Author Topic: Lacrimosa  (Read 38580 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #120 on: 2017-06-18, 20:19:04 »
Tilo przemowil:

Quote
So this is the first information about the new LACRIMOSA album:
Although this new album will be in the musical tradition of all previous LACRIMOSA albums, in a way it even unites them in itself, it will be more than a regular album! Why? This I will tell you soon...

Hmmm.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #121 on: 2017-06-19, 21:52:56 »
Hehe, jak co¶ powiedzieæ tak, ¿eby nic nie powiedzieæ :P

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #122 on: 2017-06-22, 18:36:07 »
Wiecej info:

Quote
Here comes the explanation, why the 13th LACRIMOSA album is not a regular one: The new work is a requiem in four acts in memory of the musicians who died in 2016 - my heroes and teachers whose music has deeply influenced me!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Lacrimosa
« Reply #124 on: 2017-06-29, 16:02:15 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #125 on: 2017-06-29, 16:13:41 »
Kuzwa, zeby mi tego nie spieprzyl tylko jakims 'Krasnodarem' czy czyms takim  :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #126 on: 2017-07-04, 22:00:06 »
Kuzwa, zeby mi tego nie spieprzyl tylko jakims 'Krasnodarem' czy czyms takim  :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Bez obawy, na pewno spieprzy :)

Smutek, ale im rzadziej wracam, tym bardziej zauwa¿am jak bardzo zêby bol± od tej muzy i tym mniejszy zakres twórczo¶ci Tilo jest w stanie sprawiæ mi frajdê bez za¿enowania.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #127 on: 2017-07-05, 14:23:08 »
Ale rzyznasz obiektywnie, ze poprzednia plyta nie byla taka zla. Swietnie sie tego sluchalo, moze poza dwoma-trzema numerami...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #128 on: 2017-07-07, 23:54:56 »
Mia³em napisaæ, ¿e nie wracam do niej w ogóle, wiêc chyba nie bardzo, ale uzna³em, ¿e jednak przes³ucham i w³a¶nie skoñczy³em. Problem polega na tym, ¿e dla mnie na tym albumie nie ma ani jednego momentu, który by siê jako¶ wybija³. Jest solidny pocz±tek (jakkolwiek genialny nie jest, to da³bym temu Mondfeuer takie mocne 7/10) i dobra koñcówka (na upartego trzy ostatnie pozycje, chocia¿ de facto s± przegadane trochê i mo¿na by siê by³o ograniczyæ do drugiej czê¶ci Apeirona - dobrze im robi ten przerywnik w gruncie rzeczy, bo siê odcina, chocia¿ sam w sobie nie jest szczególnie interesuj±cy). No i pozostaje miêkki ¶rodek, w którym Tilo siê miota od rockoteki (Kaleidoskop i Unterwelt) do potañcówki (Thunder And Lightning). Poza tym mamy Die Unbekannte Farbe , które ma kapitalny pocz±tek (to jest chyba moment p³yty który najwiêcej mi robi), ale to siê w po³owie jako¶ tak rozmazuje w takie nie wiadomo i co, wiêc szkoda tego potencja³u. Der Kelch Der Hoffnung no znów takie rockowe pitu-pitu, a z kolei Traenen Der Liebe jest o po³owê za d³ugie i da³oby siê prze¿yæ jako przerywnik, ale nie jako ponad 6 minut mêczenia.

Mia³em zamiar na pocz±tku popatrzeæ co on tam szwargocze z jakim¶ angielskim przek³adem, ale ostatecznie uzna³em, ¿e wolê zje¶æ kolacjê, bo naprawdê musi mnie co¶ muzycznie ruszyæ, ¿eby mi siê chcia³o szukaæ t³umaczeñ tekstów (a z mojego niemieckiego nic ju¿ nie zosta³o, wiêc nawet wyobra¿enia nie mam na podstawie tego, co us³yszê). Ale zak³adam, ¿e prze¿ywa tak samo, jak dotychczas.

To, co jako¶ trzyma tê p³ytê, to brzmienie, które czyni j± bardziej interesuj±c±. Nawet ten nieszczêsny Kalejdoskop nabiera przez to trochê charakteru i daje siê prze³kn±æ, chocia¿ wcale nie jest dobrym numerem, a za tekst w refrenie to kto¶ powinien Tilo zafundowaæ sesjê jakiej¶ gotyckiej tortury, mo¿e by mia³ inspiracjê na kolejne p³yty. Reasumuj±c, mam wra¿enie, ¿e potencja³ jaki¶ by³, ale zosta³ zmarnowany w du¿ej mierze. Mo¿e to jest kwestia tego, ¿e dla mnie po³owa pomys³ów Tilo jest po prostu koszmarnie kiczowata i nie jest w stanie siê ju¿ d³u¿ej broniæ w tej konwencji. Ju¿ wola³em, kiedy zupe³nie serio gra³ gotyk / doom z orkiestr±, bo to przynajmniej fasadowo utrzymywa³o powagê, nawet je¶li czê¶æ partii orkiestry by³a p³aska i wtórna, a zamys³ z gruntu pretensjonalny - to jako¶ ³yka³em (ba, nawet czêstochowskie rymy ³yka³em). A potem co¶ siê posypa³o, poszed³ w s³odkie pioseneczki i rockowe umpy-pumpy ³amane Rammsteinem, no i jako¶ ju¿ mi jest z nim nie po drodze.

Przy tym jako¶ nie czujê siê rozczarowany (jak przy ostatnim dokonaniu Opeth), bo po prostu przesta³o mnie to ruszaæ. Nowego albumu prêdzej czy pó¼niej pos³ucham, ale nie spodziewam siê prze³omu (wodnej szopy raczej te¿ nie, a mo¿e szkoda).

Wczoraj przes³ucha³em sobie Sacrifice i Warum so Tief dla kontekstu, no i kurde - jasne, ¿e zawsze lubi³em nieco bardziej te kawa³ki, wiêc dobór próbki by³ stronniczy, ale nic siê w zasadzie nie zmieni³o, nadal mnie to rusza.  :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Lacrimosa
« Reply #129 on: 2017-07-08, 12:10:02 »
Nied³ugo siê przekonamy jak tym razem. Na fejsie kolejny fragmencik. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #130 on: 2017-07-08, 23:42:56 »
Hmm, jak na Lacrimose to rzeznia. Zobaczymy co bedzie dalej. Tak mi sie wydaje trzoche, ze Tilo sie ostatnimi czasy miota i nie wie za bardzo w ktora strone pchnac swoj zespol. Tutaj ewidentnie uklon w strone metalu, a czy mu to wyjdzie na dobre to sie jeszcze okaze.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Lacrimosa
« Reply #131 on: 2017-07-09, 11:48:05 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #132 on: 2017-07-09, 17:48:05 »
Dobra, juz nie komentuje tych fragmentow, bo w sumie co mozna z takiego pizdzika wywnioskowac?

A wracajac do formy zespolu - moze tez takie czasy nadeszly, ze juz nikt im nie da takiego budzetu jak to bywalo od koniec lat 90. I mean, nie wiem jakie naklady finansowe pochlonela 'Elodia', ale wynajecie London Symphony Orchestra nie moglo byc tanie.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #133 on: 2017-07-09, 20:42:03 »
A wracajac do formy zespolu - moze tez takie czasy nadeszly, ze juz nikt im nie da takiego budzetu jak to bywalo od koniec lat 90. I mean, nie wiem jakie naklady finansowe pochlonela 'Elodia', ale wynajecie London Symphony Orchestra nie moglo byc tanie.

Nie mogê teraz tego nigdzie znale¼æ, ale wydaje mi siê, ¿e kiedy¶ czyta³em o tym wynajêciu Londyñskiej orkiestry, ¿e zabrak³o kasy i dlatego na albumie s± dwie ró¿ne orkiestry - Londyñska nie zrealizowa³a wszystkich partii. Wiêc nawet wtedy nie by³o to takie proste.

Ale te¿ zauwa¿my, ¿e taka orkiestrowa Lacrimosa to ju¿ poniek±d przesz³o¶æ - Tilo mia³ wyra¼ne ambicje graæ muzykê bardzo blisk± klasycznej, a teraz du¿o czê¶ciej ogranicza siê do jedynie uzupe³niania muzyki orkiestr± i pozostawaniu na metalowym poletku.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #134 on: 2017-07-17, 21:46:09 »
Jest dobrze.

I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs