Author Topic: The Incident  (Read 39507 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Incident
« Reply #45 on: 2009-09-01, 19:19:53 »
Btw. je¿eli kto¶ chcia³by poczytaæ o Elizabeth Short, to jest co¶ tam tutaj, ale zapewne i tak wszyscy znaj± jej tragiczna historiê z filmu "Czarna Dalia". :wink: No to zabieram siê do s³uchania.
Wyslano: 2009-09-01, 17:21:06
Fajna p³yta :), ale czy lepsza od poprzedniej... :-k jeszcze nie na tym etapie ws³uchiwania siê. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: The Incident
« Reply #46 on: 2009-09-01, 23:48:29 »
Fajna p³yta :), ale czy lepsza od poprzedniej... :-k jeszcze nie na tym etapie ws³uchiwania siê. :wink:
Dok³adnie takie samo zdanie mam póki co.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Incident
« Reply #47 on: 2009-09-02, 17:01:04 »
Najnowszy album Porków zosta³ p³yt± miesi±ca "Teraz Rock".
Quote from: Teraz Rock
Steven Wilson to bardzo zapracowany cz³owiek. Nie do¶æ, ¿e regularnie wydaje p³yty Porcupine Tree, udziela siê w wielu pobocznych projektach (miêdzy innymi w Blackfield i No-Man), wystêpuj e go¶cinnie na albumach innych wykonawców, to w dodatku pod koniec zesz³ego roku wydal solowy album. Nie dziwne wiêc, ¿e w pewnym momencie ta cala aktywno¶æ musia³a zacz±æ siê wzajemnie przenikaæ. Po albumach "Deadwing" i "Fear Of A Blank Planet", na których Porcupine Tree eksplorowali rejony zahaczaj±ce o muzykê metalow±, nadesz³a pora na "The Incident", bêd±cy zwrotem w kierunku tradycyjnych form progresywnych, ale wzbogaconych o nowoczesne rozwi±zania aran¿acyjne. "The Incident" to dwie p³yty. Pierwsza z nich zawiera trwaj±cy 55 minut utwór tytu³owy, druga dodatkowe cztery - znacznie krótsze - kompozycje. Choæ "The Incident" trwa prawie godzinê, zosta³ podzielony na 14 czê¶ci, które mo¿na traktowaæ jako oddzielne kompozycje. Mniej tutaj metalowej energii, znanej z ostatnich dokonañ Porcupine Tree, pierwsze skojarzenia kieruj± siê raczej w stronê klasycznego prog rocka - uwertura Occam's Razor mog³aby pos³u¿yæ za otwarcie którego¶ z epickich albumów Yes. Gdy zaczyna siê The Blind House, zostajemy przeniesieni w rejony bli¿sze wspó³czesno¶ci, ale nawet tutaj ostrzejsze gitary ustêpuj ± w zwrotkach miejsca klawiszom. Sporo tu nastrojowego grania. Maj±cy crimsonowate konotacje Great Expectations p³ynnie przechodzi w Kneel And Disconnect, gdzie na pierwszym planie mamy fortepian i gitarê akustyczn±, a we wstêpie utworu tytu³owego sporo jest elektroniki, kreuj±cej mroczny klimat, sk³aniaj±cy siê w kierunku ambientowo-elektronicznego No-Man. Centraln± czê¶ci± "The Incident" jest Time Flies, który sam w sobie stanowi suitê. Rozpoczyna siê akustyczn± gitar± i ³agodnym ¶piewem Wilsona, potem przechodzi do czê¶ci instrumentalnej z d³ug± gitarow± solówk±, by pod koniec wróciæ do akustycznych gitar i ¶piewu. Ten utwór, obok refleksyjnego I Drive The Hearse, to najbardziej udana czê¶æ ca³o¶ci. Trochê mocniejszego grania znajduje siê w Octane Twisted, ale skontrastowane zosta³o ono z ³agodniejszymi fragmentami. Tak naprawdê ciê¿kie gitary i nieregularne rytmy us³yszymy tylko w Circle Of Maniacs, brzmi±cym jak skrzy¿owanie inspiracji twórczo¶ci± Opeth i Meshuggah. Utwory z drugiej p³yty prezentuj± siê zaskakuj±co ³agodnie. Tylko w przypadku mrocznego Bonnie The Cat mo¿na mówiæ o ostrzejszych elementach, choæ jest ich niewiele, a wiêcej tu wp³ywów solowego albumu Wilsona. Pozosta³e trzy kompozycje to granie bardziej balladowe. W Remember Me Lover mo¿na szukaæ skojarzeñ z p³yt± "Stupid Dream", ale piosenkowym Flicker i Black Dahlia znacznie bli¿ej do dokonañ Blackfieid ni¿ Porcupine Tree. Oczywi¶cie nie ma w±tpliwo¶ci, ¿e ca³y czas s³uchamy p³yty Porcupine Tree. Steven Wilson nadal potrafi intrygowaæ zarówno swoj± muzyk±, jak i tekstami (punktem wyj¶cia warstwy litycznej "The Incident" by³ wypadek samochodowy, na jaki artysta natkn±³ siê na drodze, ale rozbudowano j± o elementy autobiograficzne, uniwersalne przemy¶lenia i komentarze spo³eczne, a ca³o¶æ ubrano w do¶æ surrealistyczn± formê). Tym razem robi to jednak u¿ywaj±c nieco innej palety brzmieñ ni¿ na ostatnich p³ytach, a tak¿e bardziej rozbudowanej formy, nie tak ³atwej w przyswojeniu, wymagaj±cej wiêkszego skupienia i czasu.
Robert Filipkowski
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: The Incident
« Reply #48 on: 2009-09-02, 19:37:08 »
Interesuj±cy ten nowy album. Uwielbiam praktycznie wszystko co do tej pory zrobili... w zasadzie to po prostu wszystko. Incident ma dla mnie wspania³y klimat, ale jeszcze nie do koñca siê w niego wgryz³em. Chyba w tym tygodniu kupiê bilet na koncert..

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Incident
« Reply #49 on: 2009-09-04, 06:53:24 »
Ja równie¿ ci±gle siê wgryzam. W³a¶ciwie po tych kilku podej¶ciach mogê zacytowaæ wypowied¼ jednego z userów Porkowego forum: "Niewiele tu drapie¿no¶ci i ostrych riffów, du¿o za to klasycznego, smêciarskiego Wilsonowego marudzenia." Nb. bardzo przyjemnego w obszernych fragmentach marudzenia. :wink: Ca³y czas jednak mam uczucie, ¿e album jest odrobinê s³abszy od poprzedniego...
Wyslano: 2009-09-02, 19:51:02
P³yta powoli zaczyna siê wkrêcaæ. Przed chwil±, w trakcie d¿d¿ystej podró¿y do pracy p³yta zagra³a tak mniej wiêcej od Degree Zero of Liberty, który jest swoist± reminiscencj± tematu otwieraj±cego album, po czym pojawia siê czê¶æ, której w trakcie takiej pogody s³ucha siê z równie ogromn± przyjemno¶ci± jak stary Opeth. A tak btw. to fajnie, ¿e tym razem album podstawowy ukazuje siê wspólnie z bonusowym dyskiem. Dziêki temu bêdzie taniej i wygodniej ni¿ to by³o poprzednio z "Fear of a Blank Planet" i EP "Nil Recurring".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Incident
« Reply #51 on: 2009-09-05, 21:31:09 »
£eee, lista utworów zwalona. Nie cierpiê pisania rzymskich cyfr ma³ymi literami [fajnie to brzmi :mrgreen: ].
A p³yta po tych trzech ods³uchach mi wchodzi zadziwiaj±co dobrze. Smêdzenie mi prawie nie przeszkadza, melodie czepiaj± siê mnie niesamowicie... Tytu³owy kawa³ek jaki¶ taki u³omny trochê, ale mo¿e siê przyzwyczajê, bo po kilku razach mnie tak nie dra¿ni jak na pocz±tku. Drugiego dysku na razie nie s³ucham, po jednym razie stwierdzi³em, ¿e pierwszy bardziej mnie interesuje :P
A¿ chyba znów spróbujê ze starszym materia³em, tak mnie ten album pozytywnie do Porków nastawi³ :D

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: The Incident
« Reply #52 on: 2009-09-08, 13:48:13 »
£eee, lista utworów zwalona. Nie cierpiê pisania rzymskich cyfr ma³ymi literami
Ja te¿ :D

Tydzieñ do premiery daje ³adny nowy layout MajSpejsa.

Nie wiem jak Wy, ale ja po kilku razach ju¿ siê zakocha³em w nowym albumie.
Wyslano: 2009-09-06, 14:01:14
Muszê niestety nabiæ posta aby zosta³ on zauwa¿ony, mianowicie moi drodzy w serwisie torrentowym Demonoid (z rejestracj±) jest ju¿ The Incident we FLACzkach, wiêc kto ma tam konto z przesz³o¶ci mo¿e ¶ci±gn±æ i udostêpniæ gdzie¶ bo mojemu brejdakowi siê nestety nie chce. Ale powiem Wam, ¿e jak zwykle solidna jako¶æ zmienia oblicze :D
« Last Edit: 2009-09-08, 14:07:14 by mrówa »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Incident
« Reply #53 on: 2009-09-11, 18:28:56 »
Nie wiem jak Wy, ale ja po kilku razach ju¿ siê zakocha³em w nowym albumie.
Ja prawie te¿. :) W³a¶nie naby³em album w Media Markt i wieczorem zasi±dê do delektowania siê pe³nym brzmieniem.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: The Incident
« Reply #54 on: 2009-09-11, 18:50:40 »
o ³a³, muszê sprawdziæ u siebie w Media

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Incident
« Reply #55 on: 2009-09-12, 19:40:39 »
¦wietna p³yta! Bardzo przypad³a mi go gustu. Ju¿ w tej pokancerowanej empetrójkowej wersji bardzo dobrze siê jej s³ucha³o, ale teraz z orygina³u to po prostu najprawdziwsza uczta dla zmys³ów i duszy. :)
Wyslano: 2009-09-12, 12:51:59

Nowa p³yta, nowy layout oficjalnej strony Porcupine Tree, a na niej ¶wietnie zarejestrowane wykonanie Way out of Here z koncertu w Tilburgu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: The Incident
« Reply #56 on: 2009-09-15, 23:02:30 »
Wczoraj postanowi³am pos³uchaæ, dos³ucha³am do po³owy i jako¶ tak wlecia³o, wylecia³o... Dzi¶ zaczê³am s³uchaæ drugi raz i muszê przyznaæ, ¿e ca³kiem dobry album im wyszed³ ;).

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: The Incident
« Reply #57 on: 2009-09-16, 23:25:04 »
Na razie s³ucha³em dwa razy i póki co nic mi w g³owie nie zosta³o :/

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: The Incident
« Reply #58 on: 2009-09-16, 23:55:07 »
Na razie s³ucha³em dwa razy i póki co nic mi w g³owie nie zosta³o :/

Szczerze mówi±c mnie te¿ :mrgreen:

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: The Incident
« Reply #59 on: 2009-09-17, 14:12:28 »
S³uchanie czê¶ciami to nie s³uchanie.