Author Topic: Polecane filmy  (Read 222244 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Polecane filmy
« Reply #1050 on: 2010-02-18, 23:06:57 »
Mnie Antychryst zawiód³, tre¶æ s³aba, przemoc dla pokazania samej przemocy, za to forma zar±bista (szczególnie te oniryczne fragmenty).
jak to siê mówi: +1
Zgadzam siê. Prolog + scena z ¿o³êdziami + p³acz nad lasem i temu podobne sytuacje by³y ¶wietne. Ale film sprawia³ wra¿enie jakby robi³ go totalny mizogin. Im dalej w las tym gorzej. Ja rozumiem, ¿e forma i w ogóle, ale po scenie z lisem przez parê tygodni straszyli¶my siê dziewczyn± mrocznym pokrzykiwaniem "Chaos Króluje" w najmniej spodziewanych momentach. To chyba nie jest dobra recenzja dla filmu.
[under construction]

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #1051 on: 2010-02-19, 10:27:15 »
hehe zmotywowa³e¶ mnie do o¶wie¿enia sobie tej "wspania³ej" sceny  :mrgreen:

moi przeintelektualizowani znajomi usi³owali doszukiwaæ siê w tym filmie nie tylko walki "mêsko¶ci" z "kobieco¶ci±" i cz³owieczeñstwa z natur±, ale te¿ rozs±dku (reprezentowanego przez pana) z emocjonalno¶ci± (pani). Interpretacja interesuj±ca, ale konkluzje jakie¶ niemrawe no i jak ju¿ Micha³ wspomnia³, film epatowa³ nie tylko bezsensown± przemoc±, ale te¿ scenami kuriozalnymi - byæ mo¿e w oryginalnym zamy¶le przeznaczonymi do straszenia widza, ale w rzeczywisto¶ci raczej nara¿aj±cymi na ¶mieszno¶æ tym samym niwecz±cymi przekaz.

kejosss.. rejnzzzz.... :P

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #1052 on: 2010-02-19, 16:20:58 »
No jak nie lubiê blondynów, to uw¿am, ¿e Jude jest hot  8) :serducho:
Jude Law jest rudy. I brzydki. Jaki¶ taki oble¶ny :?
... chyba Ty! :[
...If I call will you come and will you save me?

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1053 on: 2010-02-19, 18:53:18 »
No jak nie lubiê blondynów, to uw¿am, ¿e Jude jest hot  8) :serducho:
Jude Law jest rudy. I brzydki. Jaki¶ taki oble¶ny :?
... chyba Ty! :[

w³a¶nie!Jude Law jest fajny :P
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1054 on: 2010-02-21, 01:27:17 »
W oczekiwaniu na konkurs skoków narciarskich oraz po nim obejrza³em "Sierociniec" i "Egzorcystê".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Polecane filmy
« Reply #1055 on: 2010-02-22, 15:58:26 »
Obejrza³em sobie Sherlocka Holmesa nowego... Fajny film, ciekawe efekty, ujêcia i ogólne przedstawienie, ale jako¶ Downey Jr. mi ¶rednio w roli Holmesa pasowa³. G³ównie dlatego, ¿e jednak Holmes przedstawiony by³ jako d¿entelmen, spokojny, wyciszony, trze¼wo my¶l±cy itp. natomiast tutaj mamy po³±czenie Dr. House'a (serio, jakbym widzia³ Gregory'ego w pewnych scenach) z Liu Kangiem (sceny walki itp).
Za to Jude Law absolutnie fantastycznie ;]

Ogólnie czekam na dalszy ci±g, je¶li bêdzie ;]
Serious Business...
www.nerdslife.pl

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #1056 on: 2010-02-23, 14:20:01 »
Obejrza³em sobie Sherlocka Holmesa nowego... Fajny film, ciekawe efekty, ujêcia i ogólne przedstawienie, ale jako¶ Downey Jr. mi ¶rednio w roli Holmesa pasowa³. G³ównie dlatego, ¿e jednak Holmes przedstawiony by³ jako d¿entelmen, spokojny, wyciszony, trze¼wo my¶l±cy itp. natomiast tutaj mamy po³±czenie Dr. House'a (serio, jakbym widzia³ Gregory'ego w pewnych scenach) z Liu Kangiem (sceny walki itp).
Za to Jude Law absolutnie fantastycznie ;]
My¶lê, ¿eby siê wybraæ, skoro mam ferie, tylko, ¿e chyba sama ze sob± pójdê ;) Bo nie mam kogo zaci±gn±æ.

A poza tym to by³am w weekend na dwóch filmach w kinie (!). Po pierwsze nowy Polañski czyli "Autor Widmo". Mo¿e nie jest to wybitne jakie¶, ale ca³kiem mi siê podoba³o. Nie stresowa³am siê za bardzo, ale tak jak trzeba, ciekawa i nawet zaskakuj±ca intryga, no i osadzenie w ¶wiecie polityki jak najbardziej na plus. Trzeba by³o siê trochê skupiæ, ¿eby nad±¿aæ za fabu³±, ale spokojnie do przyswojenia, bez ¶ciemniania i robienia widzowi sieczki z mózgu. Poza tym g³ówny bohater (i aktor zarazem) przesympatycznie wra¿enie na mnie zrobi³.

Ponadto w niedzielê by³am (nie z w³asnej woli ;p) na jakim¶ filmie irañskim, "Co wiesz o Elly" bodaj¿e. Zachwycona nie jestem. Przez pierwsze 50 minut my¶la³am, ¿e umrê z nudów, po pierwszym prawie-trupie trochê siê rozgrza³o. Ja wiem, ¿e chcieli mi pokazaæ, ¿e codzienno¶æ Irañczyków te¿ mo¿e byæ wspania³a i radosna (tzn. na pocz±tku, potem ju¿ nie), ale pe³no w nim zbêdnych i przyd³ugich scen bez znaczenia dla fabu³y. W sumie taki trochê bezcelowy film - gdyby akcja rozgrywa³a siê w Ameryce, wszyscy by go pewnie zjechali z góry na dó³, no ale skoro Iran to musimy siê zachwycaæ ;p Wiêc pewnie ma swoich fanów, jak ka¿da pretenduj±ca do miana "ambitnej" produkcja.
wszystko, co sko¶ne.

Yanek

  • Posts: 28
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1057 on: 2010-02-23, 15:04:28 »
PocAvatar

heheheh awesome!!!  :lol:

To jeszcze w ramach "Avatara inaczej" - recenzja Chestera A. Bum`a (http://polec.to/opis/avatar--james-camerons-avatar - trzeba zjechaæ w dó³ do materia³ów dodatkowych). Te¿ niez³y ubaw  :>
Jest jak jest. Inaczej byæ nie mo¿e.

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Polecane filmy
« Reply #1058 on: 2010-02-23, 15:15:33 »
CHAAAANGE!! YOU GOT CHAAAANGE?!!! OH COME ON!!!

(linkuj jak ju¿ do strony ThatGuyWithTheGlasses proszê ;>)
Serious Business...
www.nerdslife.pl

Yanek

  • Posts: 28
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1059 on: 2010-02-23, 15:38:41 »
Ok, chcia³em daæ tylko mo¿liwo¶æ porównania choæby trailera z reck± :> No i paru moim znajomym na thathguyu nie chc± ³adowaæ siê filmy (z innych serwisów im chodz±, nie wiem ki diabe³?). Ale siê poprawiê na przysz³o¶æ, s³owo harcerza :D
Jest jak jest. Inaczej byæ nie mo¿e.

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Polecane filmy
« Reply #1060 on: 2010-02-23, 16:31:42 »
Nie ma zmartwienia ;) Mi³o powitaæ kogo¶ zaznajomionego z Dougiem Walkerem wreszcie ;]
Serious Business...
www.nerdslife.pl

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1061 on: 2010-02-23, 19:19:45 »
Wczoraj posz³am na "Ko³ysankê" Machulskiego. Ogólnie: pomys³ fajny, ale sprawia wra¿enie nieco zaprzepaszczonego w trakcie realizacji - przez parê irytuj±cych motywów i d³u¿yzn. Bez rewelacji, chocia¿ nawet zabawnie, generalnie na plus, takie 6,5/10. Zakoñczenie za to ca³kiem niez³e. A, no i same wampiry s± porz±dne, jak przykazano pij± ludzk± krew, nie to, co teraz siê m³odzie¿y pokazuje w zagranicznych filmach (i ksi±¿kach, a lasy gin± :()
Ale generalnie jakby kto¶ chcia³ i¶æ na to do kina, to niech siê z 5 razy zastanowi ;)

Yanek

  • Posts: 28
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1062 on: 2010-02-23, 19:31:31 »
Nie ma zmartwienia ;) Mi³o powitaæ kogo¶ zaznajomionego z Dougiem Walkerem wreszcie ;]

Z AVGN`em te¿ ;) Wbrew pozorom ch³opaki s± do¶æ popularni równie¿ u nas w kraju, ale ciê¿ko "z³apaæ" fanów pewnie z uwagi na brak wersji ich filmów w pl.

@Kas: na "Ko³ysankê" wybieram siê w najbli¿szy weekend, znajomi mnie ci±gn± (osobi¶cie nie czujê siê przekonany do tego tytu³u, ale kto wie, mo¿e zmieniê zdanie).
Jest jak jest. Inaczej byæ nie mo¿e.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1063 on: 2010-02-23, 19:47:44 »
Jeszcze nie s³ysza³em takiej stuprocentowej opinii o Ko³ysance.
Uwielbiam Kino Muza w Poznaniu - nie do¶æ, ¿e w ten czwartek idê na 500 dni mi³o¶ci (który ju¿ ogl±da³em na kompie) za 5 z³, to za tydzieñ w czwartek, te¿ za 5 z³ graj± Dom Z³y, którego jeszcze nie widzia³em, a chcia³em obejrzeæ.
No i w marcu z powrotem bêd± grali Tlen, którego tym razem na pewno nie przegapiê! :)

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Polecane filmy
« Reply #1064 on: 2010-02-24, 03:26:15 »
Nie ma zmartwienia ;) Mi³o powitaæ kogo¶ zaznajomionego z Dougiem Walkerem wreszcie ;]

Z AVGN`em te¿ ;) Wbrew pozorom ch³opaki s± do¶æ popularni równie¿ u nas w kraju, ale ciê¿ko "z³apaæ" fanów pewnie z uwagi na brak wersji ich filmów w pl.

@Kas: na "Ko³ysankê" wybieram siê w najbli¿szy weekend, znajomi mnie ci±gn± (osobi¶cie nie czujê siê przekonany do tego tytu³u, ale kto wie, mo¿e zmieniê zdanie).
Zaraz siê dowiem, ¿e gra³e¶ w WoW'a jeszcze :D
Serious Business...
www.nerdslife.pl

 

lofty-success