Dzia³ ogólnomuzyczny > Ca³a piêkna reszta

Karnivool

<< < (2/9) > >>

Callahan:
Ja po tych dwóch utworach (szczególnie po We Are, które jako¶ zupe³nie mnie nie przekona³o) mam obawy, ¿e ta p³yta jednak nie dorówna poprzedniej, wyjdzie taki ¶redniak i nie bêdzie wiadomo gdzie to wsadziæ... no ale zobaczymy, wszak znamy tylko kilka minut z 70...

Luksor:
"Sound Awake" by³a (sorki za okre¶lenie, ale tak to odbiera³em i odbieram) popowo wyg³adzona, a wszystko wskazuje na to, ¿e nowy album bêdzie bardziej eksperymentalny i zapewne trudniejszy w odbiorze. Wydaje mi siê, ¿e to dobrze, bo nie bêdziemy mieli "Sound Awake II". Jestem w stanie zaakceptowaæ tak± sytuacjê u artystów z du¿ym sta¿em, bo jest to w jakim¶ sensie nieuniknione, ale dla zespo³u, który dopiero co wyszed³ z niszy, artystycznie mo¿e to byæ zabójcze. No chyba, ¿e zespó³ nastawiony jest na osi±gniêcie du¿ej popularno¶ci i tworzenie dla niewymagaj±cego s³uchacza. Ale Karnivool, pomimo tego jak nazwa³em "popowego" layoutu, ju¿ na "Sound Awake" tworzy³ w sposób bardziej nietuzinkowy.

Callahan:
Premiera Asymmetry 19. lipca.

Callahan:
S³ucham Asymmetry drugi raz no i kurczê... gdyby to nie by³o Karnivool, to nie wiem czy bym to wiêcej w³±czy³, bo jak dot±d niczym nie przyku³o mojej uwagi za bardzo. Niby fajnie, s³ychaæ, ¿e siê ch³opaki napracowa³y, ale nie porywa. Nie mówi±c o tym, ¿e jestem zdecydowanym przeciwnikiem zwiêkszania liczby utworów i czasu trwania albumu poprzez doklejanie zupe³nie niepotrzebnego intro i outro sk³adaj±cego siê z cichych pomruków. Wyg³upy.

Luksor:
W³a¶nie s³ucham. Wstêp Aum zrobi³ na mnie przyjemne wra¿enie i fajnie wprowadzi³ w p³ytê, która nie¼le intryguje, ale jest to album z pewno¶ci± nie na jedno podej¶cie. D³ugo¶æ z pewno¶ci± tego nie u³atwia. Album bêdzie wymaga³ os³uchania i dopiero wtedy, gdy w ¶wiadomo¶ci u³o¿y siê w ca³o¶æ, bêdzie mo¿na oceniaæ w kategoriach gniot-¶redniak-arcydzie³o. ;)  Karnivool z pewno¶ci± sta³ siê zespo³em w pe³ni alternatywnym. Masa nietuzinkowego gitarowego grania, ale jeszcze nie wiem czy to tylko takie kombinowanie by robiæ wra¿enie, czy mo¿e jednak jest w tym jaka¶ ponadczasowa, wizjonerska ¶wiadomo¶æ.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomo¶ci

[#] Nastêpna strona

[*] Poprzednia strona

Go to full version