Author Topic: Polecane filmy  (Read 222264 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1110 on: 2010-03-14, 13:47:42 »
Ostatnio mia³em praktyki w biurze prasowym, tak¿e dane mi by³o przeczytaæ wszystkie recenzje Alicji jakie pojawi³y siê w prasie i tylko jedna by³a pozytywna.

A wczoraj ogl±da³em Wrogów Publicznych bardzo fajny film, g³ówny motyw muzyczny ³api±cy za serce. Depp na szczê¶cie nie przesadza³ z ilo¶ci± autoprezentacji. Coraz modniejsze w kinie komercyjnym robi siê te¿ tzw. krêcenie z rêki, co we Wrogach okaza³o siê udanym eksperymentem.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1111 on: 2010-03-14, 20:57:27 »
A wczoraj ogl±da³em Wrogów Publicznych bardzo fajny film, g³ówny motyw muzyczny ³api±cy za serce. Depp na szczê¶cie nie przesadza³ z ilo¶ci± autoprezentacji. Coraz modniejsze w kinie komercyjnym robi siê te¿ tzw. krêcenie z rêki, co we Wrogach okaza³o siê udanym eksperymentem.
Zazwyczaj mnie to krêcenie z rêki denerwuje, ale tutaj faktycznie ³adnie siê wpasowa³o. Depp jak Depp, za ³adny na Dillingera. Je¶li chodzi o muzykê, uwa¿am, ¿e to jedno z wiêkszych dokonañ Goldenthala.
ze mn± nie ma ¿artów

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1112 on: 2010-03-14, 21:13:12 »
A mi siê film zwyczajnie nie podoba³. Tzn mia³ super klimat tamtych lat - dobra scenografia i w ogóle, czuæ by³o ten klimat, ale ¿eby siê nim zachwycaæ - no to zdecydowanie nie.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1113 on: 2010-03-14, 22:42:11 »
Za du¿o by³o b³êdów, ¿ebym siê nim zachwycaæ.
ze mn± nie ma ¿artów

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1114 on: 2010-03-14, 23:39:58 »
Wiadomo nie jest to jaki¶ wybitny film, ale fajnie siê ogl±da³o. Przed chwil± skoñczy³em Dystrykt 9 i jak na komercyjne kino - robi du¿e wra¿enie, szczególnie, ¿e jest to oryginalne spojrzenie na coraz bardziej ton±c± w schematach estetykê science-fiction, poza tym pojawiaj± siê i elementy dramatu spo³ecznego, i filmu akcji. Ciekawie prezentuje siê te¿ forma (znowu krêcenie z rêki + plus elementy reporta¿u). Mimo ¿e pojawiaj± siê nielogiczno¶ci, to jednak nie przeszkadzaj± one jako¶ strasznie w odbiorze obrazu.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1115 on: 2010-03-17, 10:22:38 »
Nie potrafiê ogl±daæ Fitzcarralda :< Po pierwsze bohater za bardzo przypomina z twarzy mojego szwagra (lans - mieæ szwagra o twarzy Klausa K.); po drugie, wiem jak siê skoñczy; po trzecie - nienawidzê filmów z d¿ungl± w tle. Najdalej uda³o mi siê do tych ksiê¿y w lesie. Genialny film, ale nie dajê rady :(
ze mn± nie ma ¿artów

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1116 on: 2010-03-17, 22:49:08 »
Jak nie potrafisz? Fitzcarraldo wymiata :D poza tym to chyba najprzystêpniejszy film Herzoga :) wiêc powinien wchodziæ jak ¶wie¿e bu³eczki  :mrgreen:

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1117 on: 2010-03-18, 16:52:44 »
Wiem, ¿e wymiata, ale nie potrafiê. Gorszy od Fizcarralda jest ju¿ chyba tylko Aguirre, gniew bo¿y (nie da³am rady, mo¿e w ramach jakiej¶ kary kiedy¶ skoñczê). A naj³atwiej wchodzi NosferatuGrizzly Man.

A z innej beczki - wczoraj ogl±da³am Piknik pod Wisz±c± Ska³± (proszê siê ze mnie nie ¶miaæ - pierwszy raz w ¿yciu) i w nocy mnie taki strach jaki¶ dopad³. Creepy... :panika:
ze mn± nie ma ¿artów

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1118 on: 2010-03-18, 16:59:40 »
A z innej beczki - wczoraj ogl±da³am Piknik pod Wisz±c± Ska³± (proszê siê ze mnie nie ¶miaæ - pierwszy raz w ¿yciu)
Niemo¿liwe :O Mi siê wydawa³o, ze jak wtedy ogl±da³y¶my, to z Tob±... :O

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1119 on: 2010-03-18, 17:02:36 »
A z innej beczki - wczoraj ogl±da³am Piknik pod Wisz±c± Ska³± (proszê siê ze mnie nie ¶miaæ - pierwszy raz w ¿yciu)
Niemo¿liwe :O Mi siê wydawa³o, ze jak wtedy ogl±da³y¶my, to z Tob±... :O
Pamiêta³abym. Pamiêtam wszystko, co ogl±da³am, je¶li nie z tytu³u, to chocia¿ jedn± scenê. A tu nic. Dla mnie zupe³na nowo¶æ.


A w Legionie gra goa'uld! Nie bêdê ogl±daæ, choæby mi kto¶ zap³aci³ - nie do¶æ, ¿e jaka¶ lipa, to goa'uldy grasuj±.
« Last Edit: 2010-03-18, 17:09:08 by travelintime »
ze mn± nie ma ¿artów

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1120 on: 2010-03-18, 17:31:59 »
Wiem, ¿e wymiata, ale nie potrafiê. Gorszy od Fizcarralda jest ju¿ chyba tylko Aguirre, gniew bo¿y (nie da³am rady, mo¿e w ramach jakiej¶ kary kiedy¶ skoñczê). A naj³atwiej wchodzi NosferatuGrizzly Man.

Aguirre to siê akurat nie dziwiê, ¿e nie wchodzi, szczególnie druga po³owa filmu jest strasznie ciê¿ka, kiedy Kinski gra jak opêtany (to jest chyba w ogóle jego najlepsza rola), jednak warto siê pomêczyæ, bo film jest wybitny. No ale rozumiem awersja do d¿ungli ;)

A z innej beczki - wczoraj ogl±da³am Piknik pod Wisz±c± Ska³± (proszê siê ze mnie nie ¶miaæ - pierwszy raz w ¿yciu) i w nocy mnie taki strach jaki¶ dopad³. Creepy... :panika:

Piknik pod Wisz±c± Ska³± te¿ w sumie nie dawno ogl±da³em i zrobi³ na mnie ogromne wra¿enie.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1121 on: 2010-03-18, 20:04:59 »
Wiem, ¿e wymiata, ale nie potrafiê. Gorszy od Fizcarralda jest ju¿ chyba tylko Aguirre, gniew bo¿y (nie da³am rady, mo¿e w ramach jakiej¶ kary kiedy¶ skoñczê). A naj³atwiej wchodzi NosferatuGrizzly Man.

Aguirre to siê akurat nie dziwiê, ¿e nie wchodzi, szczególnie druga po³owa filmu jest strasznie ciê¿ka, kiedy Kinski gra jak opêtany (to jest chyba w ogóle jego najlepsza rola), jednak warto siê pomêczyæ, bo film jest wybitny. No ale rozumiem awersja do d¿ungli ;)

Film legenda. Je¶li znajdê siê w wystarczaj±co mêczeñskim nastroju, mo¿e nawet d¿ungla mnie nie powstrzyma. Kiedy¶ chcia³am zrobiæ sobie maraton tematyczny z Kinskim, a bez Aguirre czego¶ by brakowa³o. Do Fizcarralda zrobiê kolejne podej¶cie w sobotê. Mo¿e siê uda :)
ze mn± nie ma ¿artów

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1122 on: 2010-03-19, 20:00:06 »
Kiedy¶ chcia³am zrobiæ sobie maraton tematyczny z Kinskim

Kinski Kinskim, ale nie mo¿na zapomnieæ o niezwyk³ej postaci jak± jest Bruno S. (który co prawda wyst±pi³ tylko w dwóch filmach Herzoga w Stroszku i Zagadce Kaspara Hausera), bity w dzieciñstwie przez ojca do tego stopnia, ¿e prawie straci³ s³uch, paradoksalnie Herzog odnalaz³ go po przez dokument o ulicznych muzykantach. Podobno Bruno potrafi³ krzyczeæ godzinê przed nagraniem konkretnej sceny, a filmowcy cierpliwie czekali. Wielu krytyków twierdzi, ¿e oba filmy powsta³y jakby specjalnie dla Bruno, obrazy o indywidualistach nie pasuj±cych do spo³eczeñstwa. Zreszt± Herzog lubujê siê w przestawaniu, ro¿nych dziwaków i ekscentryków. W ogóle czekam na jego nowy film My Son, My Son, What Have Ye Done (którego producentem jest David Lynch), mam nadzieje, ¿e bêdzie wy¶wietlany w Polsce, poza tym ostatnio Werner nakrêci³ te¿ remake Z³ego porucznika z 1992 roku.

Dzi¶ jako, ¿e zosta³em uziemiony z powodu choroby w³±czy³em sobie mojego mistrza, czyli Johna Cassavetes'a, a konkretnie Zabójstwo chiñskiego maklera i chyba wiêcej nie muszê dodawaæ, wybitne kino, w genialnej formie, du¿o nietypowych ujêæ, ¶wietne aktorstwo i niechlujne dialogi (a zarazem bardzo przemy¶lane ;) ), nadaj±ce fabule ogromnego realizmu i wydawa³oby siê prosta gangsterska historia z której Cassavetes zrobi³ wielk± sztukê. Polecam.

« Last Edit: 2010-03-19, 20:01:40 by Whodo »

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1123 on: 2010-03-19, 21:48:33 »
Dobrze czasem pochorowaæ ;)

Ja jestem teraz na tropie Joan Crawford, a dok³adniej Co siê zdarzy³o Baby Jane?; zostawiam d¿unglê gdzie¶ w oddali, by wróciæ do niej innym razem...
ze mn± nie ma ¿artów

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1124 on: 2010-03-19, 21:58:05 »
A ja obejrzalem [rec2] i wbrew temu co slyszalem, wcale taki zly nie jest. Na poziomie jedynki - zaden hit, ale obejrzec uwazam ze warto.

 

lofty-success