Author Topic: Polecane filmy  (Read 222204 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #1095 on: 2010-03-09, 11:52:30 »
Obejrza³em wczoraj Alicjê w Krainie Czarów i..... zawiod³em siê bardzo. Efekty specjalne fajne, czuæ 3D chyba nawet lepiej ni¿ w Avatarze (gdzie 3D w³a¶ciwie tylko w kilku miejscach da³o siê odczuæ), wizualnie jak zwykle u Burtona dopieszczony - piêkne krajobrazy, niesamowita charakteryzacja, pocz±tek do¶æ intryguj±cy.. I tyle. Akcja drastycznie spowalnia wkrótce po wej¶ciu Alicji do Underworld/Krainy Czarów a tempo maleje a¿ do samego koñca (nawiasem mówi±c tak kiczowatego, ¿e wo³a o pomstê do nieba/piek³a/krainy czarów) tak, ¿e naprawdê nie mo¿na powstrzymaæ ziewania. Ja wiem, ¿e to bajka dla dzieci, ale to nie znaczy, ¿e fabu³a musi wygl±daæ jakby by³a skonstruowana przez 6-ciolatka.. Poza tym postacie z pewnymi wyj±tkami (Kot z Chesire, grubasy-bli¼niaki) s± bardzo ma³o przekonywuj±ce - na czele z Alicj± i Kapelusznikiem. Alicja wydaje siê beznamiêtna a Kapelusznik - bezp³ciowy i bez wyrazu. Naprawdê szkoda bo pomys³ by³ fajny - niestety genialne efekty specjalne nigdy nie przykryj± braków fabularnych.

~k.: 6-latka
« Last Edit: 2010-03-09, 13:50:00 by Kas »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1096 on: 2010-03-09, 13:51:33 »
Naprawdê a¿ tak ¼le? Bo ja siê wybieram w sobotê. Albo w pi±tek. Nie pamietam nawet, a niby umówiona jestem ;P

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #1097 on: 2010-03-09, 14:00:20 »
mi siê nie podoba³o :] a lubiê twórczo¶æ Burtona wiêc to na pewno nie klimat mi przeszkadza³. Po prostu fabu³a i postacie to zbyt wa¿ne elementy filmu, ¿eby je po³o¿yæ i uj¶æ z tym na sucho..

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1098 on: 2010-03-11, 18:29:52 »
No nic, zobaczê w sobotê.

A pozostaj±c w temacie nowo¶ci: wybiera siê kto¶ na Wyspê Tajemnic (Shutter Island, kolejny raz gratulujê wynalazcy polskiego tytu³u)? Bo ja bardzo chcê, ale z drugiej strony czyta³am ksi±¿kê (w polskim przek³adzie ma ma³o tajemniczy czy intryguj±cy tytu³ "Wyspa skazañców", autorstwa Denisa Lehane, tego od "Rzeki tajemnic"; jakby co, to wiem, od kogo mo¿na po¿yczyæ) i siê obawiam, ¿e mogê siê rozczarowaæ i marudziæ (chocia¿ mo¿e nie bêdê, bo nawet DiCaprio ca³kiem przyzwoicie wygl±da w trailerze ;), a sam trailer nawet zachêcaj±cy, ale one takie maj± byæ w koñcu...).

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1099 on: 2010-03-11, 19:32:22 »
wybiera siê kto¶ na Wyspê Tajemnic (Shutter Island

Ja (ale to chyba dopiero pod koniec marca wchodzi do kin?) bo jednak Scorsese trzyma formê, do tego DiCaprio pod jego piecz± gra ¶wietnie. Poza tym na Agorê siê raczej wybiorê, film zapowiada siê bardzo dobrze, a Amenábar to jeden z najciekawszych wspó³czesnych twórców.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1100 on: 2010-03-11, 20:10:45 »
wybiera siê kto¶ na Wyspê Tajemnic (Shutter Island

Ja (ale to chyba dopiero pod koniec marca wchodzi do kin?) bo jednak Scorsese trzyma formê, do tego DiCaprio pod jego piecz± gra ¶wietnie.
Tak, koniec marca, ale ja ju¿ czekam. Scorsese jako¶ nie wygl±da na psuja, ale mimo wszystko mam mieszane uczucia (które pewnie siê ustal± po obejrzeniu i czego nie mogê siê doczekaæ ;))

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1101 on: 2010-03-11, 21:12:24 »
Czekam na Wyspê Tajemnic, ale czy wybiorê siê do kina nie wiem - fundusze. Trailer zapowiada naprawdê dobry film.
A jutro siê wybieram w koñcu na Tlen. Jak wrócê, opiszê wra¿enia.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1102 on: 2010-03-11, 21:20:18 »
Czekam na Wyspê Tajemnic, ale czy wybiorê siê do kina nie wiem - fundusze.
Ale na pocz±tku kwietnia ci±gle jeszcze bêdzie, a pocz±tki miesiêcy maj± to do siebie, ¿e wtedy s± nowe fundusze ;)

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1103 on: 2010-03-11, 21:39:07 »
Czekam na Wyspê Tajemnic, ale czy wybiorê siê do kina nie wiem - fundusze.
Ale na pocz±tku kwietnia ci±gle jeszcze bêdzie, a pocz±tki miesiêcy maj± to do siebie, ¿e wtedy s± nowe fundusze ;)

M±drego zawsze mi³o pos³uchaæ. :)

Ale jak bêd± fundusze, to nie wiem, czy wybiorê Alicjê, czy Wyspê w³a¶nie. (bo na oba filmy pewnie nie pójdê)
W³a¶nie dowiedzia³em siê te¿, ¿e premierê bêdzie mia³ w Polsce nowy film Jean-Pierre Jeuneta Micmacs à tire-larigot (polski tytu³ Cz³owiek z kul± w g³owie) - w czerwcu! A ju¿ my¶la³em, ¿e go w Polsce nie zobaczymy...

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1104 on: 2010-03-12, 10:09:23 »
Ania z Zielonego Wzgórza! Doskonale zdajê sobie sprawê z tego, ¿e dziecinniejê ;)
ze mn± nie ma ¿artów

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1105 on: 2010-03-12, 18:43:10 »
Tak, koniec marca, ale ja ju¿ czekam. Scorsese jako¶ nie wygl±da na psuja, ale mimo wszystko mam mieszane uczucia (które pewnie siê ustal± po obejrzeniu i czego nie mogê siê doczekaæ ;))


Twórczo¶æ Scorsese uwielbiam, zreszt± jego ostatni film Infiltracja by³ ¶wietny (gorzej z Aviatorem, ale to powiedzmy ma³a wpadka). Tak¿e b±d¼my dobrej my¶li :)
« Last Edit: 2010-03-12, 19:39:17 by Kas »

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1106 on: 2010-03-12, 22:21:00 »
Wróci³em z seansu Tlenu - dla mnie ten film jest absolutnie przefantastyczny. Kapitalna forma, ujêcia, kolory. Pocz±tek jakby trochê przegadany, ale im d³u¿ej film trwa, tym jest coraz lepiej, ciekawiej, bardziej fantastycznie i awangardowo. ¦wietny, ¶wietny, ¶wietny, polecam ka¿demu, kto go nie widzia³. (chocia¿ moja ocena mo¿e byæ trochê zawy¿ona przez zauroczenie Karolin± Gruszk± - jest cudna, a w ognistych w³osach... ah!)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1107 on: 2010-03-13, 12:57:54 »
Gruszka w Tlenie jest cudowna  :serducho: A ja dawno, dawno nic nie ogl±da³em bo nie mia³em ostatnio zbyt du¿o wolnego czasu, ale dzi¶ na pewno uda siê co¶ wygospodarowaæ.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1108 on: 2010-03-13, 23:16:23 »
Obejrza³em wczoraj Alicjê w Krainie Czarów i..... zawiod³em siê bardzo. Efekty specjalne fajne, czuæ 3D chyba nawet lepiej ni¿ w Avatarze (gdzie 3D w³a¶ciwie tylko w kilku miejscach da³o siê odczuæ), wizualnie jak zwykle u Burtona dopieszczony - piêkne krajobrazy, niesamowita charakteryzacja, pocz±tek do¶æ intryguj±cy.. I tyle. Akcja drastycznie spowalnia wkrótce po wej¶ciu Alicji do Underworld/Krainy Czarów a tempo maleje a¿ do samego koñca (nawiasem mówi±c tak kiczowatego, ¿e wo³a o pomstê do nieba/piek³a/krainy czarów) tak, ¿e naprawdê nie mo¿na powstrzymaæ ziewania.
+1 :(
Bez tego 3D by³oby du¿o gorzej, jak kto¶ chce obejrzeæ w kinie, to na mi³o¶æ bosk±, niech nie idzie na wersjê analogow±!

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1109 on: 2010-03-13, 23:23:29 »
:/ Nie ciesz± mnie niestety opinie o Alicji, które s³yszê.

A przed chwil± widzia³em reklamê - na tvn w ¶rodê o 22:30 bêdzie Kill Bill. Film jak film, fajny, ale reklama na tvnie jest kapitalna! Dawno nie widzia³em tak dobrej.

Kolejny dylemat - na pocz±tku kwietnia wchodzi te¿ Szalone serce z oscarowym Bridgesem, ale chyba jednak wybiorê Wyspê tajemnic. (albo Alicjê...)
« Last Edit: 2010-03-13, 23:32:13 by Blek »

 

lofty-success