Author Topic: Przemy¶lenia...  (Read 81349 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #735 on: 2010-05-07, 21:55:53 »
Co do matury z matmy, to dzi¶ babka która opiekuje siê naszym ko³em jêzykowym mówi³a, ¿e zadania które by³y na maturze s± w ksi±¿ce do 6 klasy z której uczy siê jej córka.
Pewnie tak sobie gada³a w "oburzeniu", to¿ teraz g³upie twierdzenie Talesa jest chyba w ostatniej klasie gimnazjum :P Gdyby to by³a ksi±¿ka do 6 klasy sprzed 10 lat, to bym uwierzy³a =D

Nie no, gada³am z t± jej córk± te¿. Ale ma³a w sumie jest inteligentna, mo¿e zawy¿a poziom. W ka¿dym razie ja w jej wieku nawet nie s³ysza³am o takim s³owie jak prawdopodobieñstwo ;p

A ja z matematyki jestem cienki i nie obchodzi mnie, ¿e kto¶, kto prze¿ywa werteryczne bóle z powodu niezdawania matematyki na maturze uzna mnie za g³upszego od siebie. :roll:

Co do ludzi z klasy - mo¿e i mieli inne zainteresowania, ni¿ "najbli¿sza impreza i to, kto z kim w jakiej pozycji", ale je¿eli odkryli, ¿e nikt poza nimi takich zainteresowañ nie ma, to siê dostosowali, ¿eby nie byæ w³a¶nie (z wyboru!) takim klasowym dziwad³em i rozmawiali o najbli¿szych imprezach i o tym, kto z kim i w jakiej pozycji. I jaki by³ tego efekt? Mieli znajomych, mogli dobrze czuæ siê w klasie, a niekoniecznie musieli byæ g³upi. Zamiast na si³ê siê odcinaæ od innych ("bo jak¿e oni g³upi, jak¿e nieinteresuj±cy, jak¿e nierozwijaj±cy!") mo¿na by³o zej¶æ z piedesta³u, na którym niektórzy siê stawiaj± i porozmawiaæ ze zwyk³ym ludem. I bólów i jêków by teraz nie by³o.

Otó¿ to. Ja dosz³am do tego wniosku w okolicach mo¿e 3 klasy liceum, ale wtedy by³o trochê za pó¼no. Na szczê¶cie na studiach ju¿ wypraktykowa³am t± metodê i nie narzekam. Lepiej mieæ znajomych ni¿ ich nie mieæ, a nie po ka¿dym rod razu widaæ, ¿e jest wspania³y, interesuj±cy i nie wiadomo co jeszcze. Chocia¿ znowu powtarzam (nie ¿eby siê umniejszaæ, ale po prostu) - mo¿e ja mam trochê mniejsze wymagania co do towarzystwa.

Mam przemy¶lenie dotycz±ce stosunku humanistów do ¶cis³owców, piszê ¿eby nie zapomnieæ napisaæ o nim jak wrócê ;p
wszystko, co sko¶ne.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #736 on: 2010-05-07, 22:41:09 »
Ja siê potrafiê dogadaæ z lud¼mi, dzisiaj by³em na piwie z kilkoma osobami, w tym dwoma kompletnie dla mnie nieinteresuj±cymi [po trzech latach taki wniosek], a okaza³o siê, ¿e jak siê chce, to mo¿e byæ mi³o i nawet siê wspólne tematy znajd±, jak siê dobrze poszuka. Mam tendencjê do tego, by z góry oceniaæ, ¿e dresy, blachary, ¿e pustaki i ¿e nie ma co siê z czym¶ takim zadawaæ, ale to zwalczam, bo siê za bardzo ju¿ na tym przejecha³em. Problem w tym, ¿e mimo wszystko do¶wiadczenia mam smutne, bo czê¶ciej siê jednak rozczarowujê ni¿ jestem mi³o zaskoczony, to raz. A dwa, ¿e nie sposób z ka¿dego wyciskaæ jakim jest cz³owiekiem, czy ciekawym, czy nie. Trzeba siê umieæ jako¶ zareklamowaæ w¶ród ludzi, a nie kryæ w ogólnej masie i nawet je¶li siê ma co¶ ciekawego do zaoferowania w relacjach z innymi lud¼mi, to udawaæ, ¿e siê ogranicza do imprez itp. o których by³a mowa.
Ludzie nie raz okazuj± siê tacy p³ytcy dopóki siê nie spróbuje do nich jako¶ zbli¿yæ. A kiedy siê trochê dr±¿y, to nagle siê okazuje, ¿e to nie tylko my¶li, ale te¿ czym¶ siê interesuje, nawet czasami ma co¶ ciekawego do powiedzenia. Ale tak na co dzieñ to ju¿ nie robi z tego u¿ytku. Tylko ja nie rozumiem dlaczego trzeba w tym celu grzebaæ gdzie¶ w mrocznych czelu¶ciach. I nie chodzi mi tu o jakie¶ sprawy wymagaj±ce zaufania, przyja¼ni, ale po prostu jakie¶ konkrety, co¶ wiêcej ni¿ imprezy, kosmetyki, mecze i najnowsze plotki. Czasami by siê przyda³ taki Sokrates, co to ospa³e koby³y dziabnie jak ten b±k i sprowokuje do refleksji.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #737 on: 2010-11-09, 17:38:26 »
Coraz popularniejszy staje siê bierny brak zrozumienia. Nie robiê czego¶, bo nie potrafiê, bo nie rozumiem. Ja natomiast nie rozumiem takiego podej¶cia do ¿ycia. Przecie¿ chyba chodzi o to, ¿eby siê uczyæ, poznawaæ ¶wiat, na w³asn± rêkê szukaæ zrozumienia, budowaæ ¶wiatopogl±d. Co to za przyjemno¶æ - wszystko mieæ podane, wiedza instant, tylko zalaæ wrz±tkiem? Je¶li nie jestem w stanie czego¶ zrozumieæ, nie chcê siê z tym pogodziæ, bo to s± moje w³asne ograniczenia i w moim interesie le¿y pokonanie ich... Pó¼niej przychodz± takie mu³y do urzêdu z formularzem, który wcale nie jest trudny do wype³nienia (albo lepiej - za kartk± pust± z miejscem na podanie) i pytaj±: a co tu wpisaæ? a jak? bo ja nie umiê (autentycznie: nie umiê, nie rozumiê, nie wiê). Powiedzenie: Nie rozumiem matematyki! jest tak chwalebne, ¿e po wypowiedzeniu go przez m³odego cz³owieka w powietrzu zawisa oczekiwanie na medal. "Humanista" zyska³ nowe synonimy: "leñ", "nieuk", "kto¶, komu siê nie chce my¶leæ".
ze mn± nie ma ¿artów

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #738 on: 2011-01-16, 21:09:02 »
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #739 on: 2011-02-22, 11:27:29 »
Osi±g naszego systemu edukacji: wreszcie ludzie nie my¶l± samodzielnie. Nawet w ogóle nie my¶l±. Dzia³aj± jak lemingi. Jest to przemy¶lenie w zwi±zku z paroma zjawiskami, jakie mia³am okazjê w mijaj±cym tygodniu zaobserwowaæ.
Dalej nie bêdê komentowaæ, pójdê modliæ siê o meteoryt, który zniszczy tê planetê ma³p.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #740 on: 2011-02-22, 12:16:05 »
Osi±g naszego systemu edukacji: wreszcie ludzie nie my¶l± samodzielnie. Nawet w ogóle nie my¶l±. Dzia³aj± jak lemingi. Jest to przemy¶lenie w zwi±zku z paroma zjawiskami, jakie mia³am okazjê w mijaj±cym tygodniu zaobserwowaæ.
Dalej nie bêdê komentowaæ, pójdê modliæ siê o meteoryt, który zniszczy tê planetê ma³p.
Ej no, napisz co¶ wiêcej, chocia¿ taka korzy¶æ, ¿e po¶miaæ siê mo¿na ;) Chyba, ¿e to nie¶mieszne, ale mnie tam ¶mieszy ludzka g³upota :P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #741 on: 2011-02-22, 12:54:25 »
Napisa³abym, ale to ju¿ nie jest ¶mieszne. Ale mo¿e co¶ innego napiszê pó¼niej, w innym topiku, ale zabawnego ;)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #742 on: 2011-02-22, 14:47:28 »
Dalej nie bêdê komentowaæ, pójdê modliæ siê o meteoryt, który zniszczy tê planetê ma³p.

chcia³oby siê powiedzieæ, a co Ci ma³py z³ego zrobi³y :P a tak dla pocieszenia w 2036 ma meteory waln±æ w ziemiê :P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #743 on: 2011-02-22, 14:58:27 »
Zabrzmi podle, zagadkowo i z perspektywy ibermensza, ale:
co to jest: cz³ekokszta³tne, ale nie my¶li? ;P

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #744 on: 2011-02-23, 23:16:30 »
co to jest: cz³ekokszta³tne, ale nie my¶li? ;P
ze mn± nie ma ¿artów

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #745 on: 2011-06-28, 19:29:54 »
Ludzie mnie denerwuja. Dlaczego wybieraja sobie akurat sciezki dla rowerow na spacerek? Dlaczego samochody zatrzymuja sie na sciezkach wiodacych przez ulice i nie moge przejechac? Dlaczego nikt na to nie zwraca uwagi. Niemal codziennie musze kogos wypraszac ze sciezki, mimo, ze spiesze sie do pracy...

A tak w ogole to czasem sobie cos ubzduram i nie zapytam i nie pomysle. A potem wychodza na jaw jakies pierdoly, ktore powtarzalam bezmyslnie i mnie od blondynek wyzywaja. Calkiem slusznie zreszta.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #746 on: 2012-06-28, 10:57:58 »
Matury s± demoralizuj±ce. A w³a¶ciwie próg 30% na zaliczenie. Chodzi potem takie gówniarstwo i siê piekli, ¿e próg obni¿ony z 60 do 50% jest za wysoki. Cudzej dobrej woli nie doceniaj±. £a¿±, maj± wszystko w dupie, ale zaliczenie im siê przecie¿ nale¿y, jak to poprawka, przecie¿ na maturze zalicza 30%.
¦ciana p³aczu ](*,)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #747 on: 2012-06-29, 00:54:43 »
Przepraszam Kas, ¿e zapytam, ale... zosta³a¶ wyk³adowc±?
[under construction]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #748 on: 2012-06-29, 09:50:20 »
Nie, po prostu wys³uchiwa³am przed egzaminami biadoleñ a propos poprzednich. Wzglêdnie: czyta³am na naszym mailu. I po tym coraz bardziej chcê zostaæ na uczelni :P (i bêdê zaliczaæ od 80%, a co!) Co prawda na pewno nie na d³ugo, i wcale nie chodzi tu o to, ¿e kokosów nie zarobiê, tylko o to, ¿e takie nêdzne progi maturalne demoralizuj± ca³y system edukacji. Bo jak ju¿ taki maturzysta w liczbie sztuk "wiele" dostanie siê na studia, to ka¿dy potem obni¿a progi, zw³aszcza na pierwszym roku, bo im wiêcej jest osób na drugim roku, tym wiêksze finansowanie danego kierunku. I tak ka¿dy przepycha g³±bów, ¿eby tylko pracy nie straciæ. Masakra.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Przemy¶lenia...
« Reply #749 on: 2012-06-29, 13:15:45 »
Ja pamiêtam jak za 80% dosta³am 3. Za "moich czasów" to by³ standard...