Author Topic: Cathedral - The Garden of Unearthly Delights  (Read 6202 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Cathedral - The Garden of Unearthly Delights
« on: 2005-11-14, 21:23:35 »
S³ucha³ ju¿ kto¶? Zauwa¿y³em, ¿e Whodo owszem. Ciekaw jestem waszych opinii na temat tej¿e p³yty, bad¼ co b±d¼ legendy doom.

Jak dla mnie ¶wietna rzecz. Z jednej strony ciê¿ko i nisko, jak to w dobrym doomie, a z drugiej strony nie brakuje klasycznie stonerowego wykopu i szybko¶ci. To p³yta kontrastów, bo pomimo miêsistego brzmienia wyczuwa siê tu gara¿owosc produkcji. Mamy tu klasyczne, proste i chwytliwe riffy, niektóre kawa³ki s± skonstruowane na prostych schematach, ale znowu¿ nie brakuje tu piêknych, progresywnych akcentów i z³o¿ono¶ci zarówno rytmicznej jak i kompozycyjnej.

Wyró¿ni³bym doomowe, choc ¿ywio³owe "Tree of Life and Death" z chwytliwym refrenem. Stonerowy "Oro The Manslayer", który naprawdê zasuwa i "The Garden", pokrêcon± progresywn± kompozycjê, która ma niemal 27 minut i sk³ada siê podobnie jak "Black Rose Immortal" z ciê¿kich gitarowych partii i delikatnych akustycznych akcentów. Plus ten piêkny kobiecy wokal.
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Cathedral - The Garden of Unearthly Delights
« Reply #1 on: 2005-11-14, 21:40:13 »
Po pierwszych przes³uchanich pierwsze co rzuca siê w uszy przybrudzone brzmienie, piekne jak na doom przysta³o, ju¿ mnie denerwuj± te czy¶ciutkie, wyszlifowane brzmienia, a na The Garden of Unearthly Delights jest takie jak powinno byæ  :wink: jeszcze do wokalu musze siê przyzwyczaiæ, a pó¼niej wszystko pójdzie jak po masle  :D

Arthus

  • Posts: 89
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Cathedral - The Garden of Unearthly Delights
« Reply #2 on: 2006-04-15, 11:30:23 »
P³yta ¶wietna, po niezbyt udanym The VII Coming wal± z naprawde grubej rury. Od pierwszych d¼wiêków po genialny Garden rzuca o glebê i nie daje siê podnie¶æ.
"Frozen is heaven and frozen is hell. And I am dying in this living human shell. I am a dying God, coming into human flesh. Frozen my heart. Frozen my soul. Frozen my love. I am a dying God, coming into human flesh"

 

lofty-success