Author Topic: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?  (Read 233851 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1935 on: 2013-10-07, 21:52:56 »
Znalaz³em grupê lektoratu z angielskiego z GENIALN¡ lektork±. Dwie godziny odk±d skoñczy³em trzygodzinne zajêcia i nadal szczêkê ci±gnê za sob± po pod³odze. Problem polega na tym, ¿e jeszcze nie jestem zapisany do tej grupy. Rejestracjê otwieraj± w ¶rodê o ósmej. Pozosta³o jedno wolne miejsce. Dzisiaj na zajêcia przysz³o kilkana¶cie osób chêtnych, by to jedno miejsce zaj±æ. Bêdzie rze¼.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1936 on: 2013-10-19, 12:52:25 »
Czekanie.
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1937 on: 2013-11-08, 21:16:00 »
W³a¶nie siê zorientowa³am, ¿e ju¿ 10 lat ¿ycia zmarnowa³am na tym forum. :( Pociesza mnie to, ¿e Czarna te¿ :)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1938 on: 2013-11-20, 22:06:15 »
W³a¶nie siê zorientowa³am, ¿e ju¿ 10 lat ¿ycia zmarnowa³am na tym forum. :( Pociesza mnie to, ¿e Czarna te¿ :)
Chyba Ty!! :P
...If I call will you come and will you save me?

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1939 on: 2013-12-14, 23:21:39 »
Dlaczego nawet kiedy jest dobrze, to nie jest dobrze?
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1940 on: 2013-12-15, 21:01:21 »
Bo jak jest ¼le, to jest dobrze, a Polacy lubi± narzekaæ, wiêc jak jest dobrze, to jest ¼le.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1941 on: 2014-02-11, 03:26:13 »
Jeden wyk³adowca uwa¿a, ¿e je¶li kto¶ uzyska³ 60% i tym samym zda³ egzamin, to "uda³o mu siê", bo i tak umia³ ma³o i osoby które mia³y po 15-20% wiêcej dopiero naprawdê zas³uguj± na zaliczenie. Inny obni¿a punkt zaliczenia do 40%, a za trochê ponad 60% daje pi±tki. Ja ju¿ to przyjmujê z ch³odnym spokojem, bo po paru latach na tym wydziale trudno siê czemukolwiek dziwiæ, jednak w zestawieniu wygl±da to komicznie. I w sumie racjê przyznajê temu pierwszemu, a drugiego wys³a³bym na ksiê¿yc, bo chyba stamt±d siê urwa³.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1942 on: 2014-03-15, 11:44:09 »
Od ³adnych paru dni jestem zaziêbiony jak diabli. Do tego jeszcze chyba "³okieæ tenisisty" (oby nie). I w³a¶ciwie to wszystko powinno mnie zdo³owaæ, ale przedpremierowo dziêki nieoczekiwanej uprzejmo¶ci muzyków s³ucham pewnej maj±cej w niedalekiej przysz³o¶ci premierê p³yty i jestem oczarowany. Mo¿e nie do ka¿dego te d¼wiêki trafi±, ale dla mnie to wspania³y, wci±gaj±cy album i serce siê wyrywa by siê t± rado¶ci± dzieliæ, ale by³by to szczyt nieelegancji z mojej strony. Mam nadziejê, ¿e ju¿ wkrótce nie bêdê sam. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1943 on: 2014-03-31, 09:20:20 »
Chyba znów bêdê siê przeprowadzaæ... :?
Powinnam zostaæ ekspertem w tej dziedzinie. Jakby kto¶ potrzebowa³ porad, to pytajcie ¶mia³o ;)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1944 on: 2014-03-31, 19:09:31 »
A mnie siê wyprowadza wspó³lokatorka... Znowu siê trzeba bêdzie do nowej osoby przyzwyczajaæ... Nie lubiê zmian.
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1945 on: 2014-03-31, 19:25:29 »
Wprowadzi³abym siê do Ciebie, ale mam za daleko. I tu mam taniej... Kurczê, jedyne, co mi siê nie podoba, to fakt, ¿e trzeba bêdzie siê spakowaæ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1946 on: 2014-12-14, 23:15:15 »
Nigdy nie marzy³em, nie pragn±³em i nie my¶la³em o soczewkach kontaktowych. Nie spodziewa³em siê i nie mia³em wiedzy, ¿e w ogóle robi± je z cylindrami. I zupe³nie nieoczekiwanie ¿ycie zmusi³o mnie do sprawienia ich sobie - konieczno¶æ zrobienia badañ wysoko¶ciowych do pracy. Prawdê powiedziawszy upierdliwe strasznie jest ich u¿ywanie (ca³y ten proces zak³adania, zdejmowania, pielêgnacji), wiêc raczej nie bêdê ich nosi³, mo¿e czasem sporadycznie... Wolê zdecydowanie klasyczne okulary ze szk³ami korekcyjnymi. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1947 on: 2014-12-20, 22:21:25 »
Nigdy nie marzy³em, nie pragn±³em i nie my¶la³em o soczewkach kontaktowych. Nie spodziewa³em siê i nie mia³em wiedzy, ¿e w ogóle robi± je z cylindrami. I zupe³nie nieoczekiwanie ¿ycie zmusi³o mnie do sprawienia ich sobie - konieczno¶æ zrobienia badañ wysoko¶ciowych do pracy. Prawdê powiedziawszy upierdliwe strasznie jest ich u¿ywanie (ca³y ten proces zak³adania, zdejmowania, pielêgnacji), wiêc raczej nie bêdê ich nosi³, mo¿e czasem sporadycznie... Wolê zdecydowanie klasyczne okulary ze szk³ami korekcyjnymi. ;)
Jacku, zak³adanie jest k³opotliwe przez pierwszy tydzieñ. Potem nabierasz wprawy i zajmuje to 2 sekundy. Serio. Noszê soczewki kontaktowe od 7 lat ju¿ chyba. To mega wygodne. Latem mo¿esz nosiæ okulary s³oneczne, a zim± nic Ci siê nie paruje... Mo¿e daj im jeszcze jedn± szansê? ;)

Pamiêtam, ¿e pierwszy raz soczewki zak³ada³am... 20 minut! Nie wiem, czy soczewki toryczne (dla osób z astygmatyzmem) potrzebuj± jakie¶ innej pielegnacji, ale ja do swoich miêkkich sferycznych stosujê p³yn tzw. "no rub", wiêc po prostu wk³adam je do pojemniczka, zalewam p³ynem na noc i w³ala ;)
« Last Edit: 2014-12-20, 22:24:18 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1948 on: 2014-12-20, 22:36:19 »
Latem i zim± noszê okulary z fotochromem. ;) Poza tym, jak pamiêtasz mo¿e z kultowego koncertu w Stodole, ¶wietnie sobie radzê bez szkie³, wiêc noszê tak¿e zwyk³e okulary s³oneczne. A soczewkom mo¿e da³bym i szansê, ale przy mojej wadzie, 3-miesiêczne kosztuj± jakie¶ piêæ stów, wiêc mnie to skutecznie zniechêca. :x
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Ksiêga wpisów... ambiwalentnych?
« Reply #1949 on: 2014-12-25, 22:36:15 »
Fotochromy s± dla starców! Co Ty masz z oczami, ¿e tak drogo? Astygmatyzm na obu? (te¿ mam, lejê na toryczne, noszê zwyk³e i jak dot±d tylko raz wyje¿d¿aj±c z parkingu zahaczy³am inny samochód, a i tak to przez bezmy¶lno¶æ i rozkupienie, a nie z³± ocenê odleg³o¶ci ;))
To raz. A dwa: kupuje siê w internetach, ró¿nica w cenie przy zakupach stacjonarnych bywa ogromna (czytaj: 3 pary soczewek w internetach potrafi± kosztowaæ tyle, co jedna w sklepie na ¿ywo). Poszukaj, popytaj znajomych, gdzie kupuj± i jedziesz. :)
Po trzecie: okulary zaparowuj±, zasmarowuj± siê, przy deszczu lipa, bo nic nie widaæ, w soczewkach ¿yjesz jak normalny cz³owiek. Przemy¶l to jeszcze.

 

lofty-success