Author Topic: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek  (Read 26635 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #30 on: 2009-11-16, 19:49:38 »
PoS Schodzi na psy, tego nie da sie ukryc.
O, widzisz, i da siê ³adniej :)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #31 on: 2009-11-16, 23:29:34 »
PoS Schodzi na psy, tego nie da sie ukryc.
O, widzisz, i da siê ³adniej :)
I a¿ chce siê rzygaæ!  :twisted:
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #32 on: 2009-12-05, 10:32:53 »
PoS Schodzi na psy, tego nie da sie ukryc.
O, widzisz, i da siê ³adniej :)
I a¿ chce siê rzygaæ!  :twisted:
Czasami te¿ mnie nachodzi, by przywaliæ z grubej rury w stylu "smród poszed³ z dupy", ale takie zani¿anie poziomu wypowiedzi w konsekwencji nie prowadzi do niczego dobrego. Tarzanie siê w rynsztoku jest mi zupe³nie obce, choæ nigdy do koñca nie da siê tego unikn±æ... :(
Wyslano: 2009-11-17, 00:07:53
Nie tylko my jeste¶my t± EP-k± rozczarowani:
Quote from:  Artur Chachlowski
...Zapewne s³uchaczy stêsknionych za nowo¶ciami firmowanymi przez PoS wydawnictwo to ucieszy, i to bardzo. Ale chyba tylko ich, bo z obiektywnego punktu widzenia nie ma na tym kr±¿ku odkrywczej, czy po prostu ciekawej muzyki. No, by byæ ca³kowicie obiektywnym powiem, ¿e jest jej bardzo niewiele. Dwa s³abe nagrania („Linoleum”, „Mortar Grind”), jedna liryczna, ¶redniej jako¶ci ballada („If You Wait”), jeden przegadany kawa³ek nagrany zapewne w chwili, gdy kto¶ zapomnia³ wy³±czyæ mikrofon w studiu („Bonus Track B”) i dwie stosunkowo niez³e, utrzymane blisko „statystycznej ¶redniej”, kompozycje („Gone” i „”Yellow Raven”) - to trochê za ma³o, by kogokolwiek zachwyciæ. No, mo¿e tylko ortodoksyjni wyznawcy kultu Pain Of Salvation spêdz± przy tym albumiku wiêcej czasu. Tak zwany „przeciêtny s³uchacz”, albo kto¶ taki jak ja, maj±cy krytyczne podej¶cie do obecnej twórczo¶ci Gildenlöwa, zniechêcony jego chrypieniem, stêkaniem i czym tam jeszcze, znu¿ony brakiem fajnych melodii i ciekawych pomys³ów muzycznych, po jednym – dwóch przes³uchaniach, od³o¿y ten kr±¿ek na bok i siêgnie po co¶ znacznie bardziej odkrywczego i przyjemnego w odbiorze. Siêgnie po prostu po jak±¶ dobr± p³ytê. A „Linoleum” schowa gdzie¶ g³êboko, na dno szuflady...

Wyslano: 2009-11-28, 08:08:32
Najnowsza EP-ka "Linoleum" w "Teraz Rock" oceniona zosta³a na 2/5 pkt. Z recki dowiedzia³em siê ponadto, ¿e:
Quote from: Teraz Rock
Z ostatnich informacji wynika, ¿e zespó³ planuje... wydaæ na pocz±tku 2010 roku dwup³ytowy album zatytu³owany "Road Salt". Ju¿ teraz mo¿emy zapoznaæ siê z czterema utworami, które maj± trafiæ na najnowsze wydawnictwo.
a wiêc, nowemu albumowi nie wró¿y to najlepiej... :fuuj:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #33 on: 2010-03-19, 17:32:35 »
Nowy album ma siê ukazaæ w dwu czê¶ciach: "Road Salt 1: Ivory" (w maju) i "Road Salt 2: Ebony" (w sierpniu), ale po zaznajomieniu siê z EP "Linoleum" jako¶ nie oczekujê...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #34 on: 2010-06-30, 23:34:56 »
Ostatecznie nawet przekona³em siê do Road Salt One. Ostatnio s³ucha³em PoS bardzo du¿o, wa³kowa³em niemal codziennie BE, a mimo to nie-progresywne oblicze zespo³u jako¶ mi wchodzi. P³yta nie jest rewelacyjna, ale je¶li pozbawiæ siê progresywnych oczekiwañ, to s³ucha siê jej nawet przyjemnie. Jakby kto¶ by³ zainteresowany to tutaj napisa³em trochê wiêcej :-)

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #35 on: 2010-07-05, 19:08:02 »
Uwielbiam Pain of Salvation, niestety nie mogê strawiæ ich nowo¶ci... Wiadome jest, i¿ ich okres ¶wietno¶ci po prostu min±³. Czekam z niecierpliwo¶ci± na koncert w Polsce, gdzie nie bêd± grali jak support, tylko jako g³ówna grupa, bo chcê us³yszeæ du¿o starszych utworów. Moje ulubione p³yty to wiadomo: Remedy Lane, The Perfect Element part I i BE i ich nic nie przebije!!! Szczególnie Remedy Lane jest dla mnie arcydzie³em w¶ród progresywnych metali.

sweet

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #36 on: 2010-07-20, 10:23:29 »
Road Salt One to bardzo interesuj±ca p³yta. Wed³ug mnie to eksperyment który siê stanowczo uda³ i przypad³ mi do gustu. Wra¿enia muzyczne s± na jak najwy¿szym poziomie do czego nas ju¿ PoS przyzwyczai³. Mo¿e trochê bardziej wyrafinowanie i z wyczuciem, co siê oczywi¶cie nie wszystkim musi podobaæ. Mi siê podoba.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #37 on: 2011-01-15, 17:42:03 »
Odrobinê zachêcony dzisiejsz± "Noc± Muzycznych Pejza¿y" siêgn±³em po "Road Salt One" i nadal nie jestem przekonany do tej ich nowej stylistyki. Jest na p³ycie parê fajnych dla mnie fragmentów, ale jako ca³o¶æ zupe³nie w duszy mi nie gra i pewnie nieprêdko do niej wrócê. "The Perfect Element Part I", "Remedy Lane" i w du¿ej czê¶ci "BE" to jest to co mnie najbardziej w ich muzie krêci i poch³ania. Ka¿da kolejna ods³ona wydaje mi siê byæ s³absza od poprzedniej. Chwali siê, ¿e zespó³ nie stoi w miejscu i ci±gle poszukuje, ale teraz nie po drodze mi z nimi.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #38 on: 2011-04-19, 22:58:47 »
Nasz³a mnie taka refleksja, wpisuj±ca siê w mój wiosenny pesymizm i sk³onno¶æ do narzekañ: jak znam Gildenlowa, to nowa p³yta PoS pojawi siê za 2 lata (2013) i bynajmniej nie bêdzie to Road Salt II. Perfect Element III te¿ nie :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #39 on: 2011-04-20, 15:15:40 »
No to zepsujê Twoj± wizjê. Daniel na facebooku pisa³, ¿e album jest ju¿ w zasadzie gotowy i mogliby go wydaæ na pocz±tku wakacji, ale poniewa¿ maj± zaplanowan± trasê na jesieñ, to i album wyjdzie jesieni±. Oczywi¶cie Road Salt Two. A w Perfect Element III jako¶ trudno mi uwierzyæ na razie, ale w sumie to cholera ich wie.

Anathema

  • Posts: 41
  • Karma: +12/-0
  • Gender: Female

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #41 on: 2011-09-01, 16:09:08 »
Sample z Road Salt Two
Podobnie jak na "jedynce", klimatycznie pierwsza po³owa lat 70-tych na ca³ego.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #42 on: 2011-09-05, 18:33:20 »
Dostali¶my pe³ny utwór z nowej p³yty. Jest w porz±dku, choæ bez rewelacji. W stylistyce cyklu, rockandrollowe i organiczne lata 70, choæ nie dorównuje tej lepszej po³owie RS1. To tyle, je¶li chodzi o pierwsze wra¿enie z ods³uchu. Zobaczymy jak bêdzie na ca³o¶ci, liczê na co najmniej tak przyzwoit± p³ytê jak jedynka.
« Last Edit: 2011-09-05, 18:36:11 by Hieronim_Berbelek »
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #43 on: 2011-09-14, 16:58:41 »
Wygl±da na to, ¿e to jest lista utworów z limitowanej wersji:

01. Road Salt Theme
02. Softly She Cries
03. Conditioned
04. Healing Now
05. To The Shoreline
06. Break Darling Break [limited edition bonus]
07. Eleven
08. 1979
09. Of Salt [limited edition bonus]
10. The Deeper Cut
11. Mortar Grind
12. Through The Distance
13. The Physics Of Gridlock
14. End Credits
(¼ród³o)

Znowu bonusy powtykane w ¶rodek. Nie lubiê takich numerów. Mam nadziejê, ¿e przynajmniej nie oka¿e siê, ¿e które¶ standardowe utwory s± pozmieniane w limitowanej wersji.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pain of Salvation i ich nowy kr±¿ek
« Reply #44 on: 2011-09-23, 19:17:23 »
Jakby co to Road Salt Two już można znaleźć tu i tam ;-)

 

lofty-success