Author Topic: Problem b³êdów ortograficznych  (Read 21908 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Problem b³êdów ortograficznych
« on: 2005-02-19, 10:48:37 »
W zwi±zku z faktem, ¿e ostatnimi czasy szerzy siê plaga byków ortograficznych (taurus ortographus) apelujê do szanownych Moderatorów o edytowanie postów i wyró¿nianie b³êdów na czerwono. Ka¿dy u¿ytkownik forum, który zauwa¿y w swoim po¶cie takie poprawki zobowi±zany jest do ich natychmiastowej poprawy (ka¿dy u¿ytkownik forum mo¿e w dowolnym momencie edytowaæ tre¶æ swoich postów). Niepokorni otrzymaj± niechlubn± rangê bykoroba bêd±c przez to wystawionymi na publiczne po¶miewisko - przynajmniej do czasu poprawy.

Nie przyjmujê t³umaczeñ w rodzaju "mam ¶wiadectwo o dysleksji". Je¶li takie ¶wiadectwo posiadasz, to z pewno¶ci± spêdzasz mnóstwo czasu na wkuwaniu regu³ek i bêdziesz wdziêczna(-y) za udzielon± Ci pomoc.
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #1 on: 2005-02-19, 18:28:56 »
jak rozumiem, dbamy o czysto¶æ i poprawno¶æ jêzyka polskiego i kwiatki zwane potocznie "jêzykiem blogowym" tak¿e têpimy??  :twisted:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #2 on: 2005-02-19, 19:23:43 »
Jêzyk blogowy te¿ têpimy :axe:
Powiedzmy, ¿e innym kolorem. Np. pomarañczowym.
True Pagan Winter Crew

summoner

  • Posts: 23
  • Karma: +0/-0
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #3 on: 2005-02-28, 09:47:29 »
Mi tam pomysl sie podoba  =D>
I wear a naked soul
A blank face in the streaming water...

caress of stars

  • Guest
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #4 on: 2005-02-28, 12:05:02 »
Co je¶li chodzi o literówki? Mam je traktowaæ na równi z b³êdami ortograficznymi? (tak tylko dla pewno¶ci pytam, bo ju¿ i tak je w ten sposób potraktowa³am :P ) Literówki zaznaczy³am na zielono.
Niektórzy robi± ich zbyt wiele, przez co tre¶æ postów staje siê nieczytelna. Proszê na to te¿ zwracaæ uwagê-pro¶ba do u¿ytkowników ;). I nie obra¿aæ siê o jakie¶ wniesione w postach poprawki, bo to nie po to, aby kogo¶ obraziæ.  8)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #5 on: 2005-02-28, 12:56:33 »
Wytykanie literówek mo¿e byæ uznane za zbytnie czepialstwo, ale przy faktycznym nawale dobrze jest zwróciæ uwagê bardziej na PM ni¿ edytuj±c posty (bo to du¿o roboty :twisted: ) Pojedyncze literówki, je¶li dra¿ni±, czasem lepiej wyedytowaæ i nic nie mówiæ :roll: bo jak tak dalej pójdzie, to zaczniemy siê czepiaæ o przecinki :P
True Pagan Winter Crew

caress of stars

  • Guest
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #6 on: 2005-02-28, 13:10:53 »
W porz±dku, tez wydaje mi siê, ¿e zaznaczanie tego to zbyt du¿o roboty i trochê dziwnie to wygl±da :P. Wiadomo¶æ ju¿ wys³a³am. Mam nadziejê, ze zostanie prawid³owo odczytana :>

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #7 on: 2005-02-28, 13:36:54 »
Ju¿ siê bojê :P
Caress, nie strasz nowych forumowiczów :twisted:

Swoj± drog± niez³y chrzest bojowy: Wchodzi nowy forumowicz, przypadkiem walnie literówkê lub orta (bo siê za du¿o naczyta³ np. blogów swojego m³odszego rodzeñstwa i ju¿ mu tak zosta³o). Wchodzi Caress i od razu urz±dza polowanie :axe:  Je¶li forumowicz prze¿yje tygodniow± nagonkê, to oficjalnie zostaje mianowany na megamasakratora i mo¿e w postach pisaæ co mu siê podoba.
:twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:
Chyba dodam kilka rang specjalnych :P

Oczywi¶cie to wszystko by³ ¿art. Dobra robota, Caress :wyszczerz:
True Pagan Winter Crew

caress of stars

  • Guest
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #8 on: 2005-02-28, 17:33:13 »
:lol:
chyba sobie powinnam jaki¶ opis typu "Gniew bo¿y", "s±d ostateczny", czy "¶wiêta Inkwizycja" waln±æ :lol:
Co poradziæ, ¿e ze mnie taki pedant jest, no ale w koñcu o pojedyncze literówki siê nie czepiam, a¿ do tego stopnia :>... no powiedzmy, ¿e staram sie nie czepiaæ :roll:

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #9 on: 2005-02-28, 19:32:15 »
No z literówkami to bez przesady... chyba, ze kto¶ po prostu pisze niedbale... to juz wtedy inna sprawa...
Dyslektycy, za¶miecacze jêzyka polskiego i niechlujcy jêzykowi - strze¿cie siê  :obled:
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #10 on: 2005-02-28, 22:47:22 »
Quote from: caress of stars
chyba sobie powinnam jaki¶ opis typu "Gniew bo¿y", "s±d ostateczny", czy "¶wiêta Inkwizycja" waln±æ :lol:

mo¿e "Pogromca bykorobów"  :roll:  albo "£owca androidów"...
ale w sumie wiecie co? Ten polski jêzyk blogowy a¿ tak nie razi w porównaniu z tym, co siê dzieje w Stanach i Azji... tam jest fFsHyStkO pIsanE ff TeN sPoSoOB. Czasem ka¿da litera innym kolorem. A czasem po ka¿dym s³owie jest jeszcze "fuck", "fuckin'" etc. Nie wiem, mo¿e za ma³o czytam blogów czytam, ale na polskich blogach siê z czym¶ takim nie spotka³am (no, by³ jeden, mo¿e jest wiêcej, ale nie chcê tego ogl±daæ... :vom: )

caress of stars

  • Guest
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #11 on: 2005-03-01, 08:36:01 »
Quote from: Czarna
No z literówkami to bez przesady... chyba, ze kto¶ po prostu pisze niedbale... to juz wtedy inna sprawa...
Dyslektycy, za¶miecacze jêzyka polskiego i niechlujcy jêzykowi - strze¿cie siê  :obled:


O pojedyncze literówki to ja siê nie czepiam ;). Chodzi mi o posty, w których co drugi wyraz to jedna wielka literówka :P, a takie ostatnio siê pojawi³y, nie bêdê nicków ujawniaæ, zreszt± chyba zauwa¿yli¶cie kto co i jak? ;) Prawda?... e?... jest tu kto?  8-
Quote from: Kasandra
tam jest fFsHyStkO pIsanE ff TeN sPoSoOB

Oj widzia³am na jednym forum osobnika, który tak pisa³. Mój Bo¿e, oczopl±s murowany  :shock:

nikt wyj±tkowy

  • Posts: 50
  • Karma: +0/-0
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #12 on: 2005-03-01, 09:49:51 »
To jeszcze nic... spojrzcie na to: http://nlog.org/view.php?user=sexiagatka  
PS: S³abi psychicznie nie wchodziæ!! W razie co nie moja wina...  :roll:
Niewinno¶æ koñczy siê tam, gdzie zaczyna siê cz³owiek...

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #13 on: 2005-03-01, 09:56:12 »
Przeczyta³am dwie linijki... #-o
Niee.... nie mówcie mi, ¿e s± tacy ludzie... W mordê je¿a... Ona ¿artuje, prawda??  :^o  To nie jest na powa¿nie?? Przepraszam - nA pOffAsHn!e?!
Ona sobie nerkê z³ama³a i chce biust powiêkszyæ?  =D>
...If I call will you come and will you save me?

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Problem b³êdów ortograficznych
« Reply #14 on: 2005-03-01, 21:24:01 »
Literówki, literówki a jak mi litera "z" siê blokuje to co ja mam zrobiæ :wink:

 

lofty-success