Author Topic: Polecane filmy  (Read 222207 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #900 on: 2009-12-09, 02:03:08 »
to, czego nie polecam to Bêkarty Wojny...a tyyyyyle sie spodziewa³am po tym filmie...przereklamowany i ogólnie zawiedzione nadzieje na co¶ fajnego wg mnie :? aha! i Zombieland...¿enua normalnie! :?
2012 na pocz±tku nuda w miare trwania rozkrêca³ siê...efekty by³y niez³e...i chyba dzia³a trochê sugestywnie...ch³opak kole¿anki zacz±³ my¶lec o budowie schronu :mrgreen: choæ w takiej sytuacji raczej niewiele by mu on da³ raczej :mrgreen: :P
« Last Edit: 2009-12-09, 02:05:05 by nevaeh »
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #901 on: 2009-12-09, 16:53:26 »
Muszê przyznaæ Czarnej racjê je¶li chodzi o Odlot. jedyne co to fakt, ¿e ogl±da³em wersjê angielsk±, wiêc nie mam porównania.
I nie by³o Stefana? To jak Russel nazwa³ Ptaszysko? :(
...If I call will you come and will you save me?

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #902 on: 2009-12-09, 18:32:08 »
to, czego nie polecam to Bêkarty Wojny...a tyyyyyle sie spodziewa³am po tym filmie...przereklamowany i ogólnie zawiedzione nadzieje na co¶ fajnego wg mnie :?
A ja sobie to zaraz dzi¶ obejrzê ;q
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #903 on: 2009-12-09, 20:12:45 »
to, czego nie polecam to Bêkarty Wojny...a tyyyyyle sie spodziewa³am po tym filmie...przereklamowany i ogólnie zawiedzione nadzieje na co¶ fajnego wg mnie :?
A ja sobie to zaraz dzi¶ obejrzê ;q

:o Dla mnie - film ¿ycia, genialny, wybitny, przecudny.

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Polecane filmy
« Reply #904 on: 2009-12-09, 20:55:54 »
Muszê przyznaæ Czarnej racjê je¶li chodzi o Odlot. jedyne co to fakt, ¿e ogl±da³em wersjê angielsk±, wiêc nie mam porównania.
I nie by³o Stefana? To jak Russel nazwa³ Ptaszysko? :(
Kevin
Serious Business...
www.nerdslife.pl

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #905 on: 2009-12-10, 19:38:04 »
to, czego nie polecam to Bêkarty Wojny...a tyyyyyle sie spodziewa³am po tym filmie...przereklamowany i ogólnie zawiedzione nadzieje na co¶ fajnego wg mnie :?
A ja sobie to zaraz dzi¶ obejrzê ;q

:o Dla mnie - film ¿ycia, genialny, wybitny, przecudny.

Mo¿e nie wybitny, ale podoba³ mi siê. Tarantino troszkê zwolni³, mniej tu stylizacji i zabawy konwencjami. Co prawda Quentin lepiej wpada w takiej bardziej elektrycznej formie, ale nie jest ¼le, a na pewno nie radykalizowa³bym tak jak nevaeh, ale ja akurat nie wi±za³em, ¿adnych nadziei z Bêkartami, a liczy³em po prostu na dobr± rozrywkê i uda³o siê :)

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #906 on: 2009-12-11, 00:17:34 »
to, czego nie polecam to Bêkarty Wojny...a tyyyyyle sie spodziewa³am po tym filmie...przereklamowany i ogólnie zawiedzione nadzieje na co¶ fajnego wg mnie :?
A ja sobie to zaraz dzi¶ obejrzê ;q

:o Dla mnie - film ¿ycia, genialny, wybitny, przecudny.

Mo¿e nie wybitny, ale podoba³ mi siê. Tarantino troszkê zwolni³, mniej tu stylizacji i zabawy konwencjami. Co prawda Quentin lepiej wpada w takiej bardziej elektrycznej formie, ale nie jest ¼le, a na pewno nie radykalizowa³bym tak jak nevaeh, ale ja akurat nie wi±za³em, ¿adnych nadziei z Bêkartami, a liczy³em po prostu na dobr± rozrywkê i uda³o siê :)
mi sie nie podoba³ maksymalnie i raczej zdania nie zmieniê...ale z innej beczki podobno Paranormal Activity jest zajebisty, a jako, ze uwielbiam horrory, to na pewno obejrzê ;)
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Polecane filmy
« Reply #907 on: 2009-12-11, 13:27:36 »
Dla mnie Bêkarty Wojny ¶wietne, Zombieland tylko miejscami ¶miesznawy.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #908 on: 2009-12-11, 16:21:37 »
z innej beczki podobno Paranormal Activity jest zajebisty, a jako, ze uwielbiam horrory, to na pewno obejrzê ;)

no bardzo, bardzo fajny harror, paradokumentalna forma (klimaty Blair Witch Project) bardzo wzmacnia doznania, a jest siê czego baæ :twisted:

a ja od¶wie¿y³em sobie pierwsz± czê¶æ Terminatora, bo mam wra¿enie, ¿e jej nigdy nie ogl±dam, a je¿eli ogl±da³em to tak dawno, ¿e nic z niej nie pamiêta³em :)

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #909 on: 2009-12-11, 21:55:42 »
Trochê ostatnio naogl±da³em, wiêc pokrótce napiszê, co i jak:

Sweeney Todd - cienizna, cienizna. Jedyne, co mi siê w tym filmie podoba³o to ten brudny, ciemny klimat miasta, dobre zdjêcia. Same piosenki, ¶piew, fabu³a, akcja (a w³a¶ciwie praktycznie brak akcji) ju¿ mi nie odpowiada³o. My¶la³em, ¿e bêdzie lepiej, a sikaj±cym w gacie fanem Johnnyego nie jestem, ¿eby ka¿dy film, w jakim zagra wysoko oceniaæ.

Uprowadzona - ¶wietne sensacyjne kino! Liam Neeson w roli g³ównej, jest tu trochê naci±gania i przesady, ale jak siê cz³owiek nastawi na dobr± rozrywkê, to jest faktycznie ¶wietny film. Trochê mi siê kojarzy³ z filmami o Bournie. Dawno nie ogl±da³em filmu sensacyjnego i zosta³em bardzo mi³o zaskoczony.

I w ramach nadrabiania starszych filmów:
Big Lebowski - ¶wietna czarna komedia, rewelacyjna rola Jeffa Bridgesa, bardzo podoba³ mi siê te¿ Steven Buscemi. Film by³ ¶wietny, mo¿e bez wybuchów ¶miechu, ale by³ absurd i taki rodzaj humoru, jaki lubiê. I dobrze, ¿e na ¶wiecie jest kto¶ wyluzowany za nas wszystkich ;-)

Wiêzieñ nienawi¶ci - ostry film z dobr± rol± Edwarda Nortona. Brutalny, ostry, bezkompromisowy. Jedna scena szczególnie utkwi³a mi w pamiêci (ze wzglêdu na brutalno¶æ). Dobry, jeden z tych, które pó¼niej na wydaniu dvd maj± napisane "wstrz±saj±cy".

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Polecane filmy
« Reply #910 on: 2009-12-11, 22:26:32 »
Sweeney Todd - cienizna, cienizna. Jedyne, co mi siê w tym filmie podoba³o to ten brudny, ciemny klimat miasta, dobre zdjêcia. Same piosenki, ¶piew, fabu³a, akcja (a w³a¶ciwie praktycznie brak akcji) ju¿ mi nie odpowiada³o. My¶la³em, ¿e bêdzie lepiej, a sikaj±cym w gacie fanem Johnnyego nie jestem, ¿eby ka¿dy film, w jakim zagra wysoko oceniaæ.
E no. Obsada te¿ niez³a :D Po³owa ludzi z Harry'ego Pottera (czy raczej na odwrót)...
No ale piosenka o najgorszych ciastkach w londynie i ta z... eeee... Severusem Snape'em (lol :D) na fotelu = 9,3/10
Serious Business...
www.nerdslife.pl

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #911 on: 2009-12-11, 22:48:27 »
to, czego nie polecam to Bêkarty Wojny...a tyyyyyle sie spodziewa³am po tym filmie...przereklamowany i ogólnie zawiedzione nadzieje na co¶ fajnego wg mnie :?
A ja sobie to zaraz dzi¶ obejrzê ;q
Obejrza³em przed chwil±. Nie¼le ponios³o Tarantino :D Na pewno jest mocno przereklamowany, ale osobi¶cie nie spodziewa³em siê czego¶ lepszego. Daje rade, "pozytywny" ;q.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #912 on: 2009-12-11, 23:37:55 »
Sweeney Todd, te¿ mnie nie zachwyci³, poza stron± wizualn±, no ale akurat w tej kwestii Burton od zawsze by³ mistrzem.

Ju¿ jaki¶ czas temu ogl±da³em ten film, ale w pewnym sensie wci±¿ ciê¿ko mi och³on±æ:
Nêdzne Psy


Kiedy¶ na forum pisa³em o filmie Funny Games Michaela Heneke, po zobaczeniu dzie³a Sama Peckinpaha czu³em siê jeszcze bardziej zmia¿d¿ony. W Nêdznych Psach napiêcie utrzymuje siê od pierwszych minut obrazu i narasta a¿ do wielkiego fina³u, ale nawet po nim wci±¿ odczuwa siê totalny niepokój (pod tym wzglêdem film bije na g³owê niejeden horror czy thriller). Re¿yser g³ównie skupia siê na klaustrofobicznej, dusznej atmosferze, z lubo¶ci± wkrêca siê w psychikê widza, bada za¶ciankowo¶æ i skostnia³o¶æ ma³omiasteczkowej spo³eczno¶ci, by daæ upust brudnej, nihilistycznej sile w brutalnej koñcówce obrazu. Krwawy Sam (bo oto taki przydomek otrzyma³ Sam Peckinpah) dok³adnie kre¶li portrety psychologiczne swoich postaci (Czy Amy jest ofiar±, a mo¿e czê¶æ wydarzeñ jest w pewnym sensie jej przera¿aj±c± gr±? Co determinuje bohaterów do takiego a nie innego zachowania?), do tego autor nie owija w bawe³nê, estetyka jest zimna i surowa, sceny ukazane s± w pora¿aj±cy, realistyczny sposób. Wybitno¶æ filmu potwierdza, tak¿e znakomita gra aktorska ze szczególnym wskazaniem na Dustina Hoffmana i Susan George. Teraz znowu wypada³oby siê zastanowiæ, czy nie postawiæ ostrze¿enia jak w przypadku Funny Games, bo Straw Dogs to film bezkompromisowy, mocno dzia³aj±cy na psychikê, w ka¿dym razie radzê ogl±daæ na w³asn± odpowiedzialno¶æ  :twisted:
« Last Edit: 2009-12-11, 23:40:16 by Whodo »

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Polecane filmy
« Reply #913 on: 2009-12-12, 16:49:58 »
The Bad Lieutenant: Port Of Call - New Orleans nieco d³ugi, ale mnie siê podoba³.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #914 on: 2009-12-14, 11:55:32 »
Ogl±da³em niedawno Fargo - ¶wietny film Coenów, dobre role Buscemiego i Stormare (szkoda, ¿e tak ma³o go eksploatowali). Pokrêcony, dziwny, bardzo dobry.

I gdy ju¿ my¶la³em, ¿e oto znalaz³em sobie kolejnego re¿ysera (w tym przypadku braci Coen), którego bêdê wielbi³ (na pewno nie tak jak Tarantino, ale on ma na razie niepodwa¿aln± pozycjê) obejrza³em Bracie, gdzie jeste¶?, który niezbyt przypad³ mi do gustu, chocia¿ na pewno mia³ dobre momenty (chocia¿by ta piosenka country w wykonaniu "ch³opaków z mokrade³" ;-) ), to jednak nie zrobi³ na mnie wra¿enia.

Wybieram siê na Opowie¶æ wigilijn± w 3D i nie wiem co wybraæ. IMAX czy Multikino. Teoretycznie w IMAXIE powinni mieæ lepsz± jako¶æ obrazu, ale chyba nie na tyle lepsz±, ¿eby to da³o siê zauwa¿yæ i zwracaæ na to uwagê? Je¿eli IMAX to tylko wersja dubbingowana (bo przynajmniej u nas w IMAXIE jest tylko z dubbingiem), a w Multikinie mia³bym do wyboru czy dubbing czy napisy. Nie wiem, co wybraæ. Je¶li kto¶ siê zna, to mo¿e co¶ mi doradzi. (albo mo¿e kto¶, kto ogl±da³ ju¿ ten film w której¶ z wersji) Nigdy jeszcze nie by³em na filmie w 3D, dlatego pytam.