Author Topic: Polecane filmy  (Read 222198 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Polecane filmy
« Reply #975 on: 2010-01-17, 23:42:49 »
Sherlock Holmes!  :D ¦wietny film, kto jeszcze nie by³, polecam.  :)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #976 on: 2010-01-17, 23:48:42 »
By³em na Parnassusie i jestem zadowolony, mo¿e nie jest to wybitne kino i daleko mu do ambitniejszych projektów Gilliama, ale bawi³em siê przednio :)

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #977 on: 2010-01-19, 16:15:54 »
By³am dzi¶ na Ksiê¿niczce i ¯abie. Fajna bajka, tylko... tam jest taka scena nie dla dzieci (wyciêta, ale skutki widaæ ;(), strasznie mi smutno siê wtedy zrobi³o.

czy chodzi Ci o buta Mr Shadow'a? :P

bardzo oldskulowa bajka, totalnie przewidywalna.. i dla kogo¶ na takich w³a¶nie disneyowskich dzie³ach wychowanego wy¶mienita, nie tylko z przyczyn sentymentalnych ;) nie wyobra¿am sobie dubbingu dla pana ¶wietlika czy krokodyla i szczerze mówi±c nie chcê.. southern accent rulez! :D

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #978 on: 2010-01-19, 20:47:55 »
By³am dzi¶ na Ksiê¿niczce i ¯abie. Fajna bajka, tylko... tam jest taka scena nie dla dzieci (wyciêta, ale skutki widaæ ;(), strasznie mi smutno siê wtedy zrobi³o.

czy chodzi Ci o buta Mr Shadow'a? :P
No, o to.

Ja teraz polujê na oryginaln± wersjê jêzykow±... rozumiem, ¿e dzieci nie nad±¿aj± szybko czytaæ, ale dzieci nie bierze siê do kina, bo gadaj± i wpier*alaj± popkorn (tego, kto im kupuje te¿ bym nie wpuszcza³a, a temu, kto sprzedaje, to tylko ³eb ukrêciæ), ha³asuj± i przeszkadzaj±, wiêc dubbing jest ca³kowicie zbêdny dla wersji kinowej. (Jakbym ja mia³a kino, to wstêp by³by za okazaniem dokumentu po¶wiadczaj±cego ukoñczenie trzynastego roku ¿ycia :<)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #979 on: 2010-01-19, 21:53:01 »
Czy ogl±da³ kto¶ Sierociniec? Dobre to? Z³e? takie sobie?
No way in from the outside, no way out from within.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #980 on: 2010-01-19, 22:28:42 »
Przeciêtny horror z zakoñczeniem typowym dla filmów w których macza³ palce Guillermo del Toro. Dobrze siê ogl±da, nawet mi siê podoba³, ale rewelacji nie ma. W tej chwili miesza mi siê ju¿ trochê z Krêgos³upem Diab³a [swoj± drog± bardzo dobrym], a ten z kolei odrobinê z Labiryntem Fauna [tak¿e rewelacyjnym wg mnie], wiêc nie chcê siê wdawaæ w szczegó³y ¿eby nie sk³amaæ.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #981 on: 2010-01-20, 13:27:15 »
By³am dzi¶ na Ksiê¿niczce i ¯abie. Fajna bajka, tylko... tam jest taka scena nie dla dzieci (wyciêta, ale skutki widaæ ;(), strasznie mi smutno siê wtedy zrobi³o.

czy chodzi Ci o buta Mr Shadow'a? :P
No, o to.

Ja teraz polujê na oryginaln± wersjê jêzykow±... rozumiem, ¿e dzieci nie nad±¿aj± szybko czytaæ, ale dzieci nie bierze siê do kina, bo gadaj± i wpier*alaj± popkorn (tego, kto im kupuje te¿ bym nie wpuszcza³a, a temu, kto sprzedaje, to tylko ³eb ukrêciæ), ha³asuj± i przeszkadzaj±, wiêc dubbing jest ca³kowicie zbêdny dla wersji kinowej. (Jakbym ja mia³a kino, to wstêp by³by za okazaniem dokumentu po¶wiadczaj±cego ukoñczenie trzynastego roku ¿ycia :<)

proponujê szukaæ na watch-movies-links.com - powinna¶ szybko upolowaæ ;)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #982 on: 2010-01-20, 15:56:15 »
Czy ogl±da³ kto¶ Sierociniec? Dobre to? Z³e? takie sobie?

Taki sobie raczej, ale ca³kiem przyjemny wizualnie :)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #983 on: 2010-01-20, 21:06:28 »
No way in from the outside, no way out from within.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #984 on: 2010-01-20, 22:17:21 »
Kas te¿ tak skoñczy? :<
Kas ma inny pomys³ na skoñczenie.
Smutny ten pan :(

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #985 on: 2010-01-20, 22:55:56 »
Czy ogl±da³ kto¶ Sierociniec? Dobre to? Z³e? takie sobie?

Taki sobie raczej, ale ca³kiem przyjemny wizualnie :)

Faktycznie, ³adne, ale nic poza tym.
Nie lubiê horrorów typu "BUM! i boisz siê", ale ten ratuje siê zdjêciami w tym piêknie urz±dzonym domu. Labirynt fauna lepszy !
No way in from the outside, no way out from within.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #986 on: 2010-01-20, 23:12:21 »
Sherlock Holmes jest absolutnie najlepszym filmem, jaki ogl±da³em w tym roku! (prawda, ¿e nie za wiele dni tego roku jak na razie minê³o, ale mimo wszystko...) Przecudowny, prze¶mieszny, przedobrze (lol) zrobiony. Klimat Anglii sprawia, ¿e czuje siê, jakby siê tam by³o, Robert Downey Jr (dosta³ Z³otego Globa za tê rolê przecie¿!) i Jude Law uzupe³niaj± siê kapitalnie. Film jest naprawdê najwy¿szej jako¶ci, ju¿ nie mogê siê doczekaæ drugiej czê¶ci (bo i po zakoñczeniu widaæ, ¿e bêdzie i podobno ju¿ j± zapowiedzieli) Rozrywka na najwy¿szym poziomie :)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #987 on: 2010-01-20, 23:26:32 »
Labirynt fauna lepszy !

Labirynt Fauna to inna liga ¶wietna zabawa konwencjami od fantasy i dramatu, przez elementy historyczne po horror i co prawda rzadkie, ale jednak elementy gore. Wci±¿ mnie nurtuje pytanie, czy Del Toro ud¼wignie ciê¿ar Hobbita? (tak na marginesie rolê Bilba ma zagraæ Tobey Maguire).

Sporo filmów ostatnio ogl±da³em miêdzy innymi Mister Lonely jednego z najbardziej kontrowersyjnych, amerykañskich re¿yserów m³odego pokolenia Harmony Korine'a. Tym razem Korine nie ryje mózgu (ka¿dy kto widzia³, choæ jeden z jego poprzednich obrazów wie o czym mówiê), ale jest wci±¿ niepokoj±cy, nadal obserwuje, popl±tane ¿ycie dziwaków (g³ówny bohater jest sobowtórem Michaela Jacksona), jednak w przypadku Mister Lonely mam do czynienia z bardziej stonowan±, melancholijn± form±. Re¿yser wprowadzi³ te¿ ciekawy element mistyczny (w roli ksiêdza jak zwykle niepowtarzalny Werner Herzog) jako przerywnik g³ównego w±tku fabu³y.

Poza tym widzia³em W¶ciek³e Psy Tarantino. Zdecydowanie najlepszy film Quentina, z wy¶mienitym absurdalnym fina³em.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Polecane filmy
« Reply #988 on: 2010-01-21, 01:10:10 »
Je¶li Del Toro zrobi "Hobbita" tak jak siê spodziewam to bêdzie on bardzo odleg³y od narracji orygina³u. Wierzê w jego ba¶niowo¶æ, ale te wszystkie weso³e przy¶piewki zmieni± siê tam pewnie w niez³y horror. Pod wieloma wzglêdami mo¿na by to wyeksponowaæ.
[under construction]

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Polecane filmy
« Reply #989 on: 2010-01-21, 23:02:26 »
Poza tym widzia³em W¶ciek³e Psy Tarantino. Zdecydowanie najlepszy film Quentina, z wy¶mienitym absurdalnym fina³em.

Te¿ ogl±da³em przed paroma dniami. Bardzo mi siê podoba³, ¶wietny Harvey Keitel. Nie mogê siê zdecydowaæ czy najlepszym filmem Tarantino s± W¶ciekle Psy czy Pulp Fiction. Chyba jednak wolê ten drugi.
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

 

lofty-success