Author Topic: Opeth - zastrze¿enia  (Read 17859 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #45 on: 2006-02-24, 13:27:12 »
Wiesz, tez sie zastanawialam, jaki jest sens nagrywania takich dlugich utworow*, dopoki nie posluchalam. "BRI" jest tak zaaranzowany, ze sie nie nudzi, ja nawet nie zauwazam, jak mija te 20 minut. Jakby byl monotonny, to owszem - nudzilby sie, ale ma tyle zmian tempa, ostrzejsze fragmenty przeplataja sie z lagodniejszymi... Ja sie przy tym nie nudze.
---
*no, a Mortiisa niemal 30-minutowe mi nie przeszkadzaly ;) :P

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #46 on: 2006-02-24, 16:51:25 »
dla mnie BRI tez nie jest za dlugi,ani tym bardziej nudny :wink:  moze to dlatego,ze muze Opeth zazwyczaj staram sie traktowac calosciowo,sluchac calych plyt i w takiej sytuacji dlugosc "Czarnej rozy..." nie stanowi dla mnie jakiejs przeszkody

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #47 on: 2006-02-24, 17:09:19 »
D³ugi to jest The Disintegration Loops Williama Basinskiego a nie BRI.
Black Rose Immortal jest w sam raz, to jest po prostu czysty geniusz. A Disintegration Loops tez jest dobre  :wink:

rybosom

  • Posts: 260
  • Karma: +0/-0
    • http://www.satyrykon.goin.pl
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #48 on: 2006-02-24, 20:44:47 »
Masster powiedzial bardzo wazna rzecz... Sluchanie Opeth p³ytami to klucz do zrozumienia ich muzyki... Tak tak... Absolutnie sie zgadzam!!
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

Floe

  • Posts: 194
  • Karma: +0/-0
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #49 on: 2006-02-24, 20:46:21 »
Czasami s³ucham calymi p³ytami, ale najczesciej wybieram te kawa³ki na które mam nastrój :)
I can't see the meaning of this life I'm leading
I try to forget you as you forgot me ...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #50 on: 2006-02-24, 21:32:44 »
Od jakiego¶ czasu s³ucham wy³±cznie p³ytami - o jakiegokolwiek artystê by nie chodzi³o. Oczywi¶cie jest kilka wyjatków, bo np. nie jestem w stanie s³uchaæ ¿adnych utworów Placebo poza Pure Morning :P
Generalnie nie wyobra¿am sobie s³uchania np. MAYH w trybie "random". Ju¿ wystarczy mi, ¿e Orchid musia³em przetasowaæ, ¿eby siê jako¶ zmie¶ci³a na kasetê do samochodu.
True Pagan Winter Crew

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #51 on: 2006-02-25, 01:16:31 »
Szczerze mówi±c jaki¶ czas my¶la³am ¿e koñcówka The night and the silent water jest pocz±tkiem nastêpnego kawa³ka  :wink: Morningrise d³ugo mia³am tylko na kasecie i w sumie dla mnie to by³y dwa utwory - strona A i strona B :)
Aktualnie s³ucham czasem na randomie, jak mam ochote na Opeth a nie na konkretn± p³ytê.
wszystko, co sko¶ne.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #52 on: 2006-02-25, 13:38:24 »
Opeth na random? dla mnie to siê mija z celem. Akerfeldt potrafi genialnie u³o¿yæ p³ytê, s³uchanie pojedynczych utworów nie oddaje ca³o¶ci geniuszu Opetha.

BRI jest za krótkie!
selfbanned

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #53 on: 2006-02-25, 21:47:15 »
Ja sobie czasem wlaczam pojedynczy utwor, jak mi caly dzien po glowie chodzi. Ale rzeczywiscie, najlepiej jest sluchac Opeth calymi albumami, wtedy w glowie uklada sie taka historia... cos jak film: nie mozna zaczac ogladac od konca, skoczyc na poczatek, potem na przedostatnie sceny, srodek... (no, chyba, ze to film Q. Tarantino ;) :P)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #54 on: 2006-02-26, 18:51:21 »
Ja ¿eby s³uchac ca³ego Opeth to muszê miec czas i nastrój. A tego pierwszego czêsto mi brakuje, wiêc puszcvzam sobie tego songa, który akurat chodzi mi po g³owie.
[under construction]

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #55 on: 2006-02-26, 20:22:06 »
Ja s³ucham Opeth jak mi pasuje, niekoniecznie chronologicznie i po ca³o¶ci, jednak czasami po prostu puszczam p³ytê i sobie odgrywam wszystko od pocz±tku do koñca. To chyba zale¿y od nastroju. I Opeth wcale nie jest smêtny!
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #56 on: 2006-02-27, 11:06:55 »
Ja slucham tylko albumami inaczej tak nie swojo. :wink:
Bite your tongue, ignore the splinter.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #57 on: 2006-04-16, 02:58:42 »
Na moje najweselszy jest pocz±tek In Mist She was Standing..  
Remember Tomorrow mo¿na te¿ dodaæ

Jednak¿e dla mnie Opeth smêtem nie jest..  Wszystko zale¿y od punktu siedzenia.
Oo i w³a¶nie tupam sobie do Black Rose Immortal...
W³a¶ciwie powiem tak.. Oni s± tak zró¿nicowani, ¿e trudno powiedzieæ, ze co¶ jest weso³e, bo za chwilê mo¿e zwolniæ [co nie znaczy zasmêciæ].
Przyd³ugawo¶æ? OMG!! Killnê ka¿dy proces, który wypisze na ekranie "Opeth ma za d³ugie utwory". No dobra ¿artujê. Moim zdaniem dobrego nigdy za wiele, jest czas, ch³opaki siê rozwijaj±, to w³a¶nie jest  piêkne w Opeth - ¶redni czas utworu - 10 minut ;D
Z³e strony... My¶la³am, ze widzê, ale pos³ucha³am jeszcze raz i ju¿ nie widzê ;D Opeth to Opeth.

A co do s³uchania - wybieram sobie te piosenki, których chcê pos³uchaæ jak ju¿ siê dorwê ;D ale najczê¶ciej leci sobie swobodnie.. "like autumn leaves..."
Aha.. Black Rose immortal JEST za krótkie ;D

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #58 on: 2006-04-16, 13:45:56 »
zdecydowanie BRI jest za krótkie :)

Wg mnie Opeth potrafi zasmêdzoliæ i jak ju¿ to robi to tak perfekcyjnie, ¿e mo¿na zasn±æ albo w ostatnim momencie zmieniæ p³ytê. Przyk³adowo utwór "Weakness". Perfekcyjna nuda...
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Opeth - zastrze¿enia
« Reply #59 on: 2006-04-16, 21:38:07 »
A u mnie jest syndrom "push da button goddamnit". Czyli jak siê wczujê to mogê s³uchaæ bez koñca. Ja naprawdê chcê wy³±czyæ, wiem, ze ju¿ jest trzecia rano a wstaæ muszê o 7, ja to wszystko wiem!! Ale co ja na to poradzê, ¿e rêka nie reaguje na "push da stop button?!?"

 

lofty-success