Author Topic: Polecane filmy  (Read 222225 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Polecane filmy
« Reply #1035 on: 2010-02-10, 01:03:32 »
"Wygnanie" jest za długie. Powiedzmy o jakieś 40 minut. Mimo niezwykłego finału, napięcie we mnie siadło. "Powrót" trzyma w nim przez cały czas. Ja wiem, że introspekcja i w ogóle, ale pewnych rzeczy w nim mi zabrakło. Co nie znaczy, że nie porażał. I w ogóle sporo bym dał za zdobycie soundtracku do tego filmu.

Ambient + minimal classic + prawosławny chór = geniusz absolutny

Aha, właśnie sobie uświadomiłem, że zrobił to Arvo Part. No cóż chyba trzeba się pokłonić przed wielkim Finem.
« Last Edit: 2010-02-10, 01:06:47 by Unas »
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1036 on: 2010-02-10, 11:36:43 »
Aha, w³a¶nie sobie u¶wiadomi³em, ¿e zrobi³ to Arvo Part. No có¿ chyba trzeba siê pok³oniæ przed wielkim Finem.

Estoñczykiem.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #1037 on: 2010-02-10, 11:53:24 »
potato, tomato

:P

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecane filmy
« Reply #1038 on: 2010-02-10, 13:02:20 »
Przed chwil± skoñczy³em ogl±daæ Angelusa Lecha Majewskiego.

Kurde, strasznie lubie ten film :) Ma taki specyficzny klimat na granicy absurdu i basni...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1039 on: 2010-02-11, 08:06:12 »
Surogaci
¦wiat przysz³o¶ci. Ludzie ¿yj± w ca³kowitej izolacji, a jedyny kontakt miêdzy nimi nastêpuje za pomoc± robotów, które s± lepszymi wersjami ich samych. Agent FBI (Bruce Willis), a w³a¶ciwie jego elektroniczny zastêpca, pracuje w wydziale zabójstw. Pewnego dnia zostaje zmuszony jednak do do¶æ ryzykownego wyj¶cia z domu. Nie ma jednak innej mo¿liwo¶ci, bo tylko on sam jest w stanie zapobiec niebezpiecznemu spiskowi i serii tajemniczych morderstw.

ciekawy nawet, tylko koncepcja trochê z Awatarem mi siê kojarzy...tylko, ¿e ten film by³ chyba jednak wcze¶niej ;)
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1040 on: 2010-02-11, 10:55:45 »
Uwielbiam to poczucie b³ogo¶ci, kiedy nie muszê nic robiæ i mogê pó³ dnia ogl±daæ filmy.
Wiêc obejrza³em ostatnio kilka filmów:
By³a sobie dziewczyna - u nas w kinach za miesi±c. Ca³kiem niez³y dramat, chocia¿ raczej z tych lekkich, ogl±da siê dobrze, przyjemnie, nie a d³ugi - jest nie¼le.
Nie martw siê o mnie - francuskie kino z Melanie Laurent. Bardzo dobry dramat, nie d³u¿y siê (no mo¿e pocz±tek nie jest najlepszy, ale to siê wszystko rozkrêca), dobrze napisana postaæ ojca Lili (g³ównej bohaterki), o którym w czasie seansu stopniowo zmieniamy zdanie, do¶æ zaskakuj±cy fina³ - po prostu sprawny, dobrze nakrêcony dramat i przy okazji kolejny przyk³ad dobrego europejskiego filmu, który nigdy nie zawita³ do naszych kin (a by³a nawet nominacja do Cezara w kategorii najlepszego filmu, a Melanie Laurent zgarnê³a Cezara za "najbardziej obiecuj±c± aktorkê", có¿...)
Vicky Cristina Barcelona - nie ogl±dam filmów Allena, zawsze na horyzoncie pojawia siê co¶, co mnie bardziej zainteresuje, ale jego najnowszy film zdecydowa³em siê obejrzeæ (kole¿anka namawia³a, wiêc chcia³em zobaczyæ o co z tym ca³ym Allenem chodzi - chocia¿ zdajê sobie sprawê, ¿e nakrêci³ ju¿ lepsze filmy). Ca³kiem fajny ten film - lekki, przyjemny, fajnie sfilmowana Barcelona (nawet nie wiedzia³em, ¿e to takie ³adne miasto). Jedno jest pewne - Woody Allen jest zboczeñcem, a Javier Bardem w jego filmie zalicza jedn± po drugiej - i Rebeccê Hall (fajnie zagra³a) i Scarlett Johansson (za ka¿dym razem przy okazji filmu z ni± mam wra¿enie, ¿e gra tak samo i wszêdzie rzuca to specyficzne spojrzenie nie do koñca wszystko rozumiej±cej, chocia¿ w Miêdzy s³owami mi siê podoba³a) i wreszcie te¿ Penelope Cruz (film nabiera kolorów w momencie, gdy ona siê pojawia - fajna rola). No, niez³y.
« Last Edit: 2010-02-11, 10:59:43 by Blek »

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1041 on: 2010-02-11, 23:38:53 »
Przed chwil± skoñczy³em ogl±daæ Angelusa Lecha Majewskiego.

Kurde, strasznie lubie ten film :) Ma taki specyficzny klimat na granicy absurdu i basni...

¦wietny! Mimo, ¿e Majewski u¿ywa takich wysublimowanych obrazów, to na szczê¶cie unika wielkiej pompy i jakiego¶ niedostêpnego snobistycznego indywidualizmu, podaje historiê w przystêpnej narracji z du¿± dawk± humoru i w³a¶nie tak jak piszesz w zderzeniu realizmu ze ¶wiatem w pewnym senesie bajkowym/fantastycznym (co¶ klimatach realizmu magicznego). 

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #1042 on: 2010-02-15, 01:26:02 »
Pierwszy raz od nie wiem kiedy obejrza³am sobie normalny, angielski film - znaczy siê Doriana Graya. Dobra, na temat fabu³y siê nie wypowiem, i tak pewnie wszyscy znawcy kina/mi³o¶nicy ksi±¿ki zjad± to równo, ale Benowi trzeba przyznaæ, ¿e jest ³adnym ch³opcem ;) I nie nudzi³o mi siê i obejrza³am w jeden dzieñ, co dla mnie wielkim wyczynem jest.
wszystko, co sko¶ne.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1043 on: 2010-02-15, 20:50:14 »
Ja ogl±da³am ostatnio Martian Child (Ch³opiec z Marsa) i Finding Neverland (Marzyciel). W tym pierwszym podoba³o mi siê dziecko, takie patologiczne i nieszczê¶liwe, ale bezb³êdne. Ino happy end by³, i to taki cukierkowy, ale mo¿na wybaczyæ. W drugim prawie wszystko mi siê podoba³o, poza Deppem i postaci± przez niego gran± - przez znaczn± wiêkszo¶æ czasu mocno nijaki. Za to Kate Winslet ca³kiem ³adnie wypad³a, no i ogólne wra¿enie jednak na plus.
A dzi¶ sobie obejrzê Chak De! India ze zdrajc± narodu indyjskigo ;P Shahrukhem Khanem. :]
Wyslano: 2010-02-15, 07:10:23
No to obejrza³am. Chak De! India, znaczy. Ca³kiem fajny, trochê naiwny, jak w zasadzie wszystkie indyjskie filmy, które widzia³am (ale za te ambitne jeszcze siê nie bra³am ;P). Taki pozytywny, nie³zawy (!), zero tañca, du¿o sportu. Bo to wygl±da tak: g³ówny bohater jest zawodnikiem indyjskiej reprezentacji w hokeja, w meczu o mistrzowstwo ¶wiata jednym niecelnym strza³em pos³a³ Indie na drugie miejsce na podium i to w meczu z Pakistanem - zbrodnia! Okrzykniêty zdrajc± znika z ¿ycia publicznego, po 7 latach zostaje trenerem ¿eñskiej reprezentacji kraju, która to dru¿yna "istnieje bardziej na papierze ni¿ w przeczywisto¶ci".
Tak jakby kto¶ chcia³ rozrywki, to mo¿e sobie obejrzeæ. (Mogê po¿yczyæ, bo mam w³a¶ny ;P)

(A dalej mam jeszcze w kolejce Nie ogl±daj siê teraz Roega i Brudnego Harry'ego :>)

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1044 on: 2010-02-18, 12:21:48 »
Obejrza³em ostatnio Mi³o¶æ na ¿±danie - moim zdaniem ca³y film ci±gnie na popularno¶ci Amelii, chocia¿ koñcówka jest intryguj±ca. Nie polecam raczej.
Holiday - taka typowa komedia romantyczna, chocia¿ ogl±da³o siê ca³kiem przyjemnie (i nie dziwiê siê, ¿e Jude Law jest wysoko we wszystkich rankingach na najseksowniejszego itd)
Odnale¼æ przeznaczenie - taki ca³kiem niez³y, jak m³ody ch³opak ucieka³ z komunistycznej Bu³garii.
Antychryst - dziwny, nie wiem, co o nim s±dziæ, nie powiem, ¿eby mi siê specjalnie podoba³, na dodatek ta przemoc taka jakby na si³ê.

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Polecane filmy
« Reply #1045 on: 2010-02-18, 12:38:59 »
Quote
Holiday - taka typowa komedia romantyczna, chocia¿ ogl±da³o siê ca³kiem przyjemnie (i nie dziwiê siê, ¿e Jude Law jest wysoko we wszystkich rankingach na najseksowniejszego itd)
O Jude Law siê nie wypowiem, nie mój typ raczej :P
Anyways, Holiday siê ogl±da baaaardzo przyjemnie. Lekko, mi³o, sympatycznie. Niby komedia romantyczna, ale ma w sobie co¶ wiêcej jednak. No i muzyka - fantastyczna. Poza samym OST jeszcze Frou Frou "Let Go"

Je¶li chodzi o tego typu filmy stawiam Holiday prawie na równi z Love Actually ;)
Serious Business...
www.nerdslife.pl

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #1046 on: 2010-02-18, 12:43:56 »
Holiday - taka typowa komedia romantyczna, chocia¿ ogl±da³o siê ca³kiem przyjemnie (i nie dziwiê siê, ¿e Jude Law jest wysoko we wszystkich rankingach na najseksowniejszego itd)
No jak nie lubiê blondynów, to uw¿am, ¿e Jude jest hot  8) :serducho:
...If I call will you come and will you save me?

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1047 on: 2010-02-18, 13:21:33 »
Brudnego Harry'ego :>)

Harry bardzo fajny, szczególnie rola Clinta ekstra!

Antychryst - dziwny, nie wiem, co o nim s±dziæ, nie powiem, ¿eby mi siê specjalnie podoba³, na dodatek ta przemoc taka jakby na si³ê.

Mnie Antychryst zawiód³, tre¶æ s³aba, przemoc dla pokazania samej przemocy, za to forma zar±bista (szczególnie te oniryczne fragmenty).

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #1048 on: 2010-02-18, 15:16:03 »
Mnie Antychryst zawiód³, tre¶æ s³aba, przemoc dla pokazania samej przemocy, za to forma zar±bista (szczególnie te oniryczne fragmenty).

jak to siê mówi: +1

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1049 on: 2010-02-18, 18:20:14 »
Brudnego Harry'ego :>)

Harry bardzo fajny, szczególnie rola Clinta ekstra!
No mam tak± nadziejê :) (Tylko czasu znów ma³o :/)

No jak nie lubiê blondynów, to uw¿am, ¿e Jude jest hot  8) :serducho:
Jude Law jest rudy. I brzydki. Jaki¶ taki oble¶ny :?

 

lofty-success