Author Topic: Folk/neo-folk/world music/ethno  (Read 29607 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: folk/neo-folk
« Reply #60 on: 2008-05-14, 13:21:16 »
Matko, nie wiedzialem ze poza mna jakikolwiek metalowiec ich lubi :) Widzialem ich koncerty chyba juz z 6 razy, zajebiste chlopaki, zajebiste gigi, fajna muza... Masz racje z tym humore :) Jak was Opeth zdoluje to polecam na rozweselenie :)

Ja lubiê, ale obawiam siê ¿e nie jestem metalowcem... Aibrean te¿ lubi, ale chyba te¿ nie jest :>

Czyli jednak zostaje sam :)

¯e Beltaini boscy s± to wiadomo, no jak mo¿na Grze¶ka Chudego nie kochaæ :D a innych rzeczy z tego genre'u te¿ s³uchasz, czy ci Beltaini to taki jednorazowy wybryk fana ciê¿kich brzmieñ? ;) btw, podobnie jak Veila za fankê metalu siê nie uwa¿am, choæ parê metalowych kapel uwielbiam 8)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: folk/neo-folk
« Reply #61 on: 2008-05-14, 20:43:45 »
Matko, nie wiedzialem ze poza mna jakikolwiek metalowiec ich lubi :) Widzialem ich koncerty chyba juz z 6 razy, zajebiste chlopaki, zajebiste gigi, fajna muza... Masz racje z tym humore :) Jak was Opeth zdoluje to polecam na rozweselenie :)

Ja lubiê, ale obawiam siê ¿e nie jestem metalowcem... Aibrean te¿ lubi, ale chyba te¿ nie jest :>

Czyli jednak zostaje sam :)

¯e Beltaini boscy s± to wiadomo, no jak mo¿na Grze¶ka Chudego nie kochaæ :D a innych rzeczy z tego genre'u te¿ s³uchasz, czy ci Beltaini to taki jednorazowy wybryk fana ciê¿kich brzmieñ? ;) btw, podobnie jak Veila za fankê metalu siê nie uwa¿am, choæ parê metalowych kapel uwielbiam 8)

Z racji tego ze moje dziewcze lubuje sie w irlandzkich klimatach, to raz za kiedy tez czegos poslucham... Shannon jeszcze fajny jest z polskich kapel :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: folk/neo-folk
« Reply #62 on: 2008-05-15, 00:11:11 »
Matko, nie wiedzialem ze poza mna jakikolwiek metalowiec ich lubi :) Widzialem ich koncerty chyba juz z 6 razy, zajebiste chlopaki, zajebiste gigi, fajna muza... Masz racje z tym humore :) Jak was Opeth zdoluje to polecam na rozweselenie :)
Bo ja wiem, z własnych doświadczeń powiedziałbym, że całkiem spore grono metalowców lubi takie granie (nawet tych bardziej metalowych ode mnie ;]). Co z resztą mnie nie dziwi, bo Beltaine ma całą masę typowo rockowych elementów. To trochę tak jak z Tenhi, którego słuchają ludzie trzymający się z dala od ostrego grania, jak i cała masa fanów metalu, którzy znajdą w tego typu muzyce to czego szukają w doomie, gotyku i Bóg wie czym jeszcze.

djdioda: zresztą :mrgreen:
« Last Edit: 2008-05-15, 08:38:54 by djdioda »

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: folk/neo-folk
« Reply #63 on: 2008-05-16, 22:48:37 »
Matko, nie wiedzialem ze poza mna jakikolwiek metalowiec ich lubi :) Widzialem ich koncerty chyba juz z 6 razy, zajebiste chlopaki, zajebiste gigi, fajna muza... Masz racje z tym humore :) Jak was Opeth zdoluje to polecam na rozweselenie :)
Bo ja wiem, z w³asnych do¶wiadczeñ powiedzia³bym, ¿e ca³kiem spore grono metalowców lubi takie granie (nawet tych bardziej metalowych ode mnie ;]). Co z reszt± mnie nie dziwi, bo Beltaine ma ca³± masê typowo rockowych elementów. To trochê tak jak z Tenhi, którego s³uchaj± ludzie trzymaj±cy siê z dala od ostrego grania, jak i ca³a masa fanów metalu, którzy znajd± w tego typu muzyce to czego szukaj± w doomie, gotyku i Bóg wie czym jeszcze.

djdioda: zreszt± :mrgreen:
Bo grunt to mieæ rozleg³e gusta muzyczne [i nie tylko] i manewrowaæ miêdzy klimatami w zalezno¶ci od aktuwalnych potrzeb&nastroju. Folki s± tak samo pyszne jak black, jak noise, jak industrial czy elektronika - tylko w innych sytuacjach :wink:
A Beltaine smaczne jest. Ale nie tak jak Tenhi :mrgreen: [prowokacja]

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: folk/neo-folk
« Reply #64 on: 2008-05-17, 13:22:43 »
A Beltaine smaczne jest. Ale nie tak jak Tenhi :mrgreen: [prowokacja]

Porównanie jak nie przymierzaj±c ¿urku z nale¶nikami z syropem klonowym - jedno i drugie pyszne, jeno trzeba smak na to mieæ i nastrój :P
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: folk/neo-folk
« Reply #65 on: 2008-05-17, 14:15:06 »
Porównanie jak nie przymierzaj±c ¿urku z nale¶nikami z syropem klonowym
Tzn. porównanie (¿urku z nale¶nikami) z (syropem klonowym) czy (¿urku) z (nale¶nikami z syropem klonowym)? :mrgreen: Bo ta pierwsza wersja do¶æ jednoznaczna - obydwa obrzydliwe :D Choæ w sumie druga niewiele lepsza :D

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: folk/neo-folk
« Reply #66 on: 2008-06-21, 15:59:11 »
Pomy¶la³am, ¿e siê trochê polansujê. Bo niby czemu nie?
Jaki¶ czas temu znalaz³am co¶ fajnego, mianowicie: Scivias - ...And You Will Fear Death Not. Na pierwsze s³uchanie wydaje siê dziwne i mêcz±ce. Bo jest trochê dziwne, ale po kilku przes³uchaniach ju¿ tak nie odrzuca, a wrêcz przeciwnie - wci±ga i urzeka. Piêkna muzyka, spokój przenika siê z napiêciem; ca³o¶æ jest do¶æ niepokoj±ca.  Do tego ca³kiem interesuj±co brzmi± melorecytacje w takim do niczego nie podobnym jêzyku - jak podejrzewam* - wêgierskim.

*ca³kiem podstawnie ;)
_______________________________________
I tak pewnie nikt nie pos³ucha, ale przynajmniej siê polansowa³am :>

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: folk/neo-folk
« Reply #67 on: 2008-06-22, 20:33:38 »
Droga Kasandro a gdzie mo¿na po¿yczyæ to Scivias? :>
Fata viam invenient

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: folk/neo-folk
« Reply #68 on: 2008-06-22, 20:44:33 »
Ja siê pod³±czê do pytania, bom te¿ ciekawa :P
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: folk/neo-folk
« Reply #69 on: 2008-06-22, 20:45:36 »
Mo¿na ode mnie, chyba, ¿e kto¶ lubi siê bawiæ jak ja kilka tygodni temu ;) (znaczy siê: proszê czekaæ ;>)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: folk/neo-folk
« Reply #70 on: 2008-07-01, 16:10:20 »
Munly - Munly & The Lee Lewis Harlots, co to za niesamowita p³yta. Pod wzglêdem folkloru bardzo amerykañska, a¿ pachnie pustynnym piaskiem, ale nie jest w cale tak gor±co, bo mimo, ¿e to nurt alt-country to z mocn± dawk± gotyckiego klimatu. Kto¶ zapyta:
- Whodo co ¶ciemê walisz skoro to samo pisa³e¶ o niejakich The Coffinshakers.
- Mo¿e i masz racje, ale jest du¿o ró¿nic - odpowiem.
Po pierwsze Munly jest ze Stanów i czujê t± muzykê rewelacyjnie. The Coffinshakers s±, ze Szwecji. Oba zespo³y graj± z niez³ym kopem, ale omawiany tu jest bardziej melancholijny, a Skandynawowie graj± z rock n' rollowym jajem. Poza tym wokale. Jay Munly to zwariowany ¶piewak, raz dr±cy siê, raz czysto snuj±cy cudne opowie¶ci, z drugiej strony Rob Coffinshaker z barw± ala Nick Cave.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: folk/neo-folk
« Reply #71 on: 2008-07-01, 22:03:15 »
Dostane od Kasandry Scivias jest kawa³em fajnej muzyki - przedziwna mieszanka bardzo ³adnego, zalatuj±cego s³owiañskim (:-s  :obled:) folku i jakich¶ chorych brzmieñ (nie wyznajê siê na chorych brzmieniach, wiêc nie sprecyzujê pod jaki dok³adnie nurt podpadaj±. Chore s± i ju¿ :P), w ka¿dym razie melodie s± urzekaj±ce, a klimat jedyny w swoim rodzaju. Za Kasandr± - polecam :)

Aha, i tak jeszcze w temacie: Nærvær - Demonstration 95... :marzenie: [-o< :serducho:
« Last Edit: 2008-07-01, 22:05:08 by aibrean »
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: folk/neo-folk/world music/ethno
« Reply #72 on: 2008-08-02, 19:13:29 »


Väsen - [1997] - Världens Väsen
Jakkolwiek g³ównym nurtem p³yty jest szwedzki folk, to silnie odczuwalne s± akcenty irlandzkie [i ogólnie tamtorejonowe], jak równie¿ wschodnie :-s Niebanalny folk, trzeba przyznaæ. Trzeba siê zapoznaæ z pozosta³ymi albumami.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: folk/neo-folk/world music/ethno
« Reply #73 on: 2008-09-03, 00:12:18 »
Je¶li nie wspomina³em w folkowym temacie o Spiritual Front, to musicie mi wybaczyæ, ale nie wiem jak to siê sta³o. Grupa prowadzona przez obdarzonego ¶wietnym g³osem Simone "Hellvis" Salvatori, nale¿y do czo³ówki, niesamowitej w³oskiej sceny neo-folkowej. Trzeba by siê zastanowiæ czy owa ³atka pasuje obecnie do zespo³u, który w pocz±tkowym okresie bardzo mocno reprezentowa³ ów nurt (m.in. split z Ordo Rosarius Equilibrio). Na swoim sztandarowym i najbardziej rozpoznawalnym dziele Armageddon Gigolo skrêcaj± w bardziej nieokre¶lone rejony (sami panowie ów kierunek nazwali nihilist suicide pop). Ostatni album Rzymian, prezentuje siê nad zwyczaj przebojowo, ale nadal bardzo przesi±kniêty jest klimatem charakterystycznym dla sceny martial i apocaliptic folk. Armageddon Gigolo to smutna podró¿, niepozbawiona energii, okraszona nihilistycznymi tekstami. P³yta stanowi zbiór tak niezwyk³ych utworów, ¿e trudno wybraæ faworyta. Zreszt± pos³uchajcie

Snufkin

  • Guest
Odp: folk/neo-folk/world music/ethno
« Reply #74 on: 2008-09-03, 18:32:32 »
Je¶li nie wspomina³em w folkowym temacie o Spiritual Front, to musicie mi wybaczyæ, ale nie wiem jak to siê sta³o. Grupa prowadzona przez obdarzonego ¶wietnym g³osem Simone "Hellvis" Salvatori, nale¿y do czo³ówki, niesamowitej w³oskiej sceny neo-folkowej. Trzeba by siê zastanowiæ czy owa ³atka pasuje obecnie do zespo³u, który w pocz±tkowym okresie bardzo mocno reprezentowa³ ów nurt (m.in. split z Ordo Rosarius Equilibrio). Na swoim sztandarowym i najbardziej rozpoznawalnym dziele Armageddon Gigolo skrêcaj± w bardziej nieokre¶lone rejony (sami panowie ów kierunek nazwali nihilist suicide pop). Ostatni album Rzymian, prezentuje siê nad zwyczaj przebojowo, ale nadal bardzo przesi±kniêty jest klimatem charakterystycznym dla sceny martial i apocaliptic folk. Armageddon Gigolo to smutna podró¿, niepozbawiona energii, okraszona nihilistycznymi tekstami. P³yta stanowi zbiór tak niezwyk³ych utworów, ¿e trudno wybraæ faworyta. Zreszt± pos³uchajcie
naprawde fajne £udu
dzieki wielkie

 

lofty-success