo w Budapeszcie pocz±tkuj±cy biznesmen, Hans Eberhard Wieck (Ben Becker), amator najpyszniejszych w mie¶cie zrazów. Jednak nie tylko ulubiona potrawa sprowadza m³odego Niemca do restauracji, jego sercem zaw³adnê³a kelnerka Ilona. Nadchodzi czas powrotu do Berlina, Hans spêdza ostatni wieczór w lokalu Laszlo. W tym dniu dziewczyna obchodzi urodziny, ale tak¿e przypada rocznica urodzin Niemca. Ilona dostaje kosztowne prezenty od szefa, a biedny muzyk ofiarowuje jej melodiê, która od razu podbija serca go¶ci. Zakochany Hans prosi dziewczynê o rêkê. Gdy zostaje odrzucony, postanawia skróciæ swoje mêki, rzucaj±c siê z Mostu Wolno¶ci w g³êbiny Dunaju. Ratuje mu ¿ycie Laszlo, oferuj±c nieszczê¶liwie zakochanemu m³odzieñcowi pomoc i przyja¼ñ. Nazajutrz Hans wraca poci±giem do Berlina, wdziêczny za wszystko nowemu przyjacielowi. Trwaj±ce od czterech lat wspólne ¿ycie Laszlo i Ilony toczy siê dalej, jednak od pewnego czasu kobieta dzieli na zmianê ³o¿e równie¿ z Andrasem, którego kocha równie gor±co jak swego szefa. Zniewoleni uczuciem mê¿czy¼ni godz± siê na taki uk³ad. Pewnego dnia w restauracji bawi przejazdem dyrektor znanej austriackiej firmy p³ytowej. Zachwycony utworem "Gloomy Sunday" proponuje kompozytorowi kontrakt. Andras niespodziewanie zdobywa s³awê, a jego impresariem zostaje Laszlo. Nadal ca³a trójka trzyma siê razem, melancholijna melodia podbija rynki muzyczne w Europie, a nawet w Ameryce. Restauracja Laszlo prze¿ywa okres ¶wietno¶ci, stoliki zamawiaj± najznakomitsi mieszkañcy Budapesztu, towarzyska elita. Sielankê przerywa wojna. W restauracji pojawia siê pewnego dnia dawny znajomy, teraz standartenfuhrer Hans Eberhard Wieck. Zgodnie z zarz±dzeniem rz±du Rzeszy wszyscy ¯ydzi mieszkaj±cy w Budapeszcie bêd± internowani w obozach pracy. Pochodzenia ¿ydowskiego jest Laszló Szabó...
Dalszej czê¶ci ja tak¿e nie zdradzê. Je¿eli Was zainteresowa³o i bêdziecie mieli okazjê obejrzeæ, gor±co polecam.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind