Author Topic: Riverside nowy album w listopadzie.  (Read 17565 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #30 on: 2005-10-20, 20:43:52 »
Quote from: Jacek
Ogólnie, wielka szkoda, ¿e nie mieli mo¿liwo¶ci realizacji tej p³yty w najlepszych studiach, by selektywno¶ci± brzmienia mogli siê zbli¿yæ do ostatnich produkcji Opeth, Dream Theater, Pain of Salvation czy Lacrimosa.

Nie s±dzê, ¿e tej p³ycie mo¿na zarzuciæ cokolwiek je¶li chodzi o selektywno¶æ brzmienia...i my¶lê, ¿e wybór polskiego studia by³ jak najbardziej trafiony, pomimo ofert i nacisków ze strony InsideOut'u , ¿eby nagraæ SLS na zachodzie.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #31 on: 2005-10-20, 21:26:20 »
Quote from: benighted
Quote from: Jacek
Szkoda tylko, ¿e nie mieli mo¿liwo¶ci realizacji tej p³yty w najlepszych studiach, by dynamik± i selektywno¶ci± brzmienia mogli siê zbli¿yæ do ostatnich produkcji Opeth, Dream Theater, Pain of Salvation czy Lacrimosa.

Nie s±dzê, ¿e tej p³ycie mo¿na zarzuciæ cokolwiek je¶li chodzi o selektywno¶æ brzmienia...i my¶lê, ¿e wybór polskiego studia by³ jak najbardziej trafiony, pomimo ofert i nacisków ze strony InsideOut'u , ¿eby nagraæ SLS na zachodzie.

Brak mi w tym jednak takiego ¶wiatowego szlifu. We¼my dla przyk³adu ubieg³oroczne produkcje Vader i Behemoth. Pierwsza to taki polski standard, natomiast ta druga, dziêki realizacji w szwedzkim studio, ma w brzmieniu to co¶ nobilituj±cego do ¶wiatowej ekstraklasy ekstremalnego grania. I tego mi trochê brak w brzmieniu SLS. Ale faktycznie, mo¿e to i dobrze... :-k


Benighted wielkie dziêki za link! :supz:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #32 on: 2005-10-20, 22:15:34 »
Ja jednak poczekam a¿ mi je dostarczy RockSerwis.

Jacek, s³ysza³e¶ ju¿ mo¿e Art of War, Vadera? Nagrany zosta³ on w sk±din±d znanym Hertz studio i je¿eli brakuje mu co¶ do ostatnich produkcji takiego powiedzmy Immolation, to siê nie znam na muzyce.

Problemem ostatniej p³yty Vadera nie by³ fakt, ¿e nagrywano j± u nas, tylko dlatego, ¿e powstawa³a w Studio Radiowej Jedynki w Gdañsku, która nie jest sta³ym miejscem pracy metalowych producentów. Producent, który dobrze zna swoje ga³ki potrafi czynic cuda.

To samo co przy Art of War powiedzia³bym o ostatniej p³ycie Totem czy Acid Drinkers, one maj± naprawdê masakruj±ce brzmienie na ¶wiatowym poziomie.
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #33 on: 2005-10-21, 09:24:23 »
Niestety "Art of War" Vadera jeszcze nie s³ysza³em, wiêc nie mogê siê wypowiadaæ.
Studio Hertz jest akurat w mojej mie¶cinie i trzeba przyznaæ, ¿e bracia Wies³awscy robi± coraz lepsz± robotê – we¼my tak¿e dla przyk³adu zrealizowane tam 2 p³yty Traumy lub "Red Riot" Bright Ophidia (nb. znam siê bardzo dobrze z Cezarem, Adasiem , Micha³em, Przemkiem i Mañkiem). By³oby cudownie, gdy studio nabra³o wiêkszej renomy, a ich realizacje osi±gnê³y najwy¿szy standard. Mo¿e wtedy kolejn± z p³yt przyjecha³by realizowaæ tu Opeth.... O:)
Trochê odeszli¶my od tematu g³ównego. Najnowsza ods³ona Riverside jest naprawdê imponuj±ca. Polecam gor±co! Mo¿e tylko Quidam jest w stanie z nimi konkurowaæ, bo nie mogê sobie przypomnieæ co jeszcze ciekawego i nietuzinkowego ukaza³o siê w tym roku w naszym kraju.  :-k Aaaa.... tytu³owa suita z "Ultima Thule" Armii. Co¶ jeszcze?...


[ Dodano: Pi± 21 Pa¼, 2005 12:45 ]
Ps.
Na Interii znalaz³em teledysk do "This is the War" - ten kawa³ek to prawdziwy killer!!! :twisted: Clip te¿ OK.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #34 on: 2005-10-21, 17:46:50 »
Quote from: Jacek

Trochê odeszli¶my od tematu g³ównego. Najnowsza ods³ona Riverside jest naprawdê imponuj±ca. Polecam gor±co! Mo¿e tylko Quidam jest w stanie z nimi konkurowaæ, bo nie mogê sobie przypomnieæ co jeszcze ciekawego i nietuzinkowego ukaza³o siê w tym roku w naszym kraju.  :-k Aaaa.... tytu³owa suita z "Ultima Thule" Armii. Co¶ jeszcze?...


Lao Che - Powstanie Warszawskie
Mozdzer/Danielsson/Fresco - The Time

obok Quidam - Surevival to moi kandydaci do najlepszej p³yty roku w Polsce, ale niestety nie s³ysza³em jeszcze Riverside, wiêc jeszcze wszystko siê mo¿e zmieniæ...  :D

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #35 on: 2005-10-24, 23:25:54 »
Tytu³owy kawa³ek p³yty, miêdzy 13 a 14 minut±.....co¶ cudownego...! Powalaj±ca gitara...
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #36 on: 2005-10-25, 11:07:12 »
Ech, ile jeszcze bêdê czekac na Rock Serwis. :evil:
[under construction]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #37 on: 2005-10-31, 21:45:48 »
Hmm... No i jak Unas??
Po pierwszym przes³uchaniu: najbardziej podchodz± mi jako¶ kawa³ki z singla... S± naprawdê ¶wietne... Pozosta³e jakie¶ takie dziwne... Zwroci³am tylko uwagê na "Before" i "RD III" :)
...If I call will you come and will you save me?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #38 on: 2005-11-01, 10:43:41 »
Nareszcie przyszed³!!

Bardzo szczególna p³yta moim skromnym zdaniem. Zupe³nie inna ni¿ "Out of Myself". Tamta by³a taka delikatna i wystudiowana, a tu mamy du¿o wiêcej rockowej energii. Struktura utworów te¿ siê skomplikowa³a, co powoduje, ¿e miejscami trudno ogarn±c tê p³ytê. Najbardzie podobaj± mi siê faktycznie single i jeszcze "Dance with The Shadow". No i wspania³y wokal Mariusza. Jeszcze lepszy ni¿ poprzednio. Pocz±tek wspomnianego "tañca" brzmi na przyk³ad jak jaka¶ szanta, ale efekt jest powalaj±cy. Po za tym "Artificial Smile" to murowany koncertowy killer. ¦wietna rzecz.

P.S. Po za tym pozdrowienia z piek³a, to mój 666 post. :mrgreen:
[under construction]

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #39 on: 2005-11-01, 16:23:33 »
Dance with the shadow i RD III to moim zdaniem najmocniejsze punkty tego albumu. Reszta utworów trzyma wysoki poziom i bardzo ³atwo wpada w ucho. Zdecydowanie najlepszy album w tym roku je¿eli chodzi o polskie zespo³y. Co by nie mówiæ o 'Out of Myself', ten album jest jednak lepszy.

ThirdEye

  • Posts: 154
  • Karma: +0/-0
    • http://kevan.org/brain.cgi?Piter86
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #40 on: 2005-11-01, 19:45:03 »
dla mnie najlepszy Volte-Face :twisted:
a dalej wszystko wysmienite(pomijajac moze Artificial Smile)
plytka doskonala, przewyzsza Out of Myself, ciezko sie oderwac od nowego materialu... :)

w dniu premiery SLS do mojego MM dotar³ CY EP :mrgreen:  oczywiscie zamiast nowego LP :roll:  :evil:

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #41 on: 2005-11-01, 22:24:42 »
Ja tam jeszcze nie wiem, nie zd±¿y³am siê znudziæ poprzedni± p³ytk± (dorwa³am jaki¶ miesi±c temu dopiero) wiêc na t± mo¿e jeszcze dla mnie za wcze¶nie... Na razie wpad³a mi najbardziej I Turned You Down, ale to pewnie przypadkowo :wink:
wszystko, co sko¶ne.

Eryxon

  • Posts: 22
  • Karma: +0/-0
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #42 on: 2005-11-03, 18:35:24 »
ejjj, ten Riverside gra naprawde piêknie :P i to ch³opaki z Polska :!: szok w trampkach normalnie =D>
UP THE IRONS!

ironBIDDAF

  • Posts: 79
  • Karma: +0/-0
    • http://WWW.METALMADNESS.PL
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #43 on: 2005-11-03, 18:58:54 »
Bardzo fajna plytka :)
:(

http://republika.pl/metal-madness/love.jpg

wyraz mi³o¶ci do.... Fizyki

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Riverside nowy album w listopadzie.
« Reply #44 on: 2005-11-13, 18:44:26 »
"Nie wiem czy warto zastanawiaæ siê, czy jest to p³yta lepsza od Out Of Myself. Ods³ania troszkê inne (choæ na pewno nie zupe³nie nowe) oblicze Riverside, jest na pewno jednym z lepszych kr±¿ków 2005 roku. Muzycy Riverside nie zawiedli." - to fragment recenzji SLS zamieszczonej na ArtRock.pl. Ocena 8/10 =D>
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success