Author Topic: Polecane filmy  (Read 222201 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #1215 on: 2010-09-05, 10:52:17 »
Niedawno obejrza³am The Fall (po polsku wdziêcznie zwie siê Magia uczuæ) - wizualnie ca³kiem, ca³kiem. Lubiê takie kolorowe ba¶nie i zaskakuj±ce zakoñczenia (chocia¿ w³a¶ciwie zale¿y, które zakoñczenie w tym przypadku ;)), akcja w sumie te¿ z czasem coraz bardziej mrocznia³a.
Generalnie jest sza³. (Jak ju¿ mówi³am, lubiê kolory ;P)

rzeczywi¶cie to by³ bardzo udany film.. ¶wietny pomys³ i równie dobra realizacja. bardzo podoba³y mi siê te¿ smaczki w stylu bariery jêzykowej pomiêdzy dziewczynk± a panem opowiadaj±cym, która sprawia³a, ¿e jej wyobra¼nia budowa³a nieco inne obrazy ni¿ to co pan mówi³, w stylu: pan mówi, ¿e pojawia siê Indianin a dziewczynka widzi Hindusa.. bardzo dziwi mnie, ¿e ten film przeszed³ w sumie bez echa


(...) Z regu³y filmy, nazwijmy historyczne, s± drêtwe (...)

to jest oddzielna kategoria zwana filmami kostiumowymi - i rzeczywi¶cie w 9 na 10 przypadkach wieje w nich nud± :]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1216 on: 2010-09-05, 14:36:30 »
The Fall bardzo ³adny film, zreszt± kiedy¶ o nim pisa³em tutaj.

Wczoraj obejrza³em A Serious Man i có¿ mogê powiedzieæ Coenowie nagrali kolejny ¶wietny, wieloznaczny film :D

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1217 on: 2010-09-07, 00:14:07 »
Zrobi³em to, co planowa³em od kilku miesiêcy - mianowicie nadrobi³em zaleg³o¶ci w filmach Jean-Pierre Jeuneta. Obejrza³em dzi¶ Delicatessen i Miasto zaginionych dzieci.

Delicatessen... nie wiem, mo¿e nie zrozumia³em. Nie porwa³ mnie ten film. Oczywi¶cie pomys³, niektóre sceny naprawdê fantastyczne, ale film jako ca³o¶æ dla mnie ¶redni. Mo¿e nieuwa¿nie ogl±da³em? Nie wiem.

Miasto zaginionych dzieci podoba³o mi siê bardziej, chocia¿ te¿ nie³atwo by³o ten film zrozumieæ (a mo¿e po prostu mia³em z³y dzieñ do kojarzenia faktów?). Fabu³a ¶wietna, nastrój przygnêbiaj±cy, film smutny, przygniataj±cy swoim ciê¿arem. ¦wietna rola m³odej Judith Vittet (a¿ dziwne, ¿e nie widzê na filmwebie, ¿eby kontynuowa³a karierê aktorsk±), Ron Perlman równie¿ bardzo mi siê podoba³ (w sensie gry aktorskiej oczywi¶cie ;) ). Jak mówi³em - film przygniataj±cy ilo¶ci± smutku, ale za to ile ciep³a wnosi do tego filmu wiê¼, która zawi±zuje siê pomiêdzy One i Miette...

To, co generalnie widzê u Jeuneta to surrealizm, czarny humor, ¶wietne zdjêcia, nasycenie barwami obrazu i kapitalna muzyka.
« Last Edit: 2010-09-07, 00:16:52 by Blek »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1218 on: 2010-09-09, 16:29:32 »
Tu siê dwie osoby zachwyca³y niedawno Samotnym mê¿czyzn±. Obejrza³am wczoraj i moje serce zosta³o z³amane w milionie miejsc - Colin Firth (:serducho:) zagra³ peda³a (;(). Chocia¿ muszê powiedzieæ, ¿e wizualnie ca³kiem nie¼le, zw³aszcza ten motyw z nabieraniem i traceniem kolorów ³adny. I zakoñczenie dobre. Ale ¿e Colin Firth... moje serce krwawi :<

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1219 on: 2010-09-09, 16:36:41 »
...Colin Firth (:serducho:) zagra³ peda³a (;()...
Ju¿ w "Mamma Mia!" jak mi siê wydaje jego rola roztacza³a tak± homoseksualn± aurê... A mo¿e on jest gejem?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecane filmy
« Reply #1220 on: 2010-09-09, 16:38:05 »
Biorac pod uwage, ze ma zone i 2 dzieci to raczej odpada :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1221 on: 2010-09-09, 16:40:07 »
Biorac pod uwage, ze ma zone i 2 dzieci to raczej odpada :D
To o niczym nie przes±dza. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1222 on: 2010-09-09, 21:05:56 »
Biorac pod uwage, ze ma zone i 2 dzieci to raczej odpada :D
To o niczym nie przes±dza. :wink:
Wiesz to z autopsji? :P (z cyklu sorry chamskie)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1223 on: 2010-09-09, 21:21:27 »
Biorac pod uwage, ze ma zone i 2 dzieci to raczej odpada :D
To o niczym nie przes±dza. :wink:
Wiesz to z autopsji? :P (z cyklu sorry chamskie)
Nie, nie jestem gejem, wiêc o autopsji nie ma mowy - jestem klasycznym heteroseksualnym facetem i jak ka¿dy facet tej orientacji, uwielbiam kobiety. :P A w temacie, przecie¿ wiele w dzisiejszych mediach o ludziach, którzy prowadz± podwójne ¿ycie. Ma³o to ¿onatych mê¿czyzn ma kochanki? A przecie¿ mo¿na byæ biseksem, nieprawda¿? :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1224 on: 2010-09-09, 21:37:54 »
 Ale¿, z tez± w ogóle nie polemizujê, a i w Twoj± orientacjê nie w±tpiê :D

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1225 on: 2010-09-10, 09:31:51 »
Te¿ obejrza³em w koñcu Samotnego mê¿czyznê, ¿eby zobaczyæ, nad czym to siê ludzie tak zachwycaj± ;) Rzeczywi¶cie - pod wzglêdem technicznym film jest doskona³y, a sama historia... ciekawa, ale nie jako¶ strasznie porywaj±ca. Muzyka przecudowna, scenografia doskona³a, to "nasycanie" barwami obrazu w niektórych miejscach by³o po prostu kapitalnym zabiegiem.

Obejrza³em te¿ W¶ciek³ego byka wczoraj. Aktorsko rewelacja (De Niro, ale i Pesci!), ale sama historia te¿ mnie jako¶ nie porwa³a. Wiem, ¿e wszyscy wo³aj±, ¿e film doskona³y, bo Scorsese, bo to, bo tamto. Ciekawie pokazany upadek cz³owieka ze szczytu, patologia, ale nie ma co siê zachwycaæ tym filmem tylko dlatego, ¿e by³ nakrêcony 30 lat temu przez Martina Scorsese i ¿e gra w nim Robert De Niro, nie? :)
« Last Edit: 2010-09-10, 11:43:11 by Blek »

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1226 on: 2010-09-10, 10:07:42 »
Po¿egnania. Zaczyna siê ¶wietnie. Zakoñczenie du¿o gorsze. Nie wiem, czy to wp³yw cenzury, czy obciêli po³owê, ale tak wygl±da.
ze mn± nie ma ¿artów

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1227 on: 2010-09-10, 19:33:07 »
Dwa filmy romantyczne:
- "Con amore"
- "Po sezonie"
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #1228 on: 2010-09-10, 22:18:51 »
Obejrza³am "Big Bang Love: Juvenile A" (czy jak kto woli "46-okunen no koi", re¿yseria Takashi Miike) i ojej, ale mi siê podoba³o. Sama siê nie wyprodukujê, ale jak kto¶ jest zainteresowany to sensowna recenzja tutaj, bo opis na filmwebie ssie.
wszystko, co sko¶ne.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1229 on: 2010-09-11, 20:00:24 »
a sama historia... ciekawa, ale nie jako¶ strasznie porywaj±ca.

No dla mnie mocno porywaj±ca i emocjonalna, ale powiedzmy, ¿e to rzecz gustu ;)

Jerzy Skolimowski nagrodzony w Wenecji! Dodatkowo Vincent Gallo graj±cy w Essential killing dosta³ nagrodê dla najlepszego aktora :D Poza tym warto spojrzeæ na filmy jakie dosta³y siê do g³ównego konkursu festiwalu, bo s± tam m.in. tak dobrze zapowiadaj±ce siê obrazu jak Black Swan Aronofsky'ego, Somewhere Sofii Coppoli czy nowy film wspominanego tu powy¿ej przez veilê Takashi Miike, ju¿ te cztery nazwiska robi± ogromne wra¿enie i bij± na g³owê sk³ad np tegorocznego Cannes.

 

lofty-success