Author Topic: Polecane filmy  (Read 222219 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #1140 on: 2010-04-05, 00:53:53 »
Obejrza³am "Motyla i skafandra", nie by³ z³y, skoro da³am radê do koñca. Choæ fakt faktem, ¿e jako¶ wybitnie mnie nie poruszy³, to jednak jak by nie by³o warty obejrzenia film. Mo¿e mnie tylko kto¶ o¶wieciæ - bo nurtowa³o mnie to przez ca³y czas - czemu on nie móg³ po prostu alfabetem Morse'a tego dyktowaæ? Przecie¿ nawet szybciej by siê nauczy³ je¶li nie umia³, ni¿ to ca³e czytanie alfabetu...
wszystko, co sko¶ne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1141 on: 2010-04-05, 18:04:43 »
Ogl±dam sobie "Spotkanie w Palermo".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1142 on: 2010-04-05, 19:05:56 »
Obejrza³am "Motyla i skafandra", nie by³ z³y, skoro da³am radê do koñca. Choæ fakt faktem, ¿e jako¶ wybitnie mnie nie poruszy³, to jednak jak by nie by³o warty obejrzenia film. Mo¿e mnie tylko kto¶ o¶wieciæ - bo nurtowa³o mnie to przez ca³y czas - czemu on nie móg³ po prostu alfabetem Morse'a tego dyktowaæ? Przecie¿ nawet szybciej by siê nauczy³ je¶li nie umia³, ni¿ to ca³e czytanie alfabetu...
Dosta³by oczopl±su od Morse'a. Mruga³by jak szalony, to by go zmêczy³o i nie dyktowa³by takich kawa³ów d³ugich, tylko zdanie dziennie, bo nie mia³by si³y na wiêcej. Tak mi siê wydaje. Kto czyta³ Hrabiego Monte Christo, ten zrozumie ;) Poza tym mnie film poruszy³, a ju¿ szczególnie piêkne zdjêcia. Chocia¿ przyznajê, ¿e ksi±¿ka porusza bardziej. Walczy³y te¿ ze mn± sprzeczno¶ci straszne, bo z jednej strony wspania³y Max von Sydow, a z drugiej paskudna Emmanuelle Seigner.
ze mn± nie ma ¿artów

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #1143 on: 2010-04-06, 22:03:46 »
Obejrza³am "Motyla i skafandra", nie by³ z³y, skoro da³am radê do koñca. Choæ fakt faktem, ¿e jako¶ wybitnie mnie nie poruszy³, to jednak jak by nie by³o warty obejrzenia film. Mo¿e mnie tylko kto¶ o¶wieciæ - bo nurtowa³o mnie to przez ca³y czas - czemu on nie móg³ po prostu alfabetem Morse'a tego dyktowaæ? Przecie¿ nawet szybciej by siê nauczy³ je¶li nie umia³, ni¿ to ca³e czytanie alfabetu...
Dosta³by oczopl±su od Morse'a.
Te¿ prawda - ale pomy¶la³am, ¿e jak by niby to dyktowa³? Kropka, kreska, przerwa - ró¿n± d³ugo¶ci± mrugniêæ? :P
...If I call will you come and will you save me?

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #1144 on: 2010-04-07, 10:48:09 »
Te¿ prawda - ale pomy¶la³am, ¿e jak by niby to dyktowa³? Kropka, kreska, przerwa - ró¿n± d³ugo¶ci± mrugniêæ? :P

No? A nie tak siê robi jak siê ¶wiat³em podaje Morse'a? W sumie by szybciej podyktowa³ t± sam± ilo¶æ tekstu i móg³ odpoczywaæ. Poza tym nie musia³by byæ zale¿ny od tego jak kto¶ mu zacznie mówiæ literki, tylko sam z siebie mrugaæ. Dla mnie to by³o tak naturalne rozwi±zanie... Poza tym tam ¶rednio wychodzi mniej ni¿ 2,5 mrugniêcia na literê, wiêc nie a¿ tak wiele.
wszystko, co sko¶ne.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1145 on: 2010-04-07, 16:11:16 »
Ale te¿ jak siê ma tylko jedno oko, to trzeba je traktowaæ jak zgni³e jajo i dmuchaæ na zimne. Jakby "przemruga³", to ca³a komunikacja by pad³a. A tak na jedn± literkê - jedno mrugniêcie.  Poza tym to by³y lata dziewiêædziesi±te we Francji, mo¿e jeszcze nie znali Morse'a? No i nie literowa³ ca³ych wyrazów, bo mia³ rozwiniêt± sekretarkê, która siê domy¶la³a reszty. A tak powa¿nie, czyta³am gdzie¶, ¿e nie wszyscy ludzie, którzy go odwiedzali znali Morse'a, a wbrew pozorom system "literkowo-mrugany" by³ te¿ szybszym sposobem komunikacji (kto¶ to podobno sprawdzi³).

Z mojej strony polecam film Ka¿demu wolno kochaæ. Adolf Dymsza i Mira Zimiñska rz±dz±  =D
ze mn± nie ma ¿artów

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1146 on: 2010-04-15, 23:23:50 »
Nie wiem, jakie zaæmienie umys³u mn± pokierowa³o, ale obejrza³am Córkê botanika. Nie rozumiem zachwytów mojej znajomej, która mi ten film poleci³a. Nuda i nijako¶æ. Sytuacjê ratuj± jedynie krajobrazy i muzyka.
ze mn± nie ma ¿artów

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1147 on: 2010-04-16, 16:06:08 »

Gdzie mieszkaj± dzikie stwory -> przed ogl±dniêciem filmu, krz±ta³y mi siê po g³owie pewne my¶li, a ¿e bêdzie to klasyczny film familijny, o dziecku, które ucieka w krainê fantazji i szczê¶cia, przed brzydkim ¶wiatem i nie rozumiej±c± go rodzin±, na to wskazuje zreszt± pocz±tek filmu. Matka zajêta poszukiwaniem nowego mê¿czyzny, dorastaj±ca siostra skoncentrowana na przyja¼ni z rówie¶nikami, g³ówny bohater ch³opiec o imieniu Max, przyt³oczony samotno¶ci± i brakiem mi³o¶ci rodzinny ucieka z domu. W tym momencie w fabu³ê wkracza ¶wiat fantastyki, Max dop³ywa ³ódk± do wyspy na której mieszkaj± tytu³owe dzikie stwory, na pierwszy rzut oka to sympatyczne zwierzaki, o zabawnym bajkowym wygl±dzie. Jednak okazuj± siê byæ tak samo bezbronne jak nasz bohater. Same potrzebuj± pomocy, snuj± siê depresyjnie po jesiennym lesie, a¿ w koñcu wychodzi z nich gniew samotno¶ci, bezsilno¶ci i smutku. Film niekonwencjonalny, z lekko mrocznym klimatem, przepiêkn± kolorystyk± i wspania³± stron± estetyczn± (pod wzglêdem formy, to chyba najlepszy film Spike'a Jonze'a). A przy okazji to wzruszaj±ca bajka dla ka¿dego, bez wzglêdu na wiek :)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1148 on: 2010-04-19, 21:37:13 »
Jakby kto¶ by³ zainteresowany, to informuje, ¿e dzi¶ rozpocz±³ siê w Krakowie festiwal kina niezale¿nego Off Plus Camera. Jak fundusze mi dopisz± to siê pewnie na jaki¶ filmach siê zjawiê, a jest co ogl±daæ, bo poza utalentowanymi debiutantami, mo¿na zobaczyæ nowe filmy tak cenionych re¿yserów jak Werner Herzog (Z³y porucznik), Thomas Vinterberg (Submarino) i Todd Solondz (Life During Wartime). Poza tym w jury zasi±dzie m.in. Lili Taylor kultowa amerykañska aktorka znana miêdzy innymi z ról w Arizona Dream Emira Kusturicy czy serialu Six Feet Under.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #1149 on: 2010-04-19, 22:16:34 »
Dziêki, Whodo, za info o Gdzie mieszkaj± dzikie stwory. :D Obejrza³em w sobotê i absolutnie nie ¿a³ujê, bardzo mi siê podoba³o. W zasadzie to co najwa¿niejsze zosta³o ju¿ napisane, od siebie dodam tylko, ¿e muzyka mi siê bardzo podoba³a, z jednej strony by³o w co siê ws³uchiwaæ, a z drugiej ¶wietnie pasowa³a do lekkiej dziwaczno¶ci filmu :D
A swoj± drog± - g³ówny bohater jako¶ nie wzbudzi³ mojej sympatii, w przeciwieñstwie do dzikich stworów. I mam wra¿enie, ¿e chyba tak mia³o byæ :-k

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1150 on: 2010-04-20, 20:33:49 »
Wczoraj przegapi³em i przespa³em, ale dzi¶ obejrza³em "Apocalypto".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #1151 on: 2010-04-21, 11:58:20 »
Dziêki, Whodo, za info o Gdzie mieszkaj± dzikie stwory. :D Obejrza³em w sobotê i absolutnie nie ¿a³ujê, bardzo mi siê podoba³o. W zasadzie to co najwa¿niejsze zosta³o ju¿ napisane, od siebie dodam tylko, ¿e muzyka mi siê bardzo podoba³a, z jednej strony by³o w co siê ws³uchiwaæ, a z drugiej ¶wietnie pasowa³a do lekkiej dziwaczno¶ci filmu :D
A swoj± drog± - g³ówny bohater jako¶ nie wzbudzi³ mojej sympatii, w przeciwieñstwie do dzikich stworów. I mam wra¿enie, ¿e chyba tak mia³o byæ :-k

a mi z kolei ten film siê nie spodoba³: zbyt naiwne ¿eby to potraktowaæ powa¿nie, zbyt mroczne ¿eby to traktowaæ jak bajkê (swojemu dziecku bym tego jednak nie pokaza³) i wychodzi takie 'niewiadomoco'.. Ale muzyka owszem, fajna.. no i forteca mi siê podoba³a :)

a jak kto¶ chce siê porz±dnie rozerwaæ przy bajkowej atmosferze bez zbêdnego mêczenia szarych komórek, polecam Jak wytresowaæ smoka  :mrgreen: (swoj± drog±, ten tytu³ jako¶ podejrzanie brzmi dla mnie jak eufemizm :P )

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #1152 on: 2010-04-21, 14:46:01 »
a jak kto¶ chce siê porz±dnie rozerwaæ przy bajkowej atmosferze bez zbêdnego mêczenia szarych komórek, polecam Jak wytresowaæ smoka  :mrgreen: (swoj± drog±, ten tytu³ jako¶ podejrzanie brzmi dla mnie jak eufemizm :P )

Ja chcê na to i¶æ! XD Ale nie mam z kim a samej gupio.
wszystko, co sko¶ne.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1153 on: 2010-04-21, 15:19:42 »
a jak kto¶ chce siê porz±dnie rozerwaæ przy bajkowej atmosferze bez zbêdnego mêczenia szarych komórek, polecam Jak wytresowaæ smoka  :mrgreen: (swoj± drog±, ten tytu³ jako¶ podejrzanie brzmi dla mnie jak eufemizm :P )

Ja chcê na to i¶æ! XD Ale nie mam z kim a samej gupio.

Te¿ chcê na to i¶æ, te¿ nie mam z kim.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #1154 on: 2010-04-21, 16:15:09 »
to idzcie razem - albo skorzystajcie ze zdobyczy XXI wieku i oberzyjcie w domu :P