Author Topic: Anna Gacek  (Read 18772 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Anna Gacek
« on: 2007-02-07, 15:13:16 »
Anna Gacek jest dla mnie osob± w 100% anonimow±. Nie wiem o niej absolutnie nic. Wiem tylko tyle, ¿e pisze ¶wietne artyku³y. Najlepsze jakie kiedykolwiek czyta³am.
I tu pojawia siê moje pytanie: Sk±d ona to wszystko wie o zespo³ach z którymi przeprowadza wywiady i o których pisze artyku³y? Sk±d ona to wszystko wie!?  Ma tak ogromn± wiedzê muzyczn±  jakby zagl±da³a tym zespo³om do CV i by³a ¶wiadkiem ich historii.
Odpowiedz jest prosta: INTERESUJE SIÊ TYM. Ale JA TE¯ przez ca³e ¿ycie interesujê siê muzyk± i zespo³ami i nie wiem nawet po³owy z tego co Pani Gacek!
Nie lubiê jej. Powiem wiêcej: Darzê j± antypati±. Tak ju¿ jest ¿e jednych ludzi uwielbiam (Kaczkowski, Stelmach,Metz, Kosiñski) a drugich nie cierpiê. Pani Gacek nale¿y do tych drugich. I nie mam tu ¿adnego konkretnego argumentu. Amen

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Anna Gacek
« Reply #1 on: 2007-02-08, 08:31:28 »
Piotr Kaczkowski by³ moim pierwszym muzycznym mistrzem i nauczycielem. Jego audycje do dzi¶ posiadaj± tak± trudn± do opisania niesamowicie elektryzuj±c± atmosferê, choæ nie da siê ukryæ, ¿e du¿o mniej go dzi¶ zajmuje ambitna, artystyczna muza, a w "Mini-Maxie" wiêcej uwagi po¶wiêca bezpretensjonalnej muzie zbli¿onej do klasycznego pop (takie odnoszê wra¿enie), choæ ma nadal wielkiego czuja. Pamiêtam, ¿e gdy zauroczy³em siê "Morningrise", to wys³a³em Kaczkowskiemu kasetê z tym materia³em. Nie wiem czy j± kiedykolwiek przes³ucha³, ale Opeth nie przegapi³.
Na Piotra Kosiñskiego natrafi³em stosunkowo pó¼no (tzn. wiedzia³em, ¿e istnieje), szukaj±c jakiej¶ muzycznej przystani (mo¿e nawet pustelni), wolnej od wszechotaczaj±cej muzyki ¶rodka. Dzi¶ ju¿ du¿o ³atwiej dotrzeæ do czegokolwiek i z tym poobcowaæ, bo niezwykle rozwin±³ siê internet i jest masê rzeczy oficjalnych, jak choæby myspace.
Natomiast o muzyce (moim skromnym zdaniem) najlepiej pisze Wies³aw Weiss – jego "Rock encyklopedia" jest po prostu genialna i czekam z utêsknieniem na kolejne tomy - drugi ju¿ wkrótce.
Anny Gacek nie znam – do tej pory w ogóle nie wiedzia³em o jej istnieniu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Anna Gacek
« Reply #2 on: 2007-02-08, 10:13:37 »
Natomiast o muzyce (moim skromnym zdaniem) najlepiej pisze Wies³aw Weiss – jego "Rock encyklopedia" jest po prostu genialna i czekam z utêsknieniem na kolejne tomy - drugi ju¿ wkrótce.
Z tego co pamiêtam, to w "Rock encyklopedii" by³a jaka¶ masakryczna liczba b³êdów :? kupi³ j± kiedy¶ kolega, wiêc mia³em okazjê poczytaæ. G³ównie by³y przekrêcone nazwiska i z³e daty, a do tego [je¶li dobrze pamiêtam] publikowano erraty na ³amach "tylko rocka". Chocia¿ g³owy nie dam, mo¿e mi siê co¶ pokrêci³o :mrgreen: za to na pewno pamiêtam ¿e Kupczyk z Turbo pisa³ gdzie¶ o b³êdach n ajego temat.

Oczywi¶cie domy¶lam siê, ¿e napisanie takiego sporego tomiku mo¿e byæ nie lada wyzwaniem, wiêc wiedzy muzycznej pana Weissa nie kwestionujê (chocia¿ z tego co wiem, encyklopedie s± na ogó³ pisane przez ca³e ekipy specjalistów, co IMO sk±d¶ siê musia³o wzi±æ) :mrgreen: zreszt± napisa³ naprawdê ¶wietn± ksi±¿kê na temat p³yt flojdów "O krowach, ¶winiach, robakach oraz wszystkich utworach...". Wspaniale napisana, ma ca³± masê zdjêæ i ilustracji, anegdot, fragmentów wywiadów..

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Anna Gacek
« Reply #3 on: 2007-02-08, 10:33:29 »
W "Rock encyklopedii" Wies³awa Weissa nie ma prawie nic o polskich wykonawcach (bodaj¿e poza Basi± Trzetrzelewsk±) i na pewno nie by³o ¿adnych errat w "Tylko Rock'u". Zapewne chodzi Ci o rock-encyklopediê o polskiej muzie napisan± przez zastêpcê naczelnego "Teraz Rock" Wies³awa Królikowskiego, ale nie przypominam sobie tak¿e, bym co¶ niepochlebnego na ten temat czyta³.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Anna Gacek
« Reply #4 on: 2007-02-08, 12:32:54 »
W "Rock encyklopedii" Wies³awa Weissa nie ma prawie nic o polskich wykonawcach (bodaj¿e poza Basi± Trzetrzelewsk±) i na pewno nie by³o ¿adnych errat w "Tylko Rock'u". Zapewne chodzi Ci o rock-encyklopediê o polskiej muzie napisan± przez zastêpcê naczelnego "Teraz Rock" Wies³awa Królikowskiego, ale nie przypominam sobie tak¿e, bym co¶ niepochlebnego na ten temat czyta³.
Wiesz, w sumie mo¿e prawda, tak jak mówiê mo¿e co¶ mi siê pokrêci³o :mrgreen: na pewno by³y jakie¶ b³êdy i na pewno by³y uwagi pisane przez Kupczyka. A czy jedna encyklopedia czy druga, tego ju¿ nie wiem.

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Anna Gacek
« Reply #5 on: 2007-02-12, 13:08:01 »
Wiecie co, ch³opaki? To jest temat Anna Gacek a nie Rock Encyklopedia...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Anna Gacek
« Reply #6 on: 2007-02-12, 13:53:37 »
No ju¿ nie b±d¼ taka zasadnicza. :wink: :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Anna Gacek
« Reply #7 on: 2009-02-18, 19:52:30 »
to ta co po Wilczurze mia³a audycje? pamiêtam, ¿e zawsze wy³±cza³am ju¿ radio...
Po nim mia³a? Kiedy? :o (to ja chyba jeszcze szybciej wy³±cza³am radio ;P)
A tak w ogóle, to jest na tym forum jaki¶ temat o Annie Gacek, mo¿e odkurzmy go? ;>
voilà :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Anna Gacek
« Reply #8 on: 2009-02-18, 23:24:19 »
Anna Gacek jest dla mnie osob± w 100% anonimow±. Nie wiem o niej absolutnie nic. Wiem tylko tyle, ¿e pisze ¶wietne artyku³y. Najlepsze jakie kiedykolwiek czyta³am.
I tu pojawia siê moje pytanie: Sk±d ona to wszystko wie o zespo³ach z którymi przeprowadza wywiady i o których pisze artyku³y? Sk±d ona to wszystko wie!?  Ma tak ogromn± wiedzê muzyczn±  jakby zagl±da³a tym zespo³om do CV i by³a ¶wiadkiem ich historii.
Odpowiedz jest prosta: INTERESUJE SIÊ TYM. Ale JA TE¯ przez ca³e ¿ycie interesujê siê muzyk± i zespo³ami i nie wiem nawet po³owy z tego co Pani Gacek!
Nie lubiê jej. Powiem wiêcej: Darzê j± antypati±. Tak ju¿ jest ¿e jednych ludzi uwielbiam (Kaczkowski, Stelmach,Metz, Kosiñski) a drugich nie cierpiê. Pani Gacek nale¿y do tych drugich. I nie mam tu ¿adnego konkretnego argumentu. Amen


hmm...dziwne, myslalam, ze po tym wychwalaniu jej wiedzy i artyku³ów nast±pi "potok komplementów"...có¿....w ka¿dym razie ja wreszcie do konca przeczyta³am ten w±tek na Porcysie i znów prawie spad³am z ³ózka ze ¶miechu...d¿i¿as! niektórzy ludzie to s± pogiêci! "niewa¿ne, jak mówisz, tylko co"...mo¿e, ale nie w przypadku radia i to publicznego! a przez ten post odno¶nie "przelecenia" jej to dosta³am napadu ¶miechu na 15 min. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

eh...dos³ownie ¿enua...

nie wiedzia³am, ze mamy tu w±tek odno¶nie tej Pani :mrgreen: :P
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Anna Gacek
« Reply #9 on: 2009-02-19, 18:00:01 »
Anna Gacek jest dla mnie osob± w 100% anonimow±. Nie wiem o niej absolutnie nic. Wiem tylko tyle, ¿e pisze ¶wietne artyku³y. Najlepsze jakie kiedykolwiek czyta³am.
I tu pojawia siê moje pytanie: Sk±d ona to wszystko wie o zespo³ach z którymi przeprowadza wywiady i o których pisze artyku³y? Sk±d ona to wszystko wie!?  Ma tak ogromn± wiedzê muzyczn±  jakby zagl±da³a tym zespo³om do CV i by³a ¶wiadkiem ich historii.
Odpowiedz jest prosta: INTERESUJE SIÊ TYM. Ale JA TE¯ przez ca³e ¿ycie interesujê siê muzyk± i zespo³ami i nie wiem nawet po³owy z tego co Pani Gacek!
Nie lubiê jej. Powiem wiêcej: Darzê j± antypati±. Tak ju¿ jest ¿e jednych ludzi uwielbiam (Kaczkowski, Stelmach,Metz, Kosiñski) a drugich nie cierpiê. Pani Gacek nale¿y do tych drugich. I nie mam tu ¿adnego konkretnego argumentu. Amen


hmm...dziwne, myslalam, ze po tym wychwalaniu jej wiedzy i artyku³ów nast±pi "potok komplementów"...có¿....w ka¿dym razie ja wreszcie do konca przeczyta³am ten w±tek na Porcysie i znów prawie spad³am z ³ózka ze ¶miechu...d¿i¿as! niektórzy ludzie to s± pogiêci! "niewa¿ne, jak mówisz, tylko co"...mo¿e, ale nie w przypadku radia i to publicznego! a przez ten post odno¶nie "przelecenia" jej to dosta³am napadu ¶miechu na 15 min. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

eh...dos³ownie ¿enua...

nie wiedzia³am, ze mamy tu w±tek odno¶nie tej Pani :mrgreen: :P

Szkoda ¿e nie dzia³a³ ¿aden link z jej zdjêciem... Nie wiem co ona musia³a zrobiæ ¿eby siê dostaæ do radia z tak± wad± wymowy. Jej wypowiedzi s± ¶redniej jako¶ci. Jak mo¿na siê by³o docztyaæ na "swój" ¶ci±gniety styl XD Nie podobaj± mi siê jej recenzje, s± za bardzo rozbuchane i pretensjonalne. Za bardzo radykalizuje i za ma³o tam "moim zdaniem."

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Anna Gacek
« Reply #10 on: 2009-02-19, 19:16:34 »
No, czê¶æ - jak podejrzewam - niezmiernie interesuj±cych materia³ów zniknê³a. Ciekawe, czemu? Ale jakby kto¶ têskni³ za zdjêciem pani Gacek, to wystarczy, ¿e dobrze poszuka... :> (mogê pomóc ;))

Nie podobaj± mi siê jej recenzje, s± za bardzo rozbuchane i pretensjonalne. Za bardzo radykalizuje i za ma³o tam "moim zdaniem."
I za ma³o tam o muzyce ;P


A tak na marginesie: jak my¶licie, czy ludzie z Polskiego Radia przegl±daj± te¿ to forum?

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Anna Gacek
« Reply #11 on: 2009-02-19, 22:10:40 »
Ja nie my¶lê, ale obstawiam ¿e NIE.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Anna Gacek
« Reply #12 on: 2009-02-19, 23:09:36 »

Szkoda ¿e nie dzia³a³ ¿aden link z jej zdjêciem...

e tam...parê dzia³a...i co najdziwniejsze na niektórych wygl±da jak niez³a laska, a na niektórych jak maszkara...dziwne to :? :P


ja jestem na stanowcze NIE takim ludziom w radiu...NIE MO¯NA pracowaæ w mediach, a szczególnie w radiu maj±c takie problemy z wymow±!
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Anna Gacek
« Reply #13 on: 2009-02-20, 17:35:42 »
Ja nie my¶lê, ale obstawiam ¿e NIE.
Poczu³am siê jak w bezpiecznej niszy ekologicznej.

NIE MO¯NA pracowaæ w mediach, a szczególnie w radiu maj±c takie problemy z wymow±!
Owszem, mo¿na. Ale nie przy mikrofonie...

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Anna Gacek
« Reply #14 on: 2009-02-21, 01:45:45 »
Owszem, mo¿na. Ale nie przy mikrofonie...

a czemu "ale nie przy mikrofonie" ma³ymi?

czyli i tak wychodzi na moje :mrgreen: :P  NIE MO¯NA!
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker