Author Topic: Polecane filmy  (Read 222200 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Polecane filmy
« Reply #675 on: 2009-01-02, 20:56:23 »
ostatnio kolejna ogromna dawka filmow trafila w moje rece - polece kilka:

The Bank Job
Three Kings
Hannibal Rising (za 1 razem mnie nie ruszyl, jakis potencjal ma ale imho hannibal bez hopkinsa to juz nie jest to ;p)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #676 on: 2009-01-04, 21:05:10 »
Filmów ogl±dam stosunkowo niewiele, wiêc znawca ze mnie niewielki i polecaæ ciê¿ko... Ostatnio zmuszony zosta³em do dobrania siê do mojego leciwego magnetowidu, bo nie chcia³ nagrywaæ i przez trzy godziny regulowa³em ustawienie g³owicy, a¿ uda³o mi siê osi±gn±æ zadowalaj±cy efekt. Dla sprawdzenia wrzuci³em kilka kaset VHS i obejrza³em kilka filmów, a w¶ród nich komediê kostiumow± "Joseph Andrews" z 1977 roku. Nienajm³odszy to film, ale ogl±da siê dobrze i zabawa przednia, a niektóre scenki i teksty po prostu rozwalaj± jak np. "wie¶ jest prostacka jak pierdzenie w ko¶ciele" lub "miejsce miecza jest w pochwie". :wink: Wiêcej na temat filmu tutaj.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #677 on: 2009-01-04, 21:58:40 »
"Changeling"(polski tytul to chyba "Oszukana") - bardzo ciekawy film.Oparty na faktach,opowiada historie samotnej matki,ktorej zaginelo dziecko.Kobieta zaczyna poszukiwania i jak latwo sie domyslic napotyka cala mase trudnosci do pokonania.Akcja dzieje sie w LA w latach dwudziestych ubieglego wieku.Naprawde fajnie sie to oglada:)
« Last Edit: 2009-01-04, 22:00:55 by masster »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Polecane filmy
« Reply #678 on: 2009-01-04, 22:49:42 »
"Prestiż" - historia brutalnej rywalizacji dwóch iluzjonistów pełna zwrotów akcji, ogólnego napięcia i ze świetnym zakończeniem (choć można się go domyślić). Bardzo dobrze skonstruowane postacie, choć część kreacji aktorskich można docenić dopiero oglądając ten obraz po raz drugi. Opowieść o tym, do czego może popchnąć ambicja oraz jakich poświęceń wymaga bezgraniczne oddanie swojemu zawodowi. Gorzki, ale piękny film. Rozmyślałem o nim ponad tydzień i nadal mnie trzyma.
True Pagan Winter Crew

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #679 on: 2009-01-14, 20:37:29 »


Powiêkszenie, klasyczny film Michelangelo Antonioni'ego (re¿ysera, którego minimalistyczny styl sta³ siê inspiracj± m.in. dla ostatnich filmów Gusa van Sant'a), opowiadaj±cy historiê egoistycznego artysty fotografa to bardzo g³êboka opowie¶æ, nasuwaj±ca ogrom interpretacji z piorunuj±cym bardzo wyciszonym zakoñczeniem. W obrazie przewa¿aj± spokojne, surowe kadry (genialna scena w parku, praca kamery  :serducho:) przerywane, co prawda rzadkimi, ale bardzo wa¿nymi chaotycznymi scenami (np.: koncert The Yardbirds). Muzykê do filmu skomponowa³ Herbie Hancock.   
« Last Edit: 2009-01-14, 20:39:27 by Whodo »

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #680 on: 2009-01-16, 18:53:18 »
Ogl±da³em ostatnio dobijaj±cy film - "Zostawiæ Las Vegas" z Nicolasem Cage'm. On jest dziennikarzem (pisarzem?), alkoholikiem, wywalaj± go z pracy, wiêc jedzie do Las Vegas zapiæ siê na ¶mieræ. Spotyka tam dziwkê, która siê w nim zakochuje, on te¿ co¶ do niej czuje, ale to nie jest piêkna opowie¶æ o mi³o¶ci, bo ona nadal "pracuje", a on nie przestaje piæ, ma drgawki itd. Jest kilka ostrych scen. Dobijaj±ce, dobijaj±ce. Tylko nie wiem, jak zinterpretowaæ zakoñczenie.

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Polecane filmy
« Reply #681 on: 2009-01-17, 00:26:28 »
Ogl±da³em ostatnio dobijaj±cy film - "Zostawiæ Las Vegas" z Nicolasem Cage'm.
Ma dziury w fabule. Niby fajny, ale niedopracowany.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #682 on: 2009-01-17, 11:43:26 »
Ogl±da³em ostatnio dobijaj±cy film - "Zostawiæ Las Vegas" z Nicolasem Cage'm
Mam uraz do wszystkiego w czym gra Niku¶-Jedna-Smutna-Mina-Cage. Tego filmu akurat chyba nie widzia³em, ale wymienienie go w obsadzie jest dla mnie kiepsk± rekomendacj±. :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #683 on: 2009-01-17, 11:53:43 »
Ogl±da³em ostatnio dobijaj±cy film - "Zostawiæ Las Vegas" z Nicolasem Cage'm
Mam uraz do wszystkiego w czym gra Niku¶-Jedna-Smutna-Mina-Cage. Tego filmu akurat chyba nie widzia³em, ale wymienienie go w obsadzie jest dla mnie kiepsk± rekomendacj±. :P
U mnie podobnie. Jedyny film jaki z nim lubiê to "Family Man".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #684 on: 2009-01-17, 12:04:25 »
U mnie podobnie. Jedyny film jaki z nim lubiê to "Family Man".
Ha, znów siê z Tob± zgodzê, Jacku. To by³ niez³y film. Ew. jeszcze Cz³owiek bez Twarzy by³ zno¶ny, ale te¿ raczej nie wybitny...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #685 on: 2009-01-17, 12:30:56 »
Ja te¿ mam awersjê do Nicolasa Cage'a, ale za jedn± rolê móg³bym mu wszystko wybaczyæ. Mianowicie za rewelacyjn± grê w jednym z najlepszych filmów Davida Lynch'a Dziko¶æ serca.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #686 on: 2009-01-17, 14:50:28 »
E tam. A "Twierdza"? Mo¿e i miny ma podobne, ale nie jest znów taki s³aby.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #687 on: 2009-01-17, 14:55:38 »
Czepiacie siê. Ja te¿ go nie znoszê... :P Dziko¶æ serca raz wy³±czy³am ja, raz siostra, i to na samym pocz±tku, w koñcu stwierdzi³y¶my, ¿e jako¶ to prze¿yjemy, w³±czy³y¶my trzeci raz i obejrza³y¶my. Tak nas wci±gnê³o, ¿e nawet twarz Cage'a nam nie przeszkadza³a.
Pamiêtam, ¿e ogl±da³am jeszcze jeden film z nim, Peggy Sue wysz³a za m±¿, ogólnie zno¶ny i nadaj±cy siê, ale jednak tam Cage szpeci³ obraz i obni¿a³ jako¶æ doznañ estetycznych ;P
E tam. A "Twierdza"? Mo¿e i miny ma podobne, ale nie jest znów taki s³aby.
Ale jest brzydki, nie zaprzeczysz ;P

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #688 on: 2009-01-17, 14:58:35 »
E tam. A "Twierdza"? Mo¿e i miny ma podobne, ale nie jest znów taki s³aby.
Ale jest brzydki, nie zaprzeczysz ;P

Fakt, do ³ó¿ka bym z nim nie poszed³.

A napiszê jeszcze raz - czo³ówka 'Amelii' to najlepsza czo³ówka filmu, jak± widzia³em.

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Polecane filmy
« Reply #689 on: 2009-01-17, 15:31:34 »
Mam uraz do wszystkiego w czym gra Niku¶-Jedna-Smutna-Mina-Cage.
/. .\
  |
  ^
hehehe...

Pamiêtam, ¿e ogl±da³am jeszcze jeden film z nim, Peggy Sue wysz³a za m±¿, ogólnie zno¶ny i nadaj±cy siê, ale jednak tam Cage szpeci³ obraz i obni¿a³ jako¶æ doznañ estetycznych ;P
Ale on tam by³ totalnym dupkiem. Pasowa³ tam.