Author Topic: Polecane filmy  (Read 222201 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Yanek

  • Posts: 28
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1065 on: 2010-02-24, 08:34:46 »
Zaraz siê dowiem, ¿e gra³e¶ w WoW'a jeszcze :D

No stary! Jak nie jak tak? :D

Korci mnie obejrzenie "Holmes`a", o którym by³o parê postów wy¿ej. Póki co spotka³em siê z samymi przychylnymi recenzjami, a na jednym z serwisów opiniotwórczych wrêcz nad pianiem nad tym filmem. Wiêc co¶ musi byæ na rzeczy :D
Jest jak jest. Inaczej byæ nie mo¿e.

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Polecane filmy
« Reply #1066 on: 2010-02-24, 11:00:10 »
No stary! Jak nie jak tak? :D
Gdzie, czym i na czym :>

Serious Business...
www.nerdslife.pl

Yanek

  • Posts: 28
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1067 on: 2010-02-24, 13:20:15 »
Serwer Moonglade, gnom Warlock - ale kiedy to by³o. Teraz ju¿ czasu nie styka...

A co do tematu w±tku, to z ostatnio ogl±danych filmów mogê jeszcze poleciæ "Blind Side" z S. Bullock. Naprawdê dobry film.
Jest jak jest. Inaczej byæ nie mo¿e.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #1068 on: 2010-02-26, 00:37:31 »
By³am dzi¶ (sama ze sob± jak mówi³am, pierwszy raz od strasznie dawna) na tym Sherlocku. Pierwsza i ostatnia my¶l nt tego filmu jest taka, ¿e co¶ im siê pomyli³o, literówki w nazwiskach czy co¶?

Czemu House nazywa siê Holmes, a Wilson to Watson?

Nie wiem czy wiêkszo¶æ spo³eczeñstwa czyta³a orygina³, znaczy siê ksi±¿ki o Sherlocku, ale bohater tego filmu nie mia³ w³a¶ciwie nic wspólnego z tym co pamiêtam na temat bohatera ksi±¿ki. Nie tylko on zreszt±, Wilsona te¿ to dotyczy. Gdyby nie wykorzystali znanych z literatury nazwisk tylko swoje wymy¶lili, by³oby to dla mnie bardziej logiczne, a tak... chwyt marketingowy i nic wiêcej.

Pomijaj±c ten fakt, film jest niez³± rozrywk±, nie nudzi³o mi siê i ca³kiem fajna akcja, wizualnie te¿ dobrze. Mo¿e trochê za du¿o siê bili, wola³abym, gdyby jednak by³o bardziej intelektualnie. W klimacie trochê podobne do cudnego Presti¿u, chocia¿ Presti¿ to niedo¶cigniony idea³ w tym przypadku.

Co do aktorów - by³am pewna, ¿e Roberta Downeya gdzie¶ ju¿ widzia³am, ale Filmweb mówi mi, ¿e jednak nie (albo nie kojarzê tytu³u). Skojarzenia z Housem s± chyba natychmiastowe - kolejny fantastyczny pan po 40 ;D Jude Law... nie krêc± mnie faceci w w±sach, ale podoba³ mi siê "jego" Watson.
wszystko, co sko¶ne.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecane filmy
« Reply #1069 on: 2010-02-26, 01:12:09 »
Bylem dzisiaj na 'Wszystko co kocham' Borcucha. Swietny!! Nie zawiodlem sie :) I do tego jeszcze muzyka Daniela Blooma... wraz z Dezerterem :) Miodzio!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Yanek

  • Posts: 28
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1070 on: 2010-02-26, 11:24:04 »
Co do aktorów - by³am pewna, ¿e Roberta Downeya gdzie¶ ju¿ widzia³am, ale Filmweb mówi mi, ¿e jednak nie (albo nie kojarzê tytu³u)

Pan ma na koncie sporo filmów + wystêpy w paru serialach. Mo¿e widzia³a¶ go dawno temu choæby w "AllyMcBeal"? Przewija³ siê tam ca³y jeden sezon, póki mu nie podziêkowali z uwagi na ekscesy z narkotykami bodaj.
Jest jak jest. Inaczej byæ nie mo¿e.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1071 on: 2010-02-26, 15:53:41 »
Obejrza³em w koñcu Dom Z³y i nie rozumiem wszystkich zachwytów nad nim. Mo¿e go po prostu nie zrozumia³em, ale na mnie wiêkszego wra¿enia nie zrobi³. A porównywanie go do Coenów, czy Tarantino jest kompletnie z dupy... ju¿ prêdzej porówna³bym go z £adunkiem 200 - jakby próba podobnej stylizacji, realiów i naturalizmu.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1072 on: 2010-02-26, 17:13:05 »
Obejrza³em w koñcu Dom Z³y i nie rozumiem wszystkich zachwytów nad nim. Mo¿e go po prostu nie zrozumia³em, ale na mnie wiêkszego wra¿enia nie zrobi³. A porównywanie go do Coenów, czy Tarantino jest kompletnie z dupy... ju¿ prêdzej porówna³bym go z £adunkiem 200 - jakby próba podobnej stylizacji, realiów i naturalizmu.

Domu Z³ego jeszcze nie ogl±dem (choæ na pewno chce zobaczyæ, w koñcu re¿yserem jest Wojtek Smarzowski autor jednego z najlepszych, je¶li nie najlepszego Polskiego filmu ostatnich lat, rewelacyjnego Wesela, a muzykê napisa³ Miko³aj Trzaska), ale nawi±zania do Fargo Coenów same siê nasuwaj± -> zima, zbrodnia, dochodzenie i policjantka w ci±¿y (ale pewnie znaj±c ¿ycie i styl autora to jedyne podobieñstwa :P ), o porównaniach do Tarantino, w ogóle nie s³ysza³em, a z drugiej strony, przecie¿ to nie wina Smarzowskiego, ¿e porównuje siê jego obraz do znanych zagranicznych nazwisk. Zreszt± postaram siê jeszcze na ten temat wypowiedzieæ po obejrzeniu filmu.

A wczoraj ogl±da³em w ramach sekcji filmowej:
Je¼dziec wielorybów, bardzo ³adny film, z piêknymi, przestrzennymi zdjêciami i cudowna muzyk± Lisa Gerrard, przedstawiaj±cy w bardzo ciekawy sposób lud Maorysów (rdzenny lud Nowej Zelandii) i zderzenie ortodoksyjnej tradycyjno¶ci  z chêci± ewolucji (próba odnalezienia siê g³ównej bohaterki, w hermetycznym ¶wiecie, w którym mê¿czy¼ni pe³ni± dominuj±c± rolê). Re¿yserka Niki Caro w ¶wiadomy sposób korzysta z pewnych kinowych schematów a by uwypukliæ ów konflikt. Poza tym realizm w naturalny sposób zderza siê z elementami mistycznymi, no i ta niesamowita kultura Maorysów (taniec haka robi wra¿enie :D ). Obraz nie przesadzony, wywa¿ony, ogl±da siê go z przyjemno¶ci± :)    

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1073 on: 2010-02-26, 17:23:49 »
Obejrza³em w koñcu Dom Z³y i nie rozumiem wszystkich zachwytów nad nim. Mo¿e go po prostu nie zrozumia³em, ale na mnie wiêkszego wra¿enia nie zrobi³. A porównywanie go do Coenów, czy Tarantino jest kompletnie z dupy... ju¿ prêdzej porówna³bym go z £adunkiem 200 - jakby próba podobnej stylizacji, realiów i naturalizmu.

Domu Z³ego jeszcze nie ogl±dem (choæ na pewno chce zobaczyæ, w koñcu re¿yserem jest Wojtek Smarzowski autor jednego z najlepszych, je¶li nie najlepszego Polskiego filmu ostatnich lat, rewelacyjnego Wesela, a muzykê napisa³ Miko³aj Trzaska), ale nawi±zania do Fargo Coenów same siê nasuwaj± -> zima, zbrodnia, dochodzenie i policjantka w ci±¿y (ale pewnie znaj±c ¿ycie i styl autora to jedyne podobieñstwa :P ), o porównaniach do Tarantino, w ogóle nie s³ysza³em, a z drugiej strony, przecie¿ to nie wina Smarzowskiego, ¿e porównuje siê jego obraz do znanych zagranicznych nazwisk. Zreszt± postaram siê jeszcze na ten temat wypowiedzieæ po obejrzeniu filmu.


Tak, zima, zbrodnia i policjantka w ci±¿y to jedyne podobieñstwa miêdzy Domem z³ym, a Fargo, wiêc moim zdaniem to za ma³o, ¿eby porównywaæ te filmy. Nie mówiê, ¿e to wina Smarzowskiego, ¿e siê go porównuje z Coenami i Tarantino, tylko moim zdaniem te porównania s± kompletnie nietrafione i wygl±da mi to na szukanie taniej sensacji - tzn nie cierpiê, jak s³yszê "polski Tarantino", to dotyczy te¿ np sportu - media bardzo lubi± nazywaæ jakich¶ pi³karzy np "polskim Messim", "polskim Torresem"... Strasznie mnie to denerwuje.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Polecane filmy
« Reply #1074 on: 2010-02-26, 18:12:13 »
Co do aktorów - by³am pewna, ¿e Roberta Downeya gdzie¶ ju¿ widzia³am, ale Filmweb mówi mi, ¿e jednak nie (albo nie kojarzê tytu³u).

Widzia³a¶, choæ trochê przerobionego, w A Scanner Darkly, wieki temu u Kowala na zajêciach ;).
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #1075 on: 2010-02-26, 21:15:20 »
Easy Rider. Uwielbiam tego typu filmy. Pisz±c "tego typu", mam na my¶li akcjê rozgrywan± w latach 70. w USA oraz formê filmu drogi. Dodatkowo, z tym "czym¶" wisz±cym w powietrzu przez ca³y czas trwania filmu, pomimo pozornej lekko¶ci oraz beztroski. Na dok³adkê ¶wietna obsada i doskona³a muzyka.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Polecane filmy
« Reply #1076 on: 2010-02-27, 10:22:33 »
Prawo i piê¶æ. Jeden z wybitniejszych filmów, które ostatnio dane mi by³o ogl±daæ. Najlepsza filmowa rola Gustawa Holoubka. G³upio siê mówi, ¿e to polski western. Moim zdaniem to jest film o depresyjnym syzyfie. Chocia¿ ja zawsze nadinterpretujê...

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Polecane filmy
« Reply #1077 on: 2010-02-27, 13:42:03 »
Stroszek, amerykañski sen w kolejnym wydaniu, jednak bardzo wyj±tkowym. Film przygnêbiaj±cy, pe³en symboliki oraz daj±cy wiele do my¶lenia.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1078 on: 2010-02-28, 13:59:28 »
Co ostatnio ogl±da³em:
Odlot - bardzo fajna animacja i moim zdaniem jeden z lepszych filmów, które w tym roku s± nominowane do Oscara.
Pozdrowienia z Pary¿a - dosta³em dok³adnie to, czego po tym filmie oczekiwa³em, czyli mnóstwo akcji, trzymania w napiêciu i nie wysilania szarych komórek + dobry wyluzowany Travolta, który wygl±da jak skurwysyn i tak te¿ siê zachowuje. Aha - a Kasia Smutniak jest piêkna i na dodatek gra na ca³kiem niez³ym poziomie.
Kawa i papierosy - ca³kiem ca³kiem, chocia¿ my¶la³em, ¿e bardziej bêdzie mi siê podobaæ. Epizod z Iggy Popem i Tomem Waitsem - palce lizaæ.
Truman Show - dobry, chocia¿ my¶la³em, ¿e bêdzie trochê bardziej zabawny. Podoba³ mi siê.
Krwawy diament - niby dwie godziny i dwadzie¶cia minut, a w ogóle siê nie d³u¿y, szybka akcja, dobre aktorstwo, ciekawa tematyka. Podoba³ mi siê.
« Last Edit: 2010-02-28, 14:01:01 by Blek »

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #1079 on: 2010-02-28, 21:47:03 »
Uwielbiam Kino Muza w Poznaniu - nie do¶æ, ¿e w ten czwartek idê na 500 dni mi³o¶ci (który ju¿ ogl±da³em na kompie)
Oh, life isn't fair... Pierwszy raz to chyba spotyka faceta... Nietypowa zamiana ról... Hmm... Mimo wszystko czu³am wielk± sympatiê do bohatera, który zadurzy³ siê bez pamiêci... Heh... "Tylko siê nie zakochaj" - czasem tak siê mówi - i bêc ;)
Mam wra¿enie, ¿e wszystkie historie mi³osne koñcz± siê tak samo...
Przyjemnie siê ogl±da³o, chocia¿ film trochê przewidywalny i bez przes³ania... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

 

lofty-success