Author Topic: Polecane filmy  (Read 222201 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Polecane filmy
« Reply #930 on: 2010-01-02, 14:56:26 »
Wczoraj ogl±dnê³am film animowany The Iron Giant polecam wszystkim, którzy lubi± dobre kreskówki (ostatnio rzadko na takie trafiam, wszystko na jedno kopyto :roll: i te odgrzewane ¿arty ). A tu taki (wprawdzie ju¿ stary bo z 1999 r. :P )  cudny film :)


majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #931 on: 2010-01-02, 15:14:54 »
Being John Malkovich, ¶wietny film, momentami bardzo abstrakcyjny i surrealistyczny, poza tym m±dra komedia, z kilkoma wa¿nymi pytaniami nad którymi warto siê zastanowiæ. No i Malkovich jak zwykle prezentuje wysoki poziom aktorstwa :)
Ogl±da³em i nie wypada mi siê nie zgodziæ z opini± Whodo :D Mo¿e jedynie zamieni³bym '¶wietny' na 'bardzo dobry' :]
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #932 on: 2010-01-02, 15:17:04 »
By³em na Avatarze i nie rozumiem tej ogólno¶wiatowej podniety.
Jak to? Chyba ka¿dy chcia³ zobaczyæ rozszerzon± wersjê Smerfów.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Polecane filmy
« Reply #933 on: 2010-01-02, 17:14:09 »
By³em na Avatarze i nie rozumiem tej ogólno¶wiatowej podniety.
Jak to? Chyba ka¿dy chcia³ zobaczyæ rozszerzon± wersjê Smerfów.

Lol :) Ale taka jest prawda, to raczej przeciêtny film a nie dzie³o sztuki a fabu³a na poziomie Pocahontas ^^ Tak czy inaczej rozrywka by³a OK.

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Polecane filmy
« Reply #934 on: 2010-01-02, 19:28:36 »
Avatar? Nie widzia³em, 2/10



A tak srsly - warto na to i¶æ do zwyk³ego multi¶cierwa czy lepiej do Aj(waj)maksa?
Serious Business...
www.nerdslife.pl

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #935 on: 2010-01-03, 00:47:01 »
Wczoraj ogl±dnê³am film animowany The Iron Giant polecam wszystkim, którzy lubi± dobre kreskówki (ostatnio rzadko na takie trafiam, wszystko na jedno kopyto :roll: i te odgrzewane ¿arty ). A tu taki (wprawdzie ju¿ stary bo z 1999 r. :P )  cudny film :)

o bardzo fajna estetyka :) a z powa¿niejszych animacji polecam Walc z Baszirem

Przed chwil± skoñczy³em ogl±daæ A¿ poleje siê krew  :shock: genialne wielop³aszczyznowe kino, z wy¶mienitym aktorstwem (przede wszystkim Daniel Day-Lewis i Paul Dano), zimn±, wysublimowan± form±, ch³odn±, niepokoj±c±, dysharmoniczn± muzyk± (pocz±tek filmu przywo³uje na my¶l soundtrack Pendereckiego do L¶nienia, za ¶cie¿kê d¼wiêkow± odpowiedzialny jest m.in.  Jonny Greenwood z Radiohead) i szokuj±cym fina³em. Nie przesadzone s±, pojawiaj±ce siê tu i ówdzie opinie jakoby Paul Anderson nawi±zywa³ do twórczo¶ci Steinbecka i Faulknera, co prawda to trochê inny kaliber (przede wszystkim to spojrzenie re¿ysera, a nie pisarza i do tego ¿yj±cego w innej epoce), ale pojawiaj± siê nihilizuj±ce motywy Ameryki obdartej z zasad i moralno¶ci, zamazuj±cych siê granic miêdzy dobrem i z³em, oraz twardego bohatera z zasadami, mocno wtopionego w amerykañsk± tradycjê (postaæ Daniela Plainviewa w pewnym sensie posiada pokrewne cechy z Thomasem Sutpenem bohaterem Absalomie, Absalomie Williama Faulknera).  
« Last Edit: 2010-01-03, 00:52:40 by Whodo »

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #936 on: 2010-01-03, 01:01:37 »
A tak srsly - warto na to i¶æ do zwyk³ego multi¶cierwa czy lepiej do Aj(waj)maksa?

W IMAXIE w koñcu nie by³em jeszcze ani razu. Chcia³em w³a¶nie na Avatar i¶æ do IMAXA, ale najlepsze miejsca pozajmowane nawet na seanse, które bêd± za tydzieñ, a pojawi³a siê opcja, ¿eby i¶æ do multikina na 3D, wiêc skorzysta³em.

Wczoraj ogl±dnê³am film animowany The Iron Giant polecam wszystkim, którzy lubi± dobre kreskówki (ostatnio rzadko na takie trafiam, wszystko na jedno kopyto :roll: i te odgrzewane ¿arty ). A tu taki (wprawdzie ju¿ stary bo z 1999 r. :P )  cudny film :)

o bardzo fajna estetyka :) a z powa¿niejszych animacji polecam Walc z Baszirem

Rzeczywi¶cie, fajna estetyka. A, cholera, na Walc z Baszirem mog³em i¶æ za 5 z³, bo by³ przegl±d kina europejskiego, ale da³em dupy i w koñcu nie poszed³em. Teraz ¿a³ujê.

Przed chwil± skoñczy³em ogl±daæ A¿ poleje siê krew  :shock: genialne wielop³aszczyznowe kino, z wy¶mienitym aktorstwem (przede wszystkim Daniel Day-Lewis i Paul Dano), zimn±, wysublimowan± form±, ch³odn±, niepokoj±c±, dysharmoniczn± muzyk±

Mam na li¶cie "do obejrzenia" od d³u¿szego czasu, razem z To nie jest kraj dla starych ludzi Coenów, ale jeszcze jak na razie nie obejrza³em. Chyba trochê podobna tematyka? A jutro ³yknê sobie chyba Prawdziwy romans i Cztery pokoje - i praktycznie zakoñczê przygodê z tym, co stworzy³ Tarantino z wyj±tkiem My best friend's birthday. (tak, wiem, ¿e do Prawdziwego romansu napisa³ tylko scenariusz ;-) )

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Polecane filmy
« Reply #937 on: 2010-01-03, 15:18:33 »
o bardzo fajna estetyka :)

Tak, w pierwszej chwili to ona zdecydowa³a, ¿e nie wy³±czy³am telewizora tylko ogl±da³am dalej i nie ¿a³ujê, bo fabu³a i ca³a reszta okaza³y siê równie ¶wietne :).

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #938 on: 2010-01-03, 15:47:05 »
Przed chwil± skoñczy³em ogl±daæ A¿ poleje siê krew  :shock: genialne wielop³aszczyznowe kino, z wy¶mienitym aktorstwem (przede wszystkim Daniel Day-Lewis i Paul Dano), zimn±, wysublimowan± form±, ch³odn±, niepokoj±c±, dysharmoniczn± muzyk±

Mam na li¶cie "do obejrzenia" od d³u¿szego czasu, razem z To nie jest kraj dla starych ludzi Coenów, ale jeszcze jak na razie nie obejrza³em. Chyba trochê podobna tematyka?

To nie jest kraj dla starych ludzi, jest filmem bardziej przystêpnym, obraz Andersona jest zimny, precyzyjny i mniej dostêpny, poza tym fabu³a osnuta jest w okó³ kie³kuj±cego biznesu naftowego na pocz±tku XX wieku (st±d te¿ te skojarzenia z Faulknerem i Steinbeckiem). Na pewno punktem wspólnym (poza pustynnymi krajobrazami) bêdzie ukazanie bezkompromisowego z³a (którego determinacja czasem, ale tylko czasem jest nieznana).

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #939 on: 2010-01-04, 21:53:31 »
to, czego nie polecam to Bêkarty Wojny...a tyyyyyle sie spodziewa³am po tym filmie...przereklamowany i ogólnie zawiedzione nadzieje na co¶ fajnego wg mnie :?
A ja sobie to zaraz dzi¶ obejrzê ;q

:o Dla mnie - film ¿ycia, genialny, wybitny, przecudny.

Mo¿e nie wybitny, ale podoba³ mi siê. Tarantino troszkê zwolni³, mniej tu stylizacji i zabawy konwencjami. Co prawda Quentin lepiej wpada w takiej bardziej elektrycznej formie, ale nie jest ¼le, a na pewno nie radykalizowa³bym tak jak nevaeh, ale ja akurat nie wi±za³em, ¿adnych nadziei z Bêkartami, a liczy³em po prostu na dobr± rozrywkê i uda³o siê :)
mi sie nie podoba³ maksymalnie i raczej zdania nie zmieniê...ale z innej beczki podobno Paranormal Activity jest zajebisty, a jako, ze uwielbiam horrory, to na pewno obejrzê ;)
Jak dla mnie Bêkarty daj± radê. Bardzo fajnie zbudowane poszczególne sceny, bez niepotrzebnego gnania do przodu, szybkich zmian akcji, ka¿da w miarowym tempie siê rozkrêca i powoli wci±ga. Je¿eli kto¶ siê nastawia tylko na typowy 'action film' to raczej siê zawiedzie. Poza tym kilka zabawnych fragmentów B³en'd¿orno³ ;]
Co do horrorów to polecam Eksperyment SS (Outpost). Ale tylko tym, którzy prowadz± statystykê najwiêkszych gniotów minionej dekady, bo ten film ma wszelkie znamiona ¿eby trafiæ na listê top 3. Tak przewidywalnego, niestrasznego, pseudo-mrocznego horroru ju¿ dawno nie widzia³em. Mia³em nie ogl±daæ do koñca, ale a¿ wierzyæ mi siê nie chcia³o, ¿e kompletnie beznadziejny filmy mo¿e mieæ jeszcze bardziej beznadziejne zakoñczenie. Myli³em siê. Podobno jest ju¿ sequel.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Polecane filmy
« Reply #941 on: 2010-01-05, 13:00:39 »
bêkarty dobre

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #942 on: 2010-01-05, 16:17:41 »
Najlepsze filmy 2009 roku wg Film.onet.pl:
1. Bêkarty wojny
2. Rewers
3. Gran Torino
4. Dom z³y
5. Droga do szczê¶cia
6. Wojna polsko-ruska
7. 500 dni mi³o¶ci
8. Zapa¶nik
9. Dystrykt 9
10. Genera³ Nil
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #943 on: 2010-01-05, 17:16:52 »
10 najlepszych filmów dekady wed³ug "Vanity Fair"

no Spragnieni Mi³o¶ci powinni byæ du¿o wy¿ej, bo to film genialny i jedyny w swoim rodzaju, ale wiadomo jak to z takimi listami ;)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Polecane filmy
« Reply #944 on: 2010-01-05, 17:39:47 »
selfbanned