Author Topic: Polecane filmy  (Read 222201 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Polecane filmy
« Reply #1230 on: 2010-09-12, 23:07:49 »
Moon, który niedawno wszed³ do polskich kin. Film fenomenalny! Kameralne science-fiction pokazuj±ce, jak powinien wygl±daæ dobry film z tematyki sf, który nie stawia tylko i wy³±cznie na efekty specjalne. (w Moon jest ich bardzo ma³o) Jest to w³a¶ciwie teatr jednego aktora (Sam Rockwell), który ma bardzo ciekawego i sympatycznego kompana w bazie na ksiê¿ycu. Historia mo¿e i nie jest super oryginalna, ale genialnie opowiedziana, film wci±ga od pierwszej minuty, fantastyczne zdjêcia powierzchni ksiê¿yca, do tego niesamowita ¶cie¿ka d¼wiêkowa samego Clinta Mansella! Jak na razie to chyba dla mnie najlepszy film w tym roku.

Nie spodziewa³em siê, ¿e patrzenie bite pó³torej godziny na Sama Rockwella mo¿e byæ tak przyjemne!

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1231 on: 2010-09-12, 23:15:27 »
Na Moon poluje ju¿ od dawien dawna i zawsze mi jaki¶ inny obraz wepchnie siê w kolejkê ;) Przy okazji warto dodaæ, ¿e twórca filmu jest synem nie kogo innego, a samego Davida Bowie'go :)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #1232 on: 2010-09-13, 00:07:03 »
Wybieram siê na ten film w tym tygodniu! Skrobnij jak±¶ recenzjê ma³± je¶li ju¿ go zobaczysz :)
No way in from the outside, no way out from within.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1233 on: 2010-09-15, 23:37:13 »
Wybieram siê na ten film w tym tygodniu! Skrobnij jak±¶ recenzjê ma³± je¶li ju¿ go zobaczysz :)

Napisze, ale raczej nie prêdko bo na razie to mam niez³y zapiernicz i ani chwilki na ogl±dnie filmów :/ ale my¶lê, ¿e na Moon mo¿esz i¶æ w ciemno, bo s³ysza³em o nim same dobre recenzje no chocia¿by ta Blek'a :)

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1234 on: 2010-10-07, 11:38:40 »
Blask têczy - silnie wzruszaj±cy (od po³owy a¿ do koñca p³aka³am jak bóbr), piêkne zdjêcia, genialne kolory. Mo¿e nie jest specjalnie zaskakuj±cy, ale bardzo... ³adny.
ze mn± nie ma ¿artów

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1235 on: 2010-10-16, 13:12:50 »
Filmowo: The Totally Bonkers Polish Poster Quiz. Dobry sprawdzian. Ja jeszcze 2 nie mogê rozszyfrowaæ.
ze mn± nie ma ¿artów

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Polecane filmy
« Reply #1236 on: 2010-10-18, 18:22:49 »
Filmowo: The Totally Bonkers Polish Poster Quiz. Dobry sprawdzian. Ja jeszcze 2 nie mogê rozszyfrowaæ.
Ja tylko tego cz³owieka w ¿elaznej masce nie mogê rozszyfrowaæ (lewy dolny róg), a tak wszystko mam. Jeszcze wieczorem jak wrócê do mieszkania to pomy¶lê ;)

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1237 on: 2010-10-18, 19:35:51 »
Filmowo: The Totally Bonkers Polish Poster Quiz. Dobry sprawdzian. Ja jeszcze 2 nie mogê rozszyfrowaæ.
Ja tylko tego cz³owieka w ¿elaznej masce nie mogê rozszyfrowaæ (lewy dolny róg), a tak wszystko mam. Jeszcze wieczorem jak wrócê do mieszkania to pomy¶lê ;)
A ja ju¿ zgad³am wszystkie!  :jupi:
Ten cz³owiek w ¿elaznej masce (nr 37) nie jest PRLowski, i to mo¿e byæ myl±ce. To ju¿ chyba 1999 rok by³. Tryler o m³odym ma³¿eñstwie. Ja mia³am problem z nr 32, bo wydawa³o mi siê, ¿e to zakonnica. Ale pó¼niej dosz³am do wniosku, ¿e przypomina pewn± aktorkê i okaza³o siê, ¿e to wniosek jak najbardziej s³uszny.
ze mn± nie ma ¿artów

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Polecane filmy
« Reply #1238 on: 2010-10-18, 21:19:48 »
Ja mia³am problem z nr 32, bo wydawa³o mi siê, ¿e to zakonnica. Ale pó¼niej dosz³am do wniosku, ¿e przypomina pewn± aktorkê i okaza³o siê, ¿e to wniosek jak najbardziej s³uszny.

a mi od razu skojarzyla siê z oryginalnym plakatem

swoj± drog± genialna galeria  :mrgreen:  zw³aszcza dos³owno¶æ plakatu do filmu 'Szczêki 2' mnie powali³a  :lol:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1239 on: 2010-10-20, 16:53:16 »

Imho dwa najlepsze filmy radzieckie: "Lec± ¿urawie" i "Ballada o ¿o³nierzu".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1240 on: 2010-10-24, 22:01:34 »
Po¿egnania. Film o pogrzebach, które zmieniaj± ¿ywych ludzi. Filmwebowy opis nie jest do koñca zgodny z faktycznym stanem. bo to raczej komedia nie jest (nawet jak na inne poczucie humoru Japoñczyków), mimo kilku zabawnych scen. Oczywi¶cie ogromnym plusem jest muzyka. Bo i Joe Hisaishi.
ze mn± nie ma ¿artów

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Polecane filmy
« Reply #1241 on: 2010-10-26, 00:22:23 »
Po¿egnania. Film o pogrzebach, które zmieniaj± ¿ywych ludzi. Filmwebowy opis nie jest do koñca zgodny z faktycznym stanem. bo to raczej komedia nie jest (nawet jak na inne poczucie humoru Japoñczyków), mimo kilku zabawnych scen. Oczywi¶cie ogromnym plusem jest muzyka. Bo i Joe Hisaishi.

Mo¿e spróbujê zobaczyæ, jak jako¶ zdobêdê. Zabawnym jest trochê, ¿e patrzê na obsadê i po³owê z nich ju¿ gdzie¶ widzia³am :> (szkoda, ¿e w raczej s³abych produkcjach ;p)
wszystko, co sko¶ne.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1242 on: 2010-10-26, 14:53:31 »
Zabawnym jest trochê, ¿e patrzê na obsadê i po³owê z nich ju¿ gdzie¶ widzia³am :> (szkoda, ¿e w raczej s³abych produkcjach ;p)
Ta jest do¶æ mocna. I aktorzy ca³kiem siê spisali ;)

Mam zamiar zobaczyæ dzisiaj Imiennika. D³uuugo ju¿ mam ten zamiar, wiêc pewnie film nie bêdzie mi siê podoba³.
ze mn± nie ma ¿artów

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Polecane filmy
« Reply #1243 on: 2010-11-05, 12:28:37 »

Ten niepozorny pan ze zdjêcia, nazywa siê Todd Solondz i lubi gwa³ciæ ludzkie umys³y, mówi±c prawdê o ich naturze, problem w tym, ¿e ta prawda przedstawiona jest w sposób tak przewrotny, ¿e ciarki przechodz± po plecach i zastanawiasz siê czy powiniene¶ byæ przera¿ony czy mo¿e trzeba siê ¶miaæ, bo nic  innego nie pozosta³o. Gdy ogl±damy (chyba) najwiêkszego filmowego (a przynajmniej najbardziej znanego), ¿yj±cego krytyka zachodniej cywilizacji, Michaela Haneke wiemy na co siê szykowaæ, bêdzie bezkompromisowo, powa¿nie i g³êboko psychologicznie, u Solondza jest ca³kowicie na odwrót przy scenie z pedofilem, mo¿e byæ beztrosko, szaleniec strzela do ludzi w parku przy radosnej muzyce z supermarketu, a wszystko po to by zachwiaæ naszym bezpieczeñstwem, po to by zapytaæ, czy wszystko z nami jest tak jak powinno? Najbardziej z jego twórczo¶ci polecam Happiness (w dalszej kolejno¶ci trochê s³absze Palindromy, teraz mam w planie zobaczyæ jego ostatni film, bêd±cy kontynuacj± Happiness -> Life During Wartime) , film znakomity, podany w altmanowskiej formie, ale ostrzegam, obraz jest tak przewrotny, ¿e moja znajoma potrafi³a siê na nim dobrze bawiæ, a ja by³em wrêcz przera¿ony.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1244 on: 2010-11-06, 18:50:11 »
Nigdy, nigdy, nigdy wiêcej!  Wiem, ¿e boli³udy z za³o¿enia s± g³upie, ale ten pobi³ wszystkie rekordy. Aktorów jakich¶ brzydkich wstawili, naci±gany mistycyzm + pan ¦liwa i jego baby (baba to w tym przypadku brodaty facet, którego widz± tylko natchnieni i dobrzy bohaterowie), laska udaj±ca, ¿e piêknie gra na fortepianie, niesamowite d³u¿yzny, ca³y czas kto¶ p³acze, akcja przewidywalna bardziej ni¿ w Modzie na sukces. Poza tym s³abo tañcz±.

Z filmów godnych polecenia - Anio³ przy moim stole. Bo Jane Campion to nie tylko Portret damy i Fortepian.

Mam zamiar zobaczyæ dzisiaj Imiennika. D³uuugo ju¿ mam ten zamiar, wiêc pewnie film nie bêdzie mi siê podoba³.
Podoba³ siê jednak.
ze mn± nie ma ¿artów