Author Topic: Polecane filmy  (Read 222264 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #705 on: 2009-02-08, 21:35:37 »
By³em ostatnio w kinie :) na "Ma³ej Moskwie", "Poca³unku o pó³nocy" i "Ile wa¿y koñ trojañski?". (jakby nie patrzeæ, wszystkie o mi³o¶ci) I ¶wietnie siê bawi³em, ale po kolei:

"Poca³unek o pó³nocy" - dziwnie siê zaczyna (kole¶ sobie wali przy zdjêciu dziewczyny swojego najlepszego kumpla, z którymi mieszka), parê dziwnych tekstów, ale im dalej w las, tym film ciekawszy, zabawniejszy, fajniejszy. Generalnie podoba³ mi siê i oceni³em go na filmwebie na 7/10.

"Ile wa¿y koñ trojañski?" - spodziewa³em siê albo debilnej komedii w stylu "Lejdis", albo czego¶, gdzie bêdê le¿a³ ze ¶miechu jak na "Kilerów dwóch", albo zupe³nie nieudanej komedii, która zamiast bawiæ bêdzie irytowa³a (szczególnie jak sobie poczyta³em niektóre komentarze). Tymczasem zosta³em baaardzo pozytywnie zaskoczony - ciep³a komedia z przes³aniem, nie by³o wybuchów ¶miechów, raczej delikatny ¶miech z niektórych sytuacji, postaci. Bardzo, bardzo fajny film. Polecam.

"Ma³a Moskwa" - nastawia³em siê g³ównie na ten film. Równie¿ mi siê podoba³, dobrze zrobiony, zbyt wielu b³êdów nie zauwa¿y³em (mo¿e poza gr± aktorsk± w niektórych sytuacjach). ¦wietnie wypad³a Swiet³ana Hodczenkowa, która dobrze gra³a i piêknie ¶piewa³a. Dziêki temu filmowi wkrêci³y mi siê ostatnio 'Poca³unki' i 'Grande Valse Brillante' Ewy Demarczyk (ale s³ucham tak¿e w wykonaniu Swiet³any Hodczenkowej). Ciekawie zrobiony, bardzo mi siê podoba³, chocia¿ mnie zbyt mocno nie wzruszy³. A jêzyk rosyjski jest piêkny  :serducho:
« Last Edit: 2009-02-08, 21:56:14 by Blek »

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #706 on: 2009-02-08, 23:00:39 »
W pi±tek k³ad³em siê spaæ do¶æ pó¼no, ale jeszcze oko³o 23:59 w³±czy³em sobie graj±ce pud³o, maj±c na wzglêdzie, ¿e jedyne rzeczy, które warto obejrzeæ s± puszczane po pó³nocy. Okaza³o siê, ¿e mia³em racjê, pierwsze zdjêcia tego filmu oczarowa³y mnie totalnie.
Kukushka (Kuku³ka) (2002) to film uznany za najlepszy rosyjski film 2002 roku. Wci±gn±³ mnie tak samo jak Powrót . Film Opowiada o dwóch ¿o³nierzach walcz±cych podczas 2 Wojny ¦wiatowej. Fin przebrany w mundur SS zosta³ przykuty do ska³y w straceñczej misji, a Rosjanin cudem prze¿y³ wypadek. Rosjanina znalaz³a lapoñska wdowa i zaopiekowa³a siê nim, wkrótce do nich do³±czy³, zdo³awszy siê uwolniæ z ³añcuchów, Fin. Bohaterowie nie rozumiej± siê nawzajem (ka¿dy mówi w innym jêzyku) i przez to dziej± siê ró¿ne czasami ¶mieszne, a czasami tragiczne sytuacje. Gor±co polecam!
No way in from the outside, no way out from within.

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #707 on: 2009-02-08, 23:12:33 »
W pi±tek k³ad³em siê spaæ do¶æ pó¼no, ale jeszcze oko³o 23:59 w³±czy³em sobie graj±ce pud³o, maj±c na wzglêdzie, ¿e jedyne rzeczy, które warto obejrzeæ s± puszczane po pó³nocy. Okaza³o siê, ¿e mia³em racjê, pierwsze zdjêcia tego filmu oczarowa³y mnie totalnie.
Kukushka (Kuku³ka) (2002) to film uznany za najlepszy rosyjski film 2002 roku. Wci±gn±³ mnie tak samo jak Powrót . Film Opowiada o dwóch ¿o³nierzach walcz±cych podczas 2 Wojny ¦wiatowej. Fin przebrany w mundur SS zosta³ przykuty do ska³y w straceñczej misji, a Rosjanin cudem prze¿y³ wypadek. Rosjanina znalaz³a lapoñska wdowa i zaopiekowa³a siê nim, wkrótce do nich do³±czy³, zdo³awszy siê uwolniæ z ³añcuchów, Fin. Bohaterowie nie rozumiej± siê nawzajem (ka¿dy mówi w innym jêzyku) i przez to dziej± siê ró¿ne czasami ¶mieszne, a czasami tragiczne sytuacje. Gor±co polecam!
Widzia³am go kilka lat temu :D Tytu³u sobie nie mog³am przypomnieæ, a z chêci± bym go jeszcze raz zobaczy³a, dziêki :D
Oczywi¶cie równie¿ polecam :>
Fata viam invenient

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Polecane filmy
« Reply #708 on: 2009-02-09, 12:31:33 »
Te¿ polecam, choæby dla obejrzenia sobie krajobrazów Finlandii (:serducho:) i realiów ¿ycia Lapoñczyków w tamtych czasach. A i to, co siê w tym filmie dzieje jest intryguj±ce.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #709 on: 2009-02-09, 14:33:10 »
Jak tylko ujrza³em te piêkne polany, jeziora to od razu wiedzia³em, ¿e czas napiæ siê mocnej herbaty i wytrzymaæ do koñca filmu :). Generalnie zawsze szukam takich filmów, które maj± piêkne ujêcia natury z takim specyficznym "oziêbiaj±cym" filtrem, mo¿e jakie¶ znacie?
No way in from the outside, no way out from within.

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #710 on: 2009-02-10, 23:11:08 »
niech mi kto¶ powie, czy filmweb to jakis wyznacznik tego, co nale¿y, a co nie ogl±daæ? bo ju¿ nie rozumiem...juz mam uprzedzenia do tego portalu :?
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Polecane filmy
« Reply #711 on: 2009-02-10, 23:26:32 »
Nie, nie jest. Filmweb to tragedia.
selfbanned

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #712 on: 2009-02-11, 13:26:45 »
Pf. Mnie siê tam podoba. Tzn sprawdzam sobie tam filmy (w stylu us³yszê tytu³, to patrzê, kto gra, o czym mo¿e byæ) i sam sobie oceniam. A te ró¿ne top100 s± po prostu dziwaczne i nie trzeba przecie¿ zwracaæ na nie uwagi? :roll:

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #713 on: 2009-02-11, 22:40:40 »
Nie, nie jest. Filmweb to tragedia.

to dobrze, bo ju¿ my¶la³am, ze jestem dziwna. pocieszy³o mnie to niezmiernie ;)
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Polecane filmy
« Reply #714 on: 2009-02-12, 07:54:15 »
Pf. Mnie siê tam podoba. Tzn sprawdzam sobie tam filmy (w stylu us³yszê tytu³, to patrzê, kto gra, o czym mo¿e byæ) i sam sobie oceniam. A te ró¿ne top100 s± po prostu dziwaczne i nie trzeba przecie¿ zwracaæ na nie uwagi? :roll:
Nie pisa³em, ¿e dane tam podawane s± b³êdne (choæ siê zdarzy³o ;P). Tragedia dotyczy³a poziomu komentarzy.
selfbanned

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Polecane filmy
« Reply #715 on: 2009-02-12, 10:55:56 »
Pf. Mnie siê tam podoba. Tzn sprawdzam sobie tam filmy (w stylu us³yszê tytu³, to patrzê, kto gra, o czym mo¿e byæ) i sam sobie oceniam. A te ró¿ne top100 s± po prostu dziwaczne i nie trzeba przecie¿ zwracaæ na nie uwagi? :roll:
Nie pisa³em, ¿e dane tam podawane s± b³êdne (choæ siê zdarzy³o ;P). Tragedia dotyczy³a poziomu komentarzy.

Komentarzy siê zwyczajnie nie czyta, bo wtedy wszêdzie mo¿na poczuæ sie jak na Onecie.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #716 on: 2009-02-12, 18:01:09 »
Pf. Mnie siê tam podoba. Tzn sprawdzam sobie tam filmy (w stylu us³yszê tytu³, to patrzê, kto gra, o czym mo¿e byæ) i sam sobie oceniam. A te ró¿ne top100 s± po prostu dziwaczne i nie trzeba przecie¿ zwracaæ na nie uwagi? :roll:
Nie pisa³em, ¿e dane tam podawane s± b³êdne (choæ siê zdarzy³o ;P). Tragedia dotyczy³a poziomu komentarzy.

A to ¶wiêta racja, my¶la³em, ¿e mówisz o serwisie, jako takim, który IMO jest ca³kiem niez³y. Chocia¿ nadal nie wiem, czy wolê Stopklatkê czy Filmweb.

A w temacie - obejrza³em dopiero wczoraj os³awione "American Beauty". Kolega bardzo poleca³, Oscar za najlepszy film (1999), no to stwierdzi³em, ¿e obejrzê. I niestety podoba³ mi siê tylko ¶rednio (jakie¶ 6/10) - byæ mo¿e po prostu do mnie nie trafi³, byæ mo¿e nie da³em siê ponie¶æ jego magii, mo¿e obejrza³em go w niesprzyjaj±cym czasie/sytuacji (co zasugerowa³ mi kolega). Ale po prostu podoba³ mi siê ¶rednio. Owszem - Kevin Spacey by³ ¶wietny (zas³u¿ony Oscar), koñcówka filmu te¿ ¶wietna, ale ca³e dwie godziny filmu ju¿ tak ¶wietne nie by³y.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #717 on: 2009-02-13, 14:55:56 »
Wci±gn±³ mnie tak samo jak Powrót .

Powrót Zwiagincew'a to w ogóle jeden z najlepszych filmów ostatnich lat.

a ja ostatnio zachwycony jestem filmem:

Funny Games (wersja amerykañska) to w nawiasie mo¿e zra¿aæ, ale proszê nie zra¿ajcie siê ;) Pan Michael Haneke (psycholog z wykszta³cenia) nakrêci³ kiedy¶ film pod tak± sam± nazw± tylko, ¿e w swojej rodzinnej Austrii, teraz nagrywa obraz identyczny (ujêcia s± takie same) tylko dziej±cy siê w USA i grany przez tamtejszych aktorów (m.in. przez znakomitego Michaela Pitta). Funny Games nie pozostawia nikogo obojêtnym, a poza tym to chyba jedyny film, którego widzowie staj± siê tak¿e uczestnikami. Okre¶lany jest tak¿e jako najbardziej brutalny obraz w historii kina mimo, ¿e krwi tutaj jak na lekarstwo. Rozpoczyna siê jak w "kubrickowym" L¶nieniu, sielankowa atmosfera nie uspokaja, a wprowadza jeszcze wiêkszy niepokój, napiêcie ro¶nie z minuty na minutê. Jednak je¶li w dziele Kubricka, wp³yw na hotel i aktorów mia³y jakie¶ niewyja¶nione zjawiska, to u Haneke, wszystko jest bardzo realistyczne, a wrêcz naturalistyczne, re¿yser psychicznie znêca siê nie tylko nad bohaterami, ale i nad widzami (po skoñczonym seansie, czu³em siê jakby kto¶ wrêcz zgwa³ci³ moj± psychikê). Do tego dochodzi minimalistyczna forma i niespieszna fabu³a. Jednym s³owem znakomity film, a i uwa¿ajcie, gdy kto¶ bêdzie chcia³ po¿yczyæ od was jajka  :twisted: Polecam!

edit: na koniec -> to nie jest film dla ka¿dego, szczególnie ostrzegam osoby bardzo wra¿liwe.
« Last Edit: 2009-02-13, 15:02:47 by Whodo »

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Polecane filmy
« Reply #718 on: 2009-02-20, 10:03:27 »


Defiance (Opór) - Film Oceniany s³abo, ale siêgna³em po ten tytu³ bez ¿adnego zastanowienia - z racji realii w jakich siê toczy - druga wojna ¶wiatowa, tereny Bia³orusi. Film opowiada o Otriadzie Bielskich, patryzanckiej grupie ¿ydów walcz±cych z Niemcami.
Bardzo ciekawa rola Daniela Craiga. Gra rolê jednego z braci, jednak wbrew oczekiwaniom tego mniej agresywnego, bardziej rezolutnego. Rozpisywaæ siê o ca³ym filmie nie bêdê, po prostu polecam.

realiów i ¯ydzi, bo w tym kontek¶cie to narodowo¶æ, a te piszemy z du¿ej ;)   /aibrean
« Last Edit: 2009-02-25, 14:45:55 by aibrean »

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #719 on: 2009-02-20, 14:17:29 »
Wci±gn±³ mnie tak samo jak Powrót .

Powrót Zwiagincew'a to w ogóle jeden z najlepszych filmów ostatnich lat.

a ja ostatnio zachwycony jestem filmem:

Funny Games (wersja amerykañska) to w nawiasie mo¿e zra¿aæ, ale proszê nie zra¿ajcie siê ;) Pan Michael Haneke (psycholog z wykszta³cenia) nakrêci³ kiedy¶ film pod tak± sam± nazw± tylko, ¿e w swojej rodzinnej Austrii, teraz nagrywa obraz identyczny (ujêcia s± takie same) tylko dziej±cy siê w USA i grany przez tamtejszych aktorów (m.in. przez znakomitego Michaela Pitta). Funny Games nie pozostawia nikogo obojêtnym, a poza tym to chyba jedyny film, którego widzowie staj± siê tak¿e uczestnikami. Okre¶lany jest tak¿e jako najbardziej brutalny obraz w historii kina mimo, ¿e krwi tutaj jak na lekarstwo. Rozpoczyna siê jak w "kubrickowym" L¶nieniu, sielankowa atmosfera nie uspokaja, a wprowadza jeszcze wiêkszy niepokój, napiêcie ro¶nie z minuty na minutê. Jednak je¶li w dziele Kubricka, wp³yw na hotel i aktorów mia³y jakie¶ niewyja¶nione zjawiska, to u Haneke, wszystko jest bardzo realistyczne, a wrêcz naturalistyczne, re¿yser psychicznie znêca siê nie tylko nad bohaterami, ale i nad widzami (po skoñczonym seansie, czu³em siê jakby kto¶ wrêcz zgwa³ci³ moj± psychikê). Do tego dochodzi minimalistyczna forma i niespieszna fabu³a. Jednym s³owem znakomity film, a i uwa¿ajcie, gdy kto¶ bêdzie chcia³ po¿yczyæ od was jajka  :twisted: Polecam!

edit: na koniec -> to nie jest film dla ka¿dego, szczególnie ostrzegam osoby bardzo wra¿liwe.

eeeee...a ju¿ mnie zaciekawi³ i zamierza³am obejrzeæ...ale skoro ostrzegasz, ze to nie dla wra¿liwych osób....ale wra¿liwych w jakim sensie?
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker