Author Topic: Czy Damnation jest komercyjna?  (Read 10515 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

caress of stars

  • Guest
Czy Damnation jest komercyjna?
« on: 2004-03-30, 16:49:03 »
Dzis spotka³am siê z opini±, przytoczê dos³owny cytat, ¿e od najnowszej plyty Opeth "Damnation" "czuæ pieniadze"... Ja jestem zszokowana.... a jaka jest wasza opinia? Mysle, ze tamta osoba wypowiadajac sie w taki sposob, stanowczo przesadzila... nie uwazam, zeby Damnation byla komercyjna czy cos w tym stylu... czuc tu tylko wplywy zespolow typu Camel czy Porcupine Tree...  nie wiem, nie moge tego zrozumiec... moze ktos mi to wytlumaczy?   :?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #1 on: 2004-03-30, 16:57:04 »
kto to powiedzial i co w jego pojeciu znaczy "komercyjna"? a czuc pieniadze... zastanawiajace. przedziwne. mamy tu do czynienia z prawdziwa zagadka, na miare naszych czasow  :wink:

caress of stars

  • Guest
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #2 on: 2004-03-30, 17:04:15 »
Wiem kto to powiedzial, ale mimo jego glupoty i braku pojecia o muzyce, nie przytocze pseudonimu... a gwoli wyjasnienia, teks ten polecial na innym forum... chcialabym wlasnie, zeby ktos wytlumaczyl mi fenomen myslenia tego czlowieka (jesli ma podobne do niego zdanie...)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #3 on: 2004-03-30, 17:06:58 »
dawaj adres na tamto forum, zaraz ci wyjasnie podteksty psychologiczne i inne takie bajery, powodujace, ze w jego glowie rodza sie mysli  :wink:

caress of stars

  • Guest
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #4 on: 2004-03-30, 17:15:05 »
chrzani mnie ten koles... oczekiwalam tylko normalnych komentarzy zawierajacych osobiste zdanie przedstawicieli tego forum  :P  :wink: ...

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #5 on: 2004-03-30, 17:20:47 »
no to moje zdanie znasz, zreszta i tak nie chce mi sie zajmowac psychologia, ale pisalas, zeby ci ktos wytlumaczyl fenomen myslenia tego czlowieka  :wink:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #6 on: 2004-03-31, 15:00:42 »
Bez zdefiniowania co jest "komercyjne" nie da siê normalnie dyskutowaæ na ten temat. No bo przepraszam bardzo: Music For Nations jest do¶æ spor± wytwórni±, mog± zainwestowaæ pieni±dzê w takich artystów jak np. Opeth, staæ ich na spe³nienie wymagañ Mikaela (np. Wilson jako producent) i oczekuj±, ¿e zainwestowane pieni±dze im siê zwróc±. To jest komercyjne podej¶cie wytwórni i trudno oczekiwaæ od niej innego podej¶cia. Czym innym jest komercyjne podej¶cie twórcy. Je¶li kto¶ nagra³ dwano temu rewelacyjne albumy, a ostatnio prze¿ywa kryzys twórczo¶ci, a zaczyna mu brakowaæ na wosk do ostatniego Chevroletta, to zastanawia siê jak by tu trochê kasy wydoiæ ze swoich fanów; w takim wypadku np. pozywa (po¶rednio) do s±du u¿ytkowinków P2P, a przede wszystkim rozgl±da siê po rynku muzycznym szukaj±c co siê teraz najlepiej sprzedaje i jest do¶æ bliskie jego stylowi muzycznemu. Mo¿e te¿ wydaæ stare rzeczy w nowej oprawie. Sposobów jest wiele. Ostatni± mo¿liwo¶ci± (IMHO najbardziej plugaw± ze wszystkich) jest tworzenie zespo³u z castingu, napisanie im kilku chwytliwych kawa³ków i wmówienie (lansowanie), ¿e s± artystami.
A teraz pytanie: czy Damnation zosta³a stworzona na który¶ z tych sposobów? Je¶li tak, to najwy¿ej na pierwszy. Wytwórnia sporo zaryzykowa³a inwestuj±c w spokojn± p³ytê deathmetalowego zespo³u. Efekt jednak jest taki, ¿e jest to najlepiej sprzedaj±ca siê p³yta Opeth. To jest sukces komercyjny, a nie komercha. A najzabawniejsze jest to, ¿e Mikael jasno powiedzia³, ¿e nie zamierza w najbli¿szym czasie powtarzaæ tego eksperymentu. Gdyby wytwórnia próbowa³a go do tego nak³oniæ (wp³yw komercyjny), to mo¿e j± zmieniæ, bo kontrakt zosta³ wype³niony.
S± jakie¶ pytania?
True Pagan Winter Crew

caress of stars

  • Guest
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #7 on: 2004-03-31, 16:47:03 »
Zgadzam sie Minder... coz, nie wiem o co tamtemu chodzilo, nie odpowiedzial na moj odzew... Mysle, ze klotnia z ludzmi jego pokroju jest niepotrzebna...

caress of stars

  • Guest
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #8 on: 2004-04-04, 18:49:41 »
Ja to ostatnio mam pecha  :? , ciagle trafiam na roznych "krytykow" tworczosci Opeth. Tym razem chlopak znajomej stwierdzil, ze muzyka Opeth jest dla pozerow, a tylko trzy pierwsze ich plyty nadaja sie do sluchania... :D dobre, hahahaha, usmialam sie jak nigdy, jeszcze dodal, ze Opeth bezczelnie "zzyna" z Katatonii... i tu juz puscily nerwy moje  :?  :x

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #9 on: 2004-04-05, 15:38:09 »
dobrze ¿e ja takich ludzi nie spotykam (najwy¿ej na jakim¶ forum) bo za którym¶ razem to ja móg³bym dostaæ ];->
selfbanned

Master of Disguise

  • Posts: 70
  • Karma: +0/-0
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #10 on: 2004-04-05, 21:13:44 »
Krótko i tre¶ciwie: Nie, nie jest komercyjna..
Zgadzam siê z Minderem w stu procentach.
Searching my way to perplexion..

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #11 on: 2004-04-06, 10:18:15 »
Quote from: caress of stars
(...) a tylko trzy pierwsze ich plyty nadaja sie do sluchania... :D

jak mi kiedy¶ znajomy powiedzia³ co¶ takiego, to go zapyta³am, czy s³ucha³ dalszych p³yt. No nie zgadniecie, jaka by³a odpowied¼  :lol:

caress of stars

  • Guest
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #12 on: 2004-04-06, 10:56:56 »
Zapewne odpowiedzial, ze nie  :P , buahahaha, smiesza mnie tacy ludzie... ale tak naprawde to sa zalosni  :x

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #13 on: 2004-04-06, 11:23:14 »
ygrywasz pó³ kawy, s³ucha³ "Still Life"  :wink:

caress of stars

  • Guest
Czy Damnation jest komercyjna?
« Reply #14 on: 2004-04-06, 17:19:23 »
O dzieki, tyle, ze kawy ostatnio nie pijam, moze byc herbatka? nawet pol herbatki, byle cieplej :P :D