Author Topic: Muzyka z piêtnem geniuszu  (Read 17245 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Apostle of Triumph

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #15 on: 2003-05-25, 17:17:32 »
dla mnie Still Life jest nie tylko lepszy od BWP, ale jest najlepszym albumem Opeth`a.
...and I cry, I knew she had lied...

cochi

  • Posts: 100
  • Karma: +0/-0
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #16 on: 2003-05-25, 17:23:31 »
to moze w takim razie mala ankieta na najlepszy album opeth... :D

moonfire

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
    • http://tunello.cjb.net
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #17 on: 2003-05-26, 13:34:16 »
Macie racje, ze Opeth zacz±³ byc zauwa¿any w³a¶nie po "Blackwater Park", mo¿e dziêki Wilsonowi, na pewno dziêki promocji w Polsce. Doceniam, ¿e nie jest to kapela "szokuj±ca" jak jaki¶ Merlin Mason czy nu metalowa, ale na Boga! Nie s± bogami i zdarzyæ im siê mo¿e s³abszy album. A taki by³ IMO "Still Life", i nie dlatego, ¿e wiêcej posiada³ spokojniejszych partii, ale nie przekona³ mnie jako ca³o¶æ. Poprzednich p³yt s³ucha³em zawsze z zaskoczeniem, jako czego¶ nowego, tu tego zabrak³o, wszystkie elementy by³y ju¿ znane, byæ mo¿e dlatego. I od czasu "Still Life" ¿adna p³yta Oprth ju¿ nie by³a takim ¶wie¿ym zaskoczeniem, jak trzy pierwsze. Mo¿e jedynie "Deliverance" z powodu wyra¼nych technothrashowych wp³ywów.
moonfire - ³orjor of def

ParaSoul

  • Posts: 42
  • Karma: +0/-0
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #18 on: 2003-05-26, 18:46:44 »
Dobrze, ¿e doda³e¶ IMO  :wink:

Eeeeeeeeeeee, co to s± technothrashowe wp³ywy  :roll:  i gdzie Ty je widzisz w muzyce Opeth  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:
"Don't Mistake Lack Of Talent For Genius"

cochi

  • Posts: 100
  • Karma: +0/-0
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #19 on: 2003-05-26, 21:46:20 »
Quote
co to s± technothrashowe wp³ywy  i gdzie Ty je widzisz w muzyce Opeth


tez bym sie chetnie tego dowiedzial...

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Opeth bez skazy
« Reply #20 on: 2003-05-27, 00:19:34 »
A ja mysle, ze na "slabszy album" Opeth to musimy jeszcze zaczekac...  :D   :D   :D

moonfire

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
    • http://tunello.cjb.net
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #21 on: 2003-05-27, 12:32:00 »
Quote from: ParaSoul
Dobrze, ¿e doda³e¶ IMO  :wink:

Eeeeeeeeeeee, co to s± technothrashowe wp³ywy  :roll:  i gdzie Ty je widzisz w muzyce Opeth  
Quote


A wiesz co to jest techno thrash? Nie ma to nic wspólnego z muzyk± techno. Oznacza technicznie zaawansowany thrash metal grany przez kapele tj. Voivod (niektóre p³yty), Coroner, Mekong Delta, Watchtower, pó¼ny Defiance. S³ychaæ to w konstrukcjach riffów na "Deliverance" i partiach solowych, gdzie porównania z Coronerem i Voivodem same cisn± siê na usta. Zw³aszcza pierwsze dwa numery "Wreath" i "Deliverance".

A s³abszy album Opeth, to wed³ug mnie "Still life":, ale pisa³em, ju¿ o tym kilka razy, wiêc siê powtarzaæ nie chcê.
moonfire - ³orjor of def

ParaSoul

  • Posts: 42
  • Karma: +0/-0
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #22 on: 2003-05-27, 22:28:51 »
Wiesz, szczerze mówi±c pierwszy raz s³yszê takie okre¶lenie!!!!! I tak prawdê mówi±c nie znoszê takich okre¶leñ, bo co to ma znaczyæ technothrash? Ka¿demu siê bêdzie kojarzyæ wiadomo z czym. Ciekawe jak by inni zareagowali jak kto¶ by sypn±³ has³em ¿e na p³ytach Opeth s± wp³ywy disco deathowe........... Pieprzone etykiety...........
"Don't Mistake Lack Of Talent For Genius"

moonfire

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
    • http://tunello.cjb.net
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #23 on: 2003-05-28, 08:29:47 »
Quote from: ParaSoul
Pieprzone etykiety...........


Nie pieprzone etykiety, ale prawda. Je¶li nie znacz Coronera ani Voivod, to trudno, ale ja znam i s³ysze te kapele na "Deliverance".
A techno thrash ma sie do disco deathu  :) jak piê¶æ do oka. Pisa³em wy¿ej, ¿e przedrostek "techno" nie oznacza muzyki techno, ale jest przymiotnikiem "techniczny".
moonfire - ³orjor of def

ParaSoul

  • Posts: 42
  • Karma: +0/-0
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #24 on: 2003-05-28, 19:08:47 »
Stary spróbuj tak: zadaj pytanie typowym fanom metalu co to jest technothrash. Ciekawe ile osób wywali ga³y na wierzch???? W ka¿dym razie dla mnie to i tak pieprzona etykieta i nie ma ¿adnego imho zastostowania je¶li chodzi o thrash, bo ten gatunek jest zazwyczaj zawsze okraszony technik±.........
"Don't Mistake Lack Of Talent For Genius"

Darayavahus

  • Posts: 73
  • Karma: +0/-0
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #25 on: 2003-05-28, 20:12:17 »
Ludzie :) Ja faktycznie nie znam Coronera ani Voivod, no i nie mam pojecia co to jest technotrash.. ale nazwa brzmi paskudnie. Mimo wszystko fajnie ze ktos doszukuje sie tak malo znanych (?!) elementow muzycznych w Opeth. Zawsze przez to mozna mowic ze muzyka Opeth jest bogatsza ;). Nawet jesli przymiotnik ja okreslajacy zaczyna sie od slow "techno"...

moonfire

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
    • http://tunello.cjb.net
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #26 on: 2003-05-29, 14:46:17 »
To warto sie zapoznaæ z tymi zespo³ami, plus jeszcze Mekong Delta. Mi techno thrash nie mo¿e kojarzyæ siê ¼le, bo niby czemu? Inteligentne metalowe granie wcale nie koñczy siê na Opeth, a raczej zaczyna. :)
moonfire - ³orjor of def

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #27 on: 2004-01-22, 17:37:20 »
Quote from: moonfire
Inteligentne metalowe granie wcale nie koñczy siê na Opeth, a raczej zaczyna. :)


Buhaha, jaki medrzec sie znalazl ;) Oswiec nas, tedy.. :?
as I would die now, for one last wish......

caress of stars

  • Guest
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #28 on: 2004-03-11, 10:19:06 »
Heh, ja znam Coronera i Voivod  :?  ale nie przepadam szczegolnie za tym drugim...

mroova

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
Muzyka z piêtnem geniuszu
« Reply #29 on: 2005-02-19, 17:37:30 »
A ja w Opeth widze elementy muzyki klasycznej bo "dos³ucha³em" sie pianina, co¶ z techno te¿ sie pewnie znajdzie bo w "procesie produkcyjnym p³yty" u¿ywa sie komputerów. Jakby zajrzeæ g³êbiej to bedzie te¿ jazz, soul, funk i ka¿dy inny gatunek muzyki  :lol:
Ludzie!!! Przecie¿ takie doszukiwanie sie dziury w ca³ym jest bez sensu!! Po co przypisywaæ danemu zespo³owi wp³ywy innego skoro i tak wiadomo, ¿e to gówno prawda. To tak jak z tymi oskar¿eniami wobec metallica'i, ¿e na najnowszej p³ycie inspirowali sie (o zgrozo!) System Of A Down!! Nie ¿ebym by³ jakim¶ szczególnym fanem Metallica'i (ten ostatni album to IMHO syf!), ale takie zarzuty to wg mnie jesten wielki nosens!
Pozdrawiam
=>grabarz optymizmu<=

 

lofty-success