Author Topic: Polecane filmy  (Read 222199 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #1155 on: 2010-04-21, 19:17:17 »
to idzcie razem - albo skorzystajcie ze zdobyczy XXI wieku i oberzyjcie w domu :P

heh, za 14 godzin to ja zd±¿ê 7 innych filmów obejrzeæ ;p
wszystko, co sko¶ne.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #1156 on: 2010-04-22, 10:55:23 »
to idzcie razem - albo skorzystajcie ze zdobyczy XXI wieku i oberzyjcie w domu :P

heh, za 14 godzin to ja zd±¿ê 7 innych filmów obejrzeæ ;p


lol wut

w ka¿dym b±d¼ razie gor±co NIE-polecam filmu Kick-Ass. A mog³o byæ ¶miesznie.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1157 on: 2010-04-23, 23:33:33 »
W³a¶nie obejrza³am Grobowiec ¶wietlików (火垂るの墓). Opis sobie mo¿na przeczytaæ na podlinkowanej stronie. Od siebie mogê powiedzieæ, ¿e animacja ¶wietna - ale w koñcu to Ghibli.
Straszny i potwornie smutny. Niemal ca³y film przesiedzia³am smarkaj±c i pochlipuj±c w chusteczki, a¿ ich zabrak³o, a na koniec zwyczajnie siê porycza³am. Generalnie od paru lat p³aczê niemal wy³±cznie na filmach, ale a¿ tak to mi siê dawno zdarzy³o.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #1158 on: 2010-04-24, 09:52:32 »
Jej, dziêki, ¿e mi przypomnia³a¶. ¦wietny film, ale zapomnia³em jak siê nazywa³, dawno go nie ogl±da³em.
No way in from the outside, no way out from within.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1159 on: 2010-04-24, 22:37:56 »
Lekki, zabawny film i Mieczys³awa Æwikliñska - Doro¿karz nr 13.
ze mn± nie ma ¿artów

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1160 on: 2010-04-25, 12:06:22 »
Fantastyczny pan lis jest po prostu... fantastyczny! Kapitalna animacja, obejrzyjcie koniecznie!

To zastanawiaj±ce, ¿e ostatnio to animacje s± m±dre, a nie filmy z ¿ywymi aktorami...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1161 on: 2010-04-25, 13:40:15 »
Fantastyczny pan lis jest po prostu... fantastyczny! Kapitalna animacja, obejrzyjcie koniecznie!

W³a¶nie muszê obczaiæ t± animacjê. Wesa Andersona widzia³em co prawda tylko krótkometra¿owy Hotel Chavalier, ale za to jaki piêkny, w ¿ó³tych barwach, z ¶wietnymi rolami Jasona Schwartzmana i Natalie Portman, a aktualnie mam w planach jego Poci±g do Darjeeling.

A u mnie zakoñczy³ siê filmowy tydzieñ: by³ m.in. pora¿aj±cy, nihilistyczny debiut Asiel'a Norton'a Redland, oprawiony w eksperymentaln± formê, czerwone, prze¶wietlone kadry po³±czone z ciemnymi zdjêciami lasu, by³ kolorowy, bajkowy Harishchandrachi Factory autorstwa Paresh Mokashi, o ojcu indyjskiego kina, wreszcie nadarzy³a siê okazja zobaczyæ s³ynny festiwal obrzydliwo¶ci krytykuj±cy konsumpcjonizm, czyli legendarne Wielkie ¯arcie Marco Ferreriego, z plejad± gwiazd europejskiego kina lat 70tych, ob¿eraj±cych siê do nieprzytomno¶ci w akompaniamencie bezw³adnego seksu i defekacji. Widzia³em te¿ dokument Scott Walker: 30 Century Man  Stephena Kijaka, wiadomo o kim  :> no i na koniec kultowe Moje w³asne Idaho Gusa van Santa.

« Last Edit: 2010-04-25, 13:43:23 by Whodo »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecane filmy
« Reply #1162 on: 2010-04-26, 00:03:40 »
Odswiezam sobie ostatnio 'Batmany': "I" i "II" ("Powrot...") chyba jednak najbardziej klasyczne, o "III" ("... Forever") i "IV" ("... i Robin") az zal sie wypowiadac... Natomiast ostatnie dwa ("...: Poczatek" i "Mroczny rycerz") niezmiennie pozostawiaja moja szczeke w charakterystycznym opadzie i chyba jednak przebijaja caloksztaltem burtonowskich pionierow...

Ku mojej uciesze Mr.Nolan pracuje juz nad kolejna czescia przygod Nietoperza. Can't wait...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1163 on: 2010-04-26, 19:19:59 »
Ogl±da³em w koñcu Jak wytresowaæ smoka (na komputerze, wiêc elementów wizualnych nie oceniam)

Fajna animacja, do¶æ nietypowe zakoñczenie (w³a¶ciwie mo¿e nie "nietypowe", ale nie wiem, jak je opisaæ, ¿eby nie zaspojlerowaæ), a ca³o¶æ raczej standardowa (mo¿na by powiedzieæ, ¿e typowe animowane kino familijne), s± problemy, jest ich przezwyciê¿anie, jest mora³. W kinie w 3D na pewno fajnie siê ogl±da te wszystkie woja¿e na smoku, wybuchy, chmury ognia, którymi ziej± smoki. Warto obejrzeæ.

A z trochê podobnych klimatów (znaczy, te¿ smoki i te¿ animacja) mo¿na te¿ obejrzeæ francuski film £owcy smoków, o którym kiedy¶ ju¿ pisa³em. Te¿ ca³kiem fajne, a wykonanie niektórych fragmentów wrêcz powala swoj± dok³adno¶ci± i... magi±.

Je¶li mia³bym porównaæ Jak wytresowaæ smoka z ostatnio ogl±danym Fantastycznym panem lisem, to jednak Lis bardziej mi siê podoba³. (i sposób animacji - poklatkowa animacja to jest to! i sam film, fabu³a, realizacja)

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #1164 on: 2010-05-05, 00:28:46 »
Kto nie widzia³ Yellow Submarine - radzê nadrobiæ zaleg³o¶æ. Genialny jest ten film. Poor Ringo!
wszystko, co sko¶ne.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1165 on: 2010-05-06, 21:41:22 »
Nie potrafiê ogl±daæ Fitzcarralda :<

Uda³o siê!  :mrgreen:
Jestem pod wra¿eniem filmu i mojego wyczynu.
ze mn± nie ma ¿artów

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1166 on: 2010-05-08, 17:21:59 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1167 on: 2010-05-09, 00:17:32 »
Uda³o siê!  :mrgreen:
Jestem pod wra¿eniem filmu i mojego wyczynu.

No i oby do przodu :P

"Ostatnie kuszenie Chrystusa"

Przymierzam siê do Ostatniego kuszenia i zawsze co¶ innego znajdê np.: ostatnio Oczy szeroko zamkniête Kubricka. Od pierwszych minut mo¿na by³o poczuæ t± swoist± kubrikowo¶æ, d³ugie hipnotyczne ujêcia, genialna praca kamery, wszechobecne napiêcie i tajemnicê (w pewnym sensie wydaje mi siê, ¿e Lynch jest spadkobierc± Stanleya oczywi¶cie na swój oryginalny sposób). Wielopoziomowo¶æ dzie³a Kubricka jest pora¿aj±ca, a obecno¶æ Hollywoodzkich gwiazd Toma Cruise'a i Nicole Kidman nadaje obrazowi jeszcze wiêkszej dziwno¶ci (PS: ¶rodkowa czê¶æ filmu wygl±da jak z koncertu Sunn O))) (oczywi¶cie tu trochê wyolbrzymiam, ale nie da siê ukryæ, ¿e co¶ w tych porównaniach jest szczególnie przez ¶piew pojawiaj±cy siê w tych fragmentach
przywo³uj±cy na my¶l g³os Attili).

Wyslano: 2010-05-08, 17:50:15
Powstanie biograficzny film o Vargu Vikernesie?

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1168 on: 2010-05-13, 11:55:53 »
Jutro na TVP Kultura o 19.30 Zwierciad³o Andrieja Tarkowskiego. Ogl±daæ! :D

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1169 on: 2010-05-16, 14:55:59 »
One, two – Freddy’s coming for you
Three, four – better lock your door
Five, six – grab your crucifix
Seven, eight – gonna stay up late
Nine, ten – Never sleep again


...po kilkunastu latach postanowi³am wróciæ do filmów z dzieciñstwa...no i obejrza³am ca³± seriê filmów z Freddym Kruegerem...stare, ale jare :twisted: Koszmar z Ulicy Wi±zów rz±dzi :mrgreen:
muszê jeszcze zobaczyæ now± wersjê z 2010 roku...zobaczymy czy daje radê ;) (podobno tak)
« Last Edit: 2010-05-16, 15:03:33 by nevaeh »
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

 

lofty-success