Author Topic: Wywiad z Peterem  (Read 8946 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Wywiad z Peterem
« on: 2005-08-05, 16:40:16 »
Wywiad co prawda z przed miesi±ca, ale ci którzy go jeszcze nie czytali, znajd± w nim parê ciekawych informacji dotycz±cych Opeth i nowego albumu. Mi³ej lektury :D

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Wywiad z Peterem
« Reply #1 on: 2005-08-05, 19:00:05 »
fajnie, tylko dlaczego to jest po angielsku...?
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Wywiad z Peterem
« Reply #2 on: 2005-08-05, 19:06:00 »
No mog³o byæ jeszcze po szwedzku :mrgreen: . Jak znajdê trochê czasu to mogê przet³umaczyæ, je¿eli to potrzebne :wink:

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Wywiad z Peterem
« Reply #3 on: 2005-08-05, 19:08:07 »
niekoniecznie, ale by³o by mi³o :) nawet bardzo :)
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Re: Wywiad z Peterem
« Reply #4 on: 2005-08-06, 14:55:50 »
Quote from: vertigo
Wywiad co prawda z przed miesi±ca, ale ci którzy go jeszcze nie czytali, znajd± w nim parê ciekawych informacji dotycz±cych Opeth i nowego albumu. Mi³ej lektury :D

sprzed... przyimek z³o¿ony... (Sprawd¼ to sam!)
JAk Minder mo¿e, to ja te¿!!  :mrgreen:
...If I call will you come and will you save me?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Re: Wywiad z Peterem
« Reply #5 on: 2005-08-06, 16:21:20 »
Quote from: Czarna
JAk Minder mo¿e, to ja te¿!!  :mrgreen:

Czarna, przecie¿ jeste¶ specjalistk± od offtopiców, a nie od ortografii ;) :mrgreen:

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Wywiad z Peterem
« Reply #6 on: 2005-08-06, 16:55:11 »
Quote from: nosferato
niekoniecznie, ale by³o by mi³o :) nawet bardzo :)

Skoro ju¿ musisz to mieæ po polsku... , ale bez przesady ten tekst nie jest a¿ tak skomplikowany
Quote from: Czarna
sprzed... przyimek z³o¿ony...

Dlatego wolê angielski :wink:, ale jak chcesz to poszukaj jeszcze w tym tek¶cie

Peter: Jest tu sporo fanów hardcoru, pewnie nie s³yszeli o nas wcze¶niej
Tina: Nom, to nie s± wasi typowi fani
P: Zdecydowanie nie, chodzi o to ¿eby przyci±gn±æ trochê nowych
T: Na tej trasie ponownie gracie z Devildriver
P: Tak, robili¶my z nimi trasê w styczniu i lutym zesz³ego roku. By³o to trochê inne prze¿ycie od tych do których jeste¶my przyzwyczajeni, ale wci±¿ was lubimy ch³opaki! (¶miech)
T:  Z jak± reakcj± fanów spotkali¶cie siê w ci±gu ostatnich dni?
P: W³a¶ciwie mieli¶my ca³kiem dobre przyjêcie! Nie spodziewali¶my siê zbyt wiele, poniewa¿ na ka¿dym koncercie jest oko³o 5.000 ludzi z czego wiêkszo¶æ to fani hardcoru
T: A jednak mój kolega, ¶mia³ siê przed waszym wej¶ciem na scenê, mówi±c ‘Poczekaj tylko a¿ wyjdzie Opeth, ten t³um bêdzie skandowa³ g³o¶niej ni¿ ci którzy teraz ogl±daj± ten hardcore na scenie’
P: (¶miech) No tak, wiadomo! Jest ca³kiem przyjemnie, zdaje siê, ¿e bywa tak dosyæ czêsto. My¶lê jednak, ¿e jest tu trochê ludzi, którzy nas wcze¶niej nie s³yszeli
T: No jasne, sporo z nich jest ca³kiem m³odych... znaczy siê, niektórzy wygl±daj± jakby mieli 12 lat!
P (¶miech i po chwili) ...no có¿, 12-latki te¿ maj± muzyczne gusta!
T: Jakê piosenkê Opeth wybra³by¶, ¿eby przedstawiæ zespó³ nowym fanom
P: Zapewne, piosenki, które gramy na ¿ywo. poniewa¿ uwa¿amy, ¿e na tej trasie zamiast zaspokajaæ naszych fanów mniej granymi kawa³kami, wybierzemy 3 zabójcze piosenki, które wszyscy polubi±. Wiêc je¿eli mam wybraæ bêdzie to: ‘Demon of the Fall’, ‘The Drapery Falls’ i ‘Deliverance’. Jednak¿e, jest to g³ownie ze wzglêdu na widowniê s³uchaj±c± hardcoru. Powiedzia³bym, ¿e ‘Deliverance’ jest dobr± piosenk±, poniewa¿ zawiera wszystkie istotne (dla nich) elementy.
T: Co s±dzisz o krótkich setlistach na trasie?
P: No có¿, niewiele mo¿emy na to poradziæ - w zasadzie dotyczy to tutaj ka¿dego, ale dla nas to trochê g³upio zagraæ tylko 3 piosenki. Ale z drugiej strony, to 30 - 35 min, wiêc nie musimy rozpisywaæ nowej setlisty
T: Przynajmniej nie jest tak, ¿e gracie tylko ‘Black Rose Immortal’, bo to zajê³oby ca³y wasz wystêp
P: (wybucha ¶miechem) No w³a¶nie! Dotychczas mieli¶my 3 piosenki, ale dzisiaj mamy 4
T: W³a¶ciwie to moje zezwolenie na robienie zdjêæ obejmuje 3 pierwsze piosenki...
P: Ale¿ to bêdzie ca³y koncert!
T: (¶mieje siê) No w³a¶nie! W ka¿dym razie przechodz±c do nowego albumu, Ghost Reveries - nie mieli¶cie ¿adnego producenta
P: Nie. Mieli¶my co prawda na celowniku ponownie Stevena Wilsona, ale by³ tak zajêty Porcupine Tree, ¿e nie móg³ nam pomóc, wiêc zajêli¶my siê tym sami. Nie znamy nikogo innego kto móg³by to zrobiæ, ale przyzwyczaili¶my siê ju¿ do tego. Je¿eli chodzi o poprzednie albumy Steve pomaga³ nam w produkcji, ale przyje¿d¿a³ tylko na 2 tygodnie. Mieli¶my za to  w studio kolesia, który wszystko montowa³ - ma na imiê Jens - prowadzi to studio i by³ tam przez CA£Y czas, do czego z kolei nie jeste¶my przyzwyczajeni. Zazwyczaj montujemy ca³o¶æ sami, wiêc by³o nieco... inaczej.
T: Czyli by³o lepiej czy gorzej
P: Lepiej, poniewa¿ zazwyczaj nagrywamy sami, wszystko pasuje i jest w porz±dku. Ale Jens, wiesz, nalega³ ‘Nie, musicie to powtórzyæ’ albo ‘mo¿ecie to zrobiæ lepiej’. Wiêc to zdecydowanie najlepiej do tej pory zagrany przez nas album! Naciska³ na nas bardzo mocno, wiêc przynios³o to efekt. Dosz³o do tego, ¿e Jens mia³ dzieñ wolnego i zaczêli¶my znowu sami nagrywaæ. I wtedy to my mówili¶my ’My¶lisz ¿e to jest w porz±dku?’ Ja i Mike odpowiadali¶my sobie ’Zdaje siê ¿e tak... co na to powiedzia³by Jens?’, ’Nie, musimy to zrobiæ jeszcze raz!’. Wiêc równie¿ sobie nie ufali¶my .
T: To trochê skomplikowane, tak wracaæ ca³y czas ¿eby czemu¶ dok³adniej siê przyjrzeæ
P: Tak, dok³adnie to musieli¶my robiæ
T: A co z przyjêciem Pera do zespo³u?
P: Niesamowite, to wywar³o zdecydowany wp³yw na nasz± muzykê. Jest z nami od 2 lat
T: Tak, widzia³am go 2 lata temu, kiedy byli¶cie na trasie z Porcupine Tree
P: Tak, to by³a nasza pierwsza z nim trasa i chcieli¶my wtedy ¿eby kontynuowa³ granie z nami poniewa¿, spokojne piosenki id± w parze z klawiszami. A potem chcieli¶my wkomponowaæ ten d¼wiêk do naszej muzyki wiêc przerobili¶my kilka piosenek i brzmia³o to lepiej. Wiêc zadecydowali¶my, ¿e chcemy tak nadal graæ, a Per stanowi³ oczywisty wybór. Po pierwsze, wspaniale gra, by³ ju¿ w pewnym sensie w zespole, poza tym to wspania³y cz³owiek.
T: Nale¿y równie¿ do Spiritual Beggers...
P: To jest bardziej taki poboczny projekt. Ma kilka takich. Wiesz, Mike Amott równie¿ nale¿a³ do tego zespo³u i teraz jest razem z Arch Enemy. Wiêc... eee... my... no wiesz... wiêc... my zabrali¶my go Spiritual Beggers!! (¶miech) Ale kiedy tylko ma czas na nich, nie ma problemu.
T: Czy po¶wiêcenie czasu dla was, by³o dla niego problemem, czy ³atwo to zaakceptowa³?
P: Err, wzi±³ trochê czasu na przemy¶lenie tego czy chce byæ w zespole czy nie, ale s±dzê ¿e g³ównym tego powodem, by³o to, i¿ bardzo d³ugo by³ zawodowym muzykiem i przy³±czenie siê do zespo³u oznacza³o zrezygnowanie w pewnym sensie ze swojej wolno¶ci... bo bêdziemy go potrzebowaæ na ka¿dej trasie. Pewnie dlatego wzi±³ trochê czasu na przemy¶lenie tej decyzji.
T: Czy wniós³ co¶ od siebie, na przyk³ad czy mia³ wp³yw na komponowanie piosenek?
P: By³ czê¶ci± zespo³u, tak jak ka¿dy z nas. Inne tym razem by³o to, ¿e mieli¶my próby! (¶miech) I to by³a dobra rzecz, co¶ co zawsze chcieli¶my zrobiæ, ju¿ od d³u¿szego czasu. Tylko, ¿e zawsze koñczyli¶my w po¶piechu, staraj±c siê skoñczyæ album. Ale tym razem mieli¶my próby, zaplanowali¶my piosenki i on mia³ we wszystkim swój udzia³. W³a¶ciwie u¿yli¶my wiêcej klawiszy podczas procesu pisania utworów. Wcze¶niej mieli¶my mgliste pojêcie co do tego co zrobiæ tu i ówdzie, ¿eby brzmia³o bardziej interesuj±co. Ale teraz to jak integralna czê¶æ naszej muzyki.
T: Czy s±dzisz, ¿e ³atwiej pracowaæ w ten sposób, tym razem z klawiszami?
P: Hmm, no có¿ jest tylko inaczej, to kolejny instrument, co oznacza ¿e musisz go s³uchaæ jak kolejnego g³osu. Ale jest równie¿ fajniej, mam na my¶li to, ¿e dotychczas zrobili¶my 7 albumów i ni st±d ni zow±d  pojawia siê nowy kole¶ w zespole. To ca³kiem w porz±dku.
T: Niedawno, kiedy przeprowadza³am wywiad z tob± i Mikaelem... Mike mówi³ o nowym albumie, który wtedy nie by³ jeszcze napisany. A ty powiedzia³e¶, ze bêdzie to ‘mia¿d¿±cy black metal’
P: (przerywa) A nie jest? (szczerzy siê i ¶mieje) No có¿, zawsze jest jaki¶ pomys³ odno¶nie tego jak nowy album bêdzie wygl±da³, ale nigdy nie wychodzi to tak jak by³o wcze¶niej planowane. Po drodze pewne rzeczy siê pozmienia³y i album nie jest tak szybki jakim spodziewali¶my siê, ¿e bêdzie. Jest raczej powolny i ciê¿ki.
T: S³ysza³am z niego jeden kawa³ek
P: Tak, czy to by³ ‘The Grand Conjuration’?
T: Niom
P: To ta piosenka w której jest z³o! To w³a¶ciwie wolny utwór - dodali¶my trochê szybszych partii, ale zasadniczo jest dosyæ wolny.
T: W³a¶ciwie to pierwsz± rzecz± o której pomy¶la³am kiedy j± us³ysza³am, by³o to, ¿e brzmi jak bardzo stary Opeth i ¿e jest z³a do szpiku ko¶ci.
P:  (¶miech) Tak, tak jest bardzo z³a, nazywamy j± ’piosenka z³o’
T: Jak w porównaniu z ni± brzmi reszta albumu?
P: W³a¶ciwie to ka¿da piosenka stanowi sama o sobie. Ta, to ‘piosenka z³o’, to jest tego typu piosenka, no wiesz, w³a¶nie tego typu... Jest piêæ ciê¿kich piosenek, które czasowo wychodz± oko³o 10 min ka¿da. Jest ballada która jest bardzo krótka. Jest kilka piosenek w stylu ‘Damnation’. Wszystko jest ze sob± wymieszane.
T: Ostatnio mówili¶cie, ¿e macie w planach ‘concept album’. Czy ostatecznie tak w³a¶nie wysz³o?
P:  Je¿eli chodzi o teksty to nie jest ‘concept album’. Je¿eli chodzi o muzykê no có¿... wydaje mi siê, ¿e zawsze za albumem kryje siê koncept. Ale nie ma tutaj takiego, który nasuwa³ by siê od razu, nie tak jak na ‘My Arms, Your Hearse’. Wiêc... (my¶li przez chwilê) wydaje mi siê, ¿e to wcale nie jest ‘concept album’. (¶miech)
T: Czego s³uchali¶cie nagrywaj±c ten album?
P: Jest zawsze kilka oczywistych inspiracji, jak to, ¿e zawsze s³uchamy Morbid Angel i zespo³ów tego typu. Tego s³uchamy zawsze. Co zapewne jest nowe to prawdopodobnie to, ¿e ca³y czas poszerzamy nasze muzyczne horyzonty - jeste¶my wszyscy muzycznymi MANIAKAMI! (¶miech) Wszystko co lubimy, wrzucamy do gara. Próbujemy wkomponowywaæ prawie wszystko. Wiêc s± nalecia³o¶ci od Stevie Wondera albo jazzu po Black Metal. Ale tak ju¿ siê dzia³o przez jaki¶ czas.
T: Jak twoim zdaniem posz³a do przodu wasza muzyka na ostatnich albumach. Mam na my¶li to ¿e ’Damnation’ by³a tak BARDZO delikatna, a z drugiej strony ’Deliverance’ tak mia¿d¿±ca!
P: Tak, ale te ostatnie dwa zrobili¶my takimi celowo. Na nowym wracamy do normy, robimy tylko jeden album. Ale chcieli¶my, ¿eby by³a na nim dynamika - delikatne i ciê¿ki partie. Ale g³ówn± ró¿nic± teraz jest to, ¿e mamy klawiszowca w zespole, który sta³ siê teraz integraln± czê¶ci± naszej muzyki.. I, no wiesz, on gra rzeczy, które s± w przeciwwadze, do robienia zwyczajnej ¶ciany d¼wiêku.
T: Jako, ¿e jeste¶cie teraz z Roadrunner, czy my¶leli¶cie o wypuszczeniu teledysku?
P: By³y na ten temat rozmowy - w³a¶ciwie to prawdopodobnie wypu¶cimy teledysk. Rozmawiali¶my o tym ju¿ wcze¶niej z Music for Nations, ale wtedy nigdy to nie nast±pi³o. Zdaje siê ¿e to tylko kwestia czasu. Zawsze mamy za d³ugie piosenki, wiêc pewnie wyjdzie z tego w pewien sposób edytowana wersja. ...Co nam siê nie podoba, ale wydaje mi siê ¿e jeste¶my w tym punkcie kariery, w którym edytowana wersja mo¿e nam pomóc.
T: Niom,  ’edycja radiowa ’ The Drapery Falls’, któr± dawa³am wam wcze¶niej do podpisania, jest skrócona do 5 min.  
P: Tak, to zaledwie próbka, ale... niech i tak bêdzie.
T: Chcia³am równie¿ zapytaæ o poboczny projekt Mikaela i Dana Swanö -
P: Chodzi o Bloodbath?
T: Nie ten drugi, Sörskogen
P: Aaa okay, to ten drugi! Wiêc, by³o to dawno temu - wróci³ do domu, mia³ 3 piosenki po szweadzku - no wiesz, to by³o w okolicy gdzie siê urodzi³, czy co¶ ko³o tego (¶miech). Wiêc poszed³ z Danem do jego studia i wtedy to nagrali. Upi³ siê, dobrze siê bawi³ i to tyle. Ale w³a¶ciwie... czê¶æ tego projektu jest na ’Damnation’ - na ‘In My Time Of Need” , jest na nim krótka ¶cie¿ka wokalna, która w³a¶nie z niego pochodzi.
T: Wow, nie wiedzia³am o tym! S³ysza³am Sörskogen i brzmia³ naprawdê delikatnie i progresywnie.
P: Tak, ale wiesz, to by³o wtedy, to by³a zupe³nie inna sprawa. Rzecz bardzo nie-opethowa. Ale teraz gdy jeste¶my po ‘Damnation’, pasuje idealnie.
T: Dobra, mam 2 ostatnie pytania.
P: (szepcze) Dobra, dawaj!
T:  Zauwa¿y³am w sklepiku, ¿e mieli¶cie koszulkê ze starym logo Opeth. Dlaczego zdecydowali¶cie siê je odkurzyæ?
P: W³a¶ciwie to resztki z innej trasy. Pomy¶leli¶my, ¿e to fajny pomys³ powróciæ z tym logo. Wiesz, my¶leli¶my, ¿e to bêdzie taka ma³o znana, nieco mroczna rzecz. (¶miech) Lubimy wypuszczaæ rzeczy, które sami potem chcemy mieæ. Powód dla którego wypu¶cili¶my limitowan± edycjê na winylu, by³ taki, ¿e te¿ chcieli¶my j± mieæ. By³a taka oryginalna koszulka jak ta. Ja tak± mam i Mikael ma jedn±. Jest tego tylko 50 kopii. (¶miech) Wiêc ze wzglêdu na nas zdecydowali¶my ¿e, no wiesz - nie, ¿e to najlepiej sprzedaj±cy siê produkt, nic z tych rzeczy, poniewa¿ to logo nie - ono nie - no wiesz ... (¶miech)
T: (¶miej±c siê) Dobra, to ostatnie pytanie dla mojego kolegi który pisze ksi±¿kê o muzykach graj±cych metal i fanach metalu. Co sk³oni³o ciê ku tego typu muzyce.
P: Kiedy dorasta³em, zanim poszed³em w stronê metalu, s³ucha³o siê wszystkiego co lecia³o w radiu, Bonnie Tyler, wiesz, cokolwiek. Ale wtedy mój kumpel pu¶ci³ ‘Hallowed Be Thy Name’, Iron Maiden i potem ca³y album, na co ja ’taaak’!!!(\m/ :]), ‘To jest to’ (¶miech) I od tego momentu metal to by³o to. Wiec zajê³o mi parê lat, ¿eby zdecydowaæ siê na s³uchanie równie¿ innej muzyki. Przez d³u¿szy czas by³o tak, ¿e liczy³ siê... TYLKO metal.
T: Niom, my¶lê, ¿e ka¿dy przechodzi przez ten okres!
P: Tak, ja te¿ mia³em tê fazê. Zdaje siê ¿e d³ugo minê³o zanim kupi³em album na którym nie znajdowa³ siê metal. Wiêc to Iron Maiden przechyli³ szalê.
T: Okay, wielkie dziêki Peter za po¶wiêcenie mi czasu, nie mogê doczekaæ siê a¿ us³yszê nowe kawa³ki na ¿ywo, kiedy ju¿ wrócicie do nas jesieni±
P: Dziêki, by³o bardzo mi³o! Grali¶my du¿o w Toronto i podoba siê nam tutaj!

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Wywiad z Peterem
« Reply #7 on: 2005-08-06, 18:24:55 »
Nieee, b³agam, tylko nie "niom" :P :mrgreen:

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Wywiad z Peterem
« Reply #8 on: 2005-08-06, 21:36:09 »
Wiesz ,Tina ca³y czas mówi³a yeah, wiêc postanowi³em dodaæ jej trochê charakteru :mrgreen:. Poza tym rozmowa odbywa³a siê na luzie, a to dodaje jej nieco kolorytu + nudzi³o mi siê trochê wiêc pozwoli³em sobie na ma³± innowacjê :D

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Re: Wywiad z Peterem
« Reply #9 on: 2005-08-07, 21:51:02 »
Quote from: djdzida
Quote from: Czarna
JAk Minder mo¿e, to ja te¿!!  :mrgreen:

Czarna, przecie¿ jeste¶ specjalistk± od offtopiców, a nie od ortografii ;) :mrgreen:

O przepraszam!! Ja jestem ortografiofilk± po leczeniu  :mrgreen:
Vertigo, jest parê przekrêceñ w szyku i trochê b³êdów interpunkcyjnych... :D

"Piosenka z³o"  8)  LOL :D
...If I call will you come and will you save me?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Re: Wywiad z Peterem
« Reply #10 on: 2005-08-07, 22:52:31 »
Quote from: Czarna
Vertigo, jest parê przekrêceñ w szyku i trochê b³êdów interpunkcyjnych... :D
"Piosenka z³o"  8)  LOL :D

Co do 'piosenki z³o' to wiedzia³em ¿e kto¶ siê czepi, ale przecie¿ o to chodzi³o ¿eby zabrzmia³o ¶miesznie. Jak Ty by¶ to przet³umaczy³a - z³a piosenka? Przecie¿ to trochê bez sensu, mo¿e wypaczyæ znaczenie. Okre¶lenie 'piosenka z³o' idealnie pasuje do ca³ego kontekstu, w którym Peter tak naprawdê przecie¿ zlewa z TGC i wrêcz widzê go jak robi do tego tak± - :twisted: - minê :D . Co do przekrêceñ w szyku, wynika to z 2 rzeczy - z tego, ¿e rozmowa by³a prowadzona na luzie i Tina w taki te¿ sposób spisa³a s³owa Petera + robi³em w miêdzy czasie piêæ innych rzeczy (np oddawa³em siê Ghost Reveries :twisted:) wiêc mog³em nie zwróciæ uwagi. A co do interpunkcji po prostu albo nie chce mi siê wstawiaæ przecinka, albo napiszê go po s³owie przed którym powinien widnieæ (bo tak przy szybszym pisaniu mi siê wstawi³o) :D

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Wywiad z Peterem
« Reply #11 on: 2005-08-08, 12:02:21 »
Quote from: djdzida
Nieee, b³agam, tylko nie "niom" :P :mrgreen:


Hehe, mnie od razu to siê w oczy rzuci³o. Ale dzi¶ to nawet w oficjalnych wywiadach mo¿na siê takiego s³ownictwa spodziewaæ. Tylko czekam, kiedy kto¶ przeprowadzi wywiad z ch³opakami w Spodku. Pewnie bêdzie pe³ny takich "niom", "jush" i innych, haha.


"The Evil Song" - Z³y Utwór. Nie ma w tym nic wypaczonego, je¶li chodzi o znaczenie i brzmi lepiej ni¿ "Piosenka Z³o".

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Wywiad z Peterem
« Reply #12 on: 2005-08-08, 13:07:07 »
Quote from: Agarves
"The Evil Song" - Z³y Utwór. Nie ma w tym nic wypaczonego, je¶li chodzi o znaczenie i brzmi lepiej ni¿ "Piosenka Z³o".

Ale mniej jajcarsko, a o taki efekt mi w³a¶nie chodzi³o :wink:

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Wywiad z Peterem
« Reply #13 on: 2005-08-08, 15:25:19 »
Moim zdaniem t³umaczenie Vertigo jest lepsze, bo zwyczajnie pasuje do kontekstu sytuacyjnego. Zreszt± na malkontentów jedna jest metoda. Jak t³umaczenie siê nie podoba to t³umacz sobie sam. :mrgreen:  :wink:

Mnie siê podoba. :wink:
[under construction]

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Wywiad z Peterem
« Reply #14 on: 2005-08-09, 00:33:36 »
Quote from: Unas
Moim zdaniem t³umaczenie Vertigo jest lepsze, bo zwyczajnie pasuje do kontekstu sytuacyjnego. Zreszt± na malkontentów jedna jest metoda. Jak t³umaczenie siê nie podoba to t³umacz sobie sam. :mrgreen:  :wink:

Mnie siê podoba. :wink:


Vertigo poda³ w³asn± interpretacjê, ja skomentowa³em to podaj±c w³asn± (która nadal bardziej mi pasuje). To siê w³a¶nie nazywa dyskusj±. Nie wiem, gdzie  dopatrzy³e¶ siê malkontenctwa Unas. Jestem takim malkontentem jak Ty konformist±. I oczywi¶cie masz racjê, je¶li t³umaczenie mi siê nie podoba, t³umaczê sobie sam i dzielê w³asnymi spostrze¿eniami. Na przyk³ad takim:

Vertigo, my¶lê, ¿e z "niom" zaszed³e¶ za daleko. Jedna sprawa oddaæ nieformalny charakter wywiadu, inna u¿yæ s³ów, które kojarz± siê z dziecinad±. Zak³adam, ¿e Tina ma wiêcej ni¿ 15 lat. Gdybym zacz±³ czytaæ polski wywiad, w którym pojawi³oby siê s³owo "niom", od³o¿y³bym to na bok chyba i nie traktowa³ na powa¿nie. Nie widzê t³umaczenia "yeah" jako "niom" chyba, ¿e Peter rozmawia³by ze swoj± ma³± córeczk±. Nie mam wiêkszych zastrze¿eñ do reszty.

 

lofty-success