Author Topic: Polecane filmy  (Read 222206 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1305 on: 2011-12-24, 01:59:36 »



hobbit


Polecam z wyprzedzeniem, bo nie ma wiêkszego fana na tym ¶wiecie, a w ka¿dym razie jestem w czo³ówce.

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1306 on: 2011-12-25, 12:04:43 »
"Skóra,w której ¿yjê" Pedro Almodovara...najpierw przez pó³ filmu nie wiem o co chodzi,sk±d wziê³a siê ta kobieta za szyb±,nastêpnie retrospekcja pod koniec której wszystko siê wyja¶nia,tyle,¿e mnie zamurowa³o..nigdy nie wpad³abym,¿e to mo¿e chodziæ o co¶ takiego..Almodovar to mistrz!
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #1307 on: 2011-12-25, 14:49:12 »
W³a¶nie mi przypomnia³a¶, ¿e muszê obejrzeæ! ^

A ja niespodziewanie polecam film To tylko seks - niez³a lekka komedia "romantyczna" na wieczór z przyjació³kami... No i ten Justin  8)
...If I call will you come and will you save me?

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Polecane filmy
« Reply #1308 on: 2012-01-01, 23:22:52 »
Czekam na "Mirror Mirror". Na ¦nie¿kê z Kry¶k± Stewart nie mam jako¶ ochoty.
I siê nawet zastanawia³am przez chwilê, jaki by³ najlepszy film 2011, który jednak zobaczy³am w miarê w terminie. S³aby by³ rok, moim zdaniem. Albo nie zobaczy³am tego, co najlepsze.
ze mn± nie ma ¿artów

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1309 on: 2012-01-16, 10:23:37 »
Ja z serii "polecam nie ogl±daæ". By³am wczoraj na Sherlocku Holmesie: fabu³a nawet ok, ale gra aktorska (np. Downey udaj±cy Johnny'ego Deppa w Piratach...), poziom ¿artów i chwilowy brak logiki (fala uderzeniowa od bomby z³ych go¶ci przewraca tylko tych dobrych, a ¼li biegn± dalej) zupe³nie rozwali³y ten film. Poza tym, tak co do samego Sherlocka - jaki gentleman chodzi nieogolony?! Tak, wiem, amerykañski. Amerykañsko¶æ w tym filmie wyziera³a z ka¿dego k±ta. Chocia¿ scena po¶cigu by³a fajna, ale jedna taka scena na ca³y film? S³abiutko. Trzeba by³o jednak i¶æ na Kota w butach.
Ach, no i przebranie fotela na zakoñczenie. Takie to... dziwne by³o. Zrobili z Holmesa kapitana McGyvera Sparrowa.
« Last Edit: 2012-01-16, 10:26:11 by Kas »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1310 on: 2012-01-16, 12:03:22 »
No w³a¶nie wczoraj zacz±³em ogl±daæ wersjê z 2009 roku i wytrwa³em raptem 30 minut. Obraz i sceneria robi± wra¿enie, ale przez to nowe spojrzenie na postaæ g³ówn± (nazwa³em to sobie zmatrixowaniem Sherlocka Holmesa), zupe³nie ulecia³ gdzie¶ duch literackiego pierwowzoru, a wraz z nim pe³na tajemniczo¶ci aura epoki wiktoriañskiej. Nie wiem jak tam jest do koñca filmu, ale obawiam siê, ¿e podobnie jak przez pierwsze pó³godziny. Wolê jednak adaptacje zdecydowanie wierniejsze Conan Doyle’a, w³±cznie z radzieck± z lat 80-tych.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1311 on: 2012-01-16, 13:00:36 »
Z mojej strony polecam w takim razie serial "Sherlock", skoro film wam nie przypad³ do gustu. Jest to wspó³czesna interpretacja ksi±¿kowej wersji Holmesa, ogólnie robi wra¿enie, postaci s± bardzo interesuj±ce :D

Ostatnio ogl±da³am "Never let me go". Nie polecam, wynudzi³am siê strasznie na tym filmie... Koncepcja fajna, chocia¿ ju¿ widzia³am co¶ podobnego, ale bierno¶æ bohaterów mnie po prostu dobija³a...
Fata viam invenient

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #1312 on: 2012-01-16, 16:12:48 »
Ostatnio ogl±da³am "Never let me go". Nie polecam, wynudzi³am siê strasznie na tym filmie... Koncepcja fajna, chocia¿ ju¿ widzia³am co¶ podobnego, ale bierno¶æ bohaterów mnie po prostu dobija³a...
Ja obejrza³am po lekturze ksi±¿ki i równie¿ by³am zawiedziona... No ale wiadomo, ¿e filmy s± zawsze gorsze od ksi±¿ek... ;)
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1313 on: 2012-01-16, 20:28:22 »
Obejrza³em Holmesa do koñca. Nie¼le nawet zrobiony i w koñcu wci±ga, z jednym jednak zastrze¿eniem i za³o¿eniem - filmu nie nale¿y traktowaæ jako czego¶ o Sherlocku Holmesie. Mogli g³ównego bohatera nazwaæ jako¶ inaczej, np. Herlock Sholmes, Lockhol Shermes lub bardziej przemy¶lnie na wzór Umberto Eco, który g³ównego bohatera w "Imiê ró¿y" nazwa³ Wilhelm z Baskerville, ale Sherlock Holmes mia³ i pos³u¿y³ tu jako wytrych i wabik maszyny reklamowej.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Polecane filmy
« Reply #1314 on: 2012-01-16, 20:49:14 »
Obejrza³em Holmesa do koñca. Nie¼le nawet zrobiony i w koñcu wci±ga, z jednym jednak zastrze¿eniem i za³o¿eniem - filmu nie nale¿y traktowaæ jako czego¶ o Sherlocku Holmesie. Mogli g³ównego bohatera nazwaæ jako¶ inaczej, np. Herlock Sholmes, Lockhol Shermes lub bardziej przemy¶lnie na wzór Umberto Eco, który g³ównego bohatera w "Imiê ró¿y" nazwa³ Wilhelm z Baskerville, ale Sherlock Holmes mia³ i pos³u¿y³ tu jako wytrych i wabik maszyny reklamowej.

Podobne odczucia mia³em po obejrzeniu nowej Dru¿yny A. Fajny film sensacyjny, sporo humoru i fajna obsada, ale bardzo ¶rednia Dru¿yna A.
Serious Business...
www.nerdslife.pl

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecane filmy
« Reply #1315 on: 2012-01-16, 21:23:26 »
Ja z serii "polecam nie ogl±daæ". By³am wczoraj na Sherlocku Holmesie: fabu³a nawet ok, ale gra aktorska (np. Downey udaj±cy Johnny'ego Deppa w Piratach...), poziom ¿artów i chwilowy brak logiki (fala uderzeniowa od bomby z³ych go¶ci przewraca tylko tych dobrych, a ¼li biegn± dalej) zupe³nie rozwali³y ten film. Poza tym, tak co do samego Sherlocka - jaki gentleman chodzi nieogolony?! Tak, wiem, amerykañski. Amerykañsko¶æ w tym filmie wyziera³a z ka¿dego k±ta. Chocia¿ scena po¶cigu by³a fajna, ale jedna taka scena na ca³y film? S³abiutko. Trzeba by³o jednak i¶æ na Kota w butach.
Ach, no i przebranie fotela na zakoñczenie. Takie to... dziwne by³o. Zrobili z Holmesa kapitana McGyvera Sparrowa.

Eee, really? Ja poszedlem na oba nowe Sherlocki w celu otrzymania czystej, niczym nie zmaconej rozrywki i dostalem dokladnie to, o co mi chodzilo (w przeciwienstwie do takiego np. nowego Koterskiego) ;) IMHO pod tym wzgledem doskonale! Poza tym od poczatku widac, ze to Guy Ritchie, a to tez nie jest bez znaczenia dla mnie :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1316 on: 2012-01-16, 21:29:44 »
Ale ja jestem widz wymagaj±cy :P Rozrywki te¿ wymagam, ale nie na tak ur±gaj±cym poziomie ;)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Polecane filmy
« Reply #1317 on: 2012-01-17, 00:05:36 »
Guy Ritchie to by³ dobry jak zrobi³ "Przekrêt", a to jest tylko hollywoodzki blockbuster.
[under construction]

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Polecane filmy
« Reply #1318 on: 2012-01-19, 20:33:24 »


Gra aktorska na najwy¿szym poziomie, brak efektów specjalnych, kapitalny film, genialna Meryl Streep (moim subiektywnym zdaniem, najlepsza Jej kreacja) oi mo¿na by tak d³ugo wymieniaæ.. film wielop³aszczyznowy, ka¿dy przecie¿ mia³ chwilê zw±tpienia w... a no tak, mia³em koñczyæ ;) Polecam

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Polecane filmy
« Reply #1319 on: 2012-01-19, 20:42:28 »
Obejrza³am "Zamiana Cia³" zesz³oroczne. Film dla facetów. Bardzo... facecki. Chocia¿ i tak siê u¶mia³am na niektórych scenach, to przypomina³ mi czasem slapstickowy styl Borata.

 

lofty-success