Author Topic: Tytu³y utworów/p³yt Opeth, a zespo³y z lat '60tych i '70tych  (Read 66554 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

eBAT

  • Guest
Za³atwcie sobie Camel - "Never Let Go". Co Wam pocz±tek przypomina? :P

PS. Gratulacje za szybko¶æ dzia³ania forum  :wink:

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Quote from: ebat
Za³atwcie sobie Camel - "Never Let Go". Co Wam pocz±tek przypomina? :P

Takie toto trochê benightedowe ;)

Piotr

  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Never let go i benighted zkojarzy³em ju¿ kilka lat temu. Od siebie mogê dodaæ ,¿e GENESIS na p³ycie "nursery cryme" ma kawa³ek "for absent friends" ,przypadkowo tak¿e instrumental. Swoj± drog± polecam p³ytkê. Co¶ tam jeszcze by³o ,ale sobie przypomnieæ nie mogê

buubi

  • Posts: 14
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Still Life to tytu³ legendardne p³yty legendarnego zespo³u Van Der Graaf Generator z 1976 r. Btw. graj± w kwietniu 2 koncerty w Polsce - wybiera siê kto¶ ? Ja ju¿ zakupi³em bilecik :)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
ja chcia³bym kiedys uz³yszeæ w wykonaniu Opeth ( niestety te marzenia mog± siê nie spe³niæ :( ........jestem pewien, ¿e siê nie spe³ni± :( ) dziesiêcio minutow± jazzow± improwizacjê na temat For Absent Friends. Ten kawa³ek a¿ siê prosi o porz±dne rozwiniêcie!!!!
No way in from the outside, no way out from within.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Znalaz³em zespó³ Amen Corner. Lata dzia³alno¶ci sugeruj±, ¿e Mikael w³a¶nie ich uhonorowa³ na MAYH.
True Pagan Winter Crew

raskolnikow

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Quote
1. Na Soulseeku uda³o mi siê odnale¼æ dwa utwory zespo³u Amen Corner

Ju¿ cztery lata temu znalaz³e¶ ;p

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Jak zapewne wiecie Mikael uwielbia u¿ywaæ nazw starych zespo³ów jako tytu³ów do swoich utworów i p³yt. Czasem korzysta te¿ z fragmentów tekstów piosenek.
Zapraszam wszystkich fanów do poszukiwañ ukrytych aluzji i odniesieñ.
Ze swojej strony podajê co nastêpuje:
1. Na Soulseeku uda³o mi siê odnale¼æ dwa utwory zespo³u Amen Corner
2. Tytu³ My Arms, Your Hearse jest fragmentem tekstu utworu "Drip Drip" z p³yty "First Utterance" (1971) zespo³u Comus...
3. Tytu³ "Blackwater Park" pochodzi od nazwy niemieckiego zespo³u, który wyda³ jedn± p³ytê w 1971 roku.
...
W swoich poszukiwaniach dotar³em do zespo³u Still Life - grupa-widmo, która wyda³a jedn± p³ytê w 1971 (zauwa¿acie jak±¶ zale¿no¶æ w datach?  :wink: )...

Minder, a jak muzycznie twórczo¶æ tych formacji siê ma do tego co tworzy Opeth?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Ju¿ cztery lata temu znalaz³e¶ ;p
Ale o RYM dowiedzia³em siê stosunkowo niedawno i dopiero teraz mo¿na cokolwiek powiedzieæ na temat tych zespo³ów.

Gatunkowo wiêkszo¶æ albo gra psychodelicznego rocka, albo jest kompletnie "obscure", jak np. Still Life czy Comus. Czasem mog³a wystarczyæ te¿ dziwna nazwa.
True Pagan Winter Crew

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Gdyby kto¶ chcia³ doszukiwaæ siê w muzyce Opeth zapo¿yczeñ z innych zespo³ów, to na RYM znajduje siê ca³kiem spora lista posiadanych przez Akerfeldta albumów.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
W jutrzejszej "Nocy Muzycznych Pejza¿y" Piotr Kosiñski zaprezentuje jedyny album "Still Life" formacji Still Life wydany w 1970 roku:

Jak mniej wiêcej brzmia³a formacja mo¿na zorientowaæ siê z ma³ych próbek zamieszczonych na jpc.


Quote from: ebat
Za³atwcie sobie Camel - "Never Let Go". Co Wam pocz±tek przypomina? :P
Takie toto trochê benightedowe ;)
Sprawdzi³em - wstêp faktycznie mocno zainspirowany Camel.
« Last Edit: 2009-02-05, 17:01:17 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Jak siê dobrze poszuka, to mo¿na znale¼æ caluteñki album - w Sieci jest wszystko :)
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Wiem, ¿e jak siê dobrze poszuka, to wszystko siê znajdzie, ale czasami chcia³bym wiedzieæ, czy chce mi siê szukaæ. :wink: Dlatego te¿ nastawi³em sobie budzik na czwart± w nocy i pos³ucha³em Still Life. Grupa gra³a muzê progresywn±, wg s³ów Kosiaka (i innych) mog±c± odrobinê kojarzyæ siê z Deep Purple i Uriah Heep - za spraw± znakomitych partii organowych Hammonda Terry Howellsa (dominuj±cy instrument na tle przyzwoitej sekcji rytmicznej). Do tego towarzystwa dorzuci³bym jeszcze Procol Harum. Kolejnym atutem Still Life by³ wokalista Martin Cure obdarzony bardzo dobrym, soulowym g³osem. Grupa mimo du¿ego potencja³u nie przetrwa³a jednak próby czasu. Po wys³uchaniu albumu, odpowied¼ staje siê w³a¶ciwie oczywista - na p³ycie zabrak³o czego¶ wyj±tkowego muzycznie, wyró¿niaj±cego siê i zapadaj±cego w pamiêæ, czego¶ na miarê Child in Time, July Morning czy Whiter Shade of Pale wymienionych wy¿ej formacji, czego¶ co wynios³oby Still Life na piedesta³.
Wyslano: 2009-02-07, 09:03:02

Na marginesie: Logo Still Life i tytu³ p³yty Opeth s± pisane zadziwiaj±co podobnymi czcionkami :D
Faktycznie. Wiêc tu mo¿na przyj±æ bez pud³a, ¿e debiut Still Life z pewno¶ci± w jakim¶ sensie inspirowa³ Mikaela.
« Last Edit: 2009-02-07, 12:01:50 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Tak a propos:

posluchajcie sobie samego wstepu do utworu 'Leavin' Home Ain't Easy' Queenow. Mnie sie to kojarzy jednoznacznie z 'The Drapery Falls', zarowno jesli chodzi o akustyka, jak i 'snujacy' sie Red Special Briana Maya. :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
posluchajcie sobie samego wstepu do utworu 'Leavin' Home Ain't Easy' Queenow. Mnie sie to kojarzy jednoznacznie z 'The Drapery Falls', zarowno jesli chodzi o akustyka, jak i 'snujacy' sie Red Special Briana Maya. :)
Ha! Rzeczywi¶cie! Mam na la¶cie Queen na pierwszym miejscu, a na drugim Opetha, a nie skojarzy³em nigdy... Dobre :D