Author Topic: Polecane filmy  (Read 222245 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #825 on: 2009-08-30, 18:03:44 »
Obejrza³am sobie wczoraj Into the Wild. Fajny, chocia¿ smutny i tona g³upoty z niego wyziera. Mo¿na obejrzeæ dla ³adnych zdjêæ i ¿eby siê powzruszaæ. I ¿eby wiedzieæ, jak nie robiæ i pamiêtaæ, ¿e czasem przydaje siê my¶leæ.
I soundtracku pos³uchaæ!! :D Ja filmu nie widzia³am, ale muza zajefajna :)
...If I call will you come and will you save me?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Polecane filmy
« Reply #826 on: 2009-08-30, 21:21:30 »
¿e czasem przydaje siê my¶leæ.
To chyba przede wszystkim, koñcówka mnie zabi³a ;)

A ja ostatnio Milczenie Owiec, Hannibal i Czerwony Smok. Muszê poszukaæ wiêcej filmów z Hopkinsem, to¿ to geniusz jest =D

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #827 on: 2009-08-31, 11:54:46 »
A ja ostatnio Milczenie Owiec, Hannibal i Czerwony Smok. Muszê poszukaæ wiêcej filmów z Hopkinsem, to¿ to geniusz jest =D

Te¿ bardzo lubiê grê Hopkinsa, choæ nie ogl±da³em zbyt wielu filmów z jego udzia³em, ale w g³owie utkwi³a mi Kraina wiecznego szczê¶cia na podstawie Mali ludzie w ¿ó³tych p³aszczach ze zbioru nowel Serca Atlantydów Stephena Kinga. Anthony bardzo pasuje do roli tajemniczego Teda Brautigana.

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #828 on: 2009-08-31, 13:57:48 »
Te¿ bardzo lubiê grê Hopkinsa, choæ nie ogl±da³em zbyt wielu filmów z jego udzia³em, ale w g³owie utkwi³a mi Kraina wiecznego szczê¶cia na podstawie Mali ludzie w ¿ó³tych p³aszczach ze zbioru nowel Serca Atlantydów Stephena Kinga. Anthony bardzo pasuje do roli tajemniczego Teda Brautigana.

Ooo, to Serca Atlantydów zosta³y zekranizowane?:D Dobrze wiedzieæ. Swoj± drog± faktycznie, zawsze wyobra¿a³em sobie, ¿e Ted wygl±da jak Hopkins :D
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #829 on: 2009-08-31, 18:40:29 »
Ooo, to Serca Atlantydów zosta³y zekranizowane?

Zosta³y, zosta³y, jedna z najlepszych ekranizacji Kinga. Zastanawia mnie tylko jak zostanie nazwany film na podstawie tytu³owej rewelacyjnej noweli (oczywi¶cie je¶li kiedy¶ taki powstanie), skoro Kraina wiecznego szczê¶cia w oryginalnej wersji jêzykowej przejê³a jej nazwê ;)



Ju¿ jaki¶ temu ogl±da³em Kana³ Andrzeja Wajdy i nadal gdy my¶lê o tym wybitnym, niezwyk³ym obrazie to ciarki przechodz± mi po plecach. Film Wajdy to brutalna wizja wojny. Bez patosu i heroizmu, pe³na brudu, cierpienia i nihilizmu. Przez wiêksz± czê¶æ filmu bohaterowie przechodz± przez drogê pe³n± ekskrementów, b³±dz± po ciemnych kana³ach, bez nadziei na jakikolwiek ratunek.  

 
« Last Edit: 2009-08-31, 19:08:31 by Whodo »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #830 on: 2009-08-31, 18:46:16 »
Ju¿ jaki¶ temu ogl±da³em Kana³ Andrzeja Wajdy i nadal gdy my¶lê o tym wybitnym, niezwyk³ym obrazie to ciarki przechodz± mi po plecach. Film Wajdy to brutalna wizja wojny. Bez patosu i heroizmu, pe³na brudu, cierpienia i nihilizmu. Przez wiêksz± czê¶æ filmu bohaterowie przez drogê pe³n± ekskrementów, b³±dz± po ciemnych kana³ach, bez nadziei na jakikolwiek ratunek.  
Teraz nawet obraz zosta³ cyfrowo odczyszczony i podbity, dziêki czemu w "ciemnych" ujêciach widaæ wiêcej detali. Film, jak wspomnia³e¶, niezwyk³y, wybitny!
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #831 on: 2009-08-31, 19:24:57 »
Ju¿ jaki¶ temu ogl±da³em Kana³ Andrzeja Wajdy i nadal gdy my¶lê o tym wybitnym, niezwyk³ym obrazie to ciarki przechodz± mi po plecach. Film Wajdy to brutalna wizja wojny. Bez patosu i heroizmu, pe³na brudu, cierpienia i nihilizmu. Przez wiêksz± czê¶æ filmu bohaterowie przez drogê pe³n± ekskrementów, b³±dz± po ciemnych kana³ach, bez nadziei na jakikolwiek ratunek.  
Teraz nawet obraz zosta³ cyfrowo odczyszczony i podbity, dziêki czemu w "ciemnych" ujêciach widaæ wiêcej detali. Film, jak wspomnia³e¶, niezwyk³y, wybitny!

Wiedzia³em (przypuszcza³em), ¿e Wajda musia³ robiæ rewelacyjne filmy wcze¶niej (mimo, ¿e obecnie prezentuje s³ab± formê), ale nigdy jako¶ nie mia³em weny, ¿eby ich spróbowaæ, no i w koñcu kiedy zobaczy³em w telewizji Kana³, to by³o jak zderzenie, z którego nie by³em wstanie wyj¶æ "¿ywy". Obraz zrobi³ na mnie ogromne wra¿enie!


Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #833 on: 2009-09-28, 18:33:21 »
Obejrza³am ostatnio Krainê traw (tytu³ oryginalny: Tideland; kwiaty dla t³umacza). Psychodela (z "Alicj± w Krainie Czarów" w tle) i zwyczajna masakra, choæ z pocz±tku siê nie zapowiada. Trudno to opisaæ... W ka¿dym razie wygl±da to tak: g³ówna bohaterka, Jeliza-Rose, ma³a dziewczynka (na oko jakie¶ 10 lat), ma rodziców narkomanów. Matka przedawkowuje i umiera na samym pocz±tku filmu, ojciec wyje¿d¿a z dzieckiem do domu swojej matki, po³o¿onego gdzie¶ na prerii. Dziewczynka bawi siê g³ówkami lalek Barbie, rozmawia z nimi, one mówi± do niej, taka dzieciêca fantazja. A to, co dzieje siê wokó³, wydaje siê mniej prawdopodobne, ni¿ wytwory dzieciêcej fantazji, ale... dzieje siê naprawdê. I jest do¶æ upiorne. Zgrozê budzi te¿ sposób, w jaki g³ówna bohaterka odbiera to wszystko. Ca³o¶æ cokolwiek smutna.
Godne zaufania ¼ród³o twierdzi, ¿e film wiernie oddaje tre¶æ ksi±¿ki. Jeszcze nie sprawdza³am, ale film polecam.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #834 on: 2009-09-28, 22:03:28 »
O Kas to siêgnij te¿ po inne filmy Gilliama (choæ na pewno czê¶æ widzia³a¶ :) zreszt± rozmawiali¶my o tym kiedy¶ z taczifem. Zakrzywiona rzeczywisto¶æ w filmach Terrego jest niesamowita i czêsto kontrowersyjna (i ta kontrowersyjno¶æ chyba najbardziej objawia siê w Krainie Traw).

Ja ostatnio ogl±da³em Fargo, Joela i Ethana Coen'ów. Zestawienie charakterystycznego, abstrakcyjnego dla braci humoru z brutalno¶ci± (tak± w stylu gangsterskich filmów, co¶ al'a Ch³opcy z Ferajny) jest pora¿aj±ce i wstrz±saj±ce. 


majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #835 on: 2009-09-28, 22:36:30 »
O Kas to siêgnij te¿ po inne filmy Gilliama (choæ na pewno czê¶æ widzia³a¶ :) zreszt± rozmawiali¶my o tym kiedy¶ z taczifem. Zakrzywiona rzeczywisto¶æ w filmach Terrego jest niesamowita i czêsto kontrowersyjna (i ta kontrowersyjno¶æ chyba najbardziej objawia siê w Krainie Traw).

O w³a¶nie, tak przy okazji, to ogl±da³em jaki¶ czas temu Brazil. No tak, moc ten film ma, ciê¿ko mi cokolwiek na jego temat napisaæ. Z pewno¶ci± warty jest obejrzenia. Jednak mimo wszystko, podtrzymuje swoje zdanie, ¿e Bracia Grimm te¿ _s±_ Gilliamowo-zakrêceni, jednak du¿o bardziej hmm subtelnie? ;p
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #836 on: 2009-09-29, 21:44:12 »
O w³a¶nie, tak przy okazji, to ogl±da³em jaki¶ czas temu Brazil. No tak, moc ten film ma, ciê¿ko mi cokolwiek na jego temat napisaæ. Z pewno¶ci± warty jest obejrzenia. Jednak mimo wszystko, podtrzymuje swoje zdanie, ¿e Bracia Grimm te¿ _s±_ Gilliamowo-zakrêceni, jednak du¿o bardziej hmm subtelnie? ;p

A ju¿ sam nie wiem, mo¿e to mój umys³ tak ugrzeczni³ Braci Grimm, dawno ich ogl±da³em i za wiele nie pamiêtam ;)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #837 on: 2009-10-27, 17:09:36 »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #838 on: 2009-11-06, 10:58:36 »
Klasyk za kilka dni jako dodatek do Wyborczej - "Poci±gi pod specjalnym nadzorem".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Polecane filmy
« Reply #839 on: 2009-11-06, 14:30:28 »
W planach mam obejrzenie filmow: 2012, Rec2, Saw VI, Gamer, Surrogates. Które szczegolnie polecacie / odradzacie?

A ja polecam Dystrykt 9 - znakomity film w nieco odmiennej konwencji niz filmy tego gatunku, oceniam na 8/10. Aczklowiek zakonczenie mi sie nie podobalo - trzeba czekac na druga czesc (o ile bedzie ;P).

 

lofty-success