Author Topic: Utwory psychotyczne/na krawêdzi szaleñstwa/muzyka której siê boicie  (Read 11316 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Wci±¿ s±dzê, ¿e Sunn przoduje w tej dziedzinie. Utwór Aghatrha z nowej p³yty przyprawia o dreszcze.
Swoj± drog± wiem ju¿ co znaczy Belúrol Pusztit (wspomina³em parê postów wstecz), a mianowicie - "zepsucie od ¶rodka"  :shock: .
No way in from the outside, no way out from within.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Porównaj to z takim np. Aluk Toldo, które wrêcz ryje kask

Aluk Todolo, jak ju¿ ;). Czy ja wiem czy a¿ tak ryje czerep..? Raczej denerwuje i nu¿y monotoni±, ale jak wy¿ej, ka¿dy ma na ten temat w³asne zdanie.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
By The Pain I See in Others czy Hessian Peel moim zdaniem s± straszne (co nie zmienia faktu,¿e uwielbiam te utwory :D)
W kontek¶cie innych wymienianych tu wykonawców czy utworów - nie s± :P Porównaj to z takim np. Aluk Toldo, które wrêcz ryje kask :P Choæ oczywi¶cie masz prawo do w³asnego zdania :]
Ale¿ ja wiem, ¿e te utwory nie s± muzycznym przedstawieniem lobotomii mózgu, ale jednak wydaje mi siê, ¿e s± warte uwagi pod takim k±tem. Poza tym to chyba nie jest kwestia, jako takiego "w³asnego zdania", bo przyznam, ¿e s± rzeczy gorsze - np ogólnie Grindcore :D
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
bo przyznam, ¿e s± rzeczy gorsze - np ogólnie Grindcore :D

Nono, grabisz sobie :twisted:
No way in from the outside, no way out from within.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Porównaj to z takim np. Aluk Toldo, które wrêcz ryje kask

Aluk Todolo, jak ju¿ ;). Czy ja wiem czy a¿ tak ryje czerep..? Raczej denerwuje i nu¿y monotoni±, ale jak wy¿ej, ka¿dy ma na ten temat w³asne zdanie.
O, dziêki za zwrócenie uwagi - tagi mia³em dobre, tylko katalog ¼le podpisany -_- Co do rycia mózgu i okolic: wszak¿e denerwowanie i nu¿enie monotoni± to jeden ze sposobów wprowadzania w trans, który nazwaæ by mo¿na takim ryciem w³a¶nie :] To ju¿ nie tylko kwestia w³asnego zdania, ale i definicji :P

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Nowy p³yty Current 93 i Sunn O)))  :mrgreen: a poza tym nowe Khanate czeka na przes³uchanie, ale w±tpiê w to, ¿e nagle zaczêli graæ post-rocka, wiêc do tematu jak najbardziej pasuj± :P

deartio

  • Guest
Ja siê bojê tylko swojej rodzicielki, np. gdy s³ucham DSBM na g³o¶nikach  :mrgreen:

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
bo przyznam, ¿e s± rzeczy gorsze - np ogólnie Grindcore :D

Nono, grabisz sobie :twisted:
Spokojnie,joke taki okazyjny. :D (choæ jesli chodzi o ¶wiñskie wokalew grindcorze, to rzeczywi¶cie jest niez³apsychodela xD. A riffy gridowe bardzo lubiê)

--------------
A tak ogólnie,to w ramach przygotowañ przed bydgoskim koncertem Opetha, przes³ucha³em sobie Unexpect, który jak wiemy ma tam wyst±piæ. Có¿, straszne to mo¿e nie jest, ale bez problemu mo¿na to zaliczyæ do dzia³u "na krawêdzi szaleñstwa". Tej muzyki w sumie da siê nawet baæ. Utwory jak Summoning Scenes, czy Chromatic Chimera, to dla mnie jaki¶ muzyczny absurd, którego mi³o siê s³ucha :D
« Last Edit: 2009-06-05, 16:25:50 by Wujek »
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Je¶li komu¶ smakuje Ksiê¿yc i/lub Karpaty Magiczne, to obowi±zkowo niech zatopi uszy w Teatr Pie¶ñ Koz³a.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Vindensång

Chory, psychodeliczny elektroniczno-dronowy ambient ze Szwecji, trochê kojarzy mi siê z Gnaw Their Tongues, ale jest raczej ci±gn±ce siê ni¿ przygniataj±ce. Smakuje na czarno z odrobin± brudnej czerwieni, niekiedy przewija siê te¿ zgni³a zieleñ, ale jest tak ciemno, ¿e trudno dostrzec.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
MayheM - Weird

Rozstrojone pianino i prosta melodia. Niepowtarzalny klimat!
selfbanned

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
David Sylvian - Manafon, ciary przechodz± po plecach brrr

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Slucham sobie ostatnio w samochodzie klasyki i dochodze do wniosku, ze najmroczniejszym otworem wszechczasow jest 'Taniec Rycerzy' Prokofiewa z 'Romea i Julii'. W tym utworze czai sie prawdziwe ZLO - pierwszymi taktami zzera 99% mrocznej blackmetalowej sceny.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs