Author Topic: Polecane filmy  (Read 222227 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecane filmy
« Reply #765 on: 2009-05-22, 23:40:27 »
czy w oni nie maj± pomys³ów czy mo¿e jest to jak¿e oryginalne nawi±zanie do filmu Dannego Boyla?
Przeczyta³am dzi¶, ¿e jedyne oryginalne nawi±zanie to ten plakat. A jako, ¿e jedyne, to nie nale¿y siê nim sugerowaæ.

A do kina wybieram siê na Star Treka i Lato Muminków :] (pójdzie kto¶ ze mn±? :>)
O, ja bym na Star Treka siê wybra³ :P A Lato Muminków tylko gdyby w oryginalnej wersji jêzykowej by³o.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #766 on: 2009-05-22, 23:41:15 »
Chudy, ale zauwa¿, ¿e w tle "Wojny..." jest flaga narodowa... Poza tym, pomy¶la³abym, ¿e to celowe nawi±zanie...
...If I call will you come and will you save me?

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Polecane filmy
« Reply #767 on: 2009-05-22, 23:43:36 »
A ja ju¿ by³am na Star Treku, haha  :mrgreen:
Trochê mi by³o dziwnie, bo przywyk³am do tego specyficznego klimatu z serialu, ale my¶lê, ¿e film daje radê. Mnie siê tam podoba³.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #768 on: 2009-05-22, 23:45:28 »
czy w oni nie maj± pomys³ów czy mo¿e jest to jak¿e oryginalne nawi±zanie do filmu Dannego Boyla?
Przeczyta³am dzi¶, ¿e jedyne oryginalne nawi±zanie to ten plakat. A jako, ¿e jedyne, to nie nale¿y siê nim sugerowaæ.

A do kina wybieram siê na Star Treka i Lato Muminków :] (pójdzie kto¶ ze mn±? :>)
O, ja bym na Star Treka siê wybra³ :P A Lato Muminków tylko gdyby w oryginalnej wersji jêzykowej by³o.
W oryginalnej, czyli jakiej? (Film jest polsko-austriacko-fiñski :P a wcze¶niej z tej serii, z kukie³kami, by³y polskie produkcje) A na ST chyba we wtorek idê, mo¿esz do³±czyæ :]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #769 on: 2009-05-23, 00:26:59 »
Chudy, ale zauwa¿, ¿e w tle "Wojny..." jest flaga narodowa... Poza tym, pomy¶la³abym, ¿e to celowe nawi±zanie...

Dobra przyznaje siê nie lubiê Mas³owskiej :P

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecane filmy
« Reply #770 on: 2009-05-23, 00:41:30 »
czy w oni nie maj± pomys³ów czy mo¿e jest to jak¿e oryginalne nawi±zanie do filmu Dannego Boyla?
Przeczyta³am dzi¶, ¿e jedyne oryginalne nawi±zanie to ten plakat. A jako, ¿e jedyne, to nie nale¿y siê nim sugerowaæ.

A do kina wybieram siê na Star Treka i Lato Muminków :] (pójdzie kto¶ ze mn±? :>)
O, ja bym na Star Treka siê wybra³ :P A Lato Muminków tylko gdyby w oryginalnej wersji jêzykowej by³o.
W oryginalnej, czyli jakiej? (Film jest polsko-austriacko-fiñski :P a wcze¶niej z tej serii, z kukie³kami, by³y polskie produkcje) A na ST chyba we wtorek idê, mo¿esz do³±czyæ :]
W oryginalnej czyli szwedzkiej. Muminki zawsze by³y pisane przez Tove Jansson po szwedzku. Film jest m.in. fiñski, wiêc jest pomy¶la³em, ¿e jest szansa, ¿e oryginalna ¶cie¿ka d¼wiêkowa jest szwedzka [bo w Finlandii szwedzki to 'drugi jêzyk', w szkole siê go obowi±zkowo ucz± - powody historyczne]. Hm, ale poogl±da³em kadry z filmu i mi siê odechcia³o. To¿ to jaka¶ filcowa wersja, fu. Filcowy by³ Mi¶ Uszatek i Mi¶ Kolargol. I oba misie by³y wporzo. Muminki nie by³y filcowe, wiêc te z filmu to nie s± muminki, tylko mutanty. A mutanty to sobie mog± byæ w Star Treku.

Dlatego wolê i¶æ na Star Treka :P

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #771 on: 2009-05-23, 00:52:02 »
Tylko chcia³bym podkre¶liæ, ¿e filcowe Muminki na ta¶mie celuloidowej (w polskiej produkcji), by³y pierwowzorem tych mangowych (japoñsko-fiñsko-holenderskiej produkcji), poprawcie je¶li siê mylê ;)

A do kina na Antychrysta, albo na Gran Torino (je¿eli jeszcze puszczaj±) :)

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecane filmy
« Reply #772 on: 2009-05-23, 01:21:31 »
Tylko chcia³bym podkre¶liæ, ¿e filcowe Muminki na ta¶mie celuloidowej (w polskiej produkcji), by³y pierwowzorem tych mangowych (japoñsko-fiñsko-holenderskiej produkcji), poprawcie je¶li siê mylê ;)
O, to tego nie wiedzia³em, bo i nigdy nie widzia³em tych filcowych Polskich starych. Niemniej, oryginalne ilustracje stworzone przez sam± autorkê przypominaj± raczej tê 'mangow± wersjê' spo¶ród animowanych.

A do kina na Antychrysta, albo na Gran Torino (je¿eli jeszcze puszczaj±) :)
Na Antychrysta koniecznie, w koñcu to Lars von Trier :]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #773 on: 2009-05-23, 13:22:02 »
czy w oni nie maj± pomys³ów czy mo¿e jest to jak¿e oryginalne nawi±zanie do filmu Dannego Boyla?
Przeczyta³am dzi¶, ¿e jedyne oryginalne nawi±zanie to ten plakat. A jako, ¿e jedyne, to nie nale¿y siê nim sugerowaæ.

A do kina wybieram siê na Star Treka i Lato Muminków :] (pójdzie kto¶ ze mn±? :>)
O, ja bym na Star Treka siê wybra³ :P A Lato Muminków tylko gdyby w oryginalnej wersji jêzykowej by³o.
W oryginalnej, czyli jakiej? (Film jest polsko-austriacko-fiñski :P a wcze¶niej z tej serii, z kukie³kami, by³y polskie produkcje) A na ST chyba we wtorek idê, mo¿esz do³±czyæ :]
W oryginalnej czyli szwedzkiej. Muminki zawsze by³y pisane przez Tove Jansson po szwedzku.
A "Solaris" Lem pisa³ po polsku :roll: Czy to jest argument?

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecane filmy
« Reply #774 on: 2009-05-23, 14:36:17 »
W oryginalnej czyli szwedzkiej. Muminki zawsze by³y pisane przez Tove Jansson po szwedzku.
A "Solaris" Lem pisa³ po polsku :roll: Czy to jest argument?
A do trzeciego zdania ju¿ nie ³aska dotrzeæ? Apelujê o czytanie ze zrozumieniem.
Film jest m.in. fiñski, wiêc pomy¶la³em, ¿e jest szansa, ¿e oryginalna ¶cie¿ka d¼wiêkowa jest szwedzka [...]
Jest ró¿nica miêdzy stanowcznym implikowaniem, a stawianiem hipotezy [okraszonej lekk± nadziej±].

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Polecane filmy
« Reply #775 on: 2009-05-23, 15:08:58 »
Dosta³am dzi¶ tak± informacjê:

Quote
W dniach 29 maj 4 czerwiec odbywa siê w Krakowie 49 Krakowski Festiwal
Filmowy. W ramach festiwalu bêd± pokazywane filmy z ró¿nych rejonów
¶wiata miêdzy innymi z Izraela, Chin i Japonii. Gor±co zachêcamy osoby
zainteresowane
zw³aszcza t± tematyk± na przyj¶cie na nastêpuj±ce seanse:
29.05
Wybraniec re¿. Nati Baratz, Kino Kijów godz. 21.30
30.05
Pizza w Auschwitz re¿. Moshe Zimerman, Kino Mikro godz. 16.30
Najwiêksza chiñska restauracja na ¶wiecie re¿. Weijun Chen, Kino Mikro
godz. 11.00
31.05
Sze¶æ i pó³ minuty w Tel Awiwie re¿. Mirey, Kino Mikro 14.30
Mg³a re¿. Anthony Chen, Kino Kijów godz. 21.00
01.06
Latarnia re¿. Hiroyuki Nakano, Kino Kijów godz. 10.00

Przed ka¿dym blokiem filmów 5 pierwszych osób dostaje darmowy bilet w
kasie Kina na has³o "widownia"
Wiêcej informacji na stronie www.krakowfilmfestival.pl

Ponad to 30 maja od godziny 12 jest organizowany w Kinie Pod Baranami
Dzieñ Chiñski.

Mo¿e kto¶ z Krakowa bêdzie zainteresowany  :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #776 on: 2009-05-23, 15:24:40 »
W oryginalnej czyli szwedzkiej. Muminki zawsze by³y pisane przez Tove Jansson po szwedzku.
A "Solaris" Lem pisa³ po polsku :roll: Czy to jest argument?
A do trzeciego zdania ju¿ nie ³aska dotrzeæ? Apelujê o czytanie ze zrozumieniem.
Film jest m.in. fiñski, wiêc pomy¶la³em, ¿e jest szansa, ¿e oryginalna ¶cie¿ka d¼wiêkowa jest szwedzka [...]
Jest ró¿nica miêdzy stanowcznym implikowaniem, a stawianiem hipotezy [okraszonej lekk± nadziej±].
W takim razie pierwsza czê¶æ Twojej wypowiedzi k³óci siê z drug±, je¶li piszesz najpierw o oryginalnej wersji jêzykowej (nie tylko w cytowanym przeze mnie po¶cie, ale i we wcze¶niejszym), a nastêpnie gdzie¶tam dodajesz, ¿e to s± Twoje nadzieje odno¶nie tej¿e. Taka niekonsekwencja wypowiedzi z inn± projekcj± marzeñ.
Ja, zwa¿ywszy na kukie³ki, spodziewam siê - odk±d zobaczy³am plakat - polskiej wersji jêzykowej. (Tak przy okazji: jak znam ¿ycie, to pewnie mo¿na dostaæ nawet z tureckim dubbingiem, nie martw siê tak o ten szwedzki :P)

Aha, i:
oryginalne ilustracje stworzone przez sam± autorkê przypominaj± raczej tê 'mangow± wersjê' spo¶ród animowanych.
Mo¿e Jansson wola³a z filcu zrobiæ kapcie, ni¿ ilustracje do ksi±¿ki? :P ;)

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Polecane filmy
« Reply #777 on: 2009-05-23, 17:25:16 »
W takim razie pierwsza czê¶æ Twojej wypowiedzi k³óci siê z drug±, je¶li piszesz najpierw o oryginalnej wersji jêzykowej (nie tylko w cytowanym przeze mnie po¶cie, ale i we wcze¶niejszym), a nastêpnie gdzie¶tam dodajesz, ¿e to s± Twoje nadzieje odno¶nie tej¿e. Taka niekonsekwencja wypowiedzi z inn± projekcj± marzeñ.
No ju¿ nie popadajmy w paranojê, bo tym tropem id±c w dwuzdaniowym stwierdzeniu "Jutro bêdzie ³adna pogoda. Przynajmniej mam tak± nadziejê." pierwsze k³óci siê z drugim. Zak³adam, ¿e tekst czyta inteligentny cz³owiek i analizuje zdania w powi±zaniu ze sob±, a nie ka¿de osobno.
Koniec offtopa, bo uprawiamy spam i wzajemne czepianie siê. Sesja idzie... :roll: :P

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #778 on: 2009-06-03, 21:38:34 »
A do kina na Antychrysta, albo na Gran Torino (je¿eli jeszcze puszczaj±) :)
Na Antychrysta koniecznie, w koñcu to Lars von Trier :]

Ja akurat bardziej nastawia³ bym siê na Gran Torino, bo Clint Eastwood robi ostatnio kosmiczne filmy (vide Mystic River, Million Dollar Baby), a Von Trier to forma spadkowa (pomijaj±c ¶wietny scenariusz do Dear Wendy), tyle, ¿e z drugiej strony Antychryst zapowiada siê smakowicie (tym bardziej, ¿e zosta³ dedykowany jednemu z moich ulubionych re¿yserów -> Tarkowskiemu) pod wzglêdem formy i ca³ej filozoficznej otoczki :)
Wyslano: 2009-05-24, 20:55:45
Haneke dosta³ Z³ot± Palmê, co mnie ogromnie cieszy (ale ca³kowicie bêdzie minie cieszyæ gdy jego nowy film bêdzie sta³ na tak samo wysokim poziomie jak Funny Games). Antychryst w Cannes wygwizdany (ale Charlotte Gainsbourg, otrzyma³a nagrodê dla najlepszej aktorki), mimo to wiêkszo¶æ znajomych, wychwala obraz von Triera pod niebiosa, tak¿e pasuje siê wybraæ do kina (idzie kto¶ ze mn±?  :mrgreen:).

Edit: przy okazji zobaczcie na ocenê Antychrysta na filmwebie  :twisted:
« Last Edit: 2009-06-03, 21:43:08 by Whodo »

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #779 on: 2009-06-03, 21:44:50 »
Nie tylko zapowiada siê znakomicie, ale te¿ jest ¶wietny, Wdoodo :)
Antychryst Von Tiera naprawdê mnie zszokowa³, ale  przede wszystkim zmusi³ do my¶lenia i analizowania d³ugo po ostatniej klatce. Nie widzia³em wielu filmów Larsa, wiêc pewnie umknê³o mi wiele szczególików filmu, ale klimat, zdjêcia i scenariusz s± ¶wietne, moim zdaniem. Polecam i ostrzegam, ¿e (jak to stwierdzili¶my z ¿ywymtrupem) Lars siê nie pie**oli i sceny s±... hmm... mocne :)
No way in from the outside, no way out from within.