Author Topic: Newsy ogólne  (Read 223927 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Newsy ogólne
« Reply #390 on: 2013-05-10, 13:34:48 »
No curva bez jaj. Po tak zajebistej plycie?!

W ogole co sie dzieje z kapelami? Quidam, Division By Zero, teraz Votum?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #391 on: 2013-05-10, 17:21:19 »
A mo¿e sobie po prostu jaja zrobili? :-k


Edit: nie, jednak to prawda:
Quote from: Votum
Jacku takie rzeczy siê zdarzaj± w wielu zespo³ach, nie ma wyj¶cia i trzeba i¶æ dalej



« Last Edit: 2013-05-10, 17:58:26 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Newsy ogólne
« Reply #392 on: 2013-05-11, 11:04:38 »
Ja nie widzê Votum bez Maæka, ale Maæka w innym zespole te¿ raczej nie :(

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #393 on: 2013-05-11, 13:44:54 »
Ja nie widzê Votum bez Maæka, ale Maæka w innym zespole te¿ raczej nie :(

Ta druga opcja wydaje mi bli¿sza pomy¶lnej realizacji. Obawiam siê tylko, ¿e on mo¿e chce uczestniczyæ w innej stylistyce, ale te¿ mo¿e byæ ciekawie. Natomiast bojê siê, ¿e Votum bez Maæka mo¿e podzieliæ los Mafii bez Piaska. Obym siê myli³...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #394 on: 2013-05-11, 15:21:02 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Newsy ogólne
« Reply #395 on: 2013-05-11, 17:21:12 »
Death metal w fortepianowej aran¿acji - jak Wam siê podoba?


szczerze? totalny bezsens :) chyba, ¿e to rodzaj ¿artu w stylu Richarda Cheese, inaczej to zupe³na strata czasu. Z orygina³u pozosta³ tylko tekst wiêc ciê¿ko to w ogóle nazwaæ "coverem", dla kogo¶ kto nie zna³by angielskiego ten utwór zupe³nie nie by³by w stanie przemówiæ a przecie¿ o to w muzyce chodzi - przynajmniej wg. mnie - aby przekaz oddzia³ywa³ poprzez d¼wiêki bezpo¶rednio na emocje

Dla kontrastu, wspomniana w tek¶cie Tori Amos zrobi³a swoj± wersjê "Raining Blood" wy¶mienicie. Tam muzyka, choæ odarta z bezpo¶redniej agresji, wci±¿ niesie pok³ad podskórnej atmosfery obcowania z absolutnym z³em - dok³adnie tak jak w oryginale. Oba nagrania mog³y by byæ ¶cie¿k± d¼wiêkow± do pobytu w piekle czyli w subiektywny artystyczny sposób oddaj± emocje wzglêdem jednej i tej samej rzeczy - a wiêc zdecydowanie nale¿y siê temu miano coveru.
« Last Edit: 2013-05-11, 17:26:48 by :Wreath: »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Newsy ogólne
« Reply #396 on: 2013-05-11, 18:31:52 »
Ja nie widzê Votum bez Maæka, ale Maæka w innym zespole te¿ raczej nie :(

Ta druga opcja wydaje mi bli¿sza pomy¶lnej realizacji. Obawiam siê tylko, ¿e on mo¿e chce uczestniczyæ w innej stylistyce, ale te¿ mo¿e byæ ciekawie. Natomiast bojê siê, ¿e Votum bez Maæka mo¿e podzieliæ los Mafii bez Piaska. Obym siê myli³...

Ja tam nie bede mial problemu z nowym wokalista Votum - naturalnie Maciek byl swietny, ale nie az tak charakterystyczny, zeby nie dalo sie go zamienic na kogos rownie dobrego. Mogliby sie z Wiernym, ex-frontmanem Division By Zero zgadac, i o przyszlosc Votum bylbym spokojny.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #397 on: 2013-05-12, 08:06:17 »
Ja nie widzê Votum bez Maæka, ale Maæka w innym zespole te¿ raczej nie :(

Ta druga opcja wydaje mi bli¿sza pomy¶lnej realizacji. Obawiam siê tylko, ¿e on mo¿e chce uczestniczyæ w innej stylistyce, ale te¿ mo¿e byæ ciekawie. Natomiast bojê siê, ¿e Votum bez Maæka mo¿e podzieliæ los Mafii bez Piaska. Obym siê myli³...

Ja tam nie bede mial problemu z nowym wokalista Votum - naturalnie Maciek byl swietny, ale nie az tak charakterystyczny, zeby nie dalo sie go zamienic na kogos rownie dobrego. Mogliby sie z Wiernym, ex-frontmanem Division By Zero zgadac, i o przyszlosc Votum bylbym spokojny.

Imho Maciek ma znacznie bardziej nietuzinkowy i rozpoznawalny g³os. Natomiast z wokalist± pokroju S³awka, Votum mo¿e staæ jedn± z wielu prog metalowych kapel w naszym kraju. Trochê jak okresy twórczo¶ci Black Sabbath bez Ozzy'ego i Dio. Pozostali wokali¶ci byli OK., muza te¿ niez³a, ale p³yty nie dorównywa³y tym z okresu "Paranoid", "Sabbath Bloody Sabbath" czy "Heaven and Hell". Jestem trochê sceptycznie nastawiony, bo wokal to podstawa brzmienia i charakteru zespo³u. Kayleigh ze ¶piewem Hogartha to zupe³nie nie to samo co pierwowzór z Fishem. Ale mo¿e Votum wyjdzie obronn± rêk± i znajdzie, znalaz³o ju¿, jakiego¶ oryginalnego ¶piewaka, bo (bez obrazy) wokal Wiernego, jak dla mnie, jest trochê zbyt pospolity. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Newsy ogólne
« Reply #398 on: 2013-05-12, 10:41:48 »
Zobaczymy, co siê z tego urodzi, ale te¿ raczej nie liczê na ¿adne fajerwerki :(

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Newsy ogólne
« Reply #399 on: 2013-05-12, 12:28:54 »
Szczerze mowiac, to widzialem juz na tej scenie kazda chyba mozliwa roszade personalna, ktora na poczatku wydawala sie nie do przejscia, a po jakims czasie okazywalo sie, ze byla strzalem w dziesiatke, wiec poki co nie ma co sie bac czy narzekac. Nawet na tym naszym progresywnym poletku bylo tego sporo: Collage wymienil wokaliste po pierwszej plycie, Quidam tez sie pozbyl Emilki po paru albumach, Anvision z mlodszych stazem kapel rowniez - takze nie panikowalbym poki co.

Teraz tak o tym mysle, to dochodze do wniosku, ze Votum zawsze bylo dla mnie ZESPOLEM - jako caloksztalt robi potezne wrazenie, ale nie mam takiego odczucia, ze kupuje ich plyty tylko dlatego, ze maja swietnego wokaliste czy innego muzyka.

Zastanawiam sie tylko, dlaczego zarowno w przypadku Votum, jak i Quidam czy Division By Zero muzycy odchodza po wydaniu tak swietnych albumow, kiedy ich tak zwana kariera wydaje sie byc u szczytu.

A co do Black Sabbath musze sie nie zgodzic :P Obiektywnie patrzac Ozzy byl cienkim wokalista. Mial szczescie, ze trafil na tak nietuzinkowa muzyke wychodzaca spod palcow Iommiego, bo gdyby wyladowal w jakims podrzednym zespoliku taplajacym sie w muzyce lat 60., nikt by o nim nie uslyszal. Najlepsza plyte BS nagralo z Tonym Martinem w 1990 - 'Tyr' sie zwala i wstyd nie znac ;) I rowniez na przykladzie BS nie moge sie zgodzic, iz:

wokal to podstawa brzmienia i charakteru zespo³u

;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Newsy ogólne
« Reply #400 on: 2013-05-12, 14:55:09 »
Mo¿e to w³a¶nie o to chodzi - wiêksze zainteresowanie mo¿e budziæ wiêcej konfliktów ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #401 on: 2013-05-12, 19:54:30 »
A co do Black Sabbath musze sie nie zgodzic :P Obiektywnie patrzac Ozzy byl cienkim wokalista. Mial szczescie, ze trafil na tak nietuzinkowa muzyke wychodzaca spod palcow Iommiego, bo gdyby wyladowal w jakims podrzednym zespoliku taplajacym sie w muzyce lat 60., nikt by o nim nie uslyszal.

To ju¿ kwestia gustu. ;) Dla mnie Ozzy jest jednym z najlepszych na ¶wiecie wokalistów rockowych. Udowodni³ to zarówno w Black  Sabbath, jak i solowo - "Diary of a Madman" to znakomita p³yta, imho dorównuj±ca obu p³ytom BS nagranym w tym czasie z Dio. A "Tyr" to solidny album, ale daleko mu do wspomnianych wy¿ej przeze mnie kilka postów wcze¶niej. Ala jak wspomnia³em we wstêpie, wszystko to kwestia gustu. Jedni lubi± rude, inni z pieprzykiem, a jeszcze inne ³ysych. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #403 on: 2013-05-14, 08:33:04 »
£ez nie s³ucham, ale jest ciekawy wywiad o realiach polskiego show businessu. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Newsy ogólne
« Reply #404 on: 2013-05-14, 09:51:45 »
£ez nie s³ucham, ale jest ciekawy wywiad o realiach polskiego show businessu. ;)


czy ja wiem.. troche banalow w stylu "showbiznes to bagno" i baaardzo duzo autopromocji kogos kto ewidentnie cierpi na megalomanie. Mysle ze mozna by ciekawiej zdiagnozowac nasz "swiatek" ale to chyba musialaby napisac osoba ktora rzeczywiscie jest jeszcze jego czescia