Author Topic: Morningrise  (Read 6110 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Morningrise
« on: 2010-05-18, 20:44:19 »
Z tego co widzê, to na forum nie ma dotychczas w±tku wy³±cznie na temat Morningrise. Je¶li siê mylê to proszê o wybaczenie, a je¶li mam jednak racjê, to piszcie co s±dzicie na temat tego albumu w tym w±tku ;)
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: Morningrise
« Reply #1 on: 2010-05-18, 23:16:43 »
Wed³ug mnie najlepszy album ! Noc i cicha woda! BRI... Same ¶wietne piosenki...
Mi³e wspomnienia zwi±zane z To Bid You Farewell, aThe Night and The Silent Water zawsze pokazuje jako pierwsz± piosenkê jak chce kogo¶ z Opeth zapoznaæ !
In the rays of the sun I am longing for the darkness...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Morningrise
« Reply #2 on: 2010-05-21, 00:28:05 »
"Morningrise" to by³o moje pierwsze zetkniêcie z muz± Opeth i pocz±tkowo nie doceni³em kapeli - pisa³em zreszt± o tym w innym w±tku. Mam ogromny sentyment do tego albumu i uwielbiam go, choæ ostatnio niezbyt czêsto do niego wracam. Stylistycznie mo¿na to okre¶liæ jako progresywny death metal z elementami doom i black metalu. My¶lê, ¿e jest naturaln±, ale zdecydowanie dojrzalsz± artystycznie i bardziej dopracowan± kontynuacj± "Orchid". Na debiucie wyró¿nia³y siê (imho) trzy kompozycje, In Mist She Was Standing, Under the Weeping Moon i Forest of October, a "Morningrise" w ca³o¶ci jest doskona³y!
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

PulpVision

  • Posts: 20
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Morningrise
« Reply #3 on: 2010-05-22, 23:51:52 »
Morningrise ma bardzo gêstny, mroczny klimat, naprawdê super siê tego s³ucha, ale jednak czego¶ do idea³u tutaj brak. ¦wietne linie basu, mocny, "brudny" growl czyni± ten album naprawdê dobrym, ale jednak wolê MAYH(który razem ze Still Life jest chyba moim ulubionym albumem Opeth)

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Morningrise
« Reply #4 on: 2011-10-07, 18:22:19 »
Genialny album :) Bardzo ciekawe kompozycje, wokal jeszcze nie taki jak na nastêpnych kr±¿kach ale i tak znakomity :) Po 4 minucie w  Black Rose Immortal kiedy s³yszê dzwiêk wody i te gitary akustyczne a potem riff... ciary  :twisted: Znakomite mrocze teksty. P³yta podobnie jak Orchid brzmi do¶æ przestrzennie. Momentami to mroczny doom metal a kiedy indziej death i heavy. Elementy jazzu które wprowadzaj± niesamowite partie basu i jak zawsze co¶ z rocka progresywnego :) W muzyce s³yszê równie¿ wyra¼ne wp³ywy metalu neoklasycznego.
Ogólnie p³yta niesamowicie klimatyczna :)
Ale s± te¿ minusy.
Brzmienie gitar wg mnie zbyt surowe, my¶lê ¿e przestery mo¿na by³o nagraæ lepiej. W pewnych momentach brakuje gitarom basu i potê¿nego przesteru.
P³yta w zasadzie zmiksowana dobrze... ale jednak uwa¿am ¿e brzmienie pozostawia wiele do ¿yczenia. Szczególnie na tle SL, BWP czy GR.

EDIT: Grzechem by³oby nie wspomnieæ o genialnym To Bid You Farewell. Bas w tym utworze to czysta poezja :)
« Last Edit: 2011-10-07, 18:29:25 by Funnykris »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Morningrise
« Reply #5 on: 2011-10-07, 19:23:38 »
brzmienie pozostawia wiele do ¿yczenia. Szczególnie na tle SL, BWP czy GR.
Imho SlL ma tak¿e stosunkowo s³abe brzmienie. Pod wzglêdem brzmienia prze³omowe jest BWP - zespó³ zabrzmia³ wreszcie potê¿nie i nowocze¶nie. "Deliverance" brzmieniowo to sumie kontynuacja BWP - uwa¿am oba albumy za najlepiej brzmi±ce w ca³ym dotychczasowym dorobku Opeth. A wracaj±c do "Morningrise", jak pierwszy raz us³ysza³em album w 1997 roku, zabrzmia³ on dla mnie bardzo staro¶wiecko. Gdyby nie growl i pewne rozwi±zania artykulacyjne, mo¿na by go wzi±æ za rzecz stworzon± na prze³omie ukochanych Majka lat 60. i 70. trochê jak debiut Black Sabbath. Takie wtedy odnios³em wra¿enie. A album uwielbiam do dzi¶, bo to by³a moja "pierwsza mi³o¶æ Opethowa". :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Morningrise
« Reply #6 on: 2011-10-07, 20:47:44 »
brzmienie pozostawia wiele do ¿yczenia. Szczególnie na tle SL, BWP czy GR.
Imho SlL ma tak¿e stosunkowo s³abe brzmienie. Pod wzglêdem brzmienia prze³omowe jest BWP - zespó³ zabrzmia³ wreszcie potê¿nie i nowocze¶nie. "Deliverance" brzmieniowo to sumie kontynuacja BWP - uwa¿am oba albumy za najlepiej brzmi±ce w ca³ym dotychczasowym dorobku Opeth. A wracaj±c do "Morningrise", jak pierwszy raz us³ysza³em album w 1997 roku, zabrzmia³ on dla mnie bardzo staro¶wiecko. Gdyby nie growl i pewne rozwi±zania artykulacyjne, mo¿na by go wzi±æ za rzecz stworzon± na prze³omie ukochanych Majka lat 60. i 70. trochê jak debiut Black Sabbath. Takie wtedy odnios³em wra¿enie. A album uwielbiam do dzi¶, bo to by³a moja "pierwsza mi³o¶æ Opethowa". :)
W³a¶nie ma takie... oldschoolowe brzmienie. Z tym ¿e to jak dla mnie w przypadku metalu który jest trochê jakby death nie do koñca po¿±dana cecha.
A najbardziej oldSKULLowe brzmienie ma Eternal Soul Torture  :mrgreen: To dopiero gara¿owe brzmienie  :twisted: :twisted:

I wydaje mi siê ¿e SL ma bardzo dobre brzmienie... Tam gitary s± mocne i akustyczne wstawki piêknie brzmi± :) Wokale s± za¶piewane z lekko¶ci± i mimo wszystko lepiej to zrealizowane od pierwszysch p³yt. Bardziej p³ynne.
« Last Edit: 2011-10-07, 20:50:35 by Funnykris »

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Morningrise
« Reply #7 on: 2011-11-02, 21:26:03 »
Jest prze³om  :P S³ucha³em ostatnio Orchid, który uwa¿a³em za lepszy od Morningrise i to Morningrise... Wci±gnê³o mnie do reszty. Dobrze kto¶ tu napisa³. Tego albumu trzeba siê nauczyæ.

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Morningrise
« Reply #8 on: 2011-11-12, 14:50:16 »
Nie zgadzam siê z zarzutem o s³abe brzmienie. To znaczy, z pewno¶ci± Morningrise jest daleko od jakiego¶ obiektywnego idea³u produkcji, ale moim zdaniem ta "obiektywna tandetno¶æ" brzmienia jest jednym z kluczowych elementów oryginalno¶ci i zajebisto¶ci tego albumu. W tym sensie Morningrise brzmi w³a¶nie tak, jak powinien i nie móg³by brzmieæ lepiej.
bring our minds together, press them tight

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Morningrise
« Reply #9 on: 2011-11-12, 15:26:24 »
Morningrise brzmi w³a¶nie tak, jak powinien i nie móg³by brzmieæ lepiej.
Tak¿e nie wyobra¿am sobie, by album móg³ brzmieæ inaczej. Miêdzy innymi dziêki temu wytworzy³a siê tam niepowtarzalna magia.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Morningrise
« Reply #10 on: 2011-11-12, 15:33:16 »
Morningrise brzmi w³a¶nie tak, jak powinien i nie móg³by brzmieæ lepiej.
Tak¿e nie wyobra¿am sobie, by album móg³ brzmieæ inaczej. Miêdzy innymi dziêki temu wytworzy³a siê tam niepowtarzalna magia.
Uwa¿am ¿e 2 pierwsze albumy w wersjach 5.1 DTS powala³yby na kolana inne miksy.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Morningrise
« Reply #11 on: 2012-07-20, 10:25:53 »
Jak by siê Wam podoba³ album z tak± ok³adk±?

Dla mnie okropno¶æ. :zenibyco:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Morningrise
« Reply #12 on: 2012-07-20, 11:01:48 »
Przez jaki¶ czas ta "ok³adka" wy¶wietla³a siê na Last.fm zamiast zwyk³ej, nie wiem dlaczego. Obrzydlistwo. Ciekawe sk±d to? Pewnie jaka¶ fanowska przeróbka.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Morningrise
« Reply #13 on: 2012-07-20, 12:02:30 »
kojarzy mi siê z cha³upniczo przerabianymi zdjêciami z komunii